Attēlam ir ilustratīva nozīme

Hitlers labāks par Putinu?

Apzinos, ka virsraksts ir provokatīvs, taču Krievijas iebrukuma Ukrainā otrās gadadienas priekšvakarā tomēr šķita jo īpaši svarīgi atgriezties pie šo divu personāžu ne pirmo reizi publiskajā telpā izmantotā salīdzinājuma. Arī apzīmējums “personāžs” nav izvēlēts nejauši, jo kurš tad uzņemsies apgalvot, ka noteikti zina, kāds cilvēks reiz bija Hitlers vai šodien ir Putins? Tie vairāk ir priekštati – objektīvi vai mazāk objektīvi, bet radīti, vērtējot šo vīru lēmumu un rīcības sekas.

Pieņemu, ka, Otrā pasaules kara notikumu epicentrā esot, nevienam notikumu aculieciniekam nekas tobrīd īsti nebija skaidrs. Īpaši jau tādā mazā zemē kā Latvija, kuru īsā laika periodā kārtējo reizi pārstaigāja te viena, te otra armija. Izņēmums varbūt varēja būt tikai tie cilvēki, kuri bija pie kauliņu bīdīšana pasaules kartē, izplānojot uzbrukumu vai, ja nepieciešams, aizsardzības plānus. Un arī – nekad jau nevarēji būt drošs, ko īsti iecerējis ienaidnieks vai situācijas noteikts sabiedrotais, tādēļ  “kopējo bildi“ visprecīzāk gan jau tomēr tāpat var uzzīmēt tieši mūsdienu zinātnieki, pētot, kas un kā jau ir noticis un kļuvis par vēsturi. Protams, ar piebildi, ka tie tiešām ir zinātnieki, nevis noteiktu ideoloģiju apkalpojoši indivīdi…

Tieši mācoties, lasot par šī vēstures posma notikumiem (vairāk populārzinātniskā līmenī, protams), ir radies priekštats par nacistiskās Vācijas ārkārtīgi racionālo pieeju karošanai. Iemesli, kāpēc sāka, kā popularizēja un pēc tam arī izvērsa kara darbību, – nepieņemami, bet… saprotami, pat ja beigās, kā izrādījās, Hitlers, kā jau tas gadījies ne vienam vien vēsturē zināmam dižkarotājam, bija nokodis pārlieku lielu kumosu. Izņēmums šajā gadījumā, protams, bija zvēriskā ebreju un citu, viņuprāt, “neiederīgo” masveida iznīcināšana, ko, kara aizsegā piekopa hitlerieši. Un arī holokaustu, manuprāt, jo īpaši šausminoša padara tieši tas, ar kādu it kā racionālu pieeju tas tika īstenots. Holokausts nebija tur kaut kādu karojošo cilšu savstarpējā izrēķināšanās. To darīja “saprātīgie” rietumnieki ar visu savu kultūras, ideju attīstības jeb filozofijas bagāžu!

Bet, lūk, mūsdienu Putina Krievijā nav pat tā – nav nekā racionāla, vismaz tādā ierastā šī vārda izpratnē. Nu, ja padomā, kam viņiem karš Ukrainā, it īpaši, ja tas tik ļoti izgaismo, cik Krievija pretēji pašpasludinātajai militārajai varenībai patiesībā ir nespējīga?! Iekšējam patēriņam, protams, tam atrasta atruna – redz,  ne jau ar ukraiņiem tagad viņi karojot, bet gan ar visu NATO!

Tāpat absolūts racionālisma iztrūkums valda tajā, kā Putina režīms izrēķinās un nekautrīgi slaktē savas valsts it kā nelojālos vai vienkārši neveiklos, pret režīmu nogrēkojušos pilsoņus. Un atkal – tas strādā, jo liela daļa nācijas, kā rādās, pat brīžiem neticami fantastiskiem oficiālās propagandas piespēlētiem skaidrojumiem tiešām arī tic! Viens tāds neliels, tomēr uzskatāms piemērs ir šobrīd sociālajos tīklos klīstošs video klipiņš, kurā Krievijā uz ielas iedzīvotājiem jautā, ko viņi domā par neseno opozicionāra Alekseja Navaļnija nāvi. Un kas ir atbildēs? Ka tajā, lūk, nevarot būt vainojams Putins, jo viņam tas taču “nav izdevīgi“. Sak, ja izrādītos, ka tomēr “izdevīgi“, tad gan – slepkavojiet, Putina kungs, droši?! Tāpat ir arī skaidrojums, ka Navaļniju gan jau “novākuši Amerikas specdienesti”… Vai tiešām paši atzīst, ka ar Krieviju jau tik slikti, kas svešu valstu aģenti tur darbojas kā pa savu kabatu?!

Un tādu piemēru ir daudz, tādēļ, atgriežoties pie sākotnējā uzstādījuma, jāprecizē, – ne jau Hitlers kādā ziņā būtu attaisnojams, taču Putins un putinisti savas iracionālās un uz vispārēju slepkavošanu vērstās politikas dēļ ir tiešām vēl sliktāki par Hitleru un hitleriešiem, gan… arī bīstamāks. Diemžēl tā dēvētajos Rietumos to daudzi arvien nesaprot… Vai arī… nemaz negrib saprast?…

 

Komentāri

  1. putlers ir despots, tirāns un masu slepkava, kurš kakā biksiņās, uppss, no kartona un avīzēm darinātos pamperos.

 1. Skolnieciņš saka:
  24.02.2024 12:26
  Skolnieciņš saka:
  24.02.2024 12:27
  Nu esmu “dievturu dolbojobs” un čakarēju te visiem prātu,a ko jūs man izdarīsiet?

  1. Skolnieciņš saka: 24.02.2024 15:18 Krieviski lamājas tikai krievi. Bet es neesmu krievs. Vari neizlikties par mani un neapsaukāties. Ja esi uber-tikumīgs, paštaisns rašists, tad vari tīt makšķeres prom uz krieviju. Latvijā tevi ar varu it neviens netur. Un dievturus, lūdzu, liec mierā.

  1. Skolnieciņš saka: 24.02.2024 17:15 Garīgi pilnvērtīgs tu neesi, ja komentāros caurām dienām sēdi un glupības raksti. It īpaši ja tu rej ar siekalainu muti un izvaibītām acīm uz Latviju, bet fašistiskās krievijas noziegumus tu izliecies nemanām.

  1. No kura laika Šlesera kungs skaitās tiesāts un par ko? Par publisku apmelojumu var sakt pie kriminālatbildības!

   1. Skolnieciņš saka: 25.02.2024 10:47 Ainārs Šlesers nav nekāds kungs, tu viltvārdi. Viņš ir cilvēks, kas pat Liepājā nejēdz šoferīšiem maksāt cilvēkcienīgas algas. Pieļauju, ka 90-tajos gados viņš par saviem darbiniekiem nemaksāja nodokļus, bet iemaksāja nodokļus par sevi un taisīja cūcības. Un viņš ir krievmīlis (domāts putina fašistu pielūdzējs). Divas nedēļas pirms krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā viņš muldēja par draudzību ar krieviju. Cilvēks prātā sajucis. Es necienu kremļa aģentu Aināru Šleseru. Necienu. Bet vari rakstīt, ko gribi, bet dari to no sava vārda un nes par sacīto atbildību. Citādi tu esi pretīga, gluma kremļa cērme.

   2. Iedziļinies vāda būtībā un tad vaukšķi par apmelojumiem! Kungs? 😀 😀 😀 atsaldēts lohs ne kungs!

   3. Ir tāda suga kā ” Tautas nodevēji” un šis prokremliskais vaukšķis tai atbilst…. Domāju, ka zini kāds liktenis ir nodevējiem kara apstākļos… 😉 Tēma pārdomām…

 2. Putlera aizstāvji la.lv un tv3.lv komentāru sadaļās ir manāmi sarosījušies. Raksta par tēmu nesaistītas stulbības, it kā krievija nebūtu iebrukusi Ukrainā, it kā krievija nebūtu totalitāra valsts.

  1. Tapec gudrs cilveks tadam Latvainim neko nerakstis, tavi komentari jau visu izsaka par tevim Daunito in Tukums!

 3. Aptrakušais fīrers ir viena lieta, bet reālie izpildītāji vienmēr ir sabiedrības padibenes.
  Un te nu no purva izlīdušajiem mokšām ”analogov v mire ņet”, tādas zvēribas ir pa spēkam tikai viņiem, paaudžu paaudzēs nodzirdītās smadzenes plus ”ķeļevizor” dara savu.
  Arī pats biedrs puilo ir nācis no sabiedrības padibenēm un sev apkārt savācis sev līdzīgos padibenes.

 4. Pie tam Šlesera kungs ir cīnītājs,rakstura sīkstumu cīņu sportā rūdījis,pats ar savām rokām naudu un bagātību sapelnījis un taja pašā laikā ziedojies tautas labklājībai,kuru bez ekonomiskās izaugsmes nu nekādi nepanākt,bez sentimentalām un idealistiskām politiskām pretenzijām,jo kad tauta būs apmierinājusi savas pamatvajadzības,tad ar būs stipra pilsoniskā sabiedrība,un varēsim ar spejīgi pastavēt par garīgi morālajām vertībām

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 10:08 Prokremliski mēsli māk to vien, kā smirdēt pa gabalu un uzdoties par to, kas dzīvē nemaz nav. Pietiek jau ar to, ka tu caurām dienām sēdi Latvijas Avīzes un TV3 ziņu portālos, kur, tēlodams mani, raksti rupeklības un prokremliskas stulbības. Te vel tu aiztāvi latviešu tautas apšmaucēju Aināru Šleseru un veido viņam varoņkultu. Tev pašam pretīgi no sevis nepaliek?

  2. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 10:08 Cinītājs par ko? Par pašlabumu, dēla un citu radu miljonāru statusu? Cīnītājs par bunkura vectētiņa-sociopāta vladimira putina interesēm? Netaisi no šā miljonāra, cilvēku piekāsēja svētmocekli. Neesmu viņa trulo sprediķu klients. Un neesmu trīsgadīgs bērns, lai ticētu blēdim. Pietam viņš noliedz zinātni, kas man kā studentam pieauguša cilvēka uzvedībā izskatās dīvaini vai pat slimi.

  3. Beidzot sakarīgs komentārs! Tie skolnieciņa murgojumi jau apnikuši.

 5. Pateicoties Šlesera ku gam Rīgas lidosta joprojām pastāv,tam,ka ar vina svētību Rynair savu lielako bazi izveidoja Rīgā ne vis lietuvānijā,tā teiktizgrieza žirga galvam pogas,par to vien Aināram lielā pateicība. Un ko sadarīja pārējie-nolaida valsts naudu dotācijās Airbaltikā maksajot neizmerojamu algu vācu aviācijas dievam gausa personā, vai linkaitis,kurs sarausa sev kapitālu izpostot valsts ceļus,autopārvadājumus,dzelzceļa pārvadājumus

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 12:15 Vai nav apnicis manu segvārdu zagt un prokremlisku meli un vienlaikus mēslu aizstāvēt? Kāda ir tava motivācija, kremlin?

 6. Ainārs Šlesers ir ģitļer-putina kvēlākais pielūdzējs. Un krievu babuļu kvēlākais aizstāvis. Laikos, kad pēc 32 neatkarības gadiem, latviešu valodu būtu jāmāk it visiem pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotāju, kam nav specifisku diagnožu, vismaz A2 līmenī, viņš iemanās aizstāvēt latviski neprotošas krievu babuļas, kuras saņem no krievijas naudu, kurām ir krievijas pases un kurām ir tik liela necieņa pret latviešu valodu, ka 32 gadu laikā viņas negrib mācīties. Un vel viņš kaunina latviešus par to, ka latviešu savu senču zemītē runā latviski. Man tāds sūda brālis Ainārs Šlesels un Co nav vajadzīgs.

 7. Ainārs Šlesers-cilvēks ar raksturu,kurš nebaidās izteikt savu viedokli,kas nav pa prātam valdošajai kliķei un totalitarajai pokitikai,kurai jau nu nav pārliecinosa vairākuma,un kura tiek uzturēta tik ar represīvām metodēm,diemžēl par to arī viņš tiek vajāts,bet nekas,ne par velti viņš iesaukts par “buldozeru” un tas ir labā nozīmē

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 14:27 Vispār šis raksts nav par Aināru Šleseru, bet par sviestā sagājušu fašistiskās krievijas vadoni vladimiru putinu. Bet tu kā kremļa algots trollis kremļa uzdevumā visu dienu raksti komentārus ne par tēmu. Galva tev ir sagājusi sviestā. Varbūt izbeigsi zagt manu segvārdu?

 8. Idiotu uzlidojums,nesen jūs pašus uz ielas vēlākā stundā nelaida,bet joprojām dziediet -“Bagdādē”viss mierīgi un klusi,figu jums bezsmadzeņņieki

 9. Mjā izskatās gan tas covid pēc saujinas pasaules kārtības veidotāju afēras,kur jau tā esošās to bagātības tika neizmerojami papildinātas ar vakcīni pārdosanu+ uzlabots pārapdzīvotības stāvoklis ar to,ka covid ieprogrammēts uz sabiedrības slogu radošo iznīcināsanu-pensionāri,hronisku slimību nobājinātie,nabadzīgākie pārapdzībotie slāņi…un te pēkšņi viss,nav vaira covida vismaz tas vairs netiek uzskatits bīstamāks oar parastajām saaukstēšanās iesnām

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 15:06 Nu, Ainārs Šlesers uzbūvēja savu politisko kapitālu uz sazvērestību teoriju sludināšanas un cilvēku bailēm. Pieauguši, mentāli veseli cilvēki tā nedara. Viņš nav bērns. Bet es pieļauju, ka Ainārs Šlesers ir garīgi nepieskaitāms, jo viņš noliedz zinātni un tēlo muļķi. Tādam cilvēkam nav vietas valsts pārvaldē. Un viņa sviestainās idejas nevienam nav jāuzklausa, ja nu vienīgi psihiatram.

 10. Šovakar es, un mans alter ego veiksim dubultu svētā zariņa raustīšanas rituālu! Visiem maniem virtuālās identitātes zagļiem par spīti!

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 15:35 Normāls tu neesi. Ja visu dienu sēdi internetā un nodarbojies ar komentāru rakstīšanu, kā arī mana segvārda lietošanu kremļa propagandas un nekārtību celšanas nolūkos.

   1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 17:54 Tu esi hujlas jeb vladimira putina pielūdzējs. Ntz.lv par tevi varētu iesniegumu policijā uzrakstīt. Un tu aizvērtos, jo nonāktu trakonamā.

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 17:13 Vispār tevi un pārējos la.lv, tv3.lv troļļu vajadzētu valsts policijai apciemot. Tad tevi kā putinistu varētu kāds trakonams paņemt un apārstēt.

 11. Lai vai kā,bet diemžēl vai par laimi vēl nav atbildības par to,ka Krievijas federācijas prezidenta Vladimira Putina vārdu rakstam ar lielajiem sākuma burtiem kā tas latviešu valodas pareizrakstībā paredzēts. Tad nu jautājums, vai te maniem virtuālajiem dubultniekiem ir bailes no drošības iestādēm tjipa lai tik nepadomā,ka nelojāli valdošajai varai vai ar palīgskolā tik klases sešas atsedēja,kur latviešu valodas gramatika bija kosmosa zinātne

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 19:57 Tev, krievu cūka = okupant, latviešu valoda ir bijusi, nebijusi. Tu no krievijas visticamāk naudu saņem vai arī krievs bez kājām, tāpēc arī visu dienu tu komentāros raksties.

  2. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 19:57 vladimirs putins ir tirāns, uzurpātors un slepkava. Arī kūdītājs. Diktatora vladimira putina un Co banda ir pelnījusi vietu uz apsūdzēto sola Starptautiskajā Krimināltiesā Hāgā.

 12. Skolnieciņš saka:
  26.02.2024 22:10
  Provokatoram un viltvārdim taisnība acīs kož,ka tik ļoti satrakojās un nolaidās tik zemu,ka tā jēli gānās/apsaukājas jeb nekad augstak sava attīstībā nav bijis

 13. Bet ja tā logiski un ar vēsu prātu padomā,tad Krievija paslaik ir uz izaugsmes cela-2023.gada pēc pasaules ekonomikas datiem tās IKP ir 3 vieta pasaylē un pirmā vietā eiropā, tā ir realizējusi tādus mega projektus kā Krimas tilts, gāzes vads uz Ķīnu “Sila sibirji”,turpinās Baikāla-Amūras dzelzceļa/auto magistrāles papildmagistrāļu būve u.t.t.paplasinās starptautiskā autoritāte un sakari BRIKS valstu savienībā,āzijas valstu savienībā.Tad tik garā vājš vai totāli aprobežots sūnu ciema pastaldaunis var ticēt ukraiņu uzvarai

  1. Nozombētā vate, putlera zābaklaiža kurš nespēj atvērt acis un saskatīt, ka vienīgais ieguvējs ir putlers. Krievu tauta grimst nabadzībā, bet izzadzēji ceļ villas. Nu jā, jābut arī zombijvates krančiem, kas zombē tautu. Tikai pretīgi, ka tādiem uz ielas jāiet garām…. utainie mēsli….

   1. nozombēts esi tu un tev līdzīgie, kā man te pakaļdarinātājs skolnieciņš-jeņķu cip 60to gadu izstrādātas programmas ietvaros-toreiz, lai grautu PSRS tagad jau lai izveidotu jeņķu hegemoniju pasaulē. Kā te jau kāds minēja, vēl nesenā pagātnē jums aizliedza pat uz ielas iziet,ģimenes locekļiem savā starpā kontaktēties i jūs, zombētie visu pacietāt, pat nīstajā Krievijā kādi nekādi, bet tomēr protesti bija, kad pensiju vecumu pacēla,kurš pašlaik tur ir sievietēm 58 vīriešiem 63, bet mums ABIEM DZIMUMIEM 65 GADI, un neviena protesti- te redz jūs esat apspiestie un nozombētie, paši par stulbu lai saprastu, kā jums domas visu laiku pārfokusē uz kādu iedomātu ienaidnieku kā Putins,Lukašenko un tmldz, lai tik nedomātu cik pašiem viss slikti

    1. Skaids, esi nelabojams rašistu zābaklaiža un dabas kļūda, te vairs nav ko diskutēt 😉

     1. Skorpions saka: 27.02.2024 11:54 Tu diskutē ar segvārdu zagli, nevis ar Skolnieciņu. Prokremliskus un Latviju vai Ukrainu aizskarošus, rupjus komentārus es nekad neesmu rakstījis. Par cilvēkiem, kuri izmanto manu pseidonīmu, es atbildību nenesu.

    2. Skolnieciņš saka: 27.02.2024 09:13 Kādam izdzimtenim tev ir jābūt, lai tagad tu te slavinātu padomju okupācijas varu. Vai tu maz nojaut, cik latviešu padomju okupācijas vara brutāli nogalināja?

    3. Skolnieciņš saka: 27.02.2024 09:13 Vai zināji, ka Baltkrievijā baltkrievu valoda diktatora aleksandra lukašenko laikā tiek iznīcināta? Baltkrievijas valsts iestādes komunicē krieviski, visi dokumenti ir krieviski. Baltkrievu valodu nomaina krievu valoda. Notiek rusifikācija kopā ar baltkrievu tautas genocīdu. Bet krievi tur iebrauc. Baltkrievi izmirst.

   2. Cik mūsējie villas sacēluši un nopirkuši,vēsture pagaidām klusē,pagaidām!

  2. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 22:48 Minimālā alga fašistiskajā krievijā jeb putina krievijā ir 19 242 rubļi pirms nodokļu nomaksas par pilnas slodzes darbu mēnesī. Un tu to pozicionē kā ekonomisku panākumu. Tālāk tu caur iedomātu, izdomātu krievijas varenību mēģini attaisnot krievijas iebrukumu Ukrainā. krievija ir kara noziedzniece un agresore. Un krievijas iebrukumam Ukrainā nav it nekādu attaisnojumu. Ukraina ir brīva un demokrātiska valsts. Un Ukraina negrib ruzzkij mir.

 14. Skorpions saka:
  27.02.2024 11:54
  Tad ar ciet klusu kā tai dziesmā pārfrāzējot-kāp lejā,atdod tauri,ciet klusu,tad dzīvs paliksi

  1. Skolnieciņš saka: 27.02.2024 12:52 Kāds sakars tev ar latviešu tautas dziesmām, ja tu esi fašistiskās krievijas atbalstītājs, viltvārdi? Vismaz citiem cilvēkiem nebrūc virsū, slimais. Tava krievija slepkavo cilvēkus, bet tu te komentāros par to tīksminies, slēpdamies zem mana segvārda (pseidonīma).

  2. Skolnieciņš saka: 27.02.2024 12:52 Un ko tu citiem liec klusēt un draudi ar nogalināšanu? Tu esi slims, traks cilvēks. Psihenē tev pūt un pūt, segvārdu zagli!

 15. Putins ir ķēms kuram nav bremžu dara tik ko grib
  Smadzenes jau no dzimšanas pazaudēje vienīgais ko viņš var darīt tas ir tik musurus vākt mēžā tas ir vislabākais ko priekš tā ķēma varētu piedāvāt.

 16. Nezinu ko tas bomārs pielietojās vai piedzērās ,bet es zinu ka viņš ir riktīgs dalbajobs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *