attēlam ir ilustratīva nozīme

Nāks barga ziema?…

Bija laiks, kad hipotekārajam kredītam pietika vien ar siltu smaidu un apgalvojumiem, ka tu, goda vārds, kaut kādā tur celtniecības haltūriņā viegli spēj piepelnīt sev otro un pat trešo algu. Skaidrā naudā, protams, un tādu, kas nodokļiem neapliekama. Bankas izlikās vai tomēr patiešām tam ticēja un kredītus vieglu roku izsniedza te pa labi, te pa kreisi. Rezultāts gan jau daudziem vēl labā atmiņā – kas citviet pasaulē bija finanšu krīze, Latvijā ieguva poētisko apzīmējumu dižķibele (avoti vēstī, ka pirmo reizi to savā tā brīža aktuālās partijas kongresā esot pieminējusi Inese Vaidere). Kļuvām par teju kā paraugu tam, kā ieviest drastiskus taupības pasākumus, pieciešot radušās neērtības gluži kā pingvīnu kolonija Antarktīdā. Bet nu kāds miljards aizņemtu un neatdotu latu tā arī palika kaut kur gaisā karājamies, un kaut daļu parādu ar laiku norakstīja, tas tāpat ir arvien līdz galam nenoslēdzies process…

Šī brīža kreditēšanas politika, cik nu ļauj spriest man zināmie gadījumi, nebūt nav tik vieglprātīgi. Personīgo kredītreitingu, kā šķiet, var sabojāt kaut vai ar to vien, ka tev ir… bērni – mazie potenciālie naudas izsūcēji, kas, iespējams,  konkurēs ar maksājumiem kredītam. Varētu jau, protams, pastrīdēties, sakot, ka bērnu vecāki tomēr spiestā kārtā ir apzinīgāki, jo nevar gluži tā uzreiz aizlaisties uz svešu pasaules malu, mūkot no aktuālajiem rēķiniem. Bet pieņemu, ka situācijas var būt dažādas, un stāsts šajā reizē pat ne gluži par to. Vairāk par mūsdienām, kur, lai pie hipotekārā kredīta un sava mājokļa tiktu, sen jau vairs ar skaistām acīm un potenciālajām “aplokšņu algām” nepietiek, kas kopumā, protams, vērtējams pozitīvi. Ja vien ne tas biedējošais eirobors

Vēl jūlija pašās pēdējā dienās Eiropas centrālā banka nolēma devīto reizi pēc kārtas šajā gadā celt procentu likmes. Mērķis ir bremzēt inflāciju, kas it kā zaudējot tempus, tomēr nepietiekami, vēstīts bankas paziņojumā. Un tā būtība, vismaz attiecībā uz kreditēšanu, kā skaidrojuši eksperti, – jo vairāk maksāsim kredītā, jo mazāk pietikšot naudas citiem izdevumiem, kas tad arī ļaušot samazināt to inflāciju. Kāpēc tas tomēr līdz galam nenostrādā, tādam izvērstam skaidrojumam nav nācies uzdurties, tāpēc atliek vien minēt. Uzkrājumi, papildu darbi, vai atkal – iepeldēšana kaut kādā pelēkajā zonā? Kas, lai zina.

Pēdējais pacēlums tādam vidējam hipotekārajam kredītam – ap tūkstošiem simts –  nebūšot pārlieku sāpīgs, vien aptuveni 20 eiro apmērā, kā tiek lēsts. Tomēr,  ņemot vērā, ka kāpums ne pirmo un, šobrīd rādās, arī ne pēdējo reizi,… ļipa ietrīcas. Jo īpaši tādēļ, ka labi zināms, kā var būt, kad kredītu nasta kļūst par smagu un, kas būtiski, pat ekonomiski aktīvai sabiedrības grupai. Dižķibele, kā likts!

Un pat ja šoreiz tā varētu nemaz nebūt tik diža, kā iepriekš, ja pieņem, ka bankas, valstu valdības un sabiedrība kopumā kaut ko tomēr mācījusies, jostas var nākties savilkt šā kā tā…

Komentāri

 1. Diemžēl ekonomiskās krīzes laikā jeb dižķibeles laikā Valdis Dombrovskis ar savu parakstu atbalstīja pretlikumīgo un prettiesisko ”Simtlatnieku” programmas īstenošanu.

  1. Būtu labāk teicis paldies V.Dombrovskim, kurš krīzes laikā švabrakiem deva tiem atbilstošu mazkvalificētu darbu, lai tie badā neno..rāgtu.
   Tā nu švabraki dažas stundas dienā, pēcpusdienā šamie ugunskura tukšoja divlitru stipro alus imitāciju, sakopa apkārtni, tīrīja krūmus ap ceļiem.

   Tādam slaistam kā tev liekas, ka vajadzēja dot naudu, bet darbu neprasīt.

   1. Simtlatnieki “Simtlatnieku” programmas ietvaros darīja arī vidēji kvalificētus darbus, kur bija nepieciešana profesionālā izglītība. Ir virkne liecību, kur simtlatnieki veica celtniecības darbus. Vienkārši tolaik valstī bija kolosāls, vel neredzēts bezdarbs. Ļaudīm savas ģimenes, savus bērnus nācās kaut kā pabarot, tāpēc arī cilvēki piekrita jebkādam darbam. Izmisums spiež cilvēkus piekrist jebkam. Arī darbam par maizes riecēnu. Cilvēks ir dzīva, fiziska būtne, kura gribu ārēji apstākļi var visai viegli iedragāt un pakļaut. Es teiktu, ka pat salauzt.
    “Simtlatnieku” programma ir prettiesiska, tā ir noziedzīga vairāku iemeslu dēļ, likums šīs programmas tapšanas un realizācijas laikā bija visai rupji pārkāpts. Valdis Dombrovskis tolaik pelnīja ļoti daudz, arī tagad viņa alga ir virs 300 000 eiro bruto [viņa algu var lieliski analizēt grafikos programmā RStudio]. Kāpēc Valdis Dombrovskis savas idejas no sākuma nepārbaudīja uz sevis, bet uzreiz sāka ekspermentēt ar latviešu tautu? Kāda muša viņu tolaik bija iekodusi? Alkatības muša? Vai arī profesionālās nekompetences muša???

   2. 2023 saka: 05.08.2023 20:37 Te tu simtlatniekus apmelo un marginalizē. Līdzīgi var teikt, ka visi ierēdņi Briselē ir zagļi. Varbūt par Valdi Dombrovski hipotētiski tā būtu taisnība, bet par citiem cilvēkiem to gan nevarētu teikt, kuri godpilni strādā savu darbu.
    Tad man ir stulbs jautājums. Kā valstī varēja rasties masveida bezdarbs, ja jau valdība un ierēdniecība ir tik gudra? Tātad ļaudis pie varas bija nekompetenti, lai gan bija itkā izglītoti un diplomēti. Līdzīgi kā tu apvaino simtlatniekus, var arī apvainot tos, kuri noveda valsti līdz krīzei, nemākulīgi pieņemot un īstenojot likumus. Tas ir diskutabls jautājums. Bet lieta tāda kā viszinis ekonomists-fizmats Valdis Dombrovskis rupjā veidā nolaida klozetpodā Darba likumu un deva zaļo gaismu “Simtlatnieku” programma. Bija vai nebija viņš afekta stāvoklī, bet paraksts uz dokumenta ir viņa. Ja parakstīja MK noteikumus par “Simtlatnieku” programmu un deva tai zaļo gaismu, tad lai arī nes visu atbildību ar tās sekām. Algu jau visi mīl saņemt. Bet atbildību uzņemties un sēdēt cietumā negrib neviens.

   3. 2023 saka: 05.08.2023 20:37 Kā tu to zini? Vai sveci turēji zem pūra? Tātad tu visu laiku no 2009. gada līdz 2011. gadam izspiegoji un vaktēji simtlatniekus? Izklausās šizfrēniķa cienīgi.
    Es arī māku verbāli iedzelt un paņirgāties. Nedomā, ka tikai tu tā māki. Šodien ir valdim dombrovskim ir dzimenīte. Ar to es viņu apsveicu! Novēlu viņam labu veselību, arī mentālo! Redzēt lielu buzi cietumā ir patīkamāk, nekā redzēt viņu slimnīcā. Cietumā viņš spēs apgūt tik pieprasīto šuvēja arodu. Varēšu kā brīvprātīgais viņam iemācīt izšūt senlatvju spēka zīmes, vecā un jaunā futarka skandināvu rūnas pēc trafareta.

  2. Money making home based work to start earning every day more than $600 simplydoing copy and paste work online. Previous month imade $18320 from this job andi gave this only 2 hrs from my whole busy day. Very simple to do work andregular earning from this are much better than other regular 9 to 5 jobs. Go tothis site right now for more info.
   .

   .

   HERE ————->> rb.gy/fvvgx

 2. 2023 saka: 05.08.2023 20:37 Tikai lūdzu nesajauc divlitrīgo alus pudeli, kuru vairs nenopirkt MK noteikumu dēļ, ar elektrolīta kanniņu! Koagulācijas nekroze nav ārstējama, izdedzis barības vads ir fatāls. Tas ir letāli un mokpilni. Draņķīgs veids kā nokļūt pie Dieviem. Esi uzmanīgs! Paģiru laikā labāk dzer krāna ūdeni! [sarkasms]

 3. komūnisc škoļņiks iedomājies, ka Valdim Dombrovskim katram plencim jānodrošina darbs.
  Uz priekšu, biedri škoļņik!

  1. 2023 saka: 05.08.2023 23:46 Es neesmu komunists, es uzskatu, ka komunisma noziegumi ir vienlīdzbriesmīgi kā nacisma noziegumi. Komunisms un nacisms ir vienlīdz destruktīvas, cilvēcei bīstamas un postošas ideoloģijas, tāpēc es tās neatbalstu. Tamdēļ piešūt man pa ausu galam komunismu tev neizdosies. Nu re kā, es argumentēju Valda Dombrovska noziedzīgo rīcību un “Simtlatnieku” programmas noziedzīgo būtību, bet tu uzreiz diskusiju pārvirzi bezjēdzīgā gultnē. Tu sāc bezdēt par komunismu. Tu pārlec no vienas tēmas uz citu. Tu aizej no atbildes, tu aizej beztēmā. Prasta manipulācija pēc kā zaglis nav zaglis, noziedznieks nav noziedznieks. Laikam tu savā sasmakušajā atejā baigi varens jūties, vai ne?

 4. 2023 saka: 05.08.2023 23:46 Tu it kā tēlo paštaisnu taisnības cīnītāju. It kā viss būtu labi, bet kāpēc tu aizstāvi “Simtlatnieku” programmu? Tu esi sadists vai cita veida izdzimtenis?

 5. Es uzskatu, ka tiesiskums ir svarīgs. Diemžēl dzīvē gadās arī pa kādam nesmukumam, piemēram, ‘’Simtlatnieku programma’’ jeb Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās. Valstī pret simtlatniekiem un simtlatnieku ģimenes locekļiem ir visai čābīga attieksme. Es uzskatu, ka visi cilvēki ir vienlīdzīgi likuma (taisnības) priekšā. Realizējot ‘’Simtlatnieku programmu’’ likums tika pārkāpts. Pirmkārt, ‘’Simtlatnieku programmas‘’ sākumā atlīdzība par pilnas slodzes darbu (40 darba stundas nedēļā) bija vien 100 lati bruto. Sociālās iemaksas netika veiktas, tādējādi cietušās personas palika sociāli neaizsargātas. Otrkārt, 2010. gadā minimālā bruto mēnešalga bija 180 lati, proti, par pilnas slodzes darbu (40 darba stundas nedēļā) mēnesī bija jāmaksā vismaz 180 lati uz papīra. 2010. gadā VSAO nodokļa likme bija 9%, iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme bija 26%, bet neapliekamais minimums bija 35 lati. Tātad sanāk, ka neto algai jeb algai uz rokas ikmēnesi vajadzēja būt vismaz 130 latu un 31 santīmu lielai (ja vien personai nav apgādājamo vai kādu citu nodokļu atvieglojumu, citādi neto algai ir jābūt lielākai). Tātad valsts nozaga no katra simtlatnieka vismaz 30 latu 31 santīmu. Tas nav diez ko tiesiski un arī ētiski. Simtlatnieku programma pārkāpj Darba likuma 61. panta otro daļu un Ministru kabineta noteikumus Nr. 656.

 6. Treškārt, ‘’Simtlatnieku programmu’’ mūsdienu apstākļos tuvināti var pielīdzināt verdzībai. Latvijas Republikas Satversmes 8. nodaļas «Cilvēka pamattiesības» 94. pantā ir teikts: «Ikvienam ir tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību. Nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu.». Latvijas Republikas Satversmes 8. nodaļas «Cilvēka pamattiesības» 106. pantā ir teikts: «Ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai. Piespiedu darbs ir aizliegts. Par piespiedu darbu netiek uzskatīta iesaistīšana katastrofu un to seku likvidēšanā un nodarbināšana saskaņā ar tiesas nolēmumu.». Tādējādi verdzība Latvijas Republikas teritorijā ir aizliegta. Arī Eiropas Savienības likumdošana aizliedz verdzību. Eiropas Cilvēktiesību Konvencijas 1. sadaļas «Tiesības un brīvības» 4. panta «Verdzības un piespiedu darba aizliegums» 1. un 2. daļā ir teikts: «Nevienu nedrīkst turēt verdzībā vai nebrīvē. Nevienam nedrīkst likt veikt piespiedu vai obligātu darbu.». Cilvēks ir emocionāla būtne. Bieži vien cilvēki krīzes situācijā, stresa ietekmē pieņem aplamus un bezjēdzīgus lēmumus. Nabadzībā, bezcerībā, izmisumā cilvēks kļūst gatavs strādāt pat par maizi un ūdeni. Simtlatnieks tiek nostādīts verga lomā, jo valsts ignorē simtlatnieka kā darba ņēmēja tiesības. Es saprotu, ka krīzes laikā pieņemt racionālus lēmumus ir visai grūti, tomēr veselajā saprātā un sirdsapziņā der ieklausīties.

 7. Citāts no Darba likuma 61.panta «Minimālā darba alga» 1. un 2. daļas: «Minimālā darba alga nedrīkst būt mazāka par valsts noteikto minimumu. Minimālās mēneša darba algas apmēru normālā darba laika ietvaros, kā arī minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanu nosaka Ministru kabinets.».
  Lielā 2008-tā gada finanšu krīze radīja simtlatniekus, šo programmu pēcāk pārdēvēja, nomainīja tās nosaukumu, bet jēga no tā nemainījās. Kur bija Valsts policija, kad Valsts masveidīgi pati pārkāpa sevis pašas uzstādīto darba likumu? Vai ekonomisko noziegumus policijas daļas policisti pēkšņi zaudēja savas ekonomistu zināšanas un aizmirsa pēc burvju mājiena kā lasīt likuma burtu? Visi lielie un varenie vienā mirklī palika negudri, it kā likums ir, par likuma neievērošanu var it kā sodīt, bet vienlaikus likuma nemaz nav. Nu, gluži kā ar nenoteiktajiem integrāļiem augstākajā matemātikā vai diferenciālvienādojumiem, tur vienādojuma atrisinājums ir cits vienādojums.

 8. Valdis Dombrovskis tēloja mecenātu, bet man kā simtlatnieka dēlam ar vidējo atzīmi vidusskolā 8 balles un CE eksāmenu rezultātiem virs vidējiem, un darba pieredzi vasarā man it nekādu stipendiju nedeva. Man vel bija kaudze atzinību un godalgoto vietu mācību priekšmetu olimpiādēs, bet stipendijas kā nav, tā nav. Re, atbalsts trūcīgajiem. Forši. RTU un LU mecenāts patiesībā ir Kangars. Citāts no rokoperas «Lāčplēsis»: “Meklējiet Kangaru latviešu tautā!”. Valdis Dombrovskis iespējams ir Kangars. Lai viņš apmaksā manam tēvam muguras skriemeļu operāciju. Celtniecībā mans tēvs dabūja sev arodkaiti: divus insultus un astmu smagā formā. Tātad viņam vajadzēja piešķirt invaliditāti, bet viņam nācās strādāt simtlatniekos, mūrēt akmens mūri 750 metru kopgarumā. Tēvs izdarīja darbu. Par pirmo gadu 100 latu alga, par otro gadu 80 latu alga. Brīvpusdienas man skolā atteica dot. Skolā mani pazemoja, jo biju nabags. Piemēram, vienaudži man somu plēsa. Te nu ir valsts rūpes par bērniem un pusaudžiem. Te nu ir valsts varenība! Pat stipendiju un koju atlaidi nevar iedot. Un vel muld: “Visi grib inženierus. STEM speciālisti ir vajadzīgi”. Bet dzīvē mokies kā gribi. Toties Valdis Dombrovskis Briselē saņem virs 300 000 bruto gadā. Nu, normāla alga priekš ekonomista, kam darba likums ir nerakstīts. Kolosāli! Ģeniāli! Vunderkinds! Būs nauda, būs tiesa.

 9. Ja pats nevari sevi nodrošināt ar darbu, jo tas ir paša nemākulības, neuzņēmības un slinkuma dēļ, tad krīzes apstākļos valsts uzdāvinātie 100lati bija ļoti laba rīcība.
  Kad beidzot tie, kuriem komūnisms galvā, tev jo īpaši, sapratīs, ka valstij nav jārada darba vietas.
  Krīze radīja svētīgu šoku visiem tiem NEkvalificētajiem ķieģeļu pienesējiem, kuri pirmskrīzes gados saņēma 1000latus, nodokļus nemaksāja, un sagrāba kredītus, lai pirktu BMW- beidzot krīze nolika viņus atpakaļ tanī vietā, kur viņiem pienākās būt.

  1. 2023 saka: 06.08.2023 08:07 Un? Un tas ir tavs attaisnojums? Latviju pameta 300 000 darbspējīgu latviešu, tātad tu arī attaisno šo nemākulību, ko pieļāva tolaik pie varas esošie?
   Un kā, tavuprāt, Latvijas gāze kā valsts uzņēmums nonāca krievijas oligarhijas rokās 1997. gadā? Bez ministru kabineta, n-to komisiju un Saeimas līdzdalības tas būtu bijis nereāli. Tātad bija arī Kangari.
   Lūdzu, nenoniecini mana tēva darbu. Viņš darbu paveica ļoti labi, pie tam darbu viņš veica to patstāvīgi, nevis kā palīgstrādnieks, bet kā meistars. Vienam cilvēkam mūrēt ap 1,20 metru augstu un 60 centimetru platu mūri aptuveni 750 metru perimetrā ap kapiem ir grūti. Dušas, kur nomazgāties, nebija. Uz darbu un no darba vajadzēja staigāt 5km katrā virzienā. Ēdināšanas nebija. Sākumā betonu pirmajos mēnešos nācās maisīt ar rokām. Super darba organizācija! Mana tēva darbu pārraudzīja novadas pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieks. Viņam tolaik bija super alga. Bet man pat brīvpusdienas kā trūcīgajam nevīžoja dot. Arī NĪN atlaidi nekustamajam īpašumam neviens nedeva, lai arī likumā tas bija paredzēts.

  2. 2023 saka: 06.08.2023 08:07 Kopš kura laika lieli laukakmeņi ir pārtapuši par ķieģeļiem? Mana silikātķīmijas docētāja pārsmietos. Tāpēc muguras skriemeļi pēc arodkaitēm un “Simtlatnieku” programmas manam tēvam ir čupā. Vācijā viena muguras skriemeļa operēšana izmaksā vien 12 000 eiro, bet manam tēvam ir paaugstināts asinsspiediens. Un 68 gadi ir cienījams vecums. Pat ja man būtu kolosāla alga no 5000 līdz 6000 mēnesī, es nevarētu tēvam diez ko palīdzēt.

  3. 2023 saka: 06.08.2023 08:07 Kas ir dāvana? Katrs santīms ir nopelnīts godīgā darbā. Kā jau teicu, minimālā alga uz rokas jeb neto tolaik 130 lati un 31 santīms, ja vien nav nodokļu atvieglojumu, ja ir nodokļu atvieglojumi, tad alga ir lielāka. Un te var atsaukties vel uz Darba likuma 61. pantu. Likums ir likums.
   Ironiski, ka Valdis Dombrovskis un Jaunā Vienotība nespēja atbildēt, kad es aizrakstīju viņiem jauku vēstuli no studējošā e-pasta. Viņi bija visai introverti.
   Nu, man kā studentam Valdis Dombrovskis apmaksās dokturantūru. Bakalauru es pabeigšu nākamgad un uzreiz strādāšu. RTU kredītpunktus man ieskaitīs maģistratūrā, attālināti apgūšu daļu vajadzīgo KP, bet maģistra darbu rakstīšu tur, kur strādāju. Tā kā viss notiksies. Man vel gadu jānomokās pilna laika klātienes mācībās. Tad sekos darbs un liela alga. Būs laime.

 10. Brīvajā pasaulē darbaspēka kustība ir normāla parādība, darbaspēks pats izvēlas kur strādāt.

  Deportācijas, ko veica CCCP, bija vērsts tieši pret uzņēmīgākajiem, gudrākajiem un darbīgākajiem LR pilsoņiem.
  Tikpat liels noziegums kā deportācijas bija LR pilsoņu personīgās iniciatīvas iznīdēšana.
  Tev līdzīgos plikadīdas CCCP nedeportēja un pa šiem 50 okupācijas gadiem pamazām tika izselekcionēta tev līdzīgo kategorija neuzņēmīgi parazīti ”dodiet, dodiet, dodiet”.
  Bail pat iedomāties, cik tālu būtu deģenerējusies Latvija, ja tas režīms būtu vēl 50 gadus un tev līdzīgo būtu vēl vairāk.

  1. 2023 saka: 06.08.2023 14:01 Vai tu vari, lūdzu, man norādīt, kur es savā sakāmajā būtu attaisnojis komunistiskā genocīda noziegumus? Es maskavas kremļa komunistus un viņu filiāles viscaur nosodu. Te ir runa ne par degradāciju, jo arodkaites dēļ jebkurš cilvēks var kļūt par sabiedrībai nevajadzīgu invalīdu. Te runa ir par noziedzīgiem amatpersonu lēmumiem krīzes laikā, kas sociāli neaizsargātus cilvēkus padara vel nabagākus. Tas ir šausmīgi.
   ”Simtlatnieku” programma ir pilnas slodzes darbs, kur tu vari arī strādāt kā celtnieks un veikt ”dārgos” darbus par velti. Man ekonomiku tev nav jāmāca. Ir krīze, cilvēkiem nav naudas, un cilvēki jaunus mājokļus neceļ, tad arī pieprasījums pēc celtniekiem krītas. Un ja tev ir sagandēta veselība un pirms pensijas vecums, tad situācija ir čābīga.

  2. 2023 saka: 06.08.2023 14:01 Bezšaubām, Latvijas iedzīvotāju deportācijas uz attāliem padomju krievijas apgabaliem un Latvijas iedzīvotāju masveida nošaušanas, ko veica maskavas kremļa komunisti no krievijas, ir šausmīgi noziegumi bez noilguma termiņiem. To es lieliski saprotu un izprotu. Mūsdienu latviešu pienākums ir neaizmirst savu dzimtu vēsturi, un pēc krievijas zaudējuma pašas izraisītajā karā ir vērsties Hāgas tiesā par krievijas 20. gadsimta noziegumiem un pieprasīt no krievijas reparācijas kā no zaudētājvalsts.

 11. Jābeidz laikam lasīt NTZ onlaina , kaut kāds murgs , viens un tas pats “Skolnieciņš “vervelējums. domāju onl.laikraksti ir domu apmaiņai, bet ne kaut kādiem 1 subjekta murgojumiem .Redakcijai nav nekas beidzot sakāms ??

  1. Rakstā bija minēta 2008. gada krīze. Un sakarā ar šo krīzi notika “Simtlatnieku” programma, kas gan vēlāk tika pārdēvēta, bet būtība no tā nemainās. Komentāros es aprakstīju savu personīgo dzīves pieredzi. Es neesmu vainīgs, ka man brūk virsū dēļ tā, ka es rakstu patiesību. Man liekas, ka likums attiecas uz visiem. Un Darba likumu nedrīkst pārkāpt. It īpaši ja Darba likumu pārkāpušās Valsts amatpersonas peldējās naudā krīzes laikā, spriežot pēc šo amatpersonu nodokļu deklarācijām. Bet tu saki, ka tas ir murgs. Tev tas ir murgojums, bet cilvēkiem, kas cieta no Valsts patvaļas, tā ir traģēdija.

  2. Kaut kāds murgs saka: 08.08.2023 16:20 Mans tēvs sakarā ar 2008. gadā krīzi un “Simtlatnieku” programmu pēdīgi sabeidza savu veselību. Nez kāpēc RTU mani nežēloja, kad es tur studēju ķīmijas tehnologos. Un štrunts, tev ir nauda vai nav naudas. Mani nebrīdināja, ka tur 2/3 budžeta grupas studentu izmet. Bet aizgāju tur studēt tikai budžeta vietas dēļ. Nabagus neviens neatbalsta. Bet ja kāds nabags atver muti un pasaka patiesību, tad, tavuprāt, tas ir murgs. A, tas kā bagātie pa tv citreiz runā nenopietnības un bulšitus, tas tev šķiet normāli. Ačgārna loģika.

  3. Kaut kāds murgs saka: 08.08.2023 16:20 Un? Kad saķersi arodkaiti un kad būsi pirmspensijas vecumā, darbu vai invaliditātes grupu tev neviens nedos. Strādāsi kā simtslatnieks pilnas slodzes darbu par nepilnu minimālo algu, tad arī būsi varens. Novēlu tev un taviem bērniem to piedzīvot savā dzīvē! No sirds novēlu! Tad arī tavs dusošais kāmītis ar vārdu empātija pamodīsies. Tad tevi arī visi sūtīs bekot. Un tu bekosi klusībā.

 12. Kāpēc Skolniekzellis visur, kur vien var, ir pieķēzijis ar sev nodarītajiem ”pārinodarījumiem” ?
  Atbilde ir vienkārša, tādā veidā viņš gūst mazohistisku apmierinājumu….., bet apmierinājuma efekts nav ilgstošs, tāpēc stāsta atkal un atkal…

  1. 2023 saka: 09.08.2023 08:15 Bet vainīgie nav sodīti. Ja vainīgās amatpersonas tiktu sodītas pēc atbilstīgiem Krimināllikuma pantiem un viņu vainas un nolaidības dēļ radušās nelikumības tiktu novērstas, tad man nebūtu it nekādu pretenziju.
   Esmu rakstījis šīm vainīgajām amatpersonām no sava studenta e-pasta vēstules. Bet atbildi es neesmu saņēmis.

  2. Likums visiem ir viens. Man kā studentam nav pietiekoši naudas, lai tiesātos. Un tagad ir karš Ukrainā, tas nav ētisks laiks lai tiesātos ar valsti. Tagad Latvijas valstīj visus spēkus ir jāvelta, lai atbalstītu Ukrainu.

   1. Nav brīnums ka naudas naf ,kas tas par studentu ar saspiestu galvu stundām sēdošs i-netā

    1. Nu, es neesmu vainīgs, ka manu segvārdu La.lv un Tv3.lv portālos kāds zog. Es komentārus rakstu ik palaikam. Vasarā man jūlijs un augusts ir brīvs, šogad es nekādu lauka kursu pa vasaru neņemu. Bet tā manā specialitātē studē arī pa vasaru, tas ir normāli.
     Nezinu vai darbu Maximā man ieskaitīs RTU kā 4KP praksi. Man ir bēdīga pieredze ar darbu vasarā.

    2. :Murgs saka: 15.08.2023 12:03 Es šogad savas augstskolas katedrā izstrādāju kursa darbu. Man neviens nekādu grantu nepiešķīra. Labi, ka vienreizlietojamos laboratorijas piederumus un ķīmiskos reaģentus, bufera šķīdumus nevajadzēja pirkt par savu naudu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *