Attēlam ir ilustratgīva nozīme

Sagaidāms sarežģīts gads

Ikviens no mums šajā gadumijas laikā ir domājis par to, kas sagaidāms nākotnē. Protams, šobrīd visu pirmā un vislielākā vēlme ir, lai Eiropā beigtos karš, lai nelītu asinis, lai cilvēki nemirtu vienas valsts vājprātīgu ambīciju dēļ. Izmaiņas tas ienes gan Eiropas, gan pasaules valstu iedzīvotāju dzīvēs. Arī mūsējās. Otrs lielākais izaicinājums ir Eiropas zaļais kurss, kuru realizēt nebūtu viegli un vienkārši arī miera laikā. Kā veiksies kara apstākļos?

Un kaut arī eksperti mēģina prognozēt, vai un cik liela būs ekonomiskā izaugsme, šobrīd tomēr mēs vēl to nezinām. Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš norāda, ka ražošanā uzsvars liekams uz eksportu, kas varētu nodrošināt izaugsmi un ekonomikas atveseļošanos. Viena no Latvijas eksportprecēm ir graudi, jo no izaudzētā 2/3 tiek eksportētas. Graudi ir nepieciešami arī piena, gaļas, olu ražošanai, kas savukārt arī ir Latvijas eksporta preces. Tāpēc Zemnieku Saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre uzskata, ka pašlaik nozīmīga loma ir lauksaimnieka lomas stiprināšanai pārtikas ķēdē, jo gadu gaitā ir izveidojusies situācija, ka izejvielas ražotājs pelna vismazāk. To uzskatāmi varam redzēt, zinot, cik par litru piena saņem piena ražotājs un cik tas maksā veikalā, turklāt no iepirktā piena litra jau netiek saražots tikai šis veikala plauktā esošais litrs piena vien…

Lauksaimniecības ražošanā pašlaik ir ievērojams cenu pieaugums izejvielām. Arī Eiropas zaļā kursa ieviešana nebūs lēts process, kādam par to būs jāmaksā. Pēdējā laikā dažviet norit cīņa starp lauksaimniekiem un mežsaimniekiem par apmežojamām platībām. Pašlaik uz lauksaimniecības zemēm tiek veidoti saules paneļu parki. Tas nozīme, ka ražojošās platības samazināsies. Tātad pastāv nepieciešamība vairāk ražot uz esošajām, paliekošajām platībām. Vai tas būs iespējams, ja vēlamies sasniegt zaļā kursa mērķus? Jau pašlaik augu aizsardzības līdzekļus lietojam ievērojami mazāk nekā vidēji Eiropas Savienības valstīs. Arī minerālmēslojuma lietojumā attiecībā uz zaļā kursa mērķiem uz Eiropas valstu fona izskatāmies visai labi, turklāt… mēslojums ir ļoti dārgs. Te varētu līdzēt precīzās tehnoloģijas, ka ļautu gan sasniegt mērķus, gan arī ietaupīt. Tāpat aizvien vēl aktuāla ir problēma par barības vielu izskalošanos no augsnes ziemas periodā. Šķiet, tieši šajā jomā vēl daudz vairāk būtu ko darīt zinātnei, lai rastu gan risinājumus zaļo mērķu sasniegšanai un tajā pat laikā nodrošinātu pietiekami lētu, cilvēkiem pieejamu pārtiku. Protams, atklāts paliek jautājums, cik liels finansējums šim nolūkam tiks piešķirts pētniekiem. Savukārt jauno tehnoloģiju apguve prasīs dziļākas zināšanas gan bioloģijā, gan mikrobioloģijā, ķīmijā un fizikā arī pašiem lauksaimniekiem. Kādā lauksaimnieku konferencē tika minēts fakts, ka Eiropas Savienībā top jauna regula – dabas atjaunošanas stratēģija, kas rada bažas, vai un kā tiks saglabātas meliorācijas sistēmas, kas atkal varētu būt jauns izaicinājums lauksaimniekiem.

Pašlaik vēl zaļā kursa ieviešanas jomā ir visai daudz nezināmo. Tai vajadzētu būt arī visas valsts stratēģijai, jo pārtikas nodrošinājums ir arī valsts drošības jautājums. Bet… lauksaimnieki visos laikos ir spējuši pielāgoties, un pratīs to arī šajos apstākļos.

 

 

 

Komentāri

   1. Esi saprotošs, vate nedrīkst teikt karš, par to viņam spīd būris.
    Vatei ir ”speciālā kaujas apkakāšanās(oboZZracija)”.

    1. Es tā skatos, ka pastaldauņi gan daudz ko saka, bet pa lielam tā ir tukša skaņa..vai ne?:)

    2. Xct,pirms mēģini rakstīt vates valodā iemācies viņu,jo savādāk sanāk ka esi losis ddd

  1. Karš ir. Eiropai ir uzbrukusi Fašistiskā Krievija/Putina Krievija. Pret Eiropu tiek realizēts hibrīdkarš, bet Ukraina ir karstais punkts. Ja Ukraina būtu padevusies Krievijai, tad Krievija ietu tālāk un dziļāk Eiropā.
   Lai Dievi ir ar Ukrainu! Ukraina uzvarēs un sakaus okupantus!!!
   Ar cieņu, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. Lūgsim irbulīti, lai mūsu dzīve ir laimīga un priekpilna! Veiksim irbulīša godāšanas rituālu savā privātajā mežiņā (rituālus vienmēr veic tikai un vienīgi savā privātīpašumā tālāk no ļaužu acīm). Rituāla vietu ir jāsagatavo jau iepriekš. Uztaisa vismaz vienu kvadrātmetru lielu grants placi uz kura novieto svētakmeni ziedojumiem. Der jebkurš plakans akmens. Ziedot irbulītim var pašizceptu baltmaizes klaipu. Uz baltmaizes klaipa ar pirkstu zīmē irbulīti ar skujiņu. Un vēlāk skaita pagāniskās lūgšanas.Vēl ievieto svecīti ..
   Ticēt irbulītim ir labi!
   Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

   1. Skolnieciņš saka: 06.01.2023 18:34 Tu esi pretīgs segvārdu zaglis. La.lv komentāros jau kāds idiots zog manu segvārdu, lai sludinātu etnisku naidu pret latviešiem un ukraiņiem. Un tagad tu te mēdies. Būtu interesanti izmeklēt, varbūt tu esi tas cilvēks. Policijas klātbūtnē tu nebūsi tik derdzīgs.
    Bez cieņas, Skolnieciņš

  3. Par katru nogalināto cilvēku, meža zvēru vai mājlopu, par katru izdedzināto mežu, pļavu vai tīrumu, par katru nopostīto mājokli, rūpnīcu, noliktavu, veikalu vai sabiedrisko būvi Krievijai būs jāmaksā milzonīgas reparācijas. Krievija maksās reparācijas Ukrainai un Ukrainas sabiedrotajiem. Krievija ir zaudētāja. Un reparācijas būs jāmaksā Krievijas krieviem arī nākamajās paaudzēs.
   Ar līdzjūtību pret latviešu un ukraiņu tautu ciešanām, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 1. Te pēdējie 3 komentētāji ir no knarlevšic varzas-īsāk sakot tautas apzadzēju kliķes

  1. Vēl viena pazīme,kas liecina,ka esi Gobzema slampa-tu domā,ka pokitikā ir tikai Gobzems,Kariņš un Levits!Muļķu armija…

   1. Tu pat nestādādies priekšā cik jv ir satelītpartiju,tā kā paklusē…..tavs nr. Ir 16…ddd

  2. Un, tavuprāt, partijas “Saskaņa” (Nesaskaņa; Sasmaka; Saskaņa/Vienotā Krievija apvienotais saraksts), “Latvijas Krievu savienība” (Krievijas fašistu savienība; Fašistiski noskaņoto krievu savienība), “Stabilitāte” (Nestabilitāte), “Latvija pirmā” (Krievija pirmajā vietā) ir labākas?
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

   1. Latviešiem partiju vairs nav?Vienotību tik zini???Protams Šleseru vari neminēt….

 2. You can definitely see your enthusiasm within the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. At all times follow your heart.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *