Attēlam ir ilustratīva nozīme

Atkāpšanās. Bet cik tālu?

Šajā gadījumā nav runas par karadarbību, lai gan, kaut kādā mērā tomēr saistīti. Proti, vēl pirms kara Ukrainā un pat Covid-19 pandēmija uzvaras gājiena, Eiropas Savienība sev nosprauda tā saukto Zaļo kursu ar visai ambiciozu galamērķi – klimatneitralitāti 2050. gadā. No vienas puses tas paredz samazināt pēc iespējas vairāk tādu faktoru, kas videi kaitē, piemēram, nepārstrādātu atkritumu kalnus vai jaudīgu iekšdedzes dzinēju darbinātu auto ražošanu, no otras puses – saglabāt un pat palielināt jeb atjaunot dabas teritorijas. Vienlaikus, acīmredzot, labi apzinoties, ka tik azartiski un vienprātīgi ierasto dzīvi jau uzreiz neviens Eiropā nemainīs, Zaļajam kursam paredzēja arī līdzfinansējumu jeb grūti aptveramo triljonu tuvāko desmit gadu laikā.

Tad nāca karš, ar visām no tām izrietošām sekām, to skaitā ar apziņu, ka Krievija nav un nevar būt uzticams partneris un, jā, ka arī par aizsardzību Savienības iekšienē varbūt tomēr ir domāts par maz…Te gan ar piebildi, ka apdraudējuma līmenis vai vismaz bažas par to, visticamāk, ir tieši proporcionālas konkrētās valsts attālumam no Krievijas robežas. Diez vai, piemēram, vidējam itālim ir tieši tādas pašas izjūtas un attieksme par karu Ukrainā, kā vidējam latvietim. Un, ja vēl par Itāliju tie ir tikai minējumi, tad ir jau arī mums Ungārija, kas vismaz oficiāli valstiskā līmenī (par ungāru kopējo noskaņojumu grūti ko spriests), šķiet, pie pirmā izdevības būtu gatava krist ceļos Krievija priekšā, ar piebildi, ja no tā izdotos izsist vēl kādu papildu labumu. Ne jau par principiem, bet, kā nereti šādos gadījumos, runa par naudu, lielu naudu!

Tieši naudas, kas laikā, kad Eiropas Savienība no vienas puses atbalsta Ukrainu, no otras – domā par dalībvalstu nopietnāku bruņošanos, visam tomēr var arī nepietikt. Un, šķiet, ka tas varētu būtu vismaz viens, ja ne pat galvenais iemesls, kāpēc diskusijas par Zaļā kursa nospraustajiem mērķiem kļūst arvien asākas un tiek runāts arī par dažādām iespējamām atkāpēm. Gaisā tas katrā gadījumā virmo, un arī lauksaimnieku protesti, kas apbrīnojami sinhronizēti izplatās Eiropā, šķiet, ir viens no simptomiem, kas ļauj to apgalvot.

Plašākā kontekstā runājot, tas, vai, piemēram, Ķīnā ražoti saules paneļi mūs padara enerģētiski neatkarīgākus un elektroauto – videi draudzīgākus, noteikti ir jautājumi, kas vismaz sarunas vērti. Tāpat, iespējams, Zaļā kursa ietvaros tiešām ir viens otrs virziens vai realizācijas termiņš, kas būtu pārskatāms, kur būtu meklējami kompromisi. Bet atkal – cik tālu? Tiešām tik, ka “zaļais kurss“ izčākst vien līdz labi domātas idejas (un tikai!) līmenim?!

Diemžēl, tas nebūt nav tik neticams scenārijs, ja ņem vērā, cik aktīvi strīdas par katru zemes pleķīti, ko it kā atraušot intensīvajai lauksaimniecībai (to skaitā, piemēram, par upju aizsargjoslām, mākslīgi nosusinātām teritorijas utt.) un vēl augošu koka centimetriem. Šajos strīdos, kā novērots, nesmādē izmantot arī vienu otru, teiksim tā, pārspīlējumu, lai nesauktu tos dažbrīd arī vienkārši par meliem. Katrā gadījumā man personīgi ir sarežģīti kur citur iegrupēt bieži izspēlēto izmešu jeb “CO² kārti”, kad runa par jaunāku mežu izciršanu. Kā, sasodīts, ar mežu ciršanu, iespējams, glābt planētu?! Tas ir absurdi jau saknē! Bet mēģina un, kas vēl amorālāk, tieši atrunājoties ar it kā Eiropas Zaļo kursu.

Tādēļ, jā, tas tiešām mani uztrauc – cik šī kursa atkāpe noslēgumā būs liela. Ne abstraktas idejas, bet pavisam personīgu interešu jeb nākamo paaudžu izdzīvošanas dēļ.

 

Komentāri

 1. Ja Eiropa domās tikai zaļas utopijas, balstītas uz Ķīnas komūnistu produkciju, bet nopietni neattīstīs savas militārās spējas, tad rusņa visu Eiropu pārvērtīs par Bahmutu, Mariupoli vai Avdejevku.
  Vai tiešām Eiropa to vēl nav sapratusi?

  1. Kur rodas tik lētticīgi ļaudis,kuriem var ieborēt pasakas par karu Eiropā, “rusņu “utt.? Šī ir tikai kārtējā šaha partija,ko spēlē biznesa partneri,kamēr idioti, kas to visu apmaksā,ar bandinieka ģīmjiem slaktē viens otru.

   1. Adriatico, lūdzu, nesludini sazvērestības teorijas par vispasaules valdību. Krievijas propagandisti ar šo sazvērestības teoriju par vispasaupes valdību ir spējuši attaisnot teju jebkuru vladimira putina pastrādāto zvērību.

  2. Tev par rusņu ir taisnība. Cik padomju krievija cilvēku noslaktēja? To pat krievi neatceras. Bet statistika rāda, ka desmiti miljoni tie būs. Ja vel citviet nogalinātos ietver. Un krievi pat nepamana tik daudz līķu. Toties visi tie represīvo orgānu darbinieki krievijā skaitās vidusšķira.

 2. Klimata problēma ir tikai tāpēc, ka cilvēces tehnogēnā attīstība sakrīt ar CO2 daudzuma un temperatūras pīķi. Nu, tā spriež ģeologi. Un vel ir problēma, ka uz planētas ir 8 000 000 000 cilvēku un iepēju migrēt uz turieni, kur klimats ir labāks cilvēcei nav. Pie 500 000 000 cilvēku planēta nebūtu tik noslogota kā tagad.
  Ja cilvēku būtu mazāk, tad klimata izmaiņas, kas notiek visu laiku, cilvēcei nebūtu kritiskas. Bet. Daži bezdomīgi vairojas.

  1. Tavi senči 100% bija bezdomīgi. Pat vairāk- viņus vajadzētu sodīt, par to, ka ir radīta tāda būtne kā tu.

   1. Ofic saka: 12.03.2024 08:23 Es vismaz strādāšu kā biologs. Bet kas esi tu? Ļauns dīkdienis, kurš tērē laiku internetam. Laikam tev ļoti derdzas, ka es baltu pagānismu aizstāvu. Nu, man pat TAP portālā nav bail paust savu viedokli. Mani vecāki mani atbalsta.

   2. Ofic saka: 12.03.2024 08:23 Toties muslimi, kuri ar smaidīgām sejām gaida īsto brīdi, lai Eiropai pieteiktu džihādu, un kuri svin asiņainos Kurban Bairam svētkus un rīko teroraktus, tev skaitās labiņie. Taču tieši šie cilvēki to pārapdzīvotību rada. Turklāt šie korānisti zinātnē ir nulles un no biotehnoloģijas nekā nejēdz, lai kaut kā varētu risināt problēmas ar resursiem.

 3. Krievija ir kā galvas slimnieks ar nazi rokā. Slims un bīstams apkārtējiem.

 4. Elektroauto ir videi draudzīgi pie nosacījuma, ka elektrība iegūta videi draudzīgi. Dienvidvalstīs šī tehnoloģija der. Ziemeļos ir ar to problēmas.
  Un zaļo kursu ir jāvirza biologiem, nevis cilvēkiem, kuriem nav pat maģistra nevienā no bioloģijas disciplīnām. Un biologiem ir jābūt drosmīgiem, lai kādam neadekvātam politiķim pareizajā brīdī iesistu pļauku, lai vestu pie prāta.

  1. Nolaidies uz zemes pie savas 25kg vislētāko makaronu pakas, ko tev iešķiebis socdienests.
   Kāds tev elektroauto, ja pat 20gadīgo auto tava ģimene nav spējīga iegādāties.

   1. 2022 saka: 13.03.2024 09:39 Sociālie dienesti nedod 20kg makaronu pakas. Trūcīgo pārtikas pakās makaroni ir pa 400g un ir vien dažas paciņas. Savā diplomdarbā es izmantoju trūcīgo paku saturu zaļajā vai dzeltenajā biotehnoloģijā. Jo manu diplomdarba pētījuma tēmu var apzīmēt kā zaļo vai dzelteno biotehnoloģiju. Līdz maija vidum darbu jāiesniedz pretplaģiāta pārbaudei. Izklausās marigināli. Bet. Mans diplomdarbs būs ar odziņu, pat ja no malas tas ir uber-margināli. Vel gribās pateicību sadaļā ielikt to sociālo darbinieču bildes, kas dažas reizes manas ģimenes ledusskapi inspicēja. Bet es baidos, ka katedrā mani nesapratīs.

   2. 2022 saka: 13.03.2024 09:39 Nu, daļai studentu ir auto jau studiju laikā. Un šie studenti ir stresa noturīgi. Saku par RTU laikiem. Viens puisis kurš reklamē ķīmijas tehnoloģiju RTU ir mans vienaudzis, un viņam auto bija visu laiku. Normāls, stalts jauneklis. Tagad pabeigs maģistratūru. Biologos meičas ir gudrākas. Tās privāto auto noparko kaimiņmāju autostāvvietās, kad notiek mācību ekskursijas, un ar auto nedižojas. 19 gadīgi puiši ir mazāk attīstīti kā meitenes. Sievietes kopumā ir gudrākas vismaz ar dažām IQ vienībām. Bet es lepojos, ka kā trūcīgs laucinieks es studēju.

 5. Elektroauto pamats ir milzīgā akumulatora baterija.
  Mums no rīta līdz vakaram kladzina, ka jāsamazina fosilo resursu patēriņš, jo to krājumi neatjaunojas un tie samazinās.
  Elektroauto baterijas pamatā ir litijs, vai tad tā krājumi atjaunojas un nesamazinās.
  Te vēl jāpastrīdas, kas ātrāk izbeigsies, naftas krājumi vai litija krājumi.

  1. 2022 saka: 13.03.2024 18:29 Es saku, ka nātrijs. Jo ja palasa zinātniskās publikācijas, tad zinātnieki meklē veidus, ka litiju aizvietot ar nātriju. Palasi: sodium-ion batteries (nātrija jonu akumulātori). Akumulātoros litijs ar citiem metāliem veido galvanisko elementu. Tu mani uzskati par glupu skolēnu, vai nē? Bet es divus gadus nomācījos RTU ķīmijas tehnologos. Ne tev man ķīmiju mācīt, nemākuli!!! Un litiju no litija sāļiem var reciklēt, ja vien akumulātors netiek izmests sadzīves atkritumos un deponēts. Saucās “zaļā ķīmija”. 20. nogalē un 21. gadsimtā šāda filosofija kļuva par meinstrīmu. Bet ja naftu nokurina, tā ir neatgrieziniska reakcija. Naftu prātīgāk ir izmantot organiskajā sintēzē, jo nafta ir dažādu ogļūdeņražu dabisks avots. Un ja runā par benzīna un dīzeļa dzinēju, tas rada smogu. Karstās vasaras dienās notiek arī degvielas izmešu fotoķīmiskās reakcijas. Vides ķīmiju es mācījos. Šo to atceros. Vienīgi ziemā bargā, salā akumulārots var būt neparocīgs. Dienvidvalstīs elektroauto ir laba alternatīva benzīna vai dīzeļa dzinējiem.
   Cilvēks, kurš strīdās par litija un naftas krājumiem, ķīmiju nejēdz. Dabū bakalauru inženierķīmijā un tad spried. Veiksmi! 70% studentu izkrīt. Un tie ir jaunieši, kuri iztur dabīgo atlasi uz budžeta vietām.

  2. 2022 saka: 13.03.2024 18:29 Lasi zinātniskās publikācijas! Par 60€ gadā tu kā cilvēks no malas vari nopirkt LU bibliotēkas abonimentu, lai lasītu akadēmiskos žurnālus internetā. Litiju aizvietos nātrijs. Zinātnieki meklē risinājumu. Pagaidām tehnoloģiju bremzē tas, ka nātrijs ir pārāk degošs. Bet komerciālu risinājumu meklē. Bet naftu aizvietos biotehnoloģija, jo ĢMO mikroskopiskās sēnes vai baktērijas var ražot ķīmiskajai sintēzei vajadzīgās vielas. Vai nu tā būs 2. paaudzes biotehnoloģija vai 3. paaudzes biotehnoloģija. Vai kas jauns, kas pagaidām nav definēts. Bet nākotnē viss būs. Ja LU visu šito māca, tad ASV efejas līgas universitātes ar uzņēmējiem realizē krietni advancētākas tehnoloģijas komerciāli. Bet tu esi mucā audzis, jo nezini.

  3. 2022 saka: 13.03.2024 18:29 Pie mums LU ir zaļie un baltie biologi. Bet ASV var biologos iegūt krietni šaurākas un eksotiskākas specializācijas. Vienīgi studiju programmas maksā sākot ar 30 000$ gadā. Un tur modē ir četrgadīgie bakalaura grādi. Un divus līdz trīs gadus garas maģistratūras. Biezo dēliņi un meitiņas var kļūt par advancētiem speciālistiem tur. Tik finanšu vajag daudz. Un studiju laikā nevar strādāt. Var būt kā brīvprātīgais zinātniskajos institūtos, bet tur naudu nemaksā. Ja maksā, tad tā ir simboliska pusdienu nauda. Pat LU sūta piedāvājumus brīvprātīgajiem darbā valsts iestādēs. Bet… Tur studentiem nemaksā. Ir jaunieši, kas tur studiju slodzi un piesakās. Ārzemēs es domāju, ka ir līdzīgi. Diploms sevi attaisno vien pēc studiju beigām. Bioloģija ir viegla. Ķīmija ir smaga. Bet inženierķīmija robežojas ar fiziku un ir kā fizikas apakšnozare. Vienīgi biologam ir perfekti jāzina angļu valoda. Varbūt arī franču, jo dažas zinātniskās bibliotēkas un žurnāli lieto franču valodu. Bet vismaz labi, ka Latvijā uz vietas kaut ko māca.

 6. Žurnālistiem, kuriem nav izglītības nozarē, jeb ir tikai humanitārā izglītība žurnalistikā un nav eksaktās izglītības kaut vai bakalaura līmenī, ir grūti formulēt savu viedokli. Vairums jaunekļu ir humanitārie. Tur tā problēma. Humanitāru koledžas diplomu dzimtajā valodā var iegūt par pensionārs, protams, par savu privāto naudu. Bet visi eksaktie diplomi ir iegūstami vien jaunībā uzreiz pēc ģimnāzijas. Un maģistros ir jāstudē uzreiz. Pēcāk būs nesekmība.

  1. Tur arī problēma ar armiju sākas. Izrauj LU fizmatu no mācību procesa otrajā vai trešajā studiju kursā, un viņš/viņa diplomu neiegūs. Universitātēs dominē meitenēs. Fizmatos un inženieros puiši un meitenes ir puse uz pusi. Dabaszinātnēs ir teju tīri sieviešu kolektīvi. Vīrieši mūsu valstī paliks bez stipras izglītības. Ja jaunībā nevarēja, tad seniora gados nesanāks. Armija var būt kā nežēlīgs sociālais eksperiments.

   1. Es varētu dominēt par tevi. Tu varētu būt mans vergs!Es iemācītu tev paklausību! Ar pletni un melnu mutes aizbāzni tu būtu mans vergs! Es zinātu ko darīt ar tavumazo līko dranķa sakārnīti..Tev vairs nebūtu citas domas, ka tikai par to, kas ienāks tevī tu dranķa neklausīgais skolnieciņ.

    1. Skolotāja XXL saka: 14.03.2024 00:34 Naktī normāli cilvēki guļ, bet pa dienu strādā algotu darbu. Bet tu neguli. Slims cilvēks esi. Ja vel internetā pret citiem veic verbālus uzbrukumus, tātad slims cilvēks. Man tavs viedoklis ir bijis, nebijis.

 7. Es ilgi nevarēju saprast, ko man tas Skolniekzellū atgādina.
  Beidzot man radās skaidrība.
  Tava būtība ir kā īstam vidusmēra krievam- bārsta visādas sagrābstītas gudrības, sauc kaut kādus sagrābstītus skaitļus, bet kad tādu tipu pieliek pie reāla darba, tad izrādās pēdējais nejēga.
  Šito faktu es nokonstatēju krievu armijā CA un vēlāk darba gaitās- ar muti māk visu, bet darbi pilnīga katastrofa, kura vēlāk jālabo citiem.

  1. 2022 saka: 14.03.2024 10:33 Padomju krievijā kā jau totalitārā un tehnoloģiski atpalikušā valstī ķīmisko vielu globāli harmonizētā pārvaldības sistēma (eng: Globally Harmonized System of Classification and Labelling of Chemicals (GHS)) netika ievērota. Arī vides aizsardzības prasības netika ievērotas. Piemērs ir kaut vai Burtnieka ezers, Rāznas ezers, kur ir eitrofie ūdeņi dēļ tā, ka tur padomju okupācijas varas laikā atradās ezera krastos lielās cūkufermas. Udenstilpņu sanācija un remediācija ir dārga. Balto fosforu no Baltijas jūras dzīlēm, ko atstāja padomju krievijas militāristi pat vel tagad nevar aizvākt. Tas ir kā atrast adatu siena kaudzē.
   Bet ja tu lielies ar dienestu okupantu armijā, tad orks esi tu.

  2. 2022 saka: 14.03.2024 10:33 Tu pats esi demagogs. Sāki man mācīt ķīmiju, pie nosacījuma, ka tev pašam nav pat ķīmijas bakalaurs. Un tagad tu apšaubi manas bioloģijas zināšas. Nu neesmu zaļais biologs, bet visai viduvējs baltais biologs. Tomēr manu zināšanu apjoms šajā jomā vienalga būs lielāks nekā cilvēkiem bez šāda veida izglītības. Godīgi sakot, es daudz ko nezinu. Bet tu kā cilvēks bez izglītības nezini vairāk nekā es.

 8. Var redzēt, ka esi riktīgs mežoņu kulta pajolis, kurš nezina vēsturi.
  CA ņēma visus, pat ar veselības problēmām, no CA izvairīties 9 gadu garumā( no 18-27 gadiem) bija praktiski neiespējami.
  Vienīgie, ko neņēma CA, tie bija garīgi slimie, tevi noteikti neņemtu.

  1. 2022 saka: 14.03.2024 13:35 Tu varēji izdarīt kādu noziegumu pret padomju okupācijas varu, lai tiktu pie sodāmības un netiktu iesaukts okupantu armijā. Vai arī simulēt garīgi slimo. Piekukuļot mediķus paārstēties kādu laiku, lai nepiekalpotu okupantu militārajiem spēkiem. Vienmēr ir varianti, lai neietu uz kompromisu ar sirdsapziņu. Tikai tu vari nejauši ar šiem variantiem sagraut savu sociālo dzīvi. Tas gan. Bet tava sirdsapziņa, to ko saka tava sirds, būs tīra.

   1. Prātiņ nāc mājās, kaut ko tādu var rakstīt tikai garīgi slimais.
    Ar šādu slimajiem un to murgiem Latvija nekad nekļūtu brīva.

    P.S. vai tavs vecais dienēja CA?
    Pat ja nedienēja , tad bija partijnieku pakalpiņš jeb ”oberis” viņu ”pjankās”.

   2. Un vēl, es maksāju visus nodokļus līdz pēdējam santīmam Latvijai, savai valstij.
    Bet ko darīja tavs vecais, Latviju apkrāpa, nemaksājot nodokļus, aizbildinoties ar kaut kādu sviņogrohovu.
    Tev, mērgli, vajadzētu stāvēt klusu kā pelītei pirms uzbrauc man.

    1. 2022 saka: 14.03.2024 20:02 Tu tagad visā vaino manu tēvu. Celtniecība ir krimināla nozare. Bet pensionāru Juri Siņelobovu, kura meita Ilona Siņelobova strādāja VID’a galvenajā ēkā 526. kabinetā, tu attaisno.
     Bet tu pats atzinies, ka padomju okupācijas varai kalpoji. Tu man brūc virsū, jo es tev to pateicu acīs, ka padomju okupācijas varas ziedu laikos tu kalpoji okupantiem. Redz, aizvainots juties, tāpēc arī uzbrūc man vārdiski.
     Neuztraucies! Par Juri Siņelobovu un viņa ģimeni es rakstīšu visu internetā. Neesmu mīkstais. Un kaut vecais pensionārs dosies iesniegumu pret mani uz policiju rakstīt, es neapklusīšu. Man nav jāklusē, kad redzu netaisnības.

    2. Nejauc vārdus ”kalpot” un ”dzīvot”.
     Diemžēl man nācās dzīvot cccp, bet tieši tavs tēvs KALPOJA partijniekiem, bija to izsūtāmais un nemaz nezinām kam vēl kalpoja.
     Kāpēc izvairies atbildēt par sava tēva dienestu ca?

     Katrs pats ir ATBILDĪGS par savu nodokļu maksāšanu, tikai aptaurētiem sovokiem, kāds esi tu un tavs tēvs, vainīgi visi citi tikai ne paši un meklē kaut kādus sviņogrohovus.
     Kas traucēja pašam maksāt nodokļus un papildināt savu pensiju fondu.
     Tad šodien nebūtu jākviec par mazo pensiju, kaut uzskatu, ka nodokļu nemaksātājiem ir par lielu pensijas un nesamērīgi daudz indeksē pensijas.

     1. 2022 saka: 15.03.2024 11:06 Tu tik māki manam tēvam braukt augumā. Un sevi tu tik attaisno, spalvas sev glaudi. Celtniecībā vienmēr ir bijuši nesmukumi.

     2. 2022 saka: 15.03.2024 11:06 Nu, Juris Siņelobovs ir noziedznieks. Pie viņa daudzi strādnieki cieta. Tomēr Draudzīgā Aicinājuma fonds uzskata Juri Siņelobovu
      par godājamu mecenātu, bet es viņu uzskatu par hronisku nodokļu nemaksātāju un darbinieku apkrāpēju. Pagājušogad es par Juri Siņelobovu rakstīju Draudzīgā Aicinājuma fondam. Šogad rakstīšu atkal. Man savu viedokli paust nav bail. Es no blēžiem un multimiljonāriem nebaidos.

 9. Ir visādas nezāles, arī ārstējošas, bet Skolnieciņš ir toksiska nezāle, kas pārņem visu komentāru ekoloģiju un pārveido augsni, t.i. diskusijas beigās vienmēr tiek aizmirta rakstā skartā tēma un pāriets uz pavisam ko citu… Skolnieciņ, varbūt paņem brīvdienas, varbūt atpūties, neraksti?!

  1. Nezāles saka: 15.03.2024 18:15 Man šodien bija mācību diena no 8:30 līdz 12:00. Seminārs. Komentārus nudien šajā laikā es nevarēju rakstīt. Bet par dižuzmetēju (bet ne uzņēmēju) Juri Siņelobovu es nerimšos rakstīt. Viņa dēļ daudz darbinieki zaudēja veselību. Ģimenei, ja apgādnieks zaudē veselību, nozīmē nabadzību. Divi insulti. Astma smagā formā. Uz vecumu mugurkaula skriemeļu deformācijas, kas var būt par pamatu paralīzei. Respektīvi, paliatīvā aprūpe līdz mūža galam. Tikmēr Juris Siņelobovs neskopojās dzert alkoholu pa 1000 latiem pudelē. Man šo Pekles izdzimumu nav žēl. Kad biju bērns, es tēvu aizstāvēt nevarēju. Tagad es esmu vīrietis, turklāt izglītots. Man no miljonāriem un viņu famīlijas nav bail. Par krimināliem pārkāpumiem celtniecības nozarē ir jārunā skaļāk.

  2. Nezāles saka: 15.03.2024 18:15 Nu, la.lv un tv3.lv es nerakstu. Tur ir savi kremļa troļļi, kas nonstopā rakstās. Es esmu pilna laika students. Diži laika, ko rakstīt nav.
   Bet par, piemēram, “Simtlatnieku programmu”, es vienalga rakstīšu. Pēcāk arī sūdzēšu valsti tiesā, kad kā mikrobiologs sapelnīšu pietiekami daudz naudas. Tagad algot juristu biroju man naudas nav. Bet. Kad biju bērns, es savu tēvu aizstāvēt nespēju. Taču tagad ir citādāk.

  3. Nezāles saka: 15.03.2024 18:15 Mikrobioloģijā un bioķīmijā ļoti daudzi plastmasas trauki un piederumi ir vienreizlietojami un metami ārā. Daļu trauku un piederumu met ārā pat kā bīstamos atkritumus, ja, piemēram, esi Infektoloģijas centrā kā mikrobiologs. SIA “Cēsu būvnieks”, kas vēlāk pārsaukts par SIA “CB”, strādnieki bija tikai instruments Jura Siņelobova rokās. Pēc darba metami ārā. Cilvēks nav Petrī plate. Cilvēks nav ependorfa stobriņš. Cilvēks nav plastmasas ķivete. Un cilvēks nav seroloģiskā pipete vai 96 pilieni plate. Un cilvēkus nedrīkst izmantot kā instrumentus: nostrādināt, nesamaksāt un pēcāk izmest ārā, kad cilvēks no arodkaitēm kļūst nederīgs. Jura Siņelobova uzņēmumā notika nodokļu nemaksāšana, sistemātiska aplokšņu algu izmaksāšana un nemaksāšana par virsstundām. Digitālā nauda bija pieejama no 1996. gada. Varēja visu maksāt uz bankas karti, bet uzņēmums rīkojās citādāk. Šajā situācijā es esmu cietušais. Par tēvu būs jārūpējas man. Te nu sanāk, ka manam tēvam var brukt virsū it visi, kam nav slinkums. Bet es savu tēvu vienalga aizstāvēšu. Var jau mēģināt mani internetā marginalizēt. Bet es nepadošos.

  1. Skolnieciņš saka: 16.03.2024 11:12 Pajoliņš esi tu, segvārdu zagli. Zagt svešu digitālo identitāti ir verbāla vardarbība. Bet tev ņirgāties par cilvēkiem sagādā prieku.

  1. Skolnieciņš saka: 17.03.2024 10:07 Nu, atbrauks Valsts policija pie tevis parodista, un tu ar būsi pajoliņš.

 10. Es vēlētos jūs visus ieteikt uzticamam un patiesam privātā aizdevuma aizdevējam, kurš apstiprināja manu aizdevumu tikai dažu stundu laikā pēc tik daudziem neveiksmīgiem mēģinājumiem saņemt aizdevumu, es biju pārsteigts un priecīgs, ka privātais aizdevējs mani izglāba un piedāvāja aizdevums ar 2% procentu likmi, sazinieties ar viņu tagad, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevums E-pasts: christywalton355@gmail.com

 11. Amerika tomēr pametīs Eiropu, marionete Ukraina zaudēs. Jautājums, kas notiks ar marionetēm Baltijas valstīs. Žēl, ka idiotiskās nacistiskās Latvijas valdības un to atbalstītāju rīcības dēļ turpmāk būs jāatskaitās vēsturei un adekvātiem Latvijas iedzīvotājiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *