Attēlam ir ilustratīva nozīme

Mums joprojām pieder vissvarīgākās lietas

Gads ir tikko sācies, tāpēc, tāpat kā daudziem citiem, gluži vai nevilšus prāts mudina atcerēties par astēm, kas joprojām luncinās aiz muguras palikušajā – pērnā gada pusē, un, protams, aicina izvērtēt, ko tad gaidīt no atnākušā.

Kā jau tādā kopienas epicentrā – vietējā medija redakcijā – strādājot, vairums personisko prieku un pārdzīvojumu lielākoties saplūst un pārklājas ar tiem, kas aizkustinājuši, satricinājuši un ietekmējuši mūs visus.

Karš. Nebūšu oriģināla, sakot, ka tas ir mainījis visu un, pat ja tā vairs neliekas, joprojām lielā mērā nosaka gan mūsu šodienu, gan diemžēl arī nākotni. Varam jau mierināt sevi, ka ukraiņi varonīgi cīnās, patērējot gana daudz asinskārā un nežēlīgā kaimiņa spēku. Bet par kādu cenu?! Un vai tam mūdzim maz būs un var būt gana? Vēsture un pašu pieredze ir nežēlīgi tieša: nē, nekad! Maskas ir kritušas, un tas, par ko varbūt pie sevis vienmēr esam domājuši, tik savas iedzimtās (varbūt, – iedomātās vai iedzītās?) tolerances jeb iecietības dēļ skaļi nerunājām, ir izrādījusies tīra patiesība. Proti, Krievijas vara, gan laicīgā, gan vēl jo vairāk reliģiskā, turklāt teju nepārtraukti vairāk nekā 180 gadu garumā (sākot ar slavofiliem un nepārtrauktā ķēdē turpinot ar it kā ”tautu draudzību” sludinošajiem marksistiem-ļeņinistiem-staļinistiem un putinistiem) darījusi visu iespējamo un neiespējamo, lai radītu nāciju, kas savā absolūtajā vairākumā ir fašistiski noskaņoti “lielkrievu” šovinisti un ar pilnu pārliecību uzskata, ka viņiem – izvarojot, izpostot, laupot un zogot – ir jāpārņem visa pasaule. Jo ”izredzētajiem” pienākas! Un zāļu, kā no šitās šausmīgās ligas veselu nāciju izārstēt taču patiesībā nav. Jā, teiksiet, ir piemēri, – nu, kaut vai nacistiskā Vācija, Japāna… Jā, ir, bet par kādu cenu? Un vai uz visiem laikiem? Neonacisms – tā ir vācu dumpīgās un neapmierinātās jaunatnes maize jau otrajā paaudzē, tātad pieredze liecina, ka par ļoti izglītotai un pārtikušai nācijai nospiešana uz ceļiem bijusi iedarbīga labi, ja pusotrai paaudzei. Un kā tad tas varētu strādāt Krievijas gadījumā, kur izredzētība un ”svēto karu uzvarētāju” sindroms roku rokā ar pazemojošu, trulu nabadzību iet jau paaudzē astotajā, devītajā?! Tas taču ieēdies katrā kaulu un smadzeņu šūna! ”Gribi dzīvot mierā, gatavojies karam,” – diemžēl šis Romas impērijā pārbaudītais princips, ko pirms nu jau gandrīz 2000 gadu savā militārajā traktātā uzsvēris domātājs Vegēcijs, šodien un turpmāk (ej nu zini, uz cik ilgu laiku!) tieši un pastarpinātu noteiks mūsu un, droši, ka arī mūsu bērnu dzīvi…

Valdība. Iespējams, arī tas kara dēļ, bet daudzas lietas, kas jau it kā ierasti notiek Saeimā un valdībā, tiešām ir kļuvušas neizturamas. Tā partejiskā ņemšanās un savējo bīdīšana tieši tagad liekas ne tikai stulba un īpaši bezkaunīga, bet pat noziedzīga. Nerunāsim par lielajiem projektiem, kur kājas un garās rokas vēl būs jāmeklē (piemēram, nokosto vēja parku un valstij iesmērēto purva zemju tiešie labuma guvēji? Joprojām nesakārtotās «Latvijas valsts mežu» lietas; ar Krieviju un mūsu pašu oligarhiem saistītas biznesa lietas). Tās acīmredzamās un pa virsu peldošās ir ne mazāk neglītas. Nu kaut vai tas, kā savējiem tiek dalīti amati. Viss viens – zina viņš kaut ko par konkrēto nozari, vai ne; ir gudrs, vai ne; ir godīgs un ar labu reputāciju vai ne, – galvenais, ka ir īstajā grupiņā. Nu, lai piedod novadnieki, bet tas tiešām šķiet piedauzīgi, ka, piemēram, mūsu novada domes priekšsēdētāja vietniece, profesionāla kultūras un sabiedrisko attiecību darbiniece tagad būs galvenā atbildīgā un zinošākā par visas valsts vides aizsardzības lietām, jo būs atbildīgā ministra pilnas slodzes padomdevēja tieši šajos jautājumos! Patiesībā vēl piedauzīgāk šķiet tas, ka šo pienākumu mūsu bijusī kolēģe veiks, darbu apvienojot… – ar pilnas slodzes apmaksāta amata pildīšanu pašvaldībā! Un šis ir tikai viens tāds piemērs, ko mēs te tā labi varam redzēt, kas un kā notiek… Bet kolēģi citās redakcijās stāsta par daudziem līdzīgiem, kas apliecina, ka diemžēl, diemžēl mūsu valstī joprojām par vienu no plaukstošākajiem tiek uzskatīts tikai viens trešās šķirtas valstiņām ļoti raksturīgs biznesa veids, proti, politbizness. Sak, mazliet pacietības un daži kompromisi ar sirdsapziņu, un ne tikai pats būsi nodrošināts līdz mūža galam, bet arī visa tava kuplā ģimene bēdu nezinās…

Lai jau nu vide, kur vide, bet īpaši sāpīgi šis visvaroši vadošo princips pērn un arī šogad ir atspēlējies medicīnas jomā, kur skāris, manuprāt, vissāpīgāko jomu – onkoloģisko slimnieku aprūpi. Var jau vāvuļot, ko grib par to, cik mums visādi remonti un projektu projekti nepieciešami, cik svarīga ir ”īpašo” vadoņu (jo visu var vadīt – banku, mežizstrādi, elektriķus, Dziesmu svētku vai vakcīnu kabinetu) loma, bet medicīnā svarīgākais ir ĀRSTS. Un ja, piemēram, trīs vienīgie unikālas operācijas veikt spējīgie ārsti prasa 5000 eiro, tad jāsaprot, ka tas ir mazākais, ko mēs varam darīt, lai šie unikālie speciālisti arī paliktu Latvijā! Un visu mūsu labā tā pat nav nekāda lielā nauda, īpaši, ja paskatāmies, cik to tērējam, piemēram, visvisādiem palīgiem un padomniekiem tais pašās ministrijās un valsts uzņēmumos…

Tādas, lūk, astes, ko šajā ievilcis pērnais gads, par kurām, manuprāt, mums visiem ir cieši jāpadomā. Un ne tikai tāpēc, lai būtu par ko pagausties un pažēloties, uz dīvāna pie televizora sēžot, paniknoties. Tas vairāk robežlatiņas uzstādot, lai redzētu, ka, neskatoties uz ārpasaules noteikto tumšo lietu pusi, par spīti visām pašu nevarēšanām un neizdarībām, mums joprojām pieder daudzas vissvarīgākās lietas. Mums ir sava valoda un bagāts kultūras vērtību klāsts. Mums vēl ir skaista un vietumis arī neskarta brīnišķīga daba. Mums joprojām ir pašiem sava brīva un neatkarīga Latvijas valsts! Un lielākoties, ja esam gana stipri un veseli, mēs esam un varam būt BRĪVI ļaudis.

 

Komentāri

 1. Nu lūk – raksta pirmajā daļā sākts labi, t. i., nolamāti krievi, mūdži, mošķi utt., bet finālā nākas atzīt, ka pašu zemē nav ne par kripatiņu labāk. Secinājumus izdara katrs pats.

  1. Vispār jau otrādāk gan-sākums lēts,populistisks spēlējums uz anglo-sakšu nozombēto publiku, un otrā daļa kaut kas no reāla ceturtās varas darba

   1. Kādi anglosakši? Lūdzu, nevajag vārds vārdā atkārtot Maskavas Kremļa propagandu. Ja strādā Kremļa labā un esi Kremļa aģents, tad izdomā, ko jaunu. Citādi Krievijas TV skatītāju uzreiz var atkost pēc specifiskās leksikas. Būs kā Ņikitam Mihalkovam.

 2. Es esmu Alfa un Omega! Īstenais ticības nesējs! Svētā zariņa sargātājs!
  Aleluja! Svētās suņusēnes vārdā.TM.
  skolnieciņš.

  1. Skolnieciņš saka: 30.01.2023 16:19 Tu esi nožēlojams segvārdu zaglis. Tu neesi skolnieciņš. Tu esi viltvārdis. Izbeidz valkāt manu segvārdu! Izbeidz zaimot dievturību! Atšujies!
   Bez cieņas, Skolnieciņš

 3. Totalitārā atejbedrē, kāda ir raška, cilvēki vienmēr bijuši vergi, kuriem jādzīvo pēc cietumnieku ”poņaķijām”, jo valsti vada čekistu ONG ”Ozero”.
  Brīvs cilvēks ar savu viedokli tur ir visbīstamākais ienaidnieks.
  Neviens nenoliedz, ka Latvijā nav problēmu, bet pie mums problēmas nerisina ar veseri pa galvu kā to dara raškā.
  Nevajag aizmirst, ka lielākā daļu problēmu mums ir sovoku mantojums, it sevišķi cilvēku galvās.
  Procesi sabiedrībā nemainās tik ātri kā lampiņu ieslēgt, bet par laimi mēs arvien vairāk attālināmies no tās miskastes, kurā bijām spiesti dzīvot 50 gadus.
  #
  Tie pāris divgalvainās vistas fanu,kuri saka , ka Latvijā nav ne par kripatiņu labāk kā raškā, vai pat sliktāk, tad jau jūs esiet sakrāmējuši čemodānu ceļam uz laimes zemi pie dižā bunkura ģeostratēģa.

  1. XTC, Tev taisnība. Padomju okupācija negatīvi ietekmēja situāciju Latvijā. Pirmkārt, epiģenētikas līmenī. Pašus talantīgākos, drošsirdīgākos un vai kā citādi labākos latviešus okupācijas vara iznīcināja. Starp dzīvajiem palika lielākoties viduvējības. Un cilvēki ar talantiem, kuri kaut kādā veidā palika starp dzīvajiem, bija iebaidīti. Problēmu pastiktināja vel tas, ka te iebrauca milzīgas sovjetizēto krievu masas izkauto vai represēto latviešu vietā. Un sovjetizētie krievi ienesa savu slikto epiģenētiku šeit. Tomēr, paldies Dieviem, ar paaudžu nomaiņu un laikam ejot uz priekšu latviešu epiģenētika normalizēsies. Epiģenētika ir kā viļņi jūrā, tie nāk un pazūd. Arī sliktā epiģenētika reiz pazudīs.
   Otrkārt, Latvija nav pilnībā deokupēta, dekolonizēta, desovjetizēta, derusificēta. Latvijā ir manāmas krievu mafijas pēdas. Latvijā ir Kangari. Un vecčekistu rosība ir manāma. Un tas ir slikti. Kājas pāravušie komunisti un viņu bērni ir tikuši pie biznesiem un amatiem valdībā. Tas izskaidro daļu sadzīvisko problēmu, ko var izdarīt krimināli ļautiņi – Kangari.
   Treškārt, Padomju Krievija iznīcināja Latvijas Republikas rūpniecību. Padomju Krievija un tās okupētās teritorijas tehnoloģiskā ziņā pēc vieniem avotiem atpalika no ASV par 30 gadiem, bet pēc citiem avotiem pat par 50 gadiem.
   Ar cieņu pret Latviju, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-(
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 4. Pieder, pieder..Mums pieder pip..le un dvēsele..
  10 lielākie pārtikas rūpniecības uzņēmumi:
  1.„Latvijas Balzams”- lielākais pārtikas uzņēmums, pieder Nīderlandē reģistrētai firmai “S.P.I. Distilleries”. Pamatā Krievijas kapitāls
  2.A/S „Dobeles dzirnavnieks”- pieder Igaunijas graudu pārstrādes milzim Tartu Veski
  3.A/S „Cēsu alus”- kontrolpakete atrodas Igaunijā reģistrētās “A. Le. Coq Group” īpašumā
  4.A/S „Cido grupa”- visiem pazīstamās sulas. Pieder Dānijā reģistrētajai “Royal Unibrews”
  5.Rīgas piena kombināts- lielākais piena pārstrādes uzņēmums valstī, pieder krievu biznesmenim Andrejam Bezhmeļņickim
  6.A/S „Aldaris”- visiem pazīstamais nacionālais lepnums pieder Zviedrijā reģistrētajam “Baltic Beverages Holding”
  7.Rīgas miesnieks- lielākais Latvijas gaļas pārstrādājs. Kopš 1999. gada pieder Igaunijas lielākajam gaļas pārstrādātājam “Rakvere Lihakombinat”
  8.A/S „Preiļu siers”- lielākais siera ražotājs un eksportētājs Latvijā, pieder Latvijas pilsonim Jāzepam Šnepstam.
  9.A/S „Valmieras piens” – pieder Krievijas uzņēmējam Jevgeņijam Varovam
  10.A/S „Tukuma Piens” – 79% pieder Igaunijas pilsoņiem
  Tam seko visiem Latvijā pazīstami uzņēmumi:
  •SIA „Pūre”- tagad palikušas tikai šokolādes- īpašnieks ir Beļģijas „Puratos”
  •A/S „Rīgas dzirnavnieks”- pieder Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmumam “Malsena Plius”
  •A/S „Hanzas maiznīcas” – lielākais maizes tirgus pārstāvis. Pieder Somijas uzņēmumam „Vaasan&Vaasan”
  •Fazer maiznīcas – viens no lielākajiem maizes tirgus pārstāvjiem. Pieder Somijas uzņēmumam “Fazer Bakeries”
  •AS “Putnu fabrika Ķekava” (“Ķekava”,100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi”- piederLietuvas kompānijai “AB Linas Agro Group”
  •SIA Antaris – pieder Latvijas pilsonim Antonijam Samburam
  •Laima, Staburadze un Uzvara apvienoti vienā uzņēmumā, kura lielākie akcionāri joprojām ir divi Latvijas pilsoņi, kuri kopumā tur gandrīz 60 % akcijas, 36 % pieder Islandes uzņēmumam J&K Holding
  •Latvijas finieris- pieder Latvijas uzņēmumam Troja
  •SIA „Mikrotīkls”- lielākais bezvadu interneta maršrutēšanas iekārtu un programmatūras izstrādātājs. Pa 50% Arnim Riekstiņam un Džonam Tallijam. Apgrozījums 60 !! miljonu latu
  •SIA Alfor – vadošais spēļu biznesa uzņēmums Latvijā, zem kura ir tādas spēļu zāles kā Fēnikss un Admirālis. PiederAustrijas „Novomatic”
  •SIA Skonto būve- tirgus līderis būvniecības jomā. 70 % pieder Latvijas pilsonim Guntim Rāvim
  •AS Valmieras stikla šķiedra- pieder vāciešiem
  •AS Drogas- pieder Honkongas kompānijai Hutchison Wampoa
  •Lattelecom – 51% kapitāldaļu formāli arvien pieder Latvijas valstij, 49% – Dānijā reģistrētajam Tilts Communications.
  •Latvijas Gāze – pieder Vācijas Ruhrgas International, Krievijas Gazprom u.c.
  •Latvenergo – formāli pieder Latvijas valstij, taču ir tik veiksmīgi „pārstrukturēts”, ka no daudzām peļņu nesošām funkcijām barojas gan vietējās, gan ārvalstu privātās intereses.
  Kam pieder Latvijas zeme?
  10 lielākie zemes īpašnieki Latvijā-
  1.SIA MYRTILLUS- īpašumu lielums sasniedz 19129,4339 ha. Pieder Zviedrijas izņēmumam Bergvik Skog AB
  2.SIA Foran Real Estate- īpašumu lielums sasniedz 12073, 0348 ha. Pieder Zviedrijas SPP Livforsakring AB un Norvēģijas Storeband Livsforsikring AS
  3.SIA Empetrum- īpašumu lielums sasniedz 5546,953 ha. Pieder Amerikā reģistrētai Phemus Corporation
  4.SIA Artis JP- īpašumu lielums sasniedz 5346,4200 ha. Pieder Dānijas Kurland ApS
  5.SIA Tand Ukri- īpašumu lielums sasniedz 3215,1917 ha. Pieder Īrijas pilsonim Timotijam Džozefam Kellijam
  6.SIA Istra Mežs- īpašumu lielums sasniedz 2889,7600 ha. Pieder Zviedrijas Skogssallsapet
  7.SIA Friedrich Haase- īpašumu lielums sasniedz 2652, 6025 ha. Pieder Vācijas pilsonim Frīdriham Hāzem
  8.SIA Uzvara-Lauks- īpašumu lielums sasniedz 2524,3500 ha. Pieder Latvijas pilsonim Arnim Vējam
  9.SIA BTA Īpašumi- īpašumu lielums sasniedz 2448,2032 ha. 61.48 % pieder Latvijas pilsonim Gintam Dandzbergam
  10.SIA Fragaria- īpašumu lielums sasniedz 2356, 3322 ha. Pieder Zviedrijas uzņēmumam Bergvik Skog AB.
  Kam pieder Latvijas meži?
  Latvijā kopējā mežu platība ir 3.2 miljoni hektāru. 50 % pieder privātajiem īpašniekiem, puse uzņēmumam „Latvijas valsts meži” (liela daļa valsts mežu ir veiksmīgi iznomāta uz 99 gadiem, pārsvarā skandināviem). Ārzemnieku rokās šobrīd esot 300 tūkstošu hektāru Latvijas mežu, kas ir aptuveni 13 % no visiem privātajiem mežiem.
  1.Zviedrijas uzņēmumam Bergvik Skog pieder 100 000 !!!! hektāru Latvijas mežu
  2.Norvēģijas akcionāru un pensijas fondu uzņēmumam Foran Real Estate pieder aptuveni 38 tūkstoši hektāru Latvijasmežu
  3.Aptuveni 12 tūkstoši hektāru Latvijas mežu pieder ASV kompānijai Phemus Corporation
  Banku sistēma un tirdzniecība
  Tās ir ekonomikas „stratēģiskās virsotnes”, kuras pilnīgi pārņēmuši un nodevu no katra darījuma paņem ārvalstu akcionāri.
  Valsts pārvalde
  Tas, ko esam ieraduši saukt par parlamentu un valdību, patiesībā ir tikai Briseles un Vašingtonas vietvalži, kas pārstāv centra intereses un centra diktātu ieraksta savos lēmumos un likumos.
  Mēdiji
  Praktiski visus Latvijas mēdijus kontrolē ārzemnieki. Arī sabiedrisko radio un Latvijas televīziju, kuru pastāvēšana atkarīga no ārvalstu reklāmdevējiem. Mēdiji rūpējas par savu patērētāju pasaules uzskatu, domu un vēlmju pasauli, ideoloģiju, ikdienas izvēlēm. Mēdiji vada savu patērētāju dzīvi. Mēdiju patērētāji pasauli redz caur mēdijiem. Latvija sekmīgi pārvērsta par skatītāju un šovu patērētāju sabiedrību. Brīvu mēdiju Latvijā faktiski nav.
  Cilvēki
  Kopš mūsu integrācijas brīvajā pasaulē un rietumu vērtībās, Latvijas iedzīvotāju skaits dabiskās izmiršanas ceļā sarucis par aptuveni 300 000 cilvēku, no Latvijas aizbraukuši pēc dažādām aplēsēm (precīzu datu nav) no 300 000 līdz 500 000cilvēku.
  Parādi
  Pēc 2011. gada 30. jūnija datiem, Latvijas ārējais bruto parāds bija aptuveni 20 miljardi 571 miljoni latu (Ls 20 570 900 000). Valsts un privātie parādi turpina augt.
  Tāda, lūk, ir neoliberālā kapitālisma, eiropeisko vērtību, ģeopolitiskās izvēles un brīvās pasaules maģija.

  1. No ”raškposoļtvas” pienāca kārtējā ”metodička” un centīgais kremlofakts to lika lietā.
   Ak tavu nelaimi, tekstiņš ārēji jauks kā Lācīša Pekainīša konfekte, bet satura ražotājs kremlis nav noslēpjams pat ar yandex bezanalogo tulkojumu.

   1. Trakākais, ka tādu debīleņu kā XTC paliek aizvien vairāk! Palīgskolās ar katru gadu ir aizvien lielāks šādu xtc skaits! Vienīgais ko māk-ir skaļi bļaut patriotisma saukļus, vicināt karogu, un tukši muldēt.

    1. Izkliedzi savu sāpi un palika labāk?
     Ja kāds te vicina karogu , tad tie ir tavējie sarkanās impērijas fani, kuri vicina tieši Vlasova(!!!) armijas, kura karoja pret sarkano impēriju, karogu.
     Paradokss ir viena no ”russkij mir” pazīmēm, nicina visus Rietumus, bet valkā Adidas trenūzenes nevis savus vateņus, brauc ar BMW nevis saviem žiguļiem, pašam galvenajam gēbelsam solovejam villa pie Komo ezera nevis Ustjperduiskā.
     Tiesa gan, pēdējā laikā raškā sāk novērtēt savu ”avtopromu” un strauji pieaudzis pieprasījiums pēc ”belaja lada” …

    2. Tik pat labi, par raganu medībām var nosaukt sērijveida slepkavas tvarstīšanu. Tikai atšķirība tāda, ka sērijveida slepkava ir viens, bet krievu okupanti un okupācijas režīmam kalpojušie kolaboracionisti (nu jau Latvijas izzadzēju mafija) ir gandrīz miljons purnu.

 5. Nekreņķēsimies! Ticēsim Latvju Dieviem un tapsim svētīti!
  failiem.lv/u/xsx7aa7yx [Latvju Dievu svētība]
  Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  ⋙꠲⋘ Skolnieciņš ⋙꠲⋘
  Latvju Dievi mūžam viedi. Dievturība vienmēr dzīva.
  ⋙꠲⋘ Skolnieciņš ⋙꠲⋘
  failiem.lv/u/xsx7aa7yx

 6. Ukraiņi ir ļoti talantīgi ļaudis. Patiesi talantīgi. Iesaku noskatīties YouTube lietotāja Eagle Eye Lens video ”Ukrainian Actress Appears in Video where her character slits the throat of a Russian soldier”. Video var redzēt, kā Dieviete Māra veic savu pļauju. Dieviete Māra ir nikna uz Krievijas karavīriem, kuri bradā un posta Ukrainas zemi. Un Dieviete atriebjas.
  youtu.be/TbBJgHQ1IVU
  youtube.com/watch?v TbBJgHQ1IVU
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
  P.S. Dieviete Māra ir pazīstama ne tikai baltiem, bet arī slāviem. Slāvu pagāniskajā ticībā Dieviete Māra ir Veļu valstības Dieva Černoboga civilsieva. Priekš slāviem Dieviete Māra ir nāves un ziemas Dieviete, kas saglabā dabā līdzsvaru starp dzīvību un nāvi.

 7. “Labi” okupanti ir, kad ir pa vienam, kad ir vārgi vai citādi atkarīgi, bet kā tie salien bariņā, tā pārveršas par pretīgu, ļaunu un agresīvu šovinistu—bandītu bariņu! Tāda ir patiesība par krievu pasauli. Nesmuka un skaudra…
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 8. Latvijā ir pa pilno ezotērisko kristiešu. Piemēram, Agnese Ziediņa–Zariņa. Viņa sarunājas ar eņģeļiem. Pat mūsu vietējie ezotēriķi, kurus kristieši apzīmē ar nicīgu vārdu “pesteļotāji”, krīt ceļos baznīcas priekšā. Un neizdveš ne vārda, kas varētu būt pret baznīcas varenību. Šajos cilvēkos nav ne pilītes disidentisma. Viņi ir aitas Tā Kunga ganāmpulkā. Latviešiem kristietība nav vajadzīga. Savulaik kristietība pazudināja prūšus. Un prūšu vairs nav, bet baznīcas prūšu zemē stāv šobaltdien. Vienīgi katoļu krustus ir nomainījuši pareizticīgo krusti. Bet tās baznīcas stāv tur neskartas. Tā ir dzīve. Muldēt par ego māk arī kristīgās sektas. Pa satelīttelevīziju brīvpieejas apraidē var redzēt kristīgo sektu šovus. Pa satelītu Hotbird 13°E tādu ir daudz. Tur nekā jauna nav. Tēma par ego ir izjāta. Bet es piedāvāju padomāt par iespējām atjaunot sentēvu pagānisko ticību te Latvijā. Lai latviešu tautai rastos izvēles brīvība kam un kā ticēt. Un lai šāda brīvība būtu, ir jābūt vairākiem variantiem. Arī apbedīšanas pakalpojumu jomā.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 9. Situācija ar krieviem ir baisa. Kara noziedznieku vladimiru putinu atbalsta vairāk nekā 80% visas krievu tautas, kura krievijā vien ir savairojusies līdz 140 miljoniem, un ārpus krievijas dzīvojošo krievu migrantu, piemēram Latvijā, Igaunijā un Vācijā, krieviem patīk putins. Tad visas vainas novelšana tikai uz putinu un viņa propagandistiem, ir melīga un realitātei neatbilstoša. Putins iemieso krievu tautas vairākuma vērtību sistēmu, mentalitāti un sapņus, tāpēc var droši apgalvot, ka putins ir absolūts krievu tautas simbols. Un tad, kad putina vairs nebūs, krievu tautas vairākums izvēlēsies jaunu putinveidīgu asiņainu vadoni. Un ivans bargais, ļeņins, staļins un putins ir tikai daži krievu vadoņu piemēri, kuri ir iemiesojuši krievu tautas vēlmes un sapņus. Un krievu propagandisti visos laikos ir teikuši tikai to, ko asinskārā krievu tauta ir vēlējusies dzirdēt.
  Tādi ir krievi.
  Bez cieņas, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

 10. Tas ir skaidrs, ka pēc Krievijas sakāves karā Ukrainā, civilizētās pasaules valstīm vismaz 10 gadus būs jāpārvalda Krievija un jāievieš tur civilizētas valsts pārvalde, izglītības sistēma, jāaizliedz nacistiskā “russkij mir” ideoloģija un, protams, jāveic Krievijas demilitarizācija. Jo pilnīgi skaidrs, ka krievu mežoņi paši nav spējīgi organizēt civilizētas sabiedrības pārvaldes formas. Līdzīgi kā pēc 2. pasaules kara beigām Japānu vēl gadiem ilgi pārvaldīja Sabiedroto izveidota administrācija, kas deva lieliskus rezultātus, un Japāna tagad ir civilizēta un attīstīta valsts. Vel jāpiemin, ka Krievijai nāksies atteikties no visām tās okupētajām un anektētajām teritorijām. Piemēram, Karēlija atkal piederēs Somijai + Krievija maksās reparācijas Somijai. Lai Dieviete Temīda tiesā Krieviju!
  Bez cieņas, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

 11. Krievija ir pārāk ilgi dzīvojusi feodālismā. Dzimtbūšanu Krievijā atcēla tikai 19 .gs otrajā pusē. Krievu cilvēki gadsimtiem ilgi ir turēti mucā, pa spundi baroti ar demagoģiju. Krievi gadsimtiem ilgi ir meklējuši “ārējos” ienaidniekus. Tā ir fobiju pārņemta tauta, kas šizofrēniski slima ar imperiālismu. Krievi nepārtraukti dīdās un uzbrūk citām tautām, lai attaisnotu savas slepkavnieciskās tieksmes. Vispār krievi, kā civilizētā tauta nav nobriedusi. Savas vainas neatzīšanā viņi līdzinās maziem bērniem, krieviem nekad nav bijusi demokrātiska valsts iekārta. Gadsimtiem ilgi tikai autokrātisks fašisms. Krievi paši savu rosseju savām rokām ir aizsūtījuši uz Elli. Tur tad ir viņu īstā vieta!!!
  Bez cieņas, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁

 12. “liecina, ka par ļoti izglītotai” manuprāt, te ir drukas kļūda. Ir jābūt pat. Varbūt es kļūdos.

  1. Tu nekļūdies. Kļūdijās tavi vecāki, kas tevi radīja. Lūk tā bija liela kļūda! Par to var pārliecināties katrs šīs lapas lasītājs.

  2. Taisnība, ir drukas kļūda; ”par” vietā jābūt ”pat”. Paldies par asredzību!

 13. Nu tas tak feini, ka mūsu galvagalī ir āludis, kuri ir tik spējīgi, visās vietās konsultanti un uz pilnu slodzi! Cerēsim ka citi varēs tieši tāpat būt vairākās !

 14. Citēju:”Nevajag aizmirst, ka lielākā daļu problēmu mums ir sovoku mantojums”
  Te nu tu-debiloīda skolnieciņa solabiedrs, maldies-lielākā problēma myms ir tu un tev līdzīgie “spbižotie” rusofobi

  1. Draugs, neslīkst Krievijas televīzijas propagandas purvā! Vislielākais rusofobs ir pasaulē ir Krievijas diktators Vladimirs Putins. Labāk noskaties Youtube lietotāja Masyanya Kuvaeva video «Масяня. Эпизод 164. Русофоб Masyanya Kuvaeva»! To var noskatīties šeit: youtu.be/aDCwgw-MHNg

  2. Vai tie bomži, kuri nakšņo mūsu kāpņutelpās, lielais cilvēku skaits, kuri ēd no miskastēm un ubago pie veikala. Ko dara Tukuma sociālais dienests, tikai saņem algu? Nedomāju, ka tas ir sovoku mantojums.

   1. Bet ir tādi nabadzīgi skolnieciņi, kuri studē universitātē un nesūdzas. Mani vecāki ir simtlatnieki, bet es tik un tā studēju. Vajag censties, tad arī viss būs labi.
    Ar cieņu, Skolnieciņš

    1. speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem īstenošanas vietu adreses: “Lamiņu muiža”, Lamiņi, Pūres pagsts, Tukuma novads; Raudas iela 6, Tukums, Tukuma novads- KURĀ TAD TU STUDĒJI?

     1. Nespried pēc sevis. Es studēju Rīgā. Es šaubos, ka tev pašam ir augstākā izglītība.

   2. Tik nabadzīgi, ka katru dienu var atļauties piedzerties un ļuļķēt cigas uz nebēdu.
    Sociālajais dienests palīdz patiesi grūtībās nonākušajiem cilvēkiem, bet ne jau deģenerējušiem alkāniem, kuri nav nekādi trūcīgie, ja katru dienu non stopā var dzert un pīpēt.

    1. Un? Mans tēvs strādāja celtniecība. Tagad viņš ir jau vairākus gadus kā pensionārs ar vairāk kā 30 gadu darba stāžu + vel neoficiālais darba stāžs. 90-tajos gados būvniecība bija krimināla nozare ar aplokšņu algām. Un 2000-tošo gadu pirmajā dekādē bija tāpat. Man tēvs sačakarēja veselību, tāpēc pirmspensijas vecumā viņam nācās strādāt simtlatniekos. Viņš renovēja akmens mūri 750 metru garumā divu vasaru laikā. Tas mūris smuki stāv vel tagad. Par pirmo gadu viņam maksāja 100 latus bez nodokļiem, par otro gadu 80 latus bez nodokļiem. Nekā laba simtlatniekos nav.

 15. Mums ir tie, kuri ir labi cilvēki, nav vajadzīgas attiecīgās izglītības, profesionalitāte, zināšanas, pietiek jā….ka esi tajā vajadzīgo pulciņa, draudzējies ar attiecīgo personu.Un konkursu rīkošana ir formalitēte, kura ir j;adara. Tie paši vēži, tikai citā kulītē…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *