Izturību, drosmi, spēju iedziļināties un godaprātu!

Lielākajās mūsu bijušā rajona novada domēs amati sadalīti. Arī pārmaiņas – vienviet paredzami kosmētiskas, citviet gana ievērojamas – ir notikušas. Kas mainījies vai varbūt mainīsies mums – vēlētājiem?

Nu, par Tukumu runājot, pirmajā mirklī šķiet, ka nemainīsies nekas. Vairākums joprojām tais pašās rokās. Priekšvēlēšanu laika žēlošanās, ka pie visām neizdarībām, kļūdām un klajiem pārkāpumiem ir vainīga vienīgi administrācija jeb izpildvara (jo, kā izteicās domes priekšsēdētājs, ”viņi mani neklausa”), ir izrādījies tik tāds vāji iestudēts teātrītis. Arī nauda, kuras mūsu ”nabadzīgajā” Tukumā tik daudz kam trūkst, vēl viena domes priekšsēdētāja vietnieka algošanai ir atradusies. Bet attieksmē pret opozicionāriem jaušams īstu ”uzvarētāju” ķēriens, sak, kā es teikšu kaut principa pēc, tā būs…

Un tomēr, tāpat kā kāds mūsu laikraksta portāla komentētājs, domāju, ka pārmaiņas, kaut iespējams kādam šķiet pārāk nenozīmīgas un lēnas, tās nenovēršami ir un būs. Vispirms jau tāpēc, ka… Lai kā arī ”valdošie” nelepotos un neiztaisītos, vēlētāju balsu puse ir zaudēta. Un nevajag sevi mierināt, ka vainīgs konkurentu populisms un citu partiju sponsoru lielā nauda, reklāma un jauno solījumi vai visbeidzot – ”neizglītotais” vēlētājs. Ir pēdējais laiks paskatīties pašiem savā dārziņā un sakopt ”aizaugušos” stūrus. Vispirms jau, redzot un uzklausot ne tikai pašiem sevi un dažus pietuvinātos uzņēmējus, bet arī tos, kuru domes darbinieku īpašajā draugu lokā nav. Būtu labi, ja, ieviešot nopietnas pārmaiņas iedzīvotāju sadzīvē, – gan ielas būvējot, gan satiksmes virzienus mainot, gan atkritumu izvedējus mainot – tas tiktu darīts pārdomāti un, kas jo svarīgāk, – bez meliem un viltus…

Un ir jau mums arī vēl kādas būtiskas pārmaiņas, mums te – Tukumā, beidzot ir reāla opozīcija, kas, ja nedomājam kā staļinisti vai tiem līdzīgie, ir labs instruments prātīgu lēmumu pieņemšanai. Ne uzpērkot vai pazemojot, bet opozicionārus uzklausot un iesaistot lēmumu pieņemšanā, vadošie tiešām var par īstiem līderiem kļūt…

Tāpēc katram jaunajam deputātam atsevišķi un visiem kopā no sirds gribas novēlēt: izturību, spēju iedziļināties, drosmi un godaprātu! Īpaši to pēdējo, jo, pārfrāzējot slaveno frāzi par vēlēšanām, ar to, manuprāt, var raksturot arī pašvaldības darbu – negodprātīgus lēmumus pieņem labi, bet, iespējams, bailīgi, nezinoši un pret citu vajadzībām vienaldzīgi cilvēki.

Komentāri

  1. Vai ta to “mēstuli” maz var abonēt? Manā poģītī šito lapeli visi pamet nelasītu kopā ar citiem “vērtīgiem” reklāmas izdevumiem:) Ai, nē – meloju – «Maxima» atlaides tomēr cītīgi izstudē!

   1. tev tur novērošanas kamera, ka redzi,ka nelasa? Ja nodarbojies ar ķīķerēšanu neatļautās vietās, vari dabūt sodu!

    1. A ko tur lasīt, vēlēšanas un lielīšanās ar ”svešām olām” beigusies. Vai tad TB citam kam bija domāta? Ja nu vienīgi Tomels uz Saeimu sataisījies…

 1. Piekrītu redaktores sacītajam, ka ir pēdējais laiks mūsu kalpiem redzēt un uzklausīt ne tikai pašiem sevi un dažus pietuvinātos uzņēmējus, bet arī tos, kuru domes darbinieku īpašajā draugu lokā nav; ka ieviešot NOPIETNAS pārmaiņas tukumnieku sadzīvē, – gan ielas būvējot, bet jo īpaši jau atkritumu izvedējus mainot, tas tiktu darīts bez meliem un viltus! Neaprūpējot domes darbinieku īpašo draugu loku!

 2. D.Reče ar savu maksātnespēju un partiju maiņu (sāka ar zīģeristiem un ceru ka beigs ar sudrabistiem) ir cienījama deputāte?
  G.Roze ar vidējo izglītību (raksta ,ka ir žurnāliste) un p….zes slavu ir cienījama deputāte?
  Jaukās jaunās sejas 🙂

  1. a tev tie penši ar mehu un padlaiku vakarskolu diplomiem nu dikti iet pie sirds! izsēdētas gan bikses, gan domes krēsli!

  2. Bet Rečai ir iekšas, cepuri nost! Lai to stagnātu baru pagaiņā, visiem bus labi, no tiem aizmigušajiem papīru burzītājiem jau nekādas jēgas nav. Viņu jau tāpat gan ”lielos vilcienos, gan mazos vagoniņos” virza jau pie Šulca roku iesitušie shēmotāji

  3. Tev, da labi, arī jau patiesībā ir tikai pavāres izglītība. Tāpēc arī tas niķis fenderēt gan pa labi, gan pa kreisi. Sēdi savā biedrībā un nekunksti!

 3. No Recas un Zvaigzneskalna neko citu ka savu lietu kartosanu negaidiet,nu bet ar Rozi pie viena galda sedet bus gruti.

 4. No Lukmaņa un Rudovska nekp citu kā savu lietu kārtošanu negaidiet. Viņiem teikšana pēdējos 10 gadus un turpmākos 4. Tie jau novirza naudu saviem draugu uzņēmumiem, viņi korumpētībā slīkst.

   1. tu nezini, kur garumzīmes dabūt? nevar saprast, ar ko gribēji iztaisīties – ar kiju, kāju vai koju:)

 5. Lieta tāda, ka saujiņa salīduši visās partijās!!! Vēli par ko gribi… mafija vienalga būs pie teikšanas!
  Vēlēšanas ir elementāra tautas muļķošana!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Vismaz TUKUMĀ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *