Par vēl nepaveiktajiem darbiem

Tūlīt sāksies intensīvs darbs, veidojot nākamā gada pašvaldības budžetu, bet jau novembra sēdē nedaudz tika iezīmēts, kādiem darbiem vai pasākumiem deputātiem nāksies nodokļos samaksāto pārdalīt. 

Tūlīt sāksies intensīvs darbs, veidojot nākamā gada pašvaldības budžetu, bet jau novembra sēdē nedaudz tika iezīmēts, kādiem darbiem vai pasākumiem deputātiem nāksies nodokļos samaksāto pārdalīt.

Atbalsta velomaratonu un simtgades filmu

Viens no šādiem pasākumiem ir SIA «Luxor» organizētais divu dienu maratons, kas norisināsies arī Kandavas novadā. Sacensības notiks 25. un 26. maijā vienlaikus ar novada svētkiem un organizatoru lūgums pašvaldībai – nodrošināt divas neatliekmās medicīniskās palīdzības brigādes. Kā skaidroja priekšsēdētāja Inga Priede, aplēsts, ka tas varētu izmaksāt ap 1200 eiro, bet, tā kā ir bijusi iekšēja vienošanās nepiešķirt pasākumam vairāk nekā 500 eiro, painteresējušies arī par finansiāli izdevīgākiem variantiem. Viens no tiem – Latvijas Sarkanais Krusts, kas piedāvā līdzīgu pakalpojumu, bet uz pusi lētāku – par 600 eiro. Deputāti vienojās sacensības atbalstīt, bet par konkrētām cenām pašvaldībā vēl runās. Atbalsts tika sasolīt arī dokumentālajai filmai «Piedzimt kopā ar Latviju», kas ir viens no simtgades projektiem un arī pasākumu kopums, kur galvenie varoņi – valsts vienaudži jeb simtgadnieki, to vidū esošās un bijušās novadnieces. Tāpat ir  ainas, kas tapušas jeb filmētas tepat pilsētā, piemēram, 1. septembris pie K. Mīlenbaha vidusskolas un koncerts «Ozolājos». Deputāti gan ironizēja, vai, ja nemaksās, kadrus un personāžus no filmas izgriezīs? Beigu galā gan izlēma, ka pašvaldībā var atļauties šim mērķim ziedot 300 eiro, prasītā pusotra tūkstoša vietā.

Katalogus – nepārkopē!     

Atbalstīts tika arī lēmumprojekts, kas lemj  turpināt līdzšinējo sadarbību ar Tukuma tūrisma informācijas centru, kas cita starpā veido un izdot kartes, maršrutu katalogus, arī tos, kas vēsta par to, ko redzēt un piedzīvot tūristiem bijušā Tukuma novada robežās. Un nākamā gada Kandavas novada artava paredzēta 1673,90 eiro apmērā, kas ir par vienu eiro mazāk nekā pērn. Deputāts Dainis Rozenfelds gan iebilda, ka, viņaprāt, pārlieku maz tiekot izcelts Kandavas vārds, jo bukletos visvairāk izcelts tiekot ”Tukums”. Viņš gan tika mierināts, ka arī Kandava pati veido bukletus, kur ir informācija tikai un vienīgi par pašmāju tūrisma objektiem un uzņēmumiem. Tomēr, ņemto vērā, ka tūristiem tādas “novadu robežas” neeksistē, ir labi, ka informācija pieejam arī plašākā mērogā. Vēl deputāte Signe Ezeriņa palielījās, ka novada tūrisma piedāvājums tiek novērtēs un ka šogad Kurzemes tūrisma asociācijas balva «Lielais Jēkabs» atceļojis tieši uz Kandavu. Proti, tūrisma eksperti 19 citu maršrutu vidū, Kandavas piedāvājumu māmiņām ar bērniem atzinuši par pašu labāko. Tas ir maršruts, kas ved no lauku sētas «Indāni» Kandavas pagastā uz «Kangariem» Cērē, bet tajā iekļauts arī Kandavas pilsētas centrs un Promenāde. Atgriežoties pie jautājuma par finansējumu TIC izdotajiem katalogiem, bija deputāti, kas izteica minējumu, ka nekāds dižais darbs jau tajā netiek ieguldīts – sāk, ”ņem un pārkopē iepriekšējos gadus”. Tomēr S. Ezeriņa apgaismoja, ka tā tas vis nav, ņemot vērā, ka vai ik gadu vērojamas kādas izmaiņas – rodas jauni tūrisma piedāvājumi, bet tajā pašā laikā ir uzņēmumi, kas savu darbību beidz vai arī maina. Vēl arī tas, ka jaunākie katalogi tiek veidoti mūsdienu prasībām atbilstoši un, sekojot norādēm, tajos iekļauta arī digitāla informācija jeb video, ko iespējams nolasīt ar viedtālruņa palīdzību.

Apšauba darbu kvalitāti poliklīnikā un MMS

Sēdi noslēdzot, kā ierasts, par padarīto mēneša griezumā atskaitījās  domes vadība, un šajā reizē diskusijas uzvirmoja tikai jautājumā par būvniecības projektiem, kas tiek īstenoti Kandavā. Viens no tiem – Kandavas poliklīnikas rekonstrukcija, kurā novada dome ieguldījusi ap 96 000 eiro. Līdzīgi kā citos pasūtījuma darbos, arī te beigu termiņi tiek krietni pārsniegti un, kaut arī mediķiem jau septembrī ticis solīts, ka drīz vien viņi varēs atgriezties savās privātpraksēs, par to, ka darbi noslēgušies, vēl arvien īsti nevar runāt. Tajā pašā laikā Kandavas lauksaimniecības tehnikumam, kura kopmītnēs uz laiku ārstu prakses tika izmitinātas, pašiem šīs telpas ir vajadzīgas. Vēl jau esot šaubas arī par paveikto darbu kvalitāti, piemēram, grīdām… Izpilddirektors Egils Dude vēl uzsvēra, ka uzņēmējs, kurš ir vietējais, jau maksā sodus par darbu kavējumiem, taču lauzt līgumu, viņaprāt, šajā gadījumā arī nebūtu bijusi pareizā rīcība – tādējādi, ja būtu jāorganizē atkārtots  iepirkums, darbi vēl kā minimums uz mēnesi aizkavētos. Šobrīd jācer, ka drīzumā tie noslēgsies un nākamajos iepirkumos vienkārši tiks ņemts vērā tas, kāda sadarbība ar konkrēto uzņēmēju izvērtusies. Jāpiebilst gan, ka, acīmredzot, arī ar ne-vietējiem uzņēmējiem nesokas labāk, jo savs viedoklis par jauno Mūzikas un mākslas skolu bija arī deputātam Egilam Barisam. Apmeklējot nule kā rekonstruēto mācību iestādi Atvērto durvju dienā (29. novembrī), jau, pavirši uzmetot skatu, ieraudzījis vairākas nepilnības, nu, piemēram, nepabeigtas jeb pavirši ieliktas palodzes un logus, kas atstāti bez dekoratīvajām apmalītēm. Priekšsēdētāja vietniece Gunda Cīrule skaidroja, ka visi atklātie defekti ir piefiksēti un tie drīzumā tiks nosūtīti būvniekam, lai tie tad šo situācija arī risina.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *