Attēlam ir ilustratīva nozīme

Neliesim ūdeni uz agresora dzirnavām

Kad lasām medijos un sociālajos tīklos kārtējo ziņu, ka nekvalitatīvo jauno elektrovilcienu dēļ vilcienu satiksme ievērojami kavējas, turklāt ne tikai vienā konkrētā maršrutā, bet visās dzelzceļa līnijās, pārņem divējādas sajūtas. Vispirms jau dusmas un bezspēcība, apzinoties, cik daudzi cilvēki kavēs darbu, vizītes pie ārsta, skolu, vēl citas svarīgas lietas. Kāds nokavēs arī vakarā pēdējo autobusu no centra uz savu lauku ciematu un diez vai tālā lauku pieturā naktsmājas vai taksometra pakalpojumus ir iespējams dabūt, dažkārt tam trūkst arī līdzekļu.  Var jau saprast, ka pēc šāda paziņojuma sociālajos tīklos kārtējais sprādziens: „Tā var būt tikai Latvijā”, „Latvija pēdējā vietā”… līdz pat apzīmējumam ”Neizdevusies valsts”. Un tā jau ir ļoti pazīstama retorika, kas tā patīk kaimiņu agresorvalstī Krievijā, un, nav ko slēpt, dažiem arī pie mums. Un tad ne tikai  dusmas un bezspēcība, bet arī katram normālam, daudz maz izglītotam un savu valsti mīlošam un cienošam latvietim šī problēma kļūst arī sāpīga. Protams, par neizdarībām, mahinācijām, nejēdzībām, kas droši vien lielākā vai mazāka mērā ir katrā valstī, ir jārunā gan preses slejās, gan arī katram jāpauž sava pilsoniskā nostāja un viedoklis. Tomēr jāapzinās, ka attiecīgā propagandas mašinērija aiz robežas to vien tikai gaida, lai mūsu valsts, lai Latvija saņemtu pēc iespējas vairāk nievājošu vārdu. Un te nu katram vajadzētu izvērtēt, kā paust savu attieksmi.

Domāju, ka ne vienmēr varam vainot pašreizējo valdību pilnīgi visās nelaimēs un likstās, kas mūs piemeklē, jo kā īleni no maisa spraucas laukā iepriekšējo valdību kļūdas, nespēja novērtēt situāciju, vēlme pēc savtīgiem, īslaicīgiem guvumiem un arī apzināti, savtīgu iemeslu dēļ veikti darījumi. Un piemērs nemaz tik tālu nav jāmeklē – pēdējās nedēļas laikā tas pats atnācis pie mums, un tā ir epopeja ar Aināra Šlesera un viņa partijas, arī  Nacionālas Apvienības  līdzgaitnieku un ģimenes locekļu ekskursiju uz Ķīnu. Nekādi citādi kā par ekskursiju to nevaram nosaukt, vienīgā atšķirība tā, ka parasti cilvēki par savām ekskursijām maksā paši, arī uzņēmēji, dodoties pie saviem ārvalstu sadarbības partneriem, par to maksā paši, bet šajā gadījumā par to maksā Ķīnas valsts. Jautājums, – kāpēc? To varam tikai minēt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Lietuva liegusi profesionālās armijas karavīriem, policistiem, robežsargiem un citiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ārpus dienesta pienākumu pildīšanas doties uz Baltkrieviju, Krieviju un arī Ķīnu. Protams, mūsu delegācijas locekļi neviens nepārstāv kādus dienestus, tomēr šāda kārtības noteikšana Lietuvā acīmredzot nav gluži bez iemesla. Pašlaik Ainārs Šlesers taisnojas, ka pirms braukšanas esot mutiski teicis vairākām amatpersonām, ka braukšot komandējumā uz Ķīnu… Nudien izskatās neticami dīvaini, ka šādas lietas valsts institūcijās var kārtot tāpat vien – ar amatpersonām mutiski parunājot, nemaz jau neņemot vērā to, ka brauciens būtu saskaņojams ar Ārlietu ministriju un drošības dienestiem.

Šo visu zinot, gribot, negribot jādomā par to, vai šāda deputātu un valsts amatpersonu prakse bija arī laikā, kad Ainārs Šlesers bija valdībā, kad vairakkārt bija Satiksmes ministrs, turklāt – ar ciešu skaitu Krievijas virzienā, ar personiskā biznesa interesēm vairākās paša kūrētajās valsts struktūrās? Tad jau arī nav brīnums, ka sabiedriskā satiksme – pašlaik slēgtie un neizpildītie autobusu reisi, arī ceļu stāvoklis mūsu valstī ir tāds, kāds ir. Un zināmā mērā esam arī paši pie tā vainīgi, jo nez kāpēc visu šo brīvvalsts laika gadu garumā atkal un atkal esam laiduši pie stūrēšanas dažādus buldozerus un viņu sabiedroto kompānijas…

Pieņemot lēmumus, ikviens var kļūdīties, arī vēlētājs un politiķis. Un tas ir tikai cilvēcīgi, turklāt būt politiķim ir arī liela uzdrīkstēšanās, kas būtu attiecīgi jānovērtē. Bet ja jau vairākkārt esam labi redzējuši un sapratuši, ka kāda politiķa darbība bijusi nemainīgi savtīga un nav bijusi vērsta uz Latvijas izaugsmi un labklājību, – ir taču jāattopas! Jo ātrāk sapratīsim un pareizāk pratīsim novērtēt mūsu politiķus, jo ātrāka izaugsme sagaidāma mūsu valstij, kuru mēs mīlam un vēlamies nosargāt.

 

Komentāri

 1. Konspektējot rakstu, saprotam, ka bez Šlesera valstī būtu laime un uzplaukums. Bet – es redzu vēl ko :kopš kovidnaudu dāļāšanas medijiem, viens otrs no žurnālistikas pārorientējies uz platstraumes pakalpojumu sniegšanu.

  1. Ainārs Šlesers ir populists, turklāt sabiedrībai kaitīgs. Brīnos par Liepājas šoferīšu piekāpību. Varēja arī kā vīri viņam iekraut pa žokli. Algas normālas nemaksā. Bet simtos tūkstošos eiro gadā saņem peļņu. Cilvēks, kurš nemāk noorganizēt godīgu biznesu atbilstoši sabiedrības interesēm, vel iet politikā, lai valsti čakarētu.

    1. Skolnieciņš saka: 05.02.2024 16:12 Nezodz manu segvārdu (pseidonīmu). Sarunāts?

 2. Kārtējais politiskais pasūtījuma raksts,lai nomelnotu kādu partiju…un žirga galvas piesukt par piemēru:)) + ar nostalģiju atcerēties padomju laikus,kad izbraucienus ārpuss valsts vajadzeja saskaņot ar DIENESTIEM jeb ORGĀNIEM un atgriežoties atskaiti tiem pašiem uzrakstīt-BRAVO TĀ TURPINĀT BIEDRI!!!

   1. zasraņa saka: 05.02.2024 11:32 Tu diskutē ar viltvārdi. Tas cilvēks ar kuru tu diskutē tikai uzdodas par Skolnieciņu.

  1. Bet lieta tāda, ka tu neesi Skolnieciņš. Tu nelietīgi zodz manu pseidonīmu, zem kura es komentēju. Skolnieciņš saka: 05.02.2024 09:34

 3. Aināra Šlesera pensija ir ap 8000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Es pieļauju, ka Ainārs Šlesers savulaik 90-tajos gados nemaksāja nodokļus par darbiniekiem, bet iemaksāja nodokļus vien par sevi. Līdzīgs kadrs ir Juris Siņelobovs. Un pēdējo gadu laikā Liepājas autobusu šoferīši esot sūdzējušies par Aināru Šleseru, ka viņa uzņēmumā nemaksā normālas algas. Manā izpratnē Ainārs Šlesers ir mahinators, kas pašlabuma vārdā izdarīs jebkādu cūcību.

 4. Vel man Ainārā Šleserā nepatīk, ka viņš, būdams neizglītots cilvēks, spļauj zinātniekiem un mediķiem virsū. Jeb citiem vārdiem sakot, tēlo gudro, kur gudrs viņš nudien nav. Te es runāju par viņa agresīvajām antivakcerisma idejām un sazvērestības teorijām, kas izskanējušas no viņa mutes. Vīrusoloģijas kursu viņš nav kārtojis, bet kā viņš bravūrīgi, zinātniski nepamatoti ir vakcinēšanos pret SARS-CoV-2 vīrusu ir kritizējis! Pat ar Bībeli pie rokām. Es kā jau students, neilgi pirms studiju beigām viņam nosūtīšu kritikas pilnu e-pasta vēstuli no sava studējošā (studentanumurs[at]edu.lu.lv) e-pasta. Un pielikumā pievienošu prezentāciju materiālus no vīrusoloģijas lekcijām.

  1. Ziniet žurnālisti-tīrākais JV,NA pasūtījuma raksts,bet nespļaujiet spainī no kura var gadīties pašiem dzert,tautai acis lēnām bet veras vaļā,LPV un pārējie aizbrauca uz Ķīnu par Ķīnas iedoto naudu,bet jūs tik dziedat,sāciet vēl slavināt cik mums laba VP,prokuratūra,tiesa,nepalieciet jau par dzelteno lapeli,valsts valdība un neviens cits ir vainīgi pie pašreizējās ekonomiskās situācijas,ja esat dabūjuši tos 30 jūdaša grašus un tie tagad jāatstrādā,tad esiet tik varonīgi un atzīstiet to,nemālējiet melnu par baltu,žēl ka savādāk būs no jūsu avīzes jāatsakās

   1. Ddd saka: 05.02.2024 16:23 Ķīna ir totalitāra valsts, kur disidentus represīvi ārstē vai ievieto koncentrācijas nometnēs. Personīgi es nenosodu, ka Ķīna cīnās pret islāmu uiguru tautas izskatā. Drīzāk atbalstu, jo Ķīna māk sevi pasargāt no islamizācijas. Tur Eiropa var mācīties kā tikt galā ar islāma ekspansiju, kas apdraud Eiropas demokrātiju. Kā jau visiem ir zināms, islāmā nav demokrātijas tāpat kā pirmsreformācijas laika kristietībā. Eiropai to būtu jāzina.
    Bet Ķīna nav Eiropai draugs. Jo Ķīna ir spējīga iebrukt Taivānā, un uzspļaut visām pasaulē vispārpieņemtajām vērtībām. Un nekāds Ķīnas preču tranzīts caur krieviju Latvijai un Eiropai nav vajadzīgs.

    1. Skolnieciņ paturi savu filozofiju pie sevis,citādi apnicis esi,tevi ēdīs kamēr nepazudīsi

 5. Nosūtīt jau nosūtīšu,bet vai ņems verā…bet nu savu pienākumu pastaļdauņu priekšābūšu izpildījis un ar pesteļu priekšā sirdsapzuņa būs tīra

  1. Skolnieciņš saka: 05.02.2024 14:34 Neizliecies par mani, galvā slimais. Un izbeidz latviešus apsaukāt par pastaļdauņiem!

   1. Nejauc latviešus ar pastaldauņiem! Pastaldaunisms-tā ir diagnoze. Piemēram tu esi pastaldaunis.

    1. tu saka: 05.02.2024 17:16 Anonīmie krievijas slavinātāji internetā lieto vārdu “pastaldaunis” ik uz soļa, kad Latvijai, latviešiem, Ukrainai un ukraiņiem lej virsū verbālas samazgas. Latviešu valodā šāda vārda nav! Vienīgi kremļa troļļu fermu darbinieku leksikā ir šādi specifiski jaunvārdi, jaundarinājumi ar mērķi sāpīgi apsaukāt latviešus.

  2. Skolnieciņš saka: 05.02.2024 14:34 Ainārs Šlesers darbojās maskavas kremļa interesēs. Un tādi krieviju atbalstoši pajoliņi kā tu, tikai lieku reizi to apstiprina.

 6. Skolnieciņš saka: 05.02.2024 14:34
  Nu kurš te slims un viltvārdis vēl nopietni jāpapēta, un ne jau latviešus parpastaldauņiem sauc,bet gan tādu īpašu mietpilsoņu kategoriju,ka piemēram tos,kas atkārušos žokli katru vakaru slaidiņš&co murgus klausās

  1. Skolnieciņš saka: 05.02.2024 14:41 Pirmkārt, Slaidiņa kungs ir Latvijas Republikas patriots, kurš atbalsta Ukrainu tik smagā kara brīdī. Par to man jau ir pret viņu cieņa. Otrkārt, viņš ir Latvijas militārpersona, kas atbildīgi pilda dienesta pienākumus. Treškārt, ntz.lv portālam ir pieejami komentāru autoru metadati, tamdēļ var redzēt, kurš cilvēks, ko te raksta. Ja pat LUIS e-studiju vide kolikcionē metadatus, tad līdzīgi rīkojas arī citas tīmekļa vietnes.

 7. Skolnieciņš saka:
  05.02.2024 19:19- nu tu esi perfekts Pastaļdauņa (ievērtē,ka ar lielo burtu:)))piemērs un varbūt pat izcilākais tāds eksemplārs

  1. Skolnieciņš saka: 06.02.2024 06:52 Tavs pretīgais rašista purns ir varonīgs vien internetā, segvārdu zagli.

 8. Eiropai ir jādomā kā palīdzēt karā pret krieviju Ukrainai. Ukraina nedrīkst tikt iekarota. Bet pašu kašķus ir jāmet pie malas. Eiropas ienaidnieks ir krievija un tās totalitārisms, ko krievija tā cenšās uzpiest saviem kaimiņiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *