Lai izdodas!

”Nu, kā? Un – par ko? Kurš uzvarējis? Kurš nu ar kuru?” dažādās intonācijās šos jautājumus pēdējās dienās nācies uzklausīt vēl un vēl, un vēl… Jā, vēlēšanu kaislības nenorimst. Vismaz mūsu, bijušā Tukuma rajona, robežās ne, jo šī brīža rezultāti liecina, lielākajos – Tukuma un Kandavas novados – pārmaiņas varētu būt…

Par ko tad īsti vēsta Centrālās komisijas apkopotie skaitļi? Vēlēšanu aktivitāte – kā valstī kopumā, tā arī mūsu novados joprojām zema, jo nekur, nevienā no četriem novadiem nav sasniegti pat 50% no balstiesīgo vēlētāju aktivitātes. Un, lai ko arī neteiktu dažādu mērogu ”stabilitātes (vai tomēr stagnācijas)garanti”, tas ir gana bīstams signāls gan pie varas esošiem, gan visai sabiedrībā kopumā, jo vēlētāju apātiskums un nevēlēšanās iesaistīties sabiedriskajos procesos galvenokārt liecina par to, ka cilvēki-parastie savā valstī, savā novadā, pagastā nejūtas ne sadzirdēti, ne saskatīti, ne gana nozīmīgi. Un cik tur daudz, lai nejustos arī piederīgi?…

Tikai skaitļos vien raugoties, bijušā Tukuma rajona teritorijā varam runāt par Zaļo un zemnieku apvienības panākumiem. Jaunpilī uzvara (kādi gan varianti?), citviet labs taktiskais gājiens – zaļie un zemnieki startēja atsevišķi, un, skat, vismaz Tukumā par trijām balsīm klāt! Taču tas tikai tā, no malas raugoties, jo mūsu pusē zaļo atsevišķajam startam bijis pavisam cits iemesls – vienkārši diviem partijas mainījušajiem kandidātiem vajadzēja pašiem savu partiju, kur galvenajiem būt…

Ar skaitļiem tā dīvaini, jo, piemēram, Tukumā vislielākie zaudētāji izrādījušies tie, kam visvairāk balsu… Līdz šim absolūtās varas turētāja – partija «Tukuma pilsētai un novadam», kaut it kā ir šo vēlēšanu līdere, tomēr ir zaudējusi pusi no iepriekšējo deputātu skaita un attiecīgi – arī vairākumu domē. Ko nu? Būs jātirgojas, un, kaut jauno domi vēlēšanu komisija sauks kopā tikai pēc 10 dienām, tirdziņš iet vaļā ar pilnu klapi – mazie tiek saukti uz domi pa vienam un paši pulcējas bariņos. Un mums – vēlētājiem-parastajiem vien jācer, ka spriests tiek ne tikai par amatiem un ”līnijām sarkanām”, bet arī par to, kā tiešām visiem kopā strādāt sava novada, tā  iedzīvotāju, ne kādu šauru interešu grupu vai pat tikai savā labā…

Kopumā ar prieku jāteic, ka mūsu vēlētāji bijuši gana izglītoti, zinoši un uzmanīgi – uz plikiem āķiem neuzķērās un par trampiem nenovēlēja. Katrā ziņā, kaut neliels, bet tomēr lūzums interesē ir, tāpēc, ļoti jācer, ka jaunievēlētajiem deputātiem nāksies būt daudz prasīgākiem gan pret sevi, gan kolēģiem, gan izpildvaru…

Lai jaunajiem kopā ar vecajiem visiem kopā izdodas – labas domas un darbi visu novada iedzīvotāju labā!

Komentāri

 1. “Kopumā ar prieku jāteic, ka mūsu vēlētāji bijuši gana izglītoti, zinoši un uzmanīgi – uz plikiem āķiem neuzķērās un par trampiem nenovēlēja”.
  Varbūt Tukumā šis princips tiešām tika īstenojās, bet Kandavas novadā gan to nevarēja novērot.

  1. Engures novadā arī neizdevās:( Cilvēku apātija un stagnācijā tik liela, kā visdziļākajā Latgales nostūrī.

   1. Engurē pa lielam viss normāli, tikai lai pārdomā vai tiešām vajag to struktūru un tik daudz priekšā sēdētājus.

  1. visi esam nožēlojami, ka mums jādzīvo ar dažu naudas maisu nopirktu pilsētas vadību

 2. “cilvēki-parastie”, “vēlētāji-parastie” – kas tie tādi? Neizglītots un nedomājošs ļaužu bars? Šie jūtas “ne sadzirdēti, ne saskatīti”? Dzert, rīt un TV, vai ir vēl kādas citas šī bara intereses? Ko te sadzirdēt vai saklausīt? Bezsatura rakstelis, lai izpatiktu minētajai auditorijai.

  1. Ko tu nesaproti? Tie ir cilvēki, kas pie varas neraujas, bet ir pamats, lai citi varētu savu varu realizēt. nekādu apvainojumu, vienkārši katram sava vieta un nozīme. Un svarīgākais, lai viss apkārt notiekošais būtu daudz maz līdzsvarā, lai vara ir tāda, kas savā elektorātā ieklausās, lai tai būtu kāda jēga, ko tam elektorātam vajag, lai nav lepni un iedomīgi kampēji. Un neviens nav dumjš, vienkārši cilvēkiem-parastajiem vajag ilgāku laiku, lai koncentrētos un savu gribu realizētu. Ar inerci, bet viss notiek. Un, nezinu, kā tev liekas, man rādās, kā tā bumbiņa no kalna vecajiem Tukuma valdoņiem sākusi ripot.

 3. Ko gan vispār var runāt par vēlēšanām Tukumā, ja tikai ~ 30% vispār gāja novēlēt !!!

  1. par to jau arī ir raksts – ko tad vispār varam gribēt, ja jau neejam uz vēlēšanām? Tad jau lielākā daļa tukumnieku netic, ka vispār var kas mainīties.

 4. Kas tā par aplamu iedomu , ka visiem kā aptrakušiem jāskrien vēlēt , gluži kā krievu armijā ierindā gāja uz vēlēšanu iecirkni.

  Kas grib , tas iet vēlēt , kas grib , tas taisa partijas, bet kāpēc jākaunina cilvēki par to , ka negrib piedalīties partiju ļembastā un norobežojas no visa partejiskā (sabiedriski plitnieciskām aktivitātēm).

  1. redz, ja neiet vēlēt, tad tie, kas ar minimālo balsu skaitu ievēlēti, uzskata, ka viņi var brīvi dancot pa galdu, jo, redz, visiem viss vienalga…Neviens viņus nepieskata.

   1. Ja paklausās, par ko ir lielākā kurnēšana, tad ne jau par deputātiem, kuri pa retam atnāk un kaut ko nolemj, bet gan par ikdienas domes administrācijas darbu, bet domes darbiniekus nevēl- viņi tur vienkārši eksistē kopš senseniem laikiem. Vienīgais, kas tiek vēlēts, ir Lukmans. Tas pats izpilddirektors tur atrodas neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem.

  2. Ko tad tu būdams te mums tas lielais anarhists, tik aktīvi komentē visos rakstos, un vēl māci mūs kā dzīvot? Tad nespriedelē te arī komentāros!!

   1. Esmu PAR brīvu izvēli, iet vēlēt vai neiet vēlēt, komentēt vai nekomentēt.
    Esmu PRET kaut kādiem plintniekiem , kuri noteiks , ka obligāti jāiet vēlēt vai kāds nedrīkst komentēt.

 5. Redzes ka nodoklu nemaksatajs Zvaigzneskalns nakamos cetrus gadus iztiks no deputata aldzinas(~150eur)no avizes izpalika solitie atmaskojumi-veiksmi nevelesu.

  1. Kas tad tev pietrūka no atmaskojumiem? Ar to, kas bez tiesībsargiem dabūjams, avīze jau diskusijā izvilka, pārējais jau policijai un prokuratūrai jādara.

   1. Nekas nav aizmirsts, neviens nav aizmirsts, tik laika un vietas ir tik, cik ir. Un, ja kas – vai jūs, kas kopā ar citiem vairāk nekā 5000 tūkstošiem šeit dienām sēžat, esat kaut santīmu žurnālistiem par darbu samaksājuši!? Nepietiek, ka pie varas esošie jebkādu iespēju attīstīties ir atņēmuši, negodīgi konkurē ar savām bezmaksas lapelēm, arī interneta lietotāji lepni, jo ne par ko nemaksā. taisnība jau zināmā mērā Zvaigzneskalna politlapai «Tukuma Balss» ir – nebūs neatkarīgās žurnālistu, nule te kāds vispār ko zinās.. Reizēm arī par to der aizdomāties.

    1. Avīzē un tā saucamajā priekšvēlēšanu dialogā,kas būtībā bija viena cilvēka monologs kā pareizi dzīvot nekādu žurnālistikas augsāko pilotāžu neredzam un avīzēs lasīšanai vairāk par pāris minūtēm nevajag

 6. Viņš jau varēja nesēdēt opozīcijā. Pietiek mandātu, lai izveidotu koalīciju tikai no jaunajiem. Žēl džeku, noraka sevi politiski. Atbalsta shēmu turpināšanu ar Telmiem, Kampariem, Rudovskiem. Ar jaunajiem daudz vairāk iegūtu un būtu saglabājis reputāciju.

  1. Cilvēki par kādu reputāciju runāt Zvaigžņukalna gadījumā nodokļu nemaksātājs,cilvēkus piečakarējis gan jau knābim būs darbs un privātajam auditam

 7. Nu veco koalīcijā jau Kovaļovs, kas nekad nemaksāja nodokļus no saņemtās mēneša maksas par futbola treniņiem, Rudovskis, kuram deklarācijā pamatalgas cipars nesakrīt ar māju pie jūras par miljonu, un citas zemes un īpašumi visā Tukumā, kuru slēpj pārrakstot uz sava radinieka vārda. Telms tagad visu uzvarēs atkal? 😀 Turpinās apzagt Tukumu? Citiem celtniekiem nevajag iedot attīstīties? Telpas īrēs tālāk no Kampara? Ceļus būvēs atkal tur, kur vajag savējiem? Reputācija? Kāda reputācija ir Eisakam? Kāda tā ir Rudovskim? Kāda tā ir Kovaļovam? Kāda tā ir citiem?

 8. Jā, Lukmans tāds baigi lepnais staigā, laikam jūtās baigais uzvarētājs. Bet patiesībā tieši viņš, kas melo, lokās un nepilda solījumus, slēpjas aiz visādiem papīriem un citu mugurām ir vainīgs pie tā, ka godīgums mūsu pilsētā ir kļuvis par svešu vārdu. Nav viņam par ko lepoties! Viņa vadībā ne tikai stabilitātes nav, ir radusies ļoti dziļa krīze, uzticēšanās krīze un jābūt galīgi aklam, lai to neredzētu!

 9. Prognozes,Zvaigžņukalns darīs visu lai tiktu pie lemšanas kopā ar tik peltajiem vecajiem korumpantiem savādāk visa tā ņemšanās pa tukšo

 10. Faktus! Faktus! Apnika jau tā ņemšanās komentāros. Strādā tie, kuri vienojās, ieslēdziet intelektu, pārlieciniet vēlētājus, kāpēc jums jāuztic vadīšana pēc 4 gadiem. Žēl, ka Domē visi 17 nav par pilsētu. Ja Eisaks ir koalīcijā, tad ir bēdīgi, cīņu sports ies kalnā, citi sporti paliks novārtā.

 11. Kā to lai saprot ? : Un, ja kas – vai jūs, kas kopā ar citiem vairāk nekā 5000 tūkstošiem šeit dienām sēžat, esat kaut santīmu žurnālistiem par darbu samaksājuši!?

  Tas ka mēs tukumnieki katru reizi kad iznāk NTZ jaunais izdevums to nopēkam kioskos , vai abonējam , tas pilnīgi neko nenozīmē . Kas notiktu ja tie paši 5000 vairs nekad nepirks un neabonēs to NTZ laikrakstu ??? Ir jābūt uzmanīgai ar izteicieniem ! Mēs abonējam , mēs pērkam , bet izrādās, ka mēs Tukuma iedzīvotāji neesam ne santīmu iedevuši žurnālistiem par darbu ….

  1. Visu cieņu, un, protams, vissirsnīgākā pateicība atbalstītājiem – gan pircējiem, gan abonētājiem, gan tikai lasītājiem! Taču fakti liecina, lūk, ko: no kopējās šī multimedija (drukātais izdevums+portāls+sociālie tīkli)auditorijas, kas ir no 28 000 līdz 36 000 (kur pirmais skaitlis parāda regulāri, praktiski katru vai katru otro dienu lasošos, līdz tiem, kas ieskatās avīzē šad tad, bet ne retāk kā reizi divās nedēļās, samaksāts (abonenti + nopirktie eksemplāri) tiek samaksāts tikai par 5000 eksemplāru. Bet gada laikā veiktās trīs aptaujas liecina, ka lielākā daļa no tiem, kas lieto interneta versiju, avīzi nepērk nekādā veidā…
   Un vēl, ja runājam par cenu, ko esam saglabājuši ar atlaidēm pensionāriem, invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm, tad šie abonementi tiek tirgoti par pašizmaksu un, rēķinot papildu pielikumus, pat zem tās.

   1. Nesaprotu, kas liedz uzlikt abonēšanas maksu elektroniskajai versijai un par brīvu piedāvāt tikai iepriekšējā mēneša vai vēl vecākus numurus? Bet ja kaut ko piedāvājat par brīvu, tātad tā ir Jūsu brīva izvēle un nav ētiski kaut ko pārmest lasītājiem, kas nepērk avīzi kioskā vai neabonē.

   2. Nav neviena analītiskā raksta ,..nevienas kritikas par nozagtajiem miljoniem …esošās varas slavināšanas avīze ,..nau ko lasīt… iznjemot kaut kādu notikumu konstatēšanas fakti,…viss tas aŗī..:(

 12. Patiešām nesaprotu ko var visu laiku visus nomelnot, visi tie gudrie, godīgie varēja veidot savu sarakstu un salikt tikai eņģelīšus un tad būtu labi, bet tie lielie rakstītāji jau nezina, ka tas darbs domē jau nav tik viegls un vienkāršs, tur reizēm ir grūtāk kā strādājot fiziski.

 13. Es lepojos ar nepadarītiem darbiem un skaisto Kandavas ainavu un 4 gadu laikā ņemšu no kases naudu neatnalstot nevienu!

  1. Ha Ha Kandava samaskās gadā 6000 EUR , palcilāšu visu i roku, i kāju , i to kas starp tā,:)

  2. Šamā no dižajiem priekiem, ka tuvumā jau ir paspīdējusi iespēja ne tikai pašai tikt pie šprices, bet sagādāt pārtikušu dzīvi arī savam vecajam brūtgānam, jau kā aptrakusi paraksta dažādas “koalīcijas” vienošanās un piedāvā vadošas vakances pat tādām niecībām, kuras miera laikos nebūtu derējušas par šindera amatiem.

 14. Kāšīšu jūs Kandavas lohus un būšu no Miskastes priekšnieces par Domes Priekšnieci – Savējie – savējiem!

  1. Lai arī kā šamā negribētu iesprukt mēra kabinetā. tas viņai šoreiz tomēr neizdosies. Nav ne nepieciešamās sajēgas, ne citu vajadzīgo īpašību. Tas pats attiecas arī uz pārējiem viņas braņdžas locekļiem. Nāksies vien veģetēt ierindas deputāta statusā un domes sēdēs tēlot, ka kaut ko sajēdz no apspriežamajiem jautājumiem.

 15. Citēju kāda vieda cilvēka teikto:
  “Valsts varas pārstāvjiem, tautas kalpiem ir pienākums radīt iedzīvotājiem apstākļus, ka tie sev var sagādāt ēst, lai ir ko ģērbt mugurā, lai ir kur dzīvot, kur strādāt ar viņiem pieejamiem instrumentiem – likumiem, finanšu instrumentiem. Ja tautas ievēlētā valdība tādu situāciju nerada un neveicina, tā zaudē savu jēgu, kā tautas pārstāvniecība, un tā kā tas ir pie mums, valdība ir biznesa plāns tiem, kas tur iekļūst. Ir galējie instrumenti, ar kuriem valsts neļauj iedzīvotājam aiziet pie tēviem, bet ļauj turpināt agoniju – socmājas, zupas virtuves, nakts patversmes, pārtikas pakas utt., ar ko valdība imitē tautas pamatvajadzību apmierināšanu. Saprātīgi pārdalot budžeta līdzekļus un izvirzot par prioritāti savas tautas labklājību, maznodrošinātām personām vispār nevajadzētu būt. Bet, kā jau varat lasīt blakus rakstā, politmafijai svarīgāk ir mūsu naudu uzdāvināt lieldraugam Rāvim no Skonto būves, lai viņš par 50 miljoniem smeļ gudrona dīķus. Tas lūk ir svarīgāk par jūsu un jūsu ģimenes labklājību. Ko tur pateikt, paši jau uzķērāties uz skaļiem saukļiem – krievi nāk – un trīcošām rokām atkal ievēlējāt Saulcerīti & Co, pat nepieļaujot domu, ka šis sastāvs ir sevi izsmēlis, līdzi izsmeļot budžeta līdzekļus. Tātad mēs esam pelnījuši to, kas ar mums tiek darīts. Visu var mainīt, ja grib mainīt, bet pārmaiņas taču tā biedē, vai ne? Pierasts jau pie vīra, alkoholiķa, kurš regulāri sit, kas zina, kāds cits būtu. Vergu domāšana jāatlaiž”.

  1. Un tev gan gribētos, lai atkal būtu klāt kara komunisms?! Vēl jau visi tik truli, ka vēsturi aizmirsuši un ka krievus (nekas pret tautību!) par atbrīvotājiem no tiesas gribētu saukt, nav palikuši. Tā ka – sēdi nu, vecais čekist, pie ratiem!

   1. Tā reaģēt kāda gudra cilvēka viedokli var tikai siles baroklis vai ar prātu uz Jūs esošs indivīds.

    1. Latviešu valoda Tev nav dzimtā, boļševik, vai ne? Ja būtu dzimtā, tad taču, gudrs cilvēks būdams, nejauktu darbības vārdu nozīmes? Tad jau tu, kā kārtīgam boļševikam pienākas,esi tik pat kārtīgs Kremļa trollis!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *