Kam teikšana vislielākā, kam balss – visskaļākā?

Uzmanīgi nošķiram vienu bara locekli un tad…tā kārtīgi bliežam! Aptuveni tāda ainiņa, no malas vērojot, šonedēļ uzbūrās Lapmežciema tautas namā, kur divu nevalstisko organizāciju starpā izcēlās diskusijas, pieskaroties tādam acīmredzot ļoti jūtīgam tematam kā medības Ķemeru nacionālajā parkā. Skaļākie un pamanāmākie šajā gadījumā, protams, bija mednieki, ņemot vērā, ka arī daudzskaitlīgāk pārstāvēti un ka tieši viņu intereses, kā paši saka, būšot  aizskartas visvairāk. Tieši kādas, – tas savukārt tāds atvērts jautājums, kur atbildes atkarīgas, teiksim tā, – kam jautājumu uzdod. Vieni teiks un arī saka, ka kopj mežu, aizsargā lauksaimniekus un potenciāli apdraudētos autobraucējus vēl piedevām. Otri tomēr aizrādīs, ka tā “kopšana“ nu tāda – tik vien, lai labāk nošaujamie meža zvēri saskatāmi, lai ērtāk līdz medību vietai aizbraukt un visa pamatā – lai nekādi neierobežota, brīva pieeja konkrētā meža resursiem jeb medījumam.

Kopumā, protams, savu interešu skaidrošana un aizstāvība ir visnotaļ saprotams un atbalstāms process ikvienā sabiedrībā, ko uzskatām par demokrātisku. Tomēr ir dažas nianses, kas ne tikai pieminētajā diskusijā, bet arī tādā plašākā mērogā (Neba vienīgā dabas aizsardzības plāna apspriešana piedzīvota un pārdzīvota!) dara uzmanīgu. Tās ir manipulācijas ar dažādiem apgalvojumiem, kas dažbrīd robežojas, būsim godīgi, iespējams, pat ar apzinātu melošanu. Nu, piemēram, vēl nesen kādā radio raidījumā sajūsminātiem un neko nezinošiem pilsētas jauniešiem, ja nemaldos, pat valsts iestādes pārstāvis klāstīja, kas tad īsti esot medības. Un, lūk, Latvija izrādās, esot īpaša ar to, ka piekopjot tā sauktās selektīvās medības – pārsvarā medījot… ”slimus un neperspektīvus meža zvērus, tādējādi ļaujot izaugt un attīstīties veselīgajiem”…

Darba specifika tāda, ka laika gaitā runāties nācies ar daudziem dabas lietu zinātājiem, tostarp medniekiem, tādēļ var diezgan droši apgalvot, ka par šādiem izteikumiem lielā mērā pasmīnētu pat viņi. Nu ne jau kuslie, slimie, pārpārēm kārnie brieži vai meža cūkas ir tieši tas, par ko sapņo katrs mednieks. Un arī to, vai cūka, piemēram, Āfrikas mēra skarta, nez vai tā uzreiz pēc acīm mednieks nosaka…

Šādi un līdzīgi apgalvojumi, kas slavē un pat romantizē medniecību Latvijā, publiskā telpā izskan gana bieži (un visbiežāk tā ir valsts uzņēmumu apmaksāta informācija!) un tiešām rada iespaidu, ka neko labāku, vērtīgāku mežs un tā iemītnieki nemaz nevarētu piedzīvot! Un pats īpaši rets augs vai apdraudētas zīdītāju sugas pārstāvis, kuram mednieku rūpes, piemēram, dzinējmedību veidā varētu tomēr nebūt tīkamas, uz šādām publiskām apspriešanām pabļaustīties jau arī nekad neaiziet. Tad nu tā arī sanāk, ka “taisnība“ tam, kas visskaļākais! Vai tā tas ir un būs arī Ķemeru nacionālā parka gadījumā – tas vēl tiks lemts, un iesaistīties šajā procesā iespējams ikvienam – arī vienkāršajam, salīdzinoši klusajam parka apmeklētājam, kurš visas nācijas īpašumā tomēr vēlas baudīt dabu un, iespējams, cita starpā naivi iedomājas, ka parks izveidots dabas vērtību, ne mednieku īpašo interešu aizsardzībai.

Komentāri

 1. Kads skaistulis um .kas par ragiem..cik skumjii ka medniekiem interesee tikai nogalinasana un desas

  1. Bizness nogalināt, pārdot gaļu, principā jau tā ir tīrākā kontrabanda, taxfree. Nenormālā apmērā Latvijā aizgājis šitais bizness. Milzonīgs čungurs aiziet garām valsts kasei.

 2. Un tās desas daudziem interesē arvien vairāk….skaistas atrunas vien ir. Sen tur nekāda romantika nav. Reizēm šķiet ka dzīvnieki meklē palīdzību pie cilvēkiem ciemā, jo mežš ir pilns ar slaktētājiem.Torņi sacelti, suņi, dzinēji….vāks. Kurš te var teikt ka veselīga gaļa, dzīvnieks ir stresā ‘mukot no tiem bauriem.

 3. reklāmraksts kur var abas puses izvilloties. sanāksmē “kliedzēji” esot bijuši mednieki – te komentāros nu protams ka pretējā puse…

 4. Raksts par medībām kā magnēts pievelk visādus prāta dīvaiņus un zoofīlus.
  Kad atlido mazs odiņš, tad šī dīvaiņu suga ķer visādus ķīmiskus preperātus un momentā aizmirst par savu ”zaļo” domāšanu.
  Bet ja iekož bite, tad šiem sākas vispārēja panika un skrien pie dakteriem , kaut patiesībā bites kodums ir ļoti veselīgs.

  1. Tev laikam bisu strops uzmeties un ta sakoda pauri ka.tads jokains izskaties.laikam tev viena smadzenu rieva palika neskarta un ta pati pakaljaa..vau ….izskatas ka esi dzivnieku nidejs un vel zoofils fui..nedod dievs pie tada saimnieka noklut..ja tu man uzmaktos es tev olas atkostu un neviens dakters tas nepiesutu.atceries to durak..zoofil..

   1. Bimbo ka tu tiki pie datora ko tu te dari pie sitiem pamulkiem un zoofiliem..tulit majas..atradis gan te kompaniju..fui..

 5. Esmu absolūti pret jebkādām medībām un dzīvnieku šaušanām Ķemeru nacionālajā parkā!

 6. Ļoti gribētos zināt, kā nosaka un konstatē cik mums Latvijas mežos ir aļņi, brieži, utt.?

 7. mēs vēlamies jūs iepazīstināt ar īstām un autentiskām KRIPTO VALŪTAS Nākotnes tirdzniecības PAKETĒM ar mazāku risku zaudēt, jūs varat nopelnīt 700% peļņu no saviem ieguldītajiem līdzekļiem nedēļā un peļņa ir 100% garantēta, piemēram, jūs ieguldāt 500 EUR mēs esam spējīgi nopelniet sev 3500 EUR 7 dienu laikā

  Ieinteresētajiem skatītājiem jāsazinās ar mums, izmantojot whats-app: +27633586789 vai e-pastu: wilsontradeszone@gmail.com lai sāktu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *