Patiesība tiešām vienmēr izrādās stiprāka

Kāda sakritība! – ne reizi vien nākas nodomāt, izlasot vai dzirdot kādu interviju, viedokli vai atziņu. Tas tāpēc, ka arī pašai līdzīgas vai tādas pašas domas pa galvu tieši šajā laikā grozījušās. Jā, atšķirībā no valodu un pasaku tematu rašanās teorijām šodienas vienlaikus atziņu uzplaiksnījumā nekā pārdabiska nav. Dzīvojam taču blīvi aprīkotā un, ja to vēlamies, arī visai vienotā informatīvajā telpā…

Bet tomēr, kāpēc tieši šobrīd gluži kā Otto Ozolam blogā jādomā, kāpēc, nu kāpēc mums – žurnālistiem – nereti jābūt ”korekti” atturīgiem, kāpēc jādod priekšroka pieklājīgai sarunu virpināšanai pat tad, kad politiķi vai ar tiem saistīti ļaudis vienkārši līdz vājprātam ciniski melo? Vai tiešām pie vainas ir kaut kāds īpašais latviskuma gēns, kas pieprasa nelēkt ”kungam” acīs? Jeb, kā O. Ozola variantā, ja reiz kungs čurā uz galvas un saka, ka līst lietus, mūsu sabiedrības vispārējas kārtības labad tam arī jāpiekrīt? Vai tiešām tā ir un tai jābūt ierastai lietu kārtībai, ka tie, kas tikuši pie varas vairākuma, vairs var nerēķināties gandrīz ne ar ko? Ja Pārupes ielas būvi uzsākot, pašvaldības atbildīgie vēl kā mēģināja to pamatot, tad tagad domes sēdes laikā, stāstot par kādu būvniecības pārkāpumu, domes priekšsēdētājs, ”apmācot” jaunos deputātus, skaidro, ka ”ir divi veidi, kā sakārtot būvniecības lietas – vispirms kārtot papīrus un pēc tam būvēt vai otrādi” – būvēt un tad piedzīt papīrus. Mums stāsta, ka rēķinās, cik kurš variants apbraucamajam ceļam Slocenes ielas remonta laikā būtu labākais un iedzīvotājiem izdevīgākais, ka par to ar laikraksta starpniecību arī informēs iedzīvotājus, tai pat laikā darbi parkā jau notiek pilnā sparā un atbildes vietā domes mājas lapā tiek publicēta tendencioza un laikrakstu nomelnojoša ”informācija”. Tāpat tas ir jautājumā par pēkšņo pašvaldības vēlmi nodarboties ar atkritumu biznesu pilnā apjomā. Vēloties saņemt skaidrojumu, kā 2 miljoni eiro papildu kredīta iedzīvotājiem var būt izdevīgāki, žurnālistam nākas uzklausīt pārmetumus gan par ”iejaukšanos lietās, no kurām neko nesaprot”, gan absurdus pārmetumus par personiskajām interesēm un aicinājumu neslēpt laikraksta īpašniekus (?!)… Kā lasāms šodienas laikrakstā, ar līdzīgām problēmām – no aizskarošām pamācībām līdz liegumam piedalīties komisijas darbā – jāsaskaras arī mūsu nelielās valdības, pašu valdības mazskaitlīgajiem opozicionāriem.

Nesagaidot tiesībsargājošo institūciju rīcību, žurnāls «IR» trijos piegājienos publicējis noklausīto oligarhu sarunu ierakstus un žurnāla redaktore dalās ar tik daudziem žurnālistiem (un ne tikai ) pazīstamajām sajūtām, proti, mēs taču par to (par pārkāpumiem, par nelikumībām, par meliem) rakstījām, kāpēc, kāpēc nekas nemainās? Bet mierinājumam paši sev un arī patiesības labad jāsaka, – mainās gan. Tikai ne tik lieliem soļiem, kā mums varbūt reizēm gribētos. Taču lai mūs stiprina vēstures atmiņā balstīta atziņa – laiks visu noliek savās vietās un patiesība tiešām vienmēr izrādās stiprāka par meliem…

Komentāri

 1. viens no tādiem “čurātājiem mums uz galvām” ir kāds čurātājs vairākās šaubīgās organizācijās – Kandavas partnerības zivsaimniecības padomes loceklis, Tukuma meža īpašnieku valdes loceklis, Zemkopības ministrijas Medību saimniecības attīstības fonda padomes loceklis – Aivars Volfs

 2. Avīze mums kļuvusi par patiesības paudēju pēdējā instancē,kā tekt avīzē tāču rakstīja viņa taču nemelo,bet īstenībā āža kāja jau lien laukā.

  1. Izdod savu avīzi un stāsti savu patiesību augstākajā instancē, tad redzēsim kāda kāja tur līdīs ārā… cūkas, govs vai aitas

  1. Nu ka iet, tāpēc Lukmanam tagad būs sava žurnālistu armija, kas jau saknē apkaros visus nepareizos, nevēlamos un tos, kas nedomā tā, kā uzvarējušais vairākums. Tā kā tauta ar Keri priekšgalā varēs lasīt tikai labas un pozitīvas ziņas. Paldies par to progresīvajam Ērikam, paldies deputātiem un mūsu vadošajai partijai!

 3. Aizmirsu svarīgāko:urrā, biedri! Lai dzīvo partija, biedrs Lukmans un dome viņa vadībā! Urrā!

 4. Tādu treknu kumosu Ekovide bez cīņas neatdos iesaistīs gan juristus,gan presi,gan savus lobijus, šķēļveidīgajiem līdzekļu pietiek. Lai pašvaldībai pitiek spēka.Uz kuru pusi velk NTZ skaidri redzams

   1. Eu, vai Ruža nav tas pats, kas bija direktoriņš Tukuma komunālajos? Nu tur jau arī bija šitais pats triks. Vispirms teica ka pilsētai baigi vajag visas tās mašīnas, pats taisīja iepirkumus un pēc tam pa lēto to visu noprihvatizēja. Šito jau nu žurnaļugām vajadzēja atcerēties. Jā, ja tas ir tas pats Ruža tad nu mums gan būs viss pa” lēto”.

 5. Lasu ārlietu ministra pārdomas par mūsu Votergaitas skandālu – Daudzus jau sen vairs neuztrauc “ņemšanās ap šīm lietām, jo daudz būtiskāk ir izskolot bērnus, apgādāt ģimeni un, nedod Dievs, nesaslimt. Tas nekas, ka tieši šādu ilgstošu strukturālu Latvijas problēmu dēļ mēs neesam tur, kur varējām būt, pat salīdzinot ar vairākām kaimiņvalstīm”.

 6. “šobrīd jautājums par mūsu valsts politisko kursu un neatkarību ir daudz nopietnāks kā jebkad, un tas vairs nav formāli’.

  1. Vai vakar «Tiešo runu» redzējāt? Man vecim arī raudāt gribējās, bet mans pusaugu skuķis teica, ka šitajā valstī nedzīvos!

 7. volfs ar lukmanu gan noteikti vakar ķiķināja un sūtīja uzmundirnājuma īsziņas brigmanim – turies vecīt! un turi mūsu “papu” dūklavu tur augšā! citādi .. kanā! mums visiem te kurzemē būs!

 8. Tāpēc jau Jauntukumā šodien atkritumu mašīna pie mājas Telegrāfa 13 tur ir pieci konteineri,viens bija pilns iekrāva un aizbrauca,bet maksājam par visiem pieciem,tas viens ,otrs dzīvokļi tiek izīrēti un tur deklarējies viens,bet dzīvo vairāki,tad maksā tikai viens un tu pensionār maksā par viņiem un četriem tukšajiem konteineriem.

  1. Ruža atstās vienu, pārējos pārdos Kandavai vai Engurei, vietā nopirks jaunus un trīs reizes dārgākus. Viss iedzīvotāju labā!

 9. Šonedēļ, no 6. līdz 8. jūlijam, Ministru prezidenta pienākumus Latvijā veiks zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, liecina paziņojums “Latvijas Vēstnesī”.
  Proti, Dūklavs šīs dienas aizvietos premjeru Māri Kučinski, kurš dosies komandējumā uz Vāciju…
  Jāpiebilst, ka Dūklavs ir viens no pašreiz aktīvajiem politiķiem, kas pieminēts žurnāla “Ir” publiskotajās “oligarhu sarunās”. Piemēram, 2010. gadā Dūklavs tikās ar Šleseru, lai pārrunātu politisko situāciju īsi pēc tam, kad Saeimā tika gāzts ģenerālprokurors Maizītis. Tāpat Dūklava vārds izskanēja citā sarunu epizodē, kurā tika spriests par iespējamajiem un izdevīgajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem. (Skaties. lv, 5.07.2017)

  1. Jā, šodiena ziņu raidījumā Kučinskis parādīja, kas ir kas: Dūklavam jau faktiski nekas nebūšot jādara… Bet pats fakts, ka viņam ir kaut kādi īpašumi pievākti un iztirgoti ostā! Jā, iespējams, tas vairs nav kriminālas dabas jautājums, bet reputācijas ziņā- noteikti. Un politiķim reputācija ir viss; ja mēs būtu pa īstam demokrātiska un attiecīgi prasīga (gan pret sevi, gan citiem) sabiedrība, reputācijai jābūt izšķirošai. Bet te KUčinskis ar savu:”Mēs tam [domāts,oligarhu sarunām, valsts nozagšanai] pievēršam par daudz lielu uzmanību..” Nonsens! Un visas ilūzijas, ka viņš ir izkārpījies no šķēlistu un citu murmulistu ķēķa, līdz ar šorīt izkūpēja kā zili dūmi.Tiešam laiks protestiem? Zinu, ka tādi ir izsludināti gan pie Valsts prezidenta mītnes (laikam cilvēkus iedvesmojusi lugas «Kārkli» prezidenta runa un viņi tic, ka Vējonis arī tādu varētu teikt…) un ģenerālprokuratūras. Piedalāmies!?

 10. Nākamajā ceturtdienā, 13.jūlijā, plkst. 18 pie Prezidenta pils notiks tautas sapulce par tiesiskumu ! Beidzot sāksim sevi cienīt, mīļie draugi.

 11. Katram tukumniekam beidzot jāsaprot, ka Tukuma lidosta ir “oligarhu sarunu” personāža Šlesera viens no viņa kabatas projektiem!
  Ainārs: Nu, I nahuj, mēs realizējam lielus pasākumus. ES KONCENTRĒJOS. Pa druskai neko nevar izdarīt!

 12. “Ir” izvērstā veidā publisko vēl vienu fragmentu no iepriekš jau daļēji publiskotās ministra Jāņa Dūklava sarunas ar Aināru Šleseru viesnīcā “Rīdzene” 2010. gada aprīlī. Šajā sarunā, par kuru “Ir” jau ziņoja iepriekš, Dūklavs lepojas ar to, kā ir pildījis premjera pienākumus Valda Dombrovska (JL) prombūtnē, lemjot par zemes transformāciju Jūrmalā, lai atļautu kāpās izcirst kokus Šlesera mājas būvniecībai.
  Neraugoties uz sabiedrības protestiem, valdība lēmumu par labu Šleseram pieņēma 2010. gada 2. martā, kad premjera pienākumus pildīja un valdības sēdi vadīja Dūklavs (ZZS).
  Lēmumu atbalstīja seši ministri – pats Dūklavs, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP), reģionālo lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP), satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), pret bija divi – aizsardzības ministrs Imants Lieģis (Pilsoniskā savienība) un vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), atturējās finanšu ministrs Einārs Repše (Jaunais laiks). Vairāki valdības locekļi no JL nebija klāt, tajā skaitā premjers, kurš bija devies vērot ziemas olimpiskās spēles Vankūverā.
  Publicējam Dūklava un Šlesera sarunu, kas atklāj, kā šis jautājums tika izlemts valdības aizkulisēs. Dūklavs arī tolaik bija zemkopības ministrs, bet Šlesers – Rīgas vicemērs. Viņa partija LPP/LC atradās opozīcijā 9.Saeimā, frakciju vadīja bijušais LC premjerministrs Andris Bērziņš. Pēc Tautas partijas lēmuma 17. martā aiziet no Dombrovska valdības, vairākas nedēļas notika beigu galā nesekmīgas sarunas par iespējamo LPP/LC atbalstu Dombrovska valdībai.

  Šlesers: Tā valdība jau nestrādās vairs ar tādu vilkmi un viss, viņa būs tāda sagurusi.

  Dūklavs: Grūti, grūti, grūti, jā.

  Šlesers: Mēneša garumā mani aicināja valdībā visu laiku, līdz ar to es vairs neesmu sliktais viņiem – atmazgāja mani, es esmu labais. Par Jūrmalas priedēm arī neviens vairs…

  Dūklavs: Visi aizmirsa, jā. Man tur, kā es smejos… konjaku es biju nopelnījis – paldies, viss kārtībā! Tas bija baigais gājiens. Tu jau nezini visu, kā tur bija, tagad jau aci pret aci var izstāstīt. Es viņu nepārtraukti, redz… Viss ir kārtībā – man visi šitie čaļi saka. Tad nu es viņu paceļu: sak, nu, kas ir, veči, ir vai nav? Mēs esam atbildīgā ministrija ielikta. Nezinu, kāpēc mēs – laikam tāpēc, ka meža zeme. Labi, es saku – meža zeme, esam atbildīgie. Viss kārtībā? Viss kārtībā! Aizeju pie [Valsts kancelejas vadītājas Guntas] Veismanes, aizeju pie [vietnieces Elitas] Dreimanes – viss kārtībā? Viss kārtībā!

  Šlesers: Mhm.

  Dūklavs: Nu, kāpēc jūs neliekat iekšā? Mēs liekam, bet premjera birojs ņem ārā! Nu, es protams… Tā Olita [Augustovska, premjera biroja vadītāja] arī tāda tīri draudzīga būtne. Es saku, Olitiņ, nu kas par lietu, nu cik ilgi es tevi cienāšu ar āboliem un konfektēm? Nu, taču tu ieliec jautājumu. Labi, ielikšu. Viņa ieliek. Viņš ir dienaskārtībā, pirms sēdes (plaukš!) – pazūd no dienaskārtības! Es saku, Olitiņ, nu ko tu mani te ampelē vecu vīru! Viņa – zini, es neko nevaru izdarīt, tas ir premjera personīgs rīkojums. Nu, kas man atliek, es eju pie premjera. Es saku, Valdi, nu johaidi, es saku, kas mums te notiek – tad liekam, tad neliekam, nu viss ir kārtībā. Es saku, davaj, nu vajag ielikt. Paiet kāds laiciņš, viņš padomās. Un tad viņš brauca tanī tur savā braucienā projām, viņš pasauc mani, saka – klausies, es tev piedāvāju tādu variantu. Viņš saka, es personīgi to nevaru atbalstīt – es personīgi – , bet ja tu esi gatavs uzņemties to vadību, tās tēmas, es tevi ielikšu par to premjera vietas…

  Šlesers: Bet es tev izstāstīšu patiesību. Tas ir tas, ko tu zini… (Numuriņā ienes pusdienas, uz brīdi pārtrauc sarunu.) Redzi, tā lieta, kā tas viss…

  Dūklavs: Es tev pabeigšu tūlītās, ja drīkst. Es saku, nu ko, ja tu tā saki, es esmu solījis, ka es to lietu novedīšu līdz galam vienalga kādā variantā, es saku – davaj! Un tā tad arī notiek. Viņš mani ielika par to priekšnieku tur… Vēl viens otrs tur pašķobījās, bet nu gala rezultātā, nebija neviena viņējā valdības sēdē! Ne Kampars, ne Mūrniece, ne Repše…
  (Ir, 06.07.2017)

 13. Autore savu avatara bildi varētu nomainīt, citādi pretīgi tajā mutē skatīties…

      1. Kāda galviņa, tāda saprašana.ko nu saprot, to komentē.Kas prātiņā, tas mēles galiņā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *