Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: www.pv.lv

Savs auto vai sabiedriskā satiksme?

Svaigas un iepriecinoša ziņa, turklāt ne par to, ka kādu autobusa maršrutu vai vilciena satiksmi atcels, bet gan par to, ka beidzot vilciens Rīga-Liepāja-Rīga atkal kursēs katru dienu, ka Liepājā vilcienam tiks pieskaņoti autobusu un tramvaja kustība. Bet ir arī kāda piebilde: ka jaunie reisi ieviesti uz trīs mēnešiem – lai vērtētu pasažieru pieprasījumu… Tas Liepājā. Bet kā pie mums Tukumā?

Pirms pāris dienām kaimiņiene klāstīja savas problēmas: ne jau katram ir automašīna, lai no Milzkalnes nokļūtu Tukumā. Un kaut arī esi tikai kādus piecus kilometrus no novada centra, ar šo attālumu un tā radītajām neērtībām jārēķinās. Kundze Tukuma lielveikalos iepirkusies, sapratusi, ka ar smagajām iepirkuma somām nepaspēs aiziet uz pieturu, no kuras sākas autobusa maršruts. Tā kā viņa ne reizi vien brauc uz Tukumu un atpakaļ, ievērojusi, ka nereti autobuss pietur un arī uzņem pasažierus Meža ielas pieturā. Nolēmusi riskēt un gaidīt autobusu tur. Autobuss arī attiecīgajā pieturā piestājis un pasažieri uzņēmis, bet šoferis bijis… ļoti dusmīgs, jo… viņš nedrīkstot tur apstāties… Bet… ja jau autobuss brauc garām labiekārtotai pieturai, ja pasažieriem tā ir ērtāk, kāpēc gan tur nevarētu būt oficiāli noteikta autobusu pietura? Nav jau arī noslēpums, ka bez savas personīgās automašīnas lielākoties ir vecāka gadagājuma cilvēki un arī tādi, kuri savas darba gaitas tikai sāk un viņiem vēl savas automašīnas nav. Turklāt senioram tālu pārvietoties ar smagām iepirkumu somām nudien nav viegli. Un, ja nav sava auto, ir problēmas gan noteiktajā laikā tikt uz poliklīniku pie ārsta, gan aizvest bērnus uz bērnudārzu vai skolu, gan arī nokļūt darbā.

Zinu, ka daudzi oponēs, ka Milzkalnē taču ir vilciens un citos ciemos tāda nav…  Vilciens jau ir. Tikai ne visi vilcieni Milzkalnē pietur. Tāpēc, braucot uz Rīgu, cilvēki ir spiesti ar auto doties uz Tukumu un novietot automašīnu līdz atgriešanās brīdim Tukumā, jo nezina, vai gadīsies braukt mājas ar to vilcienu, kas Milzkalnē pietur, vai ar to, kas nepietur… Un vilciens taču nav tramvajs, ka pēc 15 minūtēm nāk nākošais… Te nākas zaudēt stundas. Ar nepacietību gaidām, kad sāks kursēt jaunie, iepirktie vilciena sastāvi. Līdz ar to taču tika solīts arī iekārtot jaunu, pasažieriem ērtāku pieturas vietu.  Solīt jau solīja, bet betona sagataves augstajam peronam, kas nepieciešams jaunajiem vilcieniem, joprojām guļ pie pārbrauktuves un jau ir ieaugušas zālē…  Tikmēr jau nākošais satiksmes ministrs sociālajos tīklos iedzīvotājiem atkal sola. Šoreiz veloceliņu no Milzkalnes uz Tukumu. Protams, vajadzīgs arī veloceliņš, tikai jautājums par prioritāšu izvēli un solītā izpildi paliek atklāts…

Domāju, ka sabiedriskās satiksmes jautājums ir arī visai cieši saistīts ar Zaļo kursu, par ko tik daudz diskutē un ar kuru mums ikvienam nāksies un jau nākas rēķināties. Līdz šim satiksmes organizētāji par to nav domājuši. Mūsuprāt, sabiedriskā satiksme būtu jāorganizē tā, lai cilvēkiem tā būtu iespējami izdevīga, lai ieinteresēto to izmantot, nevis ieņemt pozu: „Neizmantojat? Nepatīk? Likvidējam!” Vajadzētu panākt, ka pēc iespējas mazāk būtu tādu, kas brauktu uz Rīgu ar savu auto un lieki kūpinātu gaisā benzīnu vai dīzeļdegvielu, lai izdevīgāk būtu braukt ar sabiedrisko satiksmi. Lai nebūtu tā, ka Ozolpils apkārtnē dzīvojošie paliek gandrīz bez satiksmes iespējām ar Tukumu, jo it kā vilcienam paralēli kursējošos autobusa maršrutus no Tukuma uz Rīgu slēdza, nerēķinoties ar to, ka Ozolpils vai Smārdes krogs nebūt neatrodas turpat, kur Tukuma dzelzceļa stacija, un ka tur arī dzīvo cilvēki, kuriem jānokļūst Tukumā vai Rīgā. Nu viņi spiesti braukt ar savu auto, ja vien tāds ir…  Jāatzīst,– lai kur arī cilvēks nedzīvotu, šobrīd savs auto nav luksus lieta, bet gan nepieciešamība: jābrauc uz darbu, jāved bērni uz bērnudārzu un skolu. Protams, tās ir arī zināmas ērtības šajā steidzīgajā laikmetā, bet visi taču apzināmies arī to, ka dzīvojam samērā izšķērdīgi ne tikai attiecībā pret savu maciņu, bet gan arī pret tiem dabas resursiem, kas mums tiek doti no dabas. Un tāpēc tieši sabiedriskās satiksmes organizētājiem būtu jārūpējas par iespējami ērtiem, finansiāli sabalansētiem un izdevīgiem pakalpojumiem iedzīvotājiem.

Komentāri

 1. Labdien! Piekrītu, visām rakstītam, telefona zvanam, attiecībā par autobusa Lapmežciems maršruta šofera, nevēlēšanos izmantot, pieturēt pietura Meža iela, pretī Mego veikalam. Ir šoferi, kuri pietur… Ir alternatīva, pieturu izmantot, pēc pieprasījuma. Mums Milzkalnes iedzīvotājiem, kuriem nav mašīnas, pensionāriem, aizbraukt uz Tukumu un atpakaļ ir liela problēma. Lai, mēs esam kaut daži cilvēki, bet mēs esam pasažieri. Runājot, par sevi, pēdējā laikā bieži jābrauc uz Tuk. pie gim. ārsta, aptieku, pie vīra uz slimnīcu, kurš bieži ievietots slimnīcā. Tāpat, tirgus, veikali. Nav vairs tas vecums, spēkā, problēmas ar saposam kājām, lai izstaigāt Tukumu no viena gala līdz otram. Vilciens arī nav alternatīva… Iekāpt, izkāpt no vilciena – problēma. Tukuma aiziet līdz vilcienam no polikl. tālu Milzkalne no kalna lejā ar iepirkuma somām tāpat. Daudz tiek darīts priekš cilvēkiem, iedzīvotājiem… Tikai ne priekš veciem cilvēkiem… Žēl, ka par mums nedomā.

 2. A kapeec tad Lauki paliek tuksaaki? Tikai del taa ka celi briesmiigi, masiinas tiek salauztas, autobusi nebrauc un vietejie cilveeki depresiivi un dusmiigi. Tas kas pabijis arzemees atgriezties dzimtenee diez vai gribees.

 3. Vēl būtu jauki ja Ventspils autobuss,, kas no TukumaAO attiet 10.45 sagaidītu vilcienu kas stacijā pienāk 10.43.Kad vilciens stājas stacijā autobuss aizbrauc. Valdība tak solīja ka vilcieni tiks saskaņoti ar autobusu vai otrādi. Bet nekā!

 4. Piekrītu rakstītajam. Par Tukuma iedzīvotājiem, kuri nav autobraucēji, tiek maz domāts, jo joprojām uzsveru, ka pirms Rimi krustojuma Meža ielā ir nepieciešama autobusu pietura virzienā uz centru. Nepieciešama pietura pie lielās Maximas vai veikala Mājai un dārzam virzienā uz Veļķiem. Un būtu labi, ja pietura būtu pretī bāzes veikalam un veikalam pirms apļa virzienā uz staciju. Tukumā diemžēl tiek domāts par automašīnu novietošanu, tad pat mājas atpērk un nojauc, lai izveidotu automašīnu stāvlaukumu.

 5. Kaut nu būtu tas veloceliņš uz Milzkalni! Noteikti ir nepieciešami veloceliņi arī uz Tumi, Enguri, Klapkalnciemu un Apšuciemu. Ja kādam tās šķiet ekstras, tad atbildu, ka tā nav. Sen jau to vajadzēja. Igaunijā visiem ceļiem paralēli iet veloceliņi. Kārtējā mūsu atpalicība par pāris desmitgadēm vismaz.

  1. Staķis gadījumā nav no Tukuma apriņķa? Lai saskrūvē stabiņus, būs velojoslas.

 6. Ah Tukums…cik nav runāts par to ka visvairāk būtu jāciena senioru paaudze, bet tas nav Tukumam, kaut gan te jau vispār maz interese iedzīvotāju viedoklis, te ir tā, “mums maks – paši valdam “tā kā nav jēgas diskusijām, tāpat viss kā gāja tā ies .

 7. Sabiedriskais transports ir efektīvs tikai tad, ja ir pietiekams iedzīvotāju blīvums.
  Tāpēc jārēķinās, ja gribi dzīvot laukos, tad tev vajag savu auto, nekad autobuss nebrauks līdz tavam meža vidum.
  Dzīvi laukos var atļauties tikai bagāti ļaudis, kad beidzot to sapratīs ar prātu apdalītie?

  1. Dzīvoju nosacītos laukos, 10km no Tukuma un jūra ir tuvu, bet tas tiešām ir dārgi. Nav sabiedriskā transporta(ir 2 autobusi dienā, kas brauc pilnīgi pretēji loģiskai vajadzībai), bērni uz skolu ar auto, telefons un internets jāņem tas, kas iet, ne lētākais, auto apvidus, jo ceļi var būt visādi.

  2. Nu, es dzīvoju laukos. Un esmu nabags. Dzīvi tik tiešām var atļauties bagātie ļaudis. Bez izdzīvošanu var atļauties ikviens.

  3. Ciniķi, naudai nav nozīmes. Galvenā nozīme ir tam, kāda tev dvēsele. Nauda ir otršķirīga. Es pat nabags būdams iemanos studēt.

    1. Skolnieciņš saka: 04.08.2023 14:24 Neraksti manā vārdā.

  1. Mans tēvs viens pats “Simtlatnieku programmas” ietvaros mūrēja akmens mūri 750 metru kopgarumā. Par pirmo vasaru bija 100 latu alga, par otro vasaru bija 80 latu alga. Super. Un pašvaldība par to nodokļus nemaksāja, bet skolā man brīvpusdienas atteicās dot.
   Es no sava studējošā e-pastu aizrakstīju Valdim Dombrovskim un Jaunajai Vienotībai, bet viņi klusē kā partizāni. Parakstīt noziedzīgus papīrus viņi ir spējīgi, bet par rīcības sekām atbildēt nav spējīgi.

   1. Varētu konkrētāk paskaidrot, kāpēc visi tavējie ir nabagi?
    Vai tik pie vainas nav paša slinkums un parazītiskums- viss man pienākas, labāk pārtieku no socdienestu lielajām 10kg makaronu pakām.
    Pat tajos stulbajos krievu kolchozos ne jau visi biji deģenerāti.
    Bija darbīgi lauku ļaudis, kuri papildus obligātajam valsts darbam mājās turēja pāris gotiņas, pāris cūkas, vistas,bija kādas piecas bišu saimes, audzēja kartupeļus, vāca sienu saviem lopiņiem utt. Sanāca pašu iztikai un vēl varēja pārdot, tādējādi saņemot vairāk nekā kolchoza grašus.
    Nu tavējie noteikti nebija tie darbīgie, tāvējie bija slaisti, tāpēc pareizi darīja, ka tev nedeva brīvpusdienas, kāpēc brīvpusdienas būtu jādod tiem, kuri nevīžo strādāt.

    1. 2023 saka: 04.08.2023 12:24 Bet mans tēvs “Simtlatnieku” programmas ietvaros veica kapu mūra renovāciju. Viņam toreiz bija 55 gadi. Darbs ilga divus gadus. Tas ir smags darbs, pietam ne katrs to var izdarīt. Ja mans tēvs nebūtu kā celtnieks specializējies ēku renovācijā un dažādos celtniecības darbos, viņš to darbu nespētu paveikt. Bet mans tēvs šo sarbu paveica. Viņi ieliktie kapu vārtiņi stāv vel tagad. Renovēt sabrukušu, šķībi, reizi mūrētu mūri apmēram 750 metru garumā ir visai grūti. It īpaši, ja ir pirmspensijas vecums un ir pārciesti divi insulti, un ir astma smagā formā. Astma ir celtnieku arodkaite. Kad studēju RTU docētāja ķīmisko vielu pārvaldībā vienā no lekcijām teica, ka celtnieka profesija atrodas top trīs bīstamāko profesiju sarakstā. Un pēc statistikas celtnieki var viegli zaudēt veselību. Bet ja tevi smīdina manas ciešanas, tad tu esi slikts cilvēks.

    2. 2023 saka: 04.08.2023 12:24 Ironiski, cik ģļēvs un mīkstmiesīgs ir Valdis Dombrovskis. Kad viņam un viņa partiju uzraksti vēstuli no sava studenta e-pasta, viņš uz vēstuli nav spējīgs atbildēt. Bet ko no konformistiem un oportūnista var gribēt? Viņam rūp tik sava privātā ķeša, tik sava kabata. Tāds ir valdis dombrovskis. Bet nekas vairāk. Es viņam arī tālāk rakstīšu, jo eksistē Satversmes 99. un 100. pants, kas man ļauj brīvi, pieklājīgā formā pateikt viņam sejā, ko es domāju par viņa parakstīto “Simtlatnieku” programmu. Pēcāk kad es darbā sapelnīšu naudu, es tiesāšos. Tagad man uz sitiena naudas nav tiesvedībai un arī tagad tiesāties ar valsti ir neētiski un zemiski, jo ir karš Ukrainā. Taču kad Ukraina uzvarēs un ekonomika Eiropā atveseļosies, tad es no vainīgajām amatpersonām lūgšu demisiju un publisku atvainošanos, un finansiālu kompensāciju. Simtlatnieki un viņu bērni it visu atceras.

     1. To visi jau sen zina, esi 101 reizi atkārtojis,ka tavs tēvs uzmūrējis Lielo Ķīnas mūri.
      Šī ziņa aizgājusi jau līdz biedram Sjī, viņš devis pavēli izdot pastmarku par godu tavam tēvam. Uz markas būs Lielais Ķīnas mūris un tavs tēvs, bet fonā mazais Skolniekzellis ar savu zariņa raustīšanas rituālu.

      Tā arī neuzrakstīji, kāpēc joprojām esi nabags un neko nedari, lai no nabadzības aizietu.
      Tas ka esi sūdzību rakstīšanas karalis, jau sen skaidrs, tas ir tavs parazītisms, bet ar to tu vēl vairāk stiedz iekšā nabadzības netikumā.
      Un vēl aizvainojums, aizvainojums, aizvainojums.

      1. sveika mamma, atgriezāmies mēs ne visi, tā gribētos paskraidīt pa zāli basīknis…pus Eiropas, pārstaigājām mēs, tik švaki būt ir ārzemēs…šitā Uzvaras Dienāāā pulverdūmiem piekvēpusi, šitas priekš- ar sirmumu deniņos …es piekrītu vispārējam viedoklim- rotšildmēslus pakarot, arī asv cūkvalsteles plukatas nebūs vairs jatnieki bez galvas, bet piecelsies no pozas vēzītī vismaz uz ceļiem…ar cieņu, Kasijs Kelhouns, …no Misūri, tāpat ka pidarels Viljams Manijs , nepiedots:)

       1. No ko lai saka žēl cilvēka” Skolnieciņš “acīm redzot ir kāda ne maza problēma…neskaitāmos portālos palūkojoties tie paši teksti..šim visam vajag kaudzi laika..tātad vasara aiz loga neinteresē .

      2. 2023 saka: 04.08.2023 13:58 Manam tēvam tagad ir 68 gadi. Astma un insultu sekas nav nekur zudušas. Un tagad mans tēvs dzer “Skudexa”, taču tik un tā viņš mokās no sāpēm un citreiz kliedz naktīs. Viņam muguras skriemeļi ir čupā. Es kā students palīdzēt nevaru. Vācijā muguras skriemeļus par 12 000 eiro labo. Tomēr mans tēvs operāciju nepārciestu, jo viņam ir astma un paaugstināts asinsspiediens. Pēc A daļas kursiem anatomijā un fizioloģijā to es varu apgalvot droši. Murugas skriemeļu problēmu dēļ cilvēks var būt paralizēts. Pat ja man tos 2000€ bruto maksās, man būs grūti tēvam palīdzēt. Man vel gadu ir jāstudē.

       1. Tagad pilns dārzs ar ogām, agrajiem āboliem, agrajām plūmēm, ķiršiem, gurķiem, kabačiem un tomātiem.
        Kādus konservus gatavojiet ziemai?

        1. 2023 saka: 04.08.2023 15:26 Tak nemelo? Tu dzīvo citā pasaulē. Bija sausums līdz jūlija sākumam. Un bija vēlās maija salnas maija vidū. Tālak secinājumus veic pats. Lai sokas!

         1. Paldies par atbildi!
          Tieši tādu atbildi arī gaidīju, sliņķim vainīgi četri gadalaiki un vēl sazin kas, tikai ne paša slinkums.
          Nezin kāpēc man plūmei zari lūzt no plūmēm, ķirsis pilns, ērkšķogu daudz, kabaču un gurķu pietiekami, ābolu raža šogad kā nekad, tiesa sīkāki, upenes gan pamaz.

          Atmaskojošā žurnālistikā puse no veiksmes atmaskošanā slēpjas pareizi uzdotā jautājumā.
          Šoreiz BINGO Skolniekzeļļa slinkuma atklāšanā!

          1. 2023 saka: 04.08.2023 17:13 Ziemeļvidzemē bija salnas. Neņirgājies. Ziedpumpuri augļukokiem un ogulājiem nosala. Pastudē augu fizioloģiju, tad sapratīsi, cik postošas var būt pavasara salnas ziedoņa laikā. Tālāk maijs bija sauss. Jūnijs bija sauss. Augi atguvās vien jūlija pirmajā pusē. Tu vari laistīt, ko vien gribi. Bet akā tev aptrūksies ūdens.

        1. ! saka: 05.08.2023 00:27 Tātad tu domā, ka RTU drīkst reklamēties un no nodokļu maksātāju naudām, taisīt sev reklāmas video, lai audzētu apgrozījumu, bet es par reālajām problēmām valstī nedrīkstu rakstīt? Tātad tu uzskati ka manu segvārdu drīkst zagt un ka drīkst mani apsaukāt un noliet ar samazgām. Anonīmā izsaukuma zīmīte, paklusē!

      3. 2023 saka: 04.08.2023 13:58 Nu, es esmu pilna laika students. Tu domā, ka var strādāt, kad tev ir labori, kurus nedrīkst bastot? Par nabagiem nesmejas. Par ķīmiķi mani arī darbā negrib ņemt, lai gan man ir sekmīgi apgūti kredītpunkti 2 gadu apmērā. Bet diploma man nav, man ir tikai ekrānšāviņš no sava Ortus’a profila. Kāda jēga man strādāt, ja darba dēļ man būs pārslodze un akadēmiskie parādi? Univerisitātē otru iepēju it neviens nedos. RTU izmet virs 2/3 atlasi izturējušo studentu. It kā sociālais lifts valstī ir, bet viņš ir salūzis. Tagad ķīmijas inženierus reklamē čalis, kurš uz mācību ekskursijām braukāja ar savu auto. Tātad maģīšos studēt RTU spējīgi tikai normālo ģimeņu audzēkļi, visi pārējie ir balasts, lai radītu ilūziju, ka RTU viss notiek.

        1. ! saka: 05.08.2023 00:36 Ko pa naktīm raksties? Normāli cilvēki naktī guļ. Tu raksti it kā tev kas piederētu, bet tev nepieder it nekas.

 8. Autobusu un vilcienu pienākšanas un atiešanas laiki ir neloģiski.Piemēram autobuss uz Slampi no Tukuma autoostas atiet 15:50 ,vilciens pienāk tajā pašā laikā Autobuss ,protams ir prom.Un vēl: vasaras sezonā autobusi uz Bērzciemu,Enguri neloģisks laikos. Un arī ,piemēram,svētdienā no Slampes uz Tukumu pirmais autobuss ir plkst.11:48. Tas nav normāli

 9. Ja par transportiem un to laukumiem nedaudz ..ja būtu man teikšana, tādā mazpilsētas centrā ( un ap to ) kā Tukums es vispār uztaisītu tikai gājēju un mazā transporta ( riteņi ,skuteriši )ielas, citādi veidojas pilnīgs absurds ,pat mazos skolniekus mēs vedam līdz trepēm, ka tikai kādu solīti nepaiet, par lielajiem vispār nerunājot un tad brīnamies mazajiem.,lielajiem totāls mazkustīgs dzīves veids utt.no Kurzemes ielas uz RIMI jābrauc ar auto utt.Būtu tikai ieguvumi – pilsētā gaiss tīrāks, nevajadzētu kaudzi ar auto laukumiem ( to vietā super labi izskatīto zaļi skvēri u.c.) gan mazie , gan lielie būtu veselīgāki, tātad mazākas rindas poliklīnikā utt.utt.

 10. Mjaa saka: 04.08.2023 14:34 Ne kur citur es nerakstu. Internetā jebkurš var zagt segvārdus. Tā kā izbeidz mani apsūdzēt tajā, ko es nedaru.

 11. Diskusija kā parasti sākas normāli,bet tad ierodas dabas kļūda Skolnieciņš savu ar šizofreniju un verbāli pļūta……

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *