Attēlam ir ilustratīva nozīme

Atruna atrunas galā

Ir gadījies un arī nācies dzirdēt dažādas atruna par to, kā tad tas tā gadījies, ka  cilvēkam nācies vai, nē, viņš burtiski vai ticis piespiests veikt kādu likuma pārkāpumu! Pandēmijas laiks šajā ziņā, protams, bija viens no auglīgākajiem un radošākajiem, jo atrunām vēl bija bezmaz revolucionāra gara piešprice. Diemžēl daļa pašpasludināto cīnītāju kaujas lauku tā arī nekad nepameta un vēl šobaltdien sociālajos tīklos reizi pa reizei uzmācas ikvienam, kam var, ar šausmu stāstiem par vakcināciju kā visu iespējamo nelaimju cēloni. Papildus gan ir vēl arī virkne fantastikas žanra atzaru – nu tur par lidmašīnām, kas kaisa ķīmiskas vielas, zemestrīcēm, kas mākslīgi radītas, Vangu, kas to visu, protams, paredzējusi (Lai piedod senmirušās sirmmāmiņas fani, bet ir pat pētījums par to, kā Vangas vārds tiek izmantots Krievijas propagandā.) un tā tālāk, un tā joprojām. Var jau būt, ka ļaudis, kas visur un vienmēr meklē kādu sazvērestību, lai arī cik neticama vai neloģiska tā arī brīžiem neizklausītos, allaž bijuši mūsu vidū. Tomēr gribas apgalvot – noteikti ne tik labi pamanāmi, kā šobrīd…

Bet, atgriežoties pie pārkāpējiem, tur atrunu iemesls jau gauži cits – tā ir vēlme izvairīties vai, mazākais, mīkstināt neizbēgamo sodu. Tā tas ir, piemēram, ar šoferīšiem, kas pie stūres sēdušies alkohola reibumā un vēl iespējuši izraisīt kādu ceļu satiksmes negadījumu. Gan jau kaut kur mīt tie sirdsšķīstie, kas kaktiņā savu nodarījumu nožēlo un dzīvi, kā arī savus auto vadīšanas paradumus kopumā pārdomā. Tomēr vairumā gadījumu, kad iesaistītājam dota iespēja arī publiski izteikties, ierasti visi citi būs bijuši vainīgi, bet ne jau nu pats dzērājšoferītis. Un atrunas ir visādas: ”ceļš slidens“, “automašīnai kaut kas saplīsa”, “tas priekšējais vilkās“, “esmu šoferis ar 30 gadu stāžu un pat dzērumā braucu daudz labāk, nekā tie visi pārējie,” “nelaimīga sagadīšanās!”. Kaut kas no šī taču ir dzirdēts, vai ne!? Tāpat kā nereti papildus vēl ir arī likumsakarīgā policistu un tieslietu sistēmas cītīga lamāšana, jo, redz, nabaga ”likteņa pabērnu” sodījuši, kamēr “lielie bandīti uz brīvām kājām staigā”!

Interesanti, ka diezgan līdzīga stratēģija izvēlēta vienā no pēdējā laikā skaļākajām krimināllietām, kur par lokācijas vietu kaut kādā mērā var uzskatīt arī Tukumu. Proti, Valsts ieņēmuma dienesta nu jau bijusī darbiniece Inita Lūre tiek apsūdzēta tajā, ka kopā ar kolēģiem mēģinājusi izspiest naudu no vietējā uzņēmēja Andra Ramoliņa. Kā tur bija vai nebija, protams, tiks pierādīts tiesā, un pirms tam kādu dēvēt par drošticami vainīgu būtu pāragri. Taču mēģinājumi diezgan parupjā veidā novērst uzmanību no pašu iespējamās vainas, uzburot ainiņu par liela mēroga sazvērestību VID un prokuratūrā (I. Lūres it kā «Dienai», it kā žurnālistam sniegtajā intervijā), ir labākajā gadījumā aizdomīgi. Visi ”pierādījumi” no sērijas vārdi pret vārdiem, savukārt konkrēti pārbaudāmas lietas tiek minētas kā ”pagaidām neizpaužamas”. Un tāds jau acīmredzami bijis mērķis – ”palaist migliņu”, lai viss tāds apšaubāms, lai visi ar dubļiem tā kārtīgi nomētāti, lai iespējami ilgi nav skaidrs, kam pietiek ar kārtīgu ūdens šalti, bet kam blēdīšanās un mantkārība līdz dvēseles dziļumiem aizgrauzusies.

 

Komentāri

 1. Bet tā jau tiem censoņiem ir, paši zin ko dara un tad arī šķiet ka citi tāpat dara…jo mēra jau pēc savas samaitātības pakāpes.

 2. Ņikita Mihalkovs ir daudzu feiku par vakcināciju autors. Kājas aug no REN TV un Spas sazvērestības teoriju autoriem. Krievijā ir vel profesūra, kas ar gudru ģīmi apstiprina propagandistu teikto.

 3. Un kā jūs,visi mani soģ, justos,ja miesīga muterīte labajos padomijas laikos sagrēkojās( kam gan negadās) ar padarmijas zolli,lai ar saka,ka ar offiņu i skaistu i gudru(tik ne skaistums,ne gudrība man netika),kurš pēcāk noziedēja padomijas plašajās ārēs?Tad vismaz tagad gānoties uz plašās kaimiņzemes iezemiesiem un mašai kulakovai piepalīdzot kādu prieciņu gūstu.Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Šis cilvēks ir segvārdu zaglis: “Skolnieciņš saka:
   10.03.2023 23:19”. Kad es rakstu komentāru no universitātes datora, tad visticamāk ntz.lv redz kaut ko šādu: “Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:104.0) Gecko/20100101 Firefox/104.0 IP: 5.179.12.136”. Ja rakstu no mājam, tad ntz.lv redz kaut ko šādu: “Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/110.0.0.0 Safari/537.36 Edg/110.0.1587.63 IP: 212.3.197.91”. Nobanot segvārdu zagli ir viegli. Reģistrēties es šeit negribu. Laikam ntz.lv nāk smiekli no tā, ka citu cilvēku viedokli šeit rupji ķengā, tad savus personas datus es ntz.lv negribu uzticēt. Un reģistrēties netaisos. Es nezinu, kas ir šis cilvēks “Skolnieciņš saka: 10.03.2023 23:19”. Varbūt pat kāds ntz.lv darbonis.

 4. Tikai nobriedis un spēcīgs cilvēks spējīgs atzīt savas kļūdas.
  Savukārt, vārgais melos ar putām uz lūpām un katri nākamie meli būs lielāki par iepriekšējiem, bet aiz stūra savējo vidū plātīsies, cik veikli es viņus piečakarēju.
  Kā lai neatceras čekas maisu ”karsto kartupeli”.
  Tikai nedaudzi sabiedrībā zināmie cilvēki atzina sadarbības faktu.
  Toties sīkās niecības tiesājās un caur savējiem mēģināja nomazgāties ”balti”, bet reālā dzīve pierādīja , ka viņi kalpo zeku&čekas impērijai.

  1. Padomijas jeb okupācijas gados bez čekas un partijas svētības tu pat nevarēji, kļūt par sīku priekšnieku. Piemēram, ūdensvadu priekšnieku un vadīt komunālo dienestu savā pilsētā, kur varbūt dzīvo tikai ap 20 000 ļaužu. Pat tādos sīkos amatos tika izraudzīti partijai lojāli cilvēki. Kompetence amatam – izglītība, dzīves pieredze, komunikācijas un intelektuālās prasmes bija otršķirīgas – bet lojalitāte partijai bija pirmajā vietā. Disidentiski izgājieni varēja sačakarēt dzīvi gan sev, gan saviem bērniem. Man vienkārši nepatīk, ka kompatrijas nomenklatūras čekisti atmodas laikā uzreiz pārvilka kurpes, dibināja firmas jau perjestrojkas laikā, kad jau radās iespēja tikt pie privātīpašuma. Zaga naudu caur eksluzīvo G24 kredītu, kad pa lēto varēja sagrābt resursus sev, kad bija rubļi. Bet latos nauda nebija jāatdod. Daļai partiešu parādu norakstīja juku laikos. Tālāk šiem cilvēkiem bija pilis jau 90-to gadu sākumā. Nodokļus par cilvēka darbu viņi nemaksāja. Un tad vel 1995. gada likums, ka vecais stāžs iet pēc 1995. gada nodokļiem. Ja strādā nelegāli, tad esi bešā. Es saprotu, ka sadarbība ar čeku notika baiļu un izdzīvošanas dēļ. Bet nesmukumi ir, un ja tos noklusē tad ļaunums tikai vairojas. Par to ir jārunā. Varbūt sodīt šos cilvēkus nevajadzētu, bet runāt par šīm nelaimēm ilgtermiņā vajadzētu.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 5. Un pateikt man vienmēr ir ko par visu.
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Šis cilvēks ir segvārdu zaglis: “Skolnieciņš saka:
   11.03.2023 10:34”. Kad es rakstu komentāru no universitātes datora, tad visticamāk ntz.lv redz kaut ko šādu: “Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:104.0) Gecko/20100101 Firefox/104.0 IP: 5.179.12.136”. Ja rakstu no mājam, tad ntz.lv redz kaut ko šādu: “Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/110.0.0.0 Safari/537.36 Edg/110.0.1587.63 IP: 212.3.197.91”. Nobanot segvārdu zagli ir viegli. Reģistrēties es šeit negribu. Laikam ntz.lv nāk smiekli no tā, ka citu cilvēku viedokli šeit rupji ķengā, tad savus personas datus es ntz.lv negribu uzticēt. Un reģistrēties netaisos. Es nezinu, kas ir šis cilvēks “Skolnieciņš saka: 11.03.2023 10:34”. Varbūt pat kāds ntz.lv darbonis.

 6. Skolnieciņš saka: 10.03.2023 23:19 Izbeidz manā vārdā rakstīt dumības! Izbeidz uzdoties par mani! Mani komentāri ir cieņpilni un caurmērā normāli, tad kāpēc tu mani izsmej un marginalizē manu viedokli? Vai tev patiktu, ja kāds uztaisītu sociālajos tīktos tev viltus profilu un veiktu no tā kriminālas darbības? Tevi par to varētu aizvest uz iecirkni. Un tev tas nepatiktu. Un attiecības ar kaimiņiem būtu čābīgākas. Marginalizēt var jebkuru cilvēku. Bet tu tagad marginalizē mani un dievturību. Tu mēdies, zirgojies. Tas ir neetiski. Izbeidz ņirgāties!

 7. Viltvārdi,nokaunies in bailēs drebi-pērkontēvs saspers tevi!
  Skolnieciņš pesteļticīgais

  1. Īstais Skolnieciņš saka: 11.03.2023 11:53 Vai latviešu valodā ir tāds vārds “pesteļticīgais”, vai tas ir Prieka vēsts vai citas modernās kristiešu draudzes jaundarinājums ar mērķi aizvainot neabramisko reliģiju piekritēju jūtas?

  2. Neaiztiec Latvju Dievus! Izbeidz nomelnot dievturību un latvisko kultūru ar savām muļķībām! Tev tagad ir jautri un smieklīgi šādi darboties. Bet tādā veidā tu tikai grauj latviešu tautas vērtības un tikumus. Prūšu tautas vairs nav, prūšu valoda vairs nekur neskan. Un prūšu tautas izzušana sākās ar to, ka tika aizliegta seno baltu tautu kultūra un seno baltu tautu ticība. Un tu tagad izsmej latviešu tautas ticību. Tu esi neģēlis, kuram nerūp latviešu tautas nākotne, un kurš posta latviešu tautas garīgo mantojumu, uzdodoties par to, kas tu neesi. Izbeidz zagt manu segvārdu un rakstīt no tā visādas dīvainības!!!

  3. Viltvārdi, “Īstais Skolnieciņš saka: 11.03.2023 11:53” kāpēc tu valkā manu vārdu? Un kāpēc tu kopē un parodē manu rakstības stilu? Kāpēc tu zodz manu digitālo identitāti un marginalizē manu viedokli? Tu tagad lieto tās mirkļbirkas, kuras es lietoju, lai paustu atbalstu Ukrainai un ukraiņu tautai. Ja tu nespēj sagremot, ka es esmu pret krievijas uzsākto karu Ukrainā, tas tev nedod it nekādas tiesības valkāt manu segvārdu un parodēt manis rakstīto. Tu vari aizvākties prom uz krieviju un tur dzīvot. Kas tev to liedz? Bet Latvju Dievi nav vainīgi par to, ka mana politiskā nostāja nedod tev mieru.

 8. Ironiski. It kā ir vārda brīvība. Bet kā var realizēt savu iespēju izteikties, ja tevi izmies, izzobos, marginalizēs un piedēvēs tev visādas riebeklības??? Man nepatīk, kad manu segvārdu zog un nelietīgi valkā. Es esmu Latvijas patriots, es cienu latviešu tautu un Latvijas valsti. Man nepatīk, kad kāds cilvēks zog manu digitālo identitāti un raksta manā vārdā visādas muļķības. Es teiktu, ka pat aizvainojošas un aizskarošas riebeklības. Ntz.lv redz, kurš cilvēkā kur, ko un kā raksta. Kāpēc ntz.lv portāls nevar dzēst segvārdu zagļu ķengas? Dati par manu telefonu, ko kura tagad es rakstu: Ierīce: Mozilla/5.0 (Linux; Android 11; Nokia C20) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/111.0.0.0 Mobile Safari/537.36
  IP: 80.89.76.232. Ntz.lv salīdziniet datus. Izdzēsiet lieko. IP adresi jūs redzat, citus metadatus arī.

 9. Ziņu portālā ekspertai.eu pie katra anonīma komentāra stāv redzama IP adrese. Te rīkoties analoģiski nav problēmu.

 10. kam tas var attiekties; Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumu pakalpojumus ar pieņemamu procentu likmi 2%. Mūsu piedāvājumi svārstās līdz 10 000 000,00 €. Ieinteresētajiem pretendentiem ir jāpiesakās ar sīkāku informāciju pa e-pastu: agenthinson@gmail.com

  Ar tālāk norādīto informāciju par pretendentu:

  Pilni vārdi:
  Aizdevuma summa:
  Ilgums:
  Valsts/štats:
  Tālruņa nr.:
  Līdzekļu mērķis?:

 11. Un kā ar mūs policistu no zemākā līdz vadībai ar to sirds šķīstību,tik balti ka nelabi metas….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *