Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tā tas noteikti būs!

Ja neņemam vērā to, ka Zeme tūliņ, tūliņ būs veikusi kārtējo apli ap Sauli, gadu mijai, no cilvēka perspektīvas raugoties, vairāk vien tāda simboliska nozīme. Nopietni – ne nu ziema tā uzreiz būs beigusies, ne arī apkures sezona, kas mūsu platuma grādos un ar šodienas resursu cenām varētu būt pat tāds kā svinamāks notikums, ne? Tomēr laika gaitā, acīmredzot, izstrādājies tāds kā nosacījuma reflekss, un ap laiku, kad tie gadu cipari savstarpēji mainās, gribot negribot ieslīgsti vieglā apcerē. Par to kā gājis. Kas svarīgs noticis. Vēl  būtiskāk – kā būt uz priekšu?

Atmiņa, protams, varbūt viļ, bet 2022. gads šķiet sākās tā priecīgāk – ar apsolījumu, ka Covid-19 pandēmija – vismaz tādā formā, kā tā cilvēkus nomocījusi divu garu garumā, –  mazliet tomēr sāk atlaist stingro tvērienu. Publiskajās saiešanās gan sajūtas arvien bija un palika dīvainas, un, ja pavisam godīgi, arī šobrīd, kad pie lielveikala kases aiz muguras kāds tā sirsnīgāk sāk klepot, gribas divus un vēl vairāk metrus atkāpties. Taču, ņemot vērā aktuālo epidemioloģisko situāciju, tas, tāpat kā roku dezinfekcija pirms ieķeršanās iepirkuma groziņa rokturī, iespējams, nemaz nav tik peļams  nosacītais reflekss…

Tad nāca 24. februāra nakts, kad Krievija uzsāka karu, ko pati nez kāpēc spītīgi turpināja (un brīžam arī turpina) saukt par specoperāciju. Diezgan ātri tapa skaidrs, ka ukraiņi rokas nenolaidīs un arī nepacels, bet gluži otrādi – ar slepkavniecisko ienaidnieku cīnīsies par katru savas zemes centimetru. Un līdz ar to nāca arī atklāsme, ka jēdziens “varenā Krievzeme” ir visai tukša frāze, kas der tikai iekšējai lietošanai jeb propagandai, jo “specoperācija“ neapšaubāmi bija un ir asiņaina, nežēlīga, necilvēcīga iekarošana, taču kopumā – pagalam neizdevusies ”akcija”. To šajā rudenī arvien vairāk atzina arī paši krievi. Tomēr.. tas gan Austrumu kaimiņzemes kopējā informatīvā lauka grimšanu arvien dziļākā marasmā nebūt nepalēnināja. Viens no svaigākajiem piemēriem – sižetiņš jeb, laikam jau reklāmas rullītis, kur tiek demonstrēts, kā vārdā nenosauktie “eiropieši”, tātad varbūt arī mēs, svētkos slīgstam tumsā un vakariņās apēdam… savu kāmīti! Lūk, tā tas notiekot ar tiem, kas nedraudzējas arī Krieviju…

Kas tad vēl? Nu jā, rudenī bija Saeimas vēlēšanas, par ko gan tādā pagātnes formā vēl pateikt ko grūti, tik vien kā – kā jau demokrātijā –, ka par rezultātiem īsti un līdz galam apmierināts nav ne viens. Spriežot pēc ilgās stīvēšanās, līdz nonākt līdz valdības veidošanai, – arī paši pie varas nonākušie ne. Kā pēc šī visa būs ar strādāšanu – par to šobrīd tiešām grūti spriest…

Un vēl par karu Ukrainā. Tas ne tikai uzjundījis vēl agrāk nebijušu satraukumu un domas par to, kā būtu, ja būtu, bet vienlaikus ļāva citām acīm paskatīties uz līdzcilvēkiem. Neskaitot dažus skumīgus un vilšanās pilnus piemērus, pārsvarā tas tomēr bija patīkams izbrīns. Par to, ka spējam būt tik vienoti, tik līdzcietīgi, tik palīdzēt griboši un varoši! Arī redakcijas pieredze to atkal un vēlreiz apliecina, kaut vai, līdzot sagādāt dāvaniņas Izjuma bērniem. Un šādu pieredžu šī gada laikā taču bijis ārkārtīgi daudz. To labo sajūta gribētos saglabāt arī pēc tam, kad Ukraina karā uzvarēs. Un tā tas noteikti būs!

Komentāri

 1. Nevajag Jaungada svinību laikā šaut salūtus! Dzīvosim bez salūta un būsim svētīti! Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. Tagad ir karš Ukrainā. Lūdzu, nepērciet petardes. Lūdzu, padomājiet par bēgļiem no Ukrainas, kuriem šis gads jau tā bija kreņkīgs. Cilvēkiem ir posttraumatiskā stresa sindroms. Lūdzu, padomājiet par šo cilvēku mentālo veselību! Lai Dievi mūs svētī! Lai Dievi mūs pasargā no ļauna!!!
  Ar mīlestību, Skolnieciņš

   1. No war in Ukraine! Stop Putin! failiem.lv/f/7qh6xqbxw Ar cieņu pret Ukrainu, Skolnieciņš

 3. Un lai dzīvo salūts,prieka simbols .Un tagad mēs redzējām tautas viedokli,ne varas.Jūs nevarat savā vārdā noteikt būt vai nebūt salūtam.Viņš bija pāri pārēm. Un varbūt jūs ietaupījāt prēmijām,bet tauta parādīja savu nostāju.Lai dīvo līksme.Vot tā.

  1. Skoba, kāda prieka simbols? Tagad ir karš Ukrainā. Nolādētais, Krievijas izraisītais karš Ukrainā. Un Latvija ir uzņēmusi lielu daudzuma kara bēgļu. Vai Tu par šiem cilvēkiem domā? Tev varbūt skanīgi, trokšņaini blīkšķi ir nevainīga bērnu izprieca, bet šiem cilvēkiem tās ir nepatīkamas atmiņas un bailes, nāves bailes. Vai Tev ir empātija? Vai Tev ir cilvēcība un emocionālā inteliģence, lai saprastu, ka ukraiņi arī cieš? Tev laikam rūp tikai sava pilnā guza!!!
   Bez cieņas, Skolnieciņš

  2. Kaut kur baigi dzirdētā retorika. Šitos dumos bebrus, kas apgalvo, ka ir “tauta”, trīs gadus atklausījos. Covid aizgāja perifērijā, bet “apspiesti” bebri tāpat atrod par ko pačīkstēt. Neapnīk, ko?

  1. Skolnieciņš saka: 2023. gada 1. janvāra 10:04 Pirmkārt, tu neesi skolnieciņš. Tu esi segvārdu zaglis. Otrkārt, tu neesi studējis ķīmiju un par ķīmisko vielu bīstamību, drošības datu lapām (angliski: SDS (Eiropas standarts) vai MSDS (Amerikas standarts)) tev nav ne mazākās sajēgas. Ar stulbumu neplātās. Un tavi klišejiskie spriedelējumi par svētkiem kara laikā ir pilnīgā nevietā. Pat dzīvniekiem brīvā dabā ir kaut kāda empātija, kaut kādas līdzjušanas spējas. Bet tev tādu nav. Tev nav empātijas. Dievi ir tevi apdalījuši ar šo dievišķo dāvanu.
   Bez cieņas, Skolnieciņš

    1. Skolnieciņš saka: 05.01.2023 09:58 Tu esi segvārdu zaglis. Pietam tu esi rašistiski noskaņots, ļauns, dzēlīgs segvārdu zaglis!

 4. Jā,paldies visiem,kas spītējot divkosīgajiem varnešiem, radīja bērniem papildus svētku sajūtu,sajūsmu par salūtu,tik ilgs un plašs tas iepriekšējos gadus nebija bijis

 5. Jauntukumā un Rīgas guļamrajonos jaungada salūta blīkšķi notika plkst. 23.00 pēc Latvijas laika, kas ir 00:00 pēc Maskavas laika… Domāju, ka šis fakts daudz ko izsaka ne tikai par to, vai salūts vispār būtu korekts attiecībā pret tiem, kas šādu šāvienu pavadībā zaudēja savus tuviniekus un dzīves… Kā vispār Latvijā var būt tik daudz cilvēku, kas spītīgi turas pie tā, lai viņus neuzskatītu par lojāliem Latvijas iedzīvotājiem… Tajā pašā laikā viņiem visiem jau sen bija jāuzdod sev jautājums, kāpēc tāda persona kā Simaņjana saka, ka viņus visus (arī Kremļa bruģa slaucītāju) sauks uz tiesu Hāgā, ja vien viņi neuzvarēs specoperācijā (nu jau drīkstot teikt – karā) pret Ukrainu (nu, protams, arī pret odiem, putniem un ko tik vēl)… Ja jau viņa uztraucas par Hāgu, tad taču zina gan, ko sadarījuši, gan ko runāšjuši! Un zina, ka izdarījuši kara noziegumus un ka ir melojuši pilnām mutēm!!! Neviens Simoņjanu ar varu nespieda teikt šādus vārdus, un aiz viņas stāv vesels pulks tādu pašu, kas zina, kas patiesībā ir šī “specoperācija’ … Un to zina visi Kremļa rūķi un tautas masas, kas vilkās karot…Vai šis niecīgais Simoņjanas izteikums salutētājiem plkst. 23.00 neko neizsaka?

   1. Vai tad Jūs arī šāvāt raķetes 23:00, lai solidarizētos ar Krieviju?

 6. Paldies visiem tiem,kas sagādāja bērniem prieku!Un visiem solidarizētajiem dibenā līdējiem-laimīgu Jauno gadu!

  1. Un paldies tiem tukšajiem pauriem, kuri gadu no gada sagādā bailes ma’jdzīvniekiem, putniem un šoreiz arī tiem cilvēkiem, kuri patiešām zin ko nozīmē īsts karš. Varbūt vinreiz varētu noteikt laiku no cikiem līdz cikiem drīkst šaut un kurā datumā. Savādāk sāk jau trīs dienas pierms jaun;a gada un turpina vēl 1. janvārī laikā, kad noteikti vajadzētu gulēt pēc nakts izkalidēm.

  1. vai ir liela vēlme to zināt…? Tad jau var aizbraukt un paciemoties, mēģināt izprast.

 7. Iet runa par salūtu,un salūtu Tukumā,kurš tik ļoti pārbiedēja karā cietušos.Un tas ir vienkārš jautājums-cik ir to pārbiedēto,kas tagad rindām stāv pie psihoterapeita?

 8. Man ir priekšlikums-Jāņos aizliegt ugunskurus.Kara bēgļiem var radīt posttraumatisko stresu,uzjundīt atmiņas utt.

 9. JYUuu tu pat vari dzīvot pagrabā ar putniņiem,jo ārā kāds var skaļi nopirsties un stress klāt!

 10. Tā kā tāds muļķīts. Ne jau tikai par Ukrainu ir runa – stulba jo stulba naudas izmešana tā uguņošana, kas baida dzīvniekus, piesārņo vidi un tā tālāk. Un mans klusais novērojums – tie sirsnīgākie salūta mīlētāji, tāpat kā “vakcīnu nīdēji“ parasti izrādās vistīrākā un neatšķaidītākā vate. Tu arī, ja?
  Un uz tiem, kas blieza salūtu 23.00, vispār uzvemt gribētos, pretīgie nāpšļi.

  1. Vēmējs atradies…aiz ekrāna slēpjoties latviski saucams par “mutes bajāru”..kaut gan precīzāk būtu-m.ē.slu vabole!
   P.S. 23:00 nešāvu,jo Prezidenta runu klausījos, bet savā zemītē pēc mūsu pašu pulksteņa sev un citiem par prieku savu simtnieku salūtam nepažēloju

 11. Ak tavu skaudību,ka citi var atļauties un tu nē.Droši vien tev bērni prasīja,kāpēc tu nešauj raķetes svētkos.Kā paskaidroji?

 12. Un pēc tevis teiktā,brekši,visās lielākajās pasaules pilsētās(Londona,Sidneja,Singapūra,Rio,Ņujorka uc.)salūtu rīkoja kaut kādas mistikas “neatšķaidītas vates”.Liekas,kā tev pašam vate galvā!

  1. Atkal par muļķīti izliecies, it kā nesaprastu, par ko es runāju;) Baigais londonietis sajuties, ja? Zin, te biš tam visam cits konteksts. Un, nē, man neskauž. Tu labāk atbildi – kam pieder Krima? Nu tā, intereses pēc, lai es varu pabeigt savu disertāciju:)

 13. Nice post. I learn something more difficult on different blogs everyday. It should all the time be stimulating to read content from different writers and apply a little bit one thing from their store. I’d want to use some with the content on my weblog whether or not you don’t mind. Natually I’ll offer you a link on your net blog. Thanks for sharing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *