Gads kara

Jau gads ar kara elpu. Nu vairs ne pakausī, kā 2014. gadā, bet gan tieši sejā. Negribas, itin nemaz negribas atsaukt atmiņā tā pirmo dienu, nedēļu, mēnešus, kuros pat ļoti mierīgos un priecīgos brīžos fonā tik un tā bija (un joprojām kaut kur dziļāk, bet ir) šausminoša sajūta, ka pasaule ir neatgriezeniski mainījusies. Tik salīdzinoši mierīgi un droši, kā dzīvojām pēdējos 10, 20 un pat 30 gadus, vairs nebūs… Un ai, kā negribas lietot tādus iznīcinošus vārdus, kā ”nekad”, ”vienu vai vairākas paaudzes”, ”desmitiem gadu”!
Bet skaidrs taču, ka šis karš, lai arī tas pat varbūt piebremzētos ar kaut kādām nosacīta miera sarunām vai šobrīd neticamu apvērsumu Krievijā, tā vienkārši beigties nevar. (Lai gan tā gribas brīnumu sagaidīt!) Pat ja visas pasaules ieroči beigtos, tas smacējošais naids, kas vārās no visām pusēm, mierīgi dzīvot neļaus nevienam. Ne savu varonību visai pasaulei jau daudzkārt pierādījušajai ukraiņu tautai, ne fašistiskā šovinismā uzkurinātajai vispasaules Lielkrievijas fanu masai. Un arī ne mums, kam bumbas uz galvas, paldies dievam, nekrīt, bet ar sašķeltas sabiedrības izaicinājumiem jau šobrīd jāsaskaras vai ik dienas. Nu nekur mēs to savu vēl toreiz, 40. gados sanākušo un 90. gadu sākumā uz palikšanu uzspiesto nepilsoņu 5. kolonnu neliksim. Pat ja pieņemam, ka lielākā viņu daļa savu piederību Krievijai matuškai saglabājusi tikai ātrākas pensijas un varen plašās vēl plašāko iespēju dēļ, mums ir gana daudz pilsoņu un pat Saeimas deputātu un leģitīmu pašvaldību vadoņu, kas ne tikai nav ieinteresēti pamatnācijas interešu aizstāvībā, bet pat ir klaji nelojāli neatkarīgai Latvijas valstij. Un lai kā tieši kara dēļ bieži vien negribētos ierosināt un arī realizēt kādu ātru un it kā acīmredzamu risinājumu pēc principa ”čemodāns-stacija-robeža”, tādu demokrātiskā un tiesiskā valstī nemaz nav. Pat vairāk, – tas ir tieši proporcionāli – ja kam tādam pieķersimies, tad vairs nebūsim ne demokrātiska, ne arī tiesiska valsts. Un tad jau patiesībā arī jau bez visām bumbām būsim turpat, kur aurojošais un Z-varoņus slavinošais pūlis Lužņiku laukumā…
Pēdējās dienās visur daudz runāts par to, ar kādiem izaicinājumiem šī gada laikā mēs katrs atsevišķi un valsts kopumā kara dēļ esam saskārušies un, kas svarīgāk, kā ar tiem esam tikuši galā. Un šeit nu ir viela plašākām pārdomām. No vienas puses pārmaiņas ir milzīgas. Vispirms jau aizrautīgā atsaucība, ar kādu iestājamies par Ukrainu un atbalstām to. Turklāt šis atbalsts nav apsīcis pat tagad, pēc gada, un mēs turpinām būt atsaucīgi, neskatoties ne uz pašu ”maciņa problēmām”, ne iedzimti atturīgās attieksmes pret ”svešajiem” un lielu daudzumu pilsoņu, kam, arī dzīvojot mierā un brīvā valstī, tik un tā ”viss slikti”.
Tad vēl atbrīvošanās no okupekļiem un līdz ar tiem arī no nevajadzīgā un uzspiestā politkorektuma, kas faktiski taču mums paģērēja būt pateicīgiem… Pateicīgiem savas nācijas zieda, savu vecvecāku slepkavām un izvarotājiem, savu dzimtas māju un pašu dzimtu izpostītājiem! Arī pēc Atmodas mums taču faktiski nācās samierināties, ka toni nosaka kādreizējie okupanti, vietējie kolaboranti un viņu pēcteči… Lūk, vai šai ziņā ir un būs pieticis ar pieminekļu nogāšanu un nu jau draudu veidā ierādīto īpašo vietu latviešu valodai, tam gan īsti neticas…
Toties esmu no tiem, kas uzskata, ka ukraiņu varonības un arī jau, iespējams, kāda augstāka spēka žēlastības dēļ mums ir iedots laiks. Turklāt ne tikai tā – pa tiešo, kas būtu laiks, lai kārtīgi sagatavotos iespējamam karam. Šis ir arī laiks, lai mēs ikviens izlauztos, kā tagad saka, no savas komforta zonas un padomātu, kā darīt mūsu tautu vienotāku, mūsu valsti un katrs pats sevi stiprāku. Ukrainas karavīrs, «Azovstaļ» aizstāvis Sergijs Judins Latvijas televīzijā intervijas laikā novēlēja mums – baltiešiem – mācīties no ukraiņu kļūdām un, kā viņš teica, veikt kļūdu labojumu. Kļūdu vidū noteikti minama gan elites augstprātība un korumpētība, gan ”nauda nesmird” un oligarhu kundzības politika, kas novājināja pilsonisko sabiedrību un arī to vienlaikus sašķēla. Un tieši tā bija labu labā augsne, kur iekrist Krievijas maigajai varai… Vai varam likt roku uz sirds un teikt, ka mums šajā ziņa viss ir kārtībā?… Īpaši par to augstprātību, domāju, ka katram, kas uz kāda plaukta pakāpies, vajadzētu vai ik dienu padomāt…
Vēl Sergejs uzsvēra, cik svarīgi ir katram zināt savas valsts vēsturi un arī savus varoņus, kam ir gods līdzināties. Izrādās, līdz 2014. gadam vairums ukraiņu nav zinājuši savu vēsturi, tieši tāpēc turpinājuši dzīvot padomju melos un mītos par tādiem varoņiem, no kuriem puse nemaz reāli neeksistēja. Vai mums šajā ziņā viss ir kārtībā? Lūk, arī šajā ziņā neesmu īsti pārliecināta. Padomju laikā skolotās paaudzes Latvijas vēstures apguvē tālāk par akmens laikmetu un 1905. gada revolūciju daudz netika. Tagad? Ziniet, skatoties uz skolu programmām, kur sistēmiska vēstures apgūšana vairumam beidzas 9. klasē un pat eksāmens nav jāliek, lielu ilūziju par jaunās paaudzes zināšanām tomēr nav…
Taču mums ir laiks. Mācīties gan no svešām un arī jau no savām kļūdām. Un, ko tur liegties, ir arī cerība, cerība, ka ukraiņi uzvarēs. Mēs uzvarēsim!

Komentāri

 1. Dabas resursiem bagātākā valsts pasaulē ir rusņa un tai, pēc visiem loģikas likumiem, vajadzētu būt pasaules pārtikušākajai valstij.
  Bet ko ko līdz neaptveramie dabas resursi, ja to vada necilvēku un cilvēdāju banda, bet visa pārējā tauta, ko par tautu grūti nosaukt, ir deģenerējušies vergi un dzimtcilvēki.
  Milzīgā nauda no dabas resursiem ir ”russkij mir” pašas galvenās ”skrepas” KORUPCIJAS pamatā.
  Ja tā korupcija paliktu rusņas iekšienē, tad varētu teikt, nospļauties par to, ko tie tur tanī savā miskastē pērk un uzpērk, bet, diemžēl, tieši korupcija ir rusņas ārpolitikas spēcīgākais ierocis, pietiek atcerēties visus šrēderus, kneislas, orbikus, lepēnas un citus mazāk redzamus kremļa barokļus.
  Arī pie mums netrūkst kremļa buldozerisku barokļu un rozā žaketīšu.
  #
  Baltijas valstīm neatkarības atjaunošanas procesā ļoti palīdzēja trimdas sabiedrība, kurai bija rietumniecisks skatiens par to kā jāatjauno valsts un bija pretspēks padomiskajai nomenklatūrai, kurai galvenais bija saglabāt KORUPCIJU.
  Bez trimdas atbalsta Latvijā valdītu vietējais ”batjka” vieplītis rozā žaketītē, kuram babuļu komanda jau bija radīta un arī oponenti-biznesa partneri tā pēkšņi nomira, bet nauda jau laicīgi bija novēlēta šim.

  1. Vai nu esiet naivs, vai nu ceriet saņemt uzslavas par centīgu riešanu. Varbūt vēl kāds variants, nav būtiski. Būtiskais slēpjas arvien pieaugošajā plaisā starp dažādi domājošiem tautiešiem, kur vieni redz līstam sudraba lietutiņu, otriem šķiet, ka viņiem mīž uz galvas.

 2. Labak butu par savejiem domajusi nevis par treso valsti ar kuru mums nav nekads sakars.

  1. Jekura noziedznieka sapnis ir vienaldzīga sabiedrība, kura, redzot noziegumu, nevis steidzas palīgā , bet pagriež muguru.
   Skaļi atbalstīt rusņu vietējie rusņieši nedaudz raustās, tāpēc izdomā visādus iemeslus kāpēc nebūtu jāatbalsta Ukraina.
   #
   Kas ir tie ”savejie” ? Ģima no Purčika vai Saška no Moskačkas vai Gena no Bolģeraikas.
   Ukraina nav nekāda ”tresa valsts”, ”tresa valsts” ir pa-raška.

 3. Atzīšos esmu homoseksuālis. Man patīk kaili vīrieši Ukrainas karoga krāsās. It īpaši Stepans Bandera.

  1. Skolnieciņš saka: 24.02.2023 11:06 Вы не сотрудники полиции из Латвии. Ты обычный самозванец, а точнее тролль из фермы троллей Пригожина (военного преступника Евгения Пригожина). Сегодня кровавая годовщина скотской, позорной, богомерзкой войны, которую начала Фашистская Россия. И по непонятному стечению обстоятельств, именно в этот день ты начал свою деятельность, своё кривляние. Мерзко. Но что от русских можно хотеть?

  2. rusņas pats galvenais propagandists solovjovs paziņoja, ka lepojoties ar savu dēlu Daņilu, kurš darbojas modeļu biznesā, dzīvo UK, un kurš ir gejs un tikko esot ticis izdots pie vīra.
   Veltīgi ironizējat par Skolnieciņu jeb jūs gribējāt ironizēt arī par kremļa propagandu vai pat pašu kremļa virspavēlnieku- mazu puisīšu draugu.
   #
   He he, metāt akmeni Skolnieciņam , bet trāpījāt precīzi kremlī!

   1. Skolnieciņš saka: 24.02.2023 11:06 Šito komentāru es nedrukāju. Un ja runā par kremlinu propagandista (propagondona), vojenkora un kara noziedznieka Vladimira Solovjova dēlu Daņilu Solovjovu, tad tev ir pilnīga tainība. Viņš ir gejs. Hohēmists. Iesaku noskatīties “Пародии Юрия Великого на Соловьева от 17.02.2023 – Liveam.tv”. Krievijas elite ir liekulīga, bezgala melīga, ļauna un izvirtusi. Civilizētā pasaulē nedz homoseksualitāti, nedz biseksualitāti nenosoda. Cilvēki neslēpjas un neliekuļo, seksualitātes dēļ cilvēkus civilizētajā pasaulē nestrostē. Bet krievija nav civilizētā pasaule.

  3. Te man komentāra sākumā sanāca drukas kļūda. No rīta manu e-pastu piespamoja kremļa troļi ar šādiem e-pastiem grisinsandrejs.vpatgmail.com, 56988atinbox.lv. Un es vienkārši iekopēju viltus skolnieciņiem ”Skolnieciņš saka: 24.02.2023 11:06” viņiem domāto atbildi. Un es to uzreiz nepamanīju, paralēli klausoties attālinātas lekcijas.

 4. Ir apritējis gads kopš Krievijas Federācijā savā naidā un neprātā uzsāka pilna mēroga karu pret Ukrainas Republiku. Tas notika pagājušā gada 24. februārī. Lai gan šī pilna mēroga karadarbības priekšvēstneši bija Krievijas Federācijas veiktā Luhanskas un Doņeckas apgabalu un Krimas pussalas okupācija 2014. gada pavasarī ar tālāko šo teritoriju aneksiju. Krievijas Federācijas tumsonība, asinskāre ir šokējusi visu civilizēto pasauli. Krievijas Federācija savā vājprātā negrasās rimties. Krievija ir starptautisks, liela mēroga drauds civilizētajai pasaulei. Tas ir totalitārisma perēklis, par valsti Krieviju ir grūti nosaukt. Atbalstīsim Ukrainas Republikas valstiskuma un teritoriālās nedalāmības aizstāvjus ar visiem iespējamajiem līdzekļiem! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi dod spēku ukraiņu tautai cīņa pret daudzskaitlīgajiem okupantiem!
  Ar cieņu pret Ukrainu un tās aizstāvjiem, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #24.02.2024. #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine

 5. Šodien ir 2023. gada 24. februāris. Pirms gada, 2022. gada 24. februārī, Krievijas Federācija kā agresorvalsts uzsāka pilna mēroga karu pret Ukrainas Republiku. Jau tālajā 2014. gada pavasarī Krievijas Federācija okupēja Luhanskas un Doņeckas apgabalus un Krimas pussalu. Bet ar to Krievijas valdība un krievu tauta nerimās, Krievijas valdībai un krievu tautai vajadzēja vel vairāk asiņu, vel vairāk nevainīgu ļaužu dzīvību, vel vairāk izpostītu māju, cienu un pilsētu. Krievijā savā slimībā, savā neprātā, savā vājprātā nerimstas. Krievija vel aizvien slepkavo Ukrainas iedzīvotājus un posta Ukrainas infrastruktūru. Iedegsim zilas svecītes par godu Dievam Pērkonam (Pērkoņtēvam; visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam). Iedegsim dzeltenas svecītes par godu Dievietei Laimai (likteņa Dievietei Laimai; Laimai–māmuliņai). Lūgsim Latvju Dievus par Ukrainu. Lai Latvju Dievi stāv par Ukrainu! Lai Latvju Dievi svētī Ukrainas valsti un ukraiņu tautu!
  Ar ticību labajam un cēlajam, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #24.02.2024. #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine

 6. Šim visam par godu es veikšu svētā zariņa raustīšanas rituālu!
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #24.02.2024. #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine

  1. Skolnieciņš saka: 24.02.2023 12:54 Un tu vel šādi izņirgājies par Ukrainas iedzīvotāju ciešanām Krievijas izraisītā kara laikā, tu esi mentāli slims.

 7. Pesteļu dievi ir uzklausījuši manas lūgšanas un neatlaidīgā verbālā caureja nesusi rezultātus-man ir jū pirmais sekotājs-XTC,kopā mēs būsim dubultspēks,jo divi pusprātiņi kopā ir vesels prātiņš
  Ar ticību banderas pīšļiem Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #24.02.2024. #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine

  1. Maskavā kartupeļu fīrers batjka tiekoties ar vovu bunkerniju konstatēja, ka ”dva debila eto sila”.

  2. “Skolnieciņš saka: 24.02.2023 13:20” Kāpēc ntz.lv nedzēš šo kremļa trolli? Šis kremlins izņirgājas gan par dievturību, gan par latviešu centieniem atbalstīt ukraiņus smagā dzīves situācijā. Varbūt šo krievu uti var cenzēt?

  3. “Skolnieciņš saka: 24.02.2023 13:20” Krievu ute, tik tiešām krievu ute. Utainais vaņka sazadzies skolnieciņa segvārdu dzied slavas dziesmas kremliniem. Kāpēc tevi nebano?

   1. Tāpēc,ka esmu īstais Skolnieciņs,bet tu bezdievīgs manas svētās būtības zaglis un zaimotājs

    1. Skolnieciņš saka: 24.02.2023 14:07 Bet tu esi rašists (krievu fašists) ar izteiktu naidu pret dievturiem. Tev tas liekas smieklīgi, tev tas nav smieklīgi.

 8. Visiem viss skaidrs?!
  Āmen! Ar ticību svētā sakārnīša pīšļiem Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™

  1. Skolnieciņš saka: 24.02.2023 18:48 Tu esi pretīgs lielkrievu šovinists. Nevari samierināties, ka Latvija ir Ukrainas pusē, tāpēc tu arī izķēmo cita cilvēka viedokli un padari to maznozīmīgu.

 9. Vai skolnieciņus nevar aizsūtīt apārstēties? Tā, kā aptrakuši ar savu esību.

   1. Nu neuzminēji gan…bez sektantiem ir arī citi lasītāji, kuriem ir vēlme pēc dažādības!

    1. Dakterītis saka: 24.02.2023 23:27 Tātad ja es uzrakstu adekvātu, patriotisku, pagānisku komentāru, tad tu to sauc par sektantismu. Bet kad cits cilvēks zog svešus segvārdus, marginalizē citus cilvēkus un pat labas, cēlas idejas, kā arī nogāna (nozākā) Latvijas valsti, tad tev tas šķiet normāli un pieņemami?

 10. Ari piefiksē? Ja tas “īstais” pajoliņš aiztaisītos-pazustu arī pārējie.

  1. Vai ne saka: 24.02.2023 20:38 La.lv un tv3.lv kremļa troļļi zog manu segvārdu. Kremlinu mērķis ir jaukt gaisu un kūdīt cilvēkus citu pret citu. Kremliniem patīk zagt svešu digitālo identitāti un izlikties par to, kas viņi nav. Ntz.lv administrācija redz no kuras IP adreses viss tiek drukāts. Tālāk dati ir pie interneta pakalpojumu sniedzējiem. Un spriežot pēc naida runām tv3.lv un lv.lv, tur sēž īsta troļļu ferma. Laikam grevcova un citi “stabilitātes” un “lks” biedri piestrādā. Mani visvairāk smīdina, ka partieši no “stabilitātes” pasaka, ka viņi ir pret karu ukrainā, lai gan paši internetā caur saviem interneta profiliem zākāja Ukrainu un ukraiņus labākajās kremļa propagandas tradīcijās, tad var iedomāties, cik šie ļautiņi varēja sarakstīt samazgu internetā (arī anonīmi).

 11. Ironiski, ka prigožina troļļi uztaisītu ntz.lv viltus lapu. Žurnālistes tad justos tāpat kā es.

   1. Kur tevi var dzīvē redzēt? Būtu interesanti. mēs pat saderējuši esam, ka tev ir 58kods:D

   2. Ko darīt Tev būs, skolnieciņ, ja brīvās valsts demokrātijā izteikšanās brīvības rezultātā uzradīsies, piem., 25 skolnieciņi, kuri visi sevi sāks saukt par skolnieciņiem….!? Mēs taču visu dzīvi mācāmies- esam skolnieciņi…Katrs tekstu palagus sāks drukāt par latvāņiem, mitoloģiju, pagānismu, kristiešiem, trūcīgo statusiem, skolu optimizāciju, antipagānismu, kaut kādām tehnikuma kojām, tēvu grūtajiem likteņiem, omīšu asinsspiedieniem, autobusu maršrutiem, augstskolu rektoru algām, nenotīrītām ietvēm, skaudīgiem kaimiņiem u.t.t…..bezgalīgi un bezjēdzīgi…Ko tad darīt? Sākt aizliegt un cenzēt?

    1. Jūs aizmirsāt pieminēt svētā zariņa raustīšanu!
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
     Skolnieciņš™

     1. Skolnieciņš saka: 26.02.2023 16:01 Izbeidz zagt manu segvārdu! Komuņaga nolādētais!

    2. :skolnieciņa skolnieciņš- otrgadnieks? saka: 26.02.2023 15:59 Paga. Lielkrievu šovinist, kāpēc tu latviešus Latvijā apsaukā par latvāņiem? Ja tev tā riebjas Latvija, ka tu nevari to izturēt un ka tu nespēj dzīvot bez patriotiska, latviska viedokļa noriešanas, tad tu esi galvā slims rašists – krievu fašists.

     1. Man skolā mācīja, ka latvāņi ir daudzgadīgs augs.Tu to nezināji? Mācies čaklāk….

      1. Skolnieciņš saka: 27.02.2023 15:16 Lielkrievu šovinisti latviešus apsaukā par pastalām, pataldauņiem, bet ukraiņus apsaukā par ukropiem, ukražopiem vai ukriem. Nacists, fašists ir ierasts vārds no lielkrievu šovinista mutes. Netaisnojies. Tu esi kremļa bots.

       1. Vai vārda brīvība ir apsaukāšanās -“galvā slims rašists, krievu fašists,komuņaga nolādētais, kremļa bots(?)…”?

 12. kam tas var attiekties; Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumu pakalpojumus ar pieņemamu procentu likmi 2%. Mūsu piedāvājumi svārstās līdz 10 000 000,00 €. Ieinteresētajiem pretendentiem ir jāpiesakās ar sīkāku informāciju pa e-pastu: agenthinson@gmail.com

  Ar tālāk norādīto informāciju par pretendentu:

  Pilni vārdi:
  Aizdevuma summa:
  Ilgums:
  Valsts/štats:
  Tālruņa nr.:
  Līdzekļu mērķis?:

 13. You could certainly see your enthusiasm within the work you write. The sector hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how they believe. Always follow your heart.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *