Attēlam ir ilustratīva nozīme

Nu un, kas tālāk?

Jā, kas tālāk? Atzīšos, vērojot jaunās varas vai, pareizāk sakot, tās redzamākās daļas darbošanos Tukuma novada domē, šo jautājumu domās un arī skaļi nākas uzdot vai katru dienu. No kungiem un jo īpaši dāmas, kas skaļi un, publiskā telpā arī nepiedienīgi uzvedoties, pauduši, ka nu viss būs citādāk, neko vairāk par zākāšanos, citādi domājošo nomelnošanu, draudiem un nez kur sagrābstītu un ar kā palīdzību savārstītu ”dokumentu” plivināšanu, dzirdēt nav nācies. Un ja vēl to visu papildina pašu uzturēta troļļotāju fabrika personiskajos un, kas jo nožēlojamāk, arī domes oficiālajos sociālajos kontos ”gunta ābola” un reizēm arī citu aktīvistu izskatā, tad bažas par ceļu, kādā, iespējams, šādā vadībā varētu iet pašvaldība, tiešām ir vai ar roku sataustāmas…

Nu domē viens jauns nolikums, arī otrs, iespējams, būs vēl un vēl viens… Un kas no tā? Kas man, iedzīvotājam, nodokļu maksātājam, no tā mainījies vai mainīsies? Un, ja arī mainīsies, kas un vai būs labāk? Šādu ziņu nav. Vienīgais vēstījums, ko tā kā publiskā telpā esam varējuši nolasīt: līdz šim domē viss, nu absolūti viss bijis slikti, nekas nav bijis pareizi, jā, līdz ar to arī visi, kas līdz šim bijuši amatos, nu laikam jau īsti piemēroti nav…

Iespējams, ka tā, bet neviens taču no mums nav vakarējais un saprot, ka ne jau papīru bīdīšana un savējo iecelšana ”garšīgos” amatos virzīs pašvaldības attīstību. Pieredze liecina ko gluži pretēju – ekscentriska un varu demonstrējoša, necienīga (citus cilvēkus necienoša) vadības uzvedība noplicina ikvienu iestādi un uzņēmumu. Radošums, spēja pieņemt patstāvīgus un atbildīgus lēmumus, spēja ātri un atbilstoši reaģēt sarežģītās situācijās, protams, arī godīgums, krietnums – tās ir īpašības, kas mūsdienīgās iestādēs, uzņēmumos darbiniekos tiek vērtētas visaugstāk. Kā domājat, vai apstākļos, ko jaunā vara ar savu rīcību un uzvedības modeli ir ieviesusi šobrīd domē, tādam darbiniekam vispār ir vieta? Noteikti nē, jo iepriekš nosauktās īpašības pavisam noteikti paredz, ka cilvēkam piemīt arī pašapziņa. Bet diezin vai, ka kāda cilvēka pašapziņai nāk par labu publiska apsaukāšana par ”nezinīšiem uz mēness”, ”muļķu tēlotājiem” un tamlīdzīgi. Droši vien, ka to neveicina arī citu kolēģu acīmredzama pazemošana, piemēram, viņus atlaižot no darba bez jebkāda iepriekšēja brīdinājuma un sakarīgiem iemesliem. Starp citu, ja par kliegšanu, krāšņiem epitetiem izraibinātu valodu un faktiski jau visai neslēptiem draudiem no sērijas ”nu gan viss būs citādāk!”, ”mēs tagad izvērtēsim” un ”būs atsevišķu amatu un darbinieku maiņa”, tad gadījumos, kad to augstākstāvošais (deputāts, uzņēmuma, iestādes vadītājs utt.) atļaujas pret saviem padotajiem (zemāk stāvošajiem izpildinstitūciju vadītājiem, darbiniekiem), tā uzskatāma par klasisku un ar definīciju apstiprinātu vardarbību…

Lauzīs līgumus ar ”aizdomīgiem” uzņēmumiem, neļaus darboties citiem, kas ”nepatīk iedzīvotājiem”. Gribēs atbalstīs, negribēs – būs trīs pirkstu kombinācija! Un, ja iespēja (kaut mazākā!) radīsies, noteikti atbalstīs sevi un savējos, sev pietuvinātos. Nu, sakiet, ka šajā visā jauns? Kas atšķirīgs no tā, ko pārmetam ”visām citām varām”? Un ko no tā visa būs saprast uzņēmējiem? Nezinu, kā citi, es skaļajos paziņojumos, diktātos, ”no aizkrāsnes” izvilktajos ”briesmīgas nelikumīgas atklājošajos”, bet nevienam nerādāmajos dokumentos saklausu vien jau kaut kur dzirdētu dziesmiņu: ”Esam vara, mums ir cena, mēs nu varam lielīties!”… Nē, nesaku, ka tā te uzreiz un apzināti kāds izlicis sevi un savu darbošanos vairāksolīšanā, lai savāktu līdzekļus, teiksim, nākamajām un visai tuvajām vēlēšanām. Nesaku, ka tas tā noteikti ir. Bet – ko tur liegties – tieši tā arī izskatās…

Komentāri

 1. Labs raksts, tik lai savāktu budžetu nākamajām vēlēšanām būtu jārīkojas nedaudz savādāk, jo pretējā gadījumā:

  Mateja evaņģēlijs

  26:52 Tad Jēzus saka tam: “Bāz savu zobenu viņa vietā, jo visi, kas ņem zobenu, no zobena aizies bojā.

 2. Šī dome ar lielo zāģi zāģē zaru uz kura paši sēž.atsitiens pret zemi būs īpaši sāpīgs

 3. Līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām vairs nav tālu… Mums būs iespēja pārvētēt savas vēlmes!

 4. Tagadējā vara ir jāvērtē nevis pētnieciskajai žurnālistikai , bet gan Freida onkulim, kāpēc daži indivīdi ir kā apsēsti uz varu un citu pazemošanu.
  Bez tam ne jau tikai sportististiem un baletdejotājiem ir vecums , kad jānoiet no skatuves, arī politiķim, ja savlaicīgi neesi izsities augšās, tad pēc piecdesmit uztaisīt strauju politisko karjeru ir praktiski neiespējams.
  Saliekot abus faktus kopā, kļūst skaidrs kāpēc dažs labs pilnīgi izmisīgi grib noķert aizejošo vilcienu uz politisko Olimpu, tāpēc tā ārdās pa soctīkliem, piesaista PR meistarus, un piesaista smalkākus un prastākus troļļotājus.

 5. Pārmaiņas sākas ar mērķi, – vai ne tā? Un, kāds, ibiorio (vispār jau rupji, ja kas), tavuprāt, tagadējai vadībai ir mērķis, par tādām augstām matērijām kā vīzija vai attīstības perspektīva, pat nerunājot? Lasīju te kaut kur vienā citā komentārā un pilnībā tam pievienojos – šitai šaikai-ļeikai (tas arī, tāpat kā tavs vārds, no krievu atvasinājuma), ko tā kā par jauno varu te kāds sauc, nav nekāda vienota skatījuma vai mērķa, izņemot varu un tās dāvātās iespējas varot cilvēkus (Reča – no vārda ”vara”), tikt pie iespējas šeptēties un fīrēties ar svešu naudu (Zvaigzneskalns un viņa troļļu bars) un vēl nepamatotu godkārību (Eisaks), citu interešu jau faktiski nav. Un ja tikai šitā dēļ – lai apmierinātu bezkaunīgu un varaskāru cilvēku ambīcijas un gribēšanas – te viss notiek, tad – pārmaiņas mums nevajag, nē. Ka-te-go-ris-ki!

 6. Ko varam darīt mēs kā vēlētāji , lai izbeigtu šo farsu? Ja tiks ievēlēts izpilddirektors bez konkursa, tad noteikti ir jāveic darbības! Lidz nākamajām vēlēšanām nav tālu, bet nedrīkstam pieļaut visatļautību!

     1. Visu cieņu jebkuram, kas būs izpilddirektors, bet vēl lielāka cieņa, ja ieņem amatu konkursa kārtībā! Šī brīža valdība nav spējusi neko vairāk izdarīt, kā skaļi ķengāties par iepriekšējiem. Ja to visu enerģiju novirzītu veicamo darbu izpildei, tad Tukums zeltu un plauktu! Kaut ātrāk pienāktu jaunās vēlēšanas!

     2. Tevi raksta ar lielo T, es esmu Tavs iespējamais vēlētājs!!! Tas , ka cieņa nav esošās varas stiprā puse, to mēs jau zinām!

  1. Visatļautība jau tika pieļauta! Visciniskākā. Ar Tomeli. Bez konkursa. Par mūsu naudu.

  1. Ja Plaude nerunātu,tautai vienkāršai nebūtu pat nojausma,kas notiek pašu spicē!

 7. Ivonna,tak Jūsu meitas ir tās lielākās komentētājas,starpcitu no trollu profiliem arī.Bet nu kā vienm:sevi jau neredzat
  un visi,kas nedzied Jums līdzi ir slikties.Es vispaar domaaju, ka shos Juusu savaarstiijumus ar nicinaajuma un naida piegarshu neviens normāls vēlētājs nelasa.Varat mājās savām meitām to stāstīt,viñas vismaz klausīsies jo no vienas kliķes jau esat.Un vēl,beidzat saukt NTZ par neatkarīgu avīželi jo sen jau tādi nēesat.

  1. Nāksies apbēdināt, bet Ivonnas rakstus lasa visi, pat tie kas to noliedz…un šis raksts ir ļoti patiess, tikai protams ir cilvēki, kam tas nepatīk! Daiga pati izprovocēja vietējo laikrakstu un Ivonnu. Latviešiem ir tāds teiciens:” Ko sēsi, to pļausi!” Tad tagad saņem un pelnīti!

   1. Manuprāt, presei ir jāstāv pāri kaut kādai netīrās veļas mazgāšanai un jebkurā situācijā jāpaliek neitrālai , un nepieļaujams ir ieraksts “Daiga izprovocēja un tagad saņems pēc nopelniem” izsaka visu par šo izdevumu. Izdevums savā aizvainojumā un alkatībā atriebties nespēj atspoguļot patiesos notikumus. Un apgalvojums “Nāksies apbēdināt, bet Ivonnas rakstus lasa visi” ne tuvu neatbilst patiesībai, blakus esošajiem novadiem maz interesē Ivonnas personiskais aizvainojums pret Daigu. Mūsu novada iedzīvotāji ir spriest spējīgi , lai skaidri redzētu Ivonnas iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu , lai atriebtos un nomelnotu Daigu! Ieguvēji nav , ir tikai zaudētāji , gan novada iedzīvotāji , gan avīzes abonenti, jo es abonējot avīzi cerēju , ka tā būs neitrāla un atspoguļos novada notikumus!
    “Ja mūsu naids ir pārmērīgs, tas nostāda mūs zemāk par tie, kurus nīstam..”( Fransuā VI de Larošfuko)

    1. Ja nu kādam ir jābūt neitrālam, tad domes informatīvajiem kanāliem. Bet tā kā “jaunā vara” tos tāpat kā rečene savu personisko kontu ir pied…, atvainojos, pietaisījusi, tad tiem, kam nav vienalga , kas te novadā notiek, nav jau variantu-jāsāk pašiem rakt…un uzraksim! Jau ir uzrakts, tagad, lai rečesija gaida rezultātus.

     1. “Ja mūsu naids ir pārmērīgs, tas nostāda mūs zemāk par tie, kurus nīstam..”( Fransuā VI de Larošfuko) jāsāk ar savu dārziņa ravēšanu, un tik pēc tam nezāles citā dārziņā jameklē 🙂

      1. Naids? Lai nu “jaunā vara” sev neglaimo-pārāk stipras emocijas tik niecīgām personībām

 8. Bēdīgas lietas ar Tukumu notiek. Izsaku līdzjūtību.
  Nolīgstat labāk kādu IT spečuku – lai viņs atklāj visas IP adreses no jūsu lapas komentāriem, un publicējat – varu saderēt, ka pavērtos interesants skats, ka visus aiztāvības komentārus komentē viena persona. Slims cilvēks.

 9. Manuprāt, dažādu pārvaldes iestāžu darbu reti analizē sadzīviskā līmenī: skatās likumus, dokumentus utt., bet, piemēram, neanalizē, kā personas G nepatika pret personu W ietekmē darbu. Kā to ietekmē politiskā un personiskā konkurence? Kā darbu ietekmē personiskā pieredze un uzskati? Vai tas traucē un kas tiek darīts? Ir runāšana par patieso labumu, bet nav runas par patiesajiem mērķiem un interesēm, kas nešaubīgi eksistē. Tātad…

 10. Laba humora deva, lasot laikrakstu, kur galvenaas redaktores meitu vadaa policijas darbinieks – lai kundziite vareetu safotografeet citu privatus ipashumus + visam tam….. Ntz aviizei ir laba skolotaaja, sauc sevi par zurnaalisti, maaca laikam visai savai komandai kaa vajag melot un dezinformeet sabiedribu publiskaa telpaa,….labs piemeers bija Tomelja saaga…..nu ir atmaskoti klaji meli, radniecibas saites utt….un pat kauna nav, jo piemeram skandinaavijas valstis ar zurnalistu ir cauri, ja pauz nepatiesu informaaciju utt……Ntz taa turpinaat,l

   1. Pārlasot tos ābola komentārs viņu var atpazīt zem jebkura no vārdiem ko viņš izmanto. Man liekas tas ir kāds ne īpaši vesals cilvēks,kuru jāatrdod un jāizolē.

  1. Troļļu fabrikas darbinieki stājušies pie ”virpas”. Pēc analfabētisma līmeņa var spriest, ka pasības darbniekiem ir nokritušās zemāk par grīdas līsti.

 11. Ko jūs te visi šūmējaties? Ja ir pamatoti pierādījumi par kāda vainu vai noziedziskām pazīmēm, tad ziņojiet attiecīgajām iestādēm un lieta darīta. Savādāk tas viss ir priekšvēlēšanu balsu vākšana par citu nomelnošanu. Un ir arī tāda iespēja kā piketēšana pie novada domes, ja neapmierina tās darbs.

 12. Ja salīdzina Plaudes un Imanta Liepiņa rakstus, tad viss skaidrs. Liepiņš operē ar faktiem, šitā ar naidu.

  1. Kādi liepiņam fakti- izrauti no konteksta, nesakarīgi savārstījumi, kuros pat mana ome ātri izdala fantāziju un puspatiesības. Ja kāds tiem tic, tad skaidrs, kāpēc šamajiem dzīvē tā neveicas!

 13. Ir patīkami, ka ir kāda vieta, kur izteikties VAR arī iedzīvotāji! Lai aŕī iespējams, ka kaut kas ir safantazēts, tomēr arī katrā puspatiesībā ir kas no īstenības! Laikrakstā IR jau arī lasāma informācija ne tikai ģimenes attiecības starp meitu, viņas vīru un sievasmāti…

 14. Kkā te daigas rokrasts komentāros jaušams!
  Nez kā ar to ābolu vēl; vai tik tur arī daiga ar ģimeni nav klavieri paspaidījuši?

 15. he, citur arī liek amatos bez konkursa, kad nav ko likt, tad taisa konkursu.Nemaz tālu nav jāmeklē.

 16. Dara kā grib, kur palicis domes sēdes videoieraksts no 27. maija, kā nav tā nav, vai kauns par saviem izlēcieniem?

 17. Kas Tukumā notiek???Mēs negribam apvienoties, ja ir tik lielu negāciju un neskaidras politikas vadošie Tukuma spicē.

 18. Viss ir kārtībā novadnieki engurnieki, kandavnieki un jaunpilnieki, Tukumu iztīra no Vienotības astoņkāja. Apvienosies, strādās laba komanda bez korupcijā noslīkušā Kampara. Mēs tukumnieki esam priecīgi par uzsākto tīrīšanu. Zagļiem vieta cietumā.

 19. Kārtība gan nav, jo nav priekšsēdētājs, bet gan priekšsēdētāja un tas ir pazemojoši, kā arī tās nicinošās replikas deputātiem. Vajadzētu gan no malas paskatīties tās savas darbības, jo arī Izglītības pārvalde jau arī nomā telpas Kampara mājā, tas laikam izcili.

 20. Vai tiešām?! Tas tagad svarīgākais? Sevi gribas parādīt vai ar kādu citu parunāties?

 21. Iespējams pa nakti bijis pilnmēness un Ivonnai Plaudes kundzei radās īpatnējas personiskas vīzijas par to, kas tūlīt arī tikušas laistas plašākajai sabiedrībai bez likumsakarīgas veselā saprāta loģikas.

 22. Nožēlojams tas Tukums ar pussabrukušo centru un sapuvušo varas “eliti” – bijušo un esošo.
  Domas tikai par savu kuņģi un maku.

  1. Vispār jaunā vadība strādā knapi dažus mēnešus, ja neskaita covid 19 dīkstāvi. Un uzsāka diezgan veiksmīgi. Daudzi kampartroļļi jau zaudēja amatus. Tā ir prioritāte Nr.1.

   1. Nomierinies, ej muļķus citur ķer! Prioritāte numur viens šai ”jaunajai” varai ir sakampt pēc iespējas vairāk te un tagad, jo nav jau pārliecības, ka tik lielu muļķu procentu, lai vēl kādreiz pie teikšanas tiktu, izdosies savākt. A naudiņu ta vajag. Rečiem maksātnespēja, Zvaigzneskalnam ar Eisaku pirmais oficiālais ”pilnslodzes” darbs. Un troļļi – Liepiņš, Deģis un Tomels – jau arī pusi Latvijas ir izbraukuši, daudzkur zināmi, diezin vai tik lēti pie algota darba vairs tiks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *