Lielo darbu cēliens sākas

Jau rakstījām, ka no nākamās nedēļas sāks pārbūvēt stāvlaukumu pie Tukuma poliklīnikas un vienlaikus, kā skaidroja pašvaldības izpilddirektora vietnieks Egils Dude, sāks pārbūvēt arī gaisa tiltu. Savukārt SIA «Tukuma ūdens» Meža ielā jaunnedēļ sāks ierīkot ūdensvadu.

Jauns vērtējums, jauns uzvarētājs

Jau rakstījām, ka SIA «Strabag», kam sākts likvidācijas process, bija atteicies no Lauktehnikas ielu pārbūves projekta, tādēļ 22. maijā pašvaldības iepirkumu komisija pēc izvērtēšanas ir nosaukusi jaunu uzvarētāju – SIA «GP Holding», kas konkursā bija nosaucis nākamo saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu un piedāvājis līgumcenu 119 218,64  eiro bez PVN. Un, kā atzina E. Dude, atkal ir jānogaida desmit dienas, kad ir iespējams šo lēmumu pārsūdzēt, lai varētu slēgt līgumu un darbus sākt. Cik zināms, uzņēmējs esot gatavs darbus veikt, bet šobrīd vēl līgumu abas puses neesot parakstījušas. Labā ziņa, ka no nākamās nedēļas, kā skaidroja E. Dude, tiešām sāksies automašīnu stāvlaukuma izbūve pie Tukuma slimnīcas: “Tā kā būvuzraugs bija vēlējies precizēt dažus punktus darba organizācijas projektā, tāpēc no 5. jūnija būvdarbi varbūt vēl nesāksies, bet 7. vai 8. maijā viss notiks. Vispirms ir plānots nomainīt apakšzemes komunikācijas un tikai tad būvnieks ķersies pie laukuma seguma nomaiņas.”

Gaisa tilts gājējiem būs slēgts

No nākamās nedēļas sāksies gaisa tilta pārbūves darbi, tādēļ, kā skaidroja izpilddirektora vietnieks, gājējiem tas vairs nebūs izmantojams: “Faktiski arī jau tagad pa šo tiltu staigāt nevar, jo tas nav droši, bet gājēji to arvien vēl izmanto. Taču tuvākajā laikā tiltu pilnībā norobežos ar metāla žogu, bet pārējās vietās tiks izlikta brīdinošā lenta, jo pārbūves laikā nekāda kustības pa to nav paredzēta. Ja arī kāds mēģinās šajā vietā šķērsot dzelzceļu, tā būs viņa paša atbildība. Darbus objektā veiks SIA «Būvinženieris», kopējās darbu izmaksas: 348 625,50 eiro bez PVN. Plānots, ka pārbūves darbiem būs nepieciešami astoņi mēneši.

Mēs interesējāmies, kāpēc paiet salīdzinoši ilgs laiks no līguma noslēgšanas līdz darbu uzsākšanai? Piemēram, Pils torņa jumta nomaiņas projektā līgums noslēgts 15. martā, bet darbi sākušies tikai tagad. E. Dude skaidroja, ka tas saistīts ar darbu organizācijas projektu – tajā tiek aprakstīts, kas tiks darīts, kā organizēs materiālu piegādi, piebraukšanu, kur atradīsies vagoniņš utt.. Turklāt visi šie risinājumi ir jāsaskaņo gan ar «Sadales tīklu» un citām iestādēm, gan, piemēram, Pils torņa gadījumā – ar Valsts policijas struktūrām, lai neradītu piebraukšanas un citus apgrūtinājumus. Un nereti šie saskaņojumi prasa nedēļu, divas vai pat ilgāku laiku, tāpēc darbu uzsākšana ievelkoties.

Vienus iepirkumus vērtē, citus – pagarina

E. Dude arī informēja, ka noslēdzies iepirkums par gājēju, velosipēdu ceļa un autostāvvietu izbūvi Tirgus, Kandavas un Veļķu ielas posmos. Kopumā bija saņemti sešu pretendentu piedāvājumi, kuru nosauktās cenas svārstās no 607 731,9 līdz 883 905,73 eiro. E. Dude skaidroja, ka, visdrīzāk, jau šonedēļ pašvaldības iepirkuma komisija paziņos uzvarētāju.

Tik raiti neiet ielu apgaismojuma gaismekļu piegādes un uzstādīšanas konkursā, kurā jau viena sūdzība bija iesniegta, bet tad iesniedzējs pats to atsauca. Taču nu jau nākamo sūdzību iesniedzis SIA «Pedrobeat Lighting Company». Iepirkumu uzraudzības birojs mēneša laikā to izskatīs un aicinās sniegt komentārus, bet pagaidām vēl lietas izskatīšanas datums nav noteikts.

Vēl pagarināts Tukuma kultūras nama pārbūves būvprojekta izstrādes konkurss – sākotnējā piedāvājuma iesniegšana bija noteikta 30. maijā, bet tagad iesniegumu iesniegšanas termiņš noteikts 6. maijs.

Konkursu sludinās atkārtoti

Bez rezultāta 31. maijā noslēdzies bērnudārza «Taurenītis» projektēšanas konkurss, jo tajā nebija saņemts neviens piedāvājums. Protams, kā skaidroja E. Dude, tiks sludināts jauns konkurss, bet līdz tam ir jāsaprot, kur ir problēma: “Parasti šādos projektēšanas konkursos piedalās vismaz četri, pieci pretendenti, bet nezin kāpēc šoreiz nebija neviena. Konkursa gaitā saņemtajos jautājumos bija minēti iebildumi par to, ka nolikumā bijusi prasība piesaistīt ainavu arhitektu, bet mēs šo pamatojām ar to, ka ir paredzēti arī iestādes apkārtnes labiekārtošanas darbi salīdzinoši plašā teritorijā, tāpēc ir nepieciešams ainavu arhitekta redzējums.”

Gatavos ielu asfaltēšanas iepirkumu

  1. Dude arī skaidroja, ka, ņemot vērā, ka visdrīzāk ielu apgaismojuma nomaiņas projekts nenoslēgsies laikā un līdz ar to tam paredzētos līdzekļus nevarēs apgūt, tāpēc tiekot plānot šos līdzekļus pārvirzīt to ielu pārbūvei, kam jau izstrādāti tehniskie projekti: “Konkrēts saraksts vēl top, bet zināms, ka viens no posmiem varētu būt Smārdes pagastā, kur pašvaldības autoceļš pie karjeriem aiz lidlauka pieslēdzas Ventspils šosejai. Šis projekts ir sadalīts četros posmos, un viens – uz Milzkalnes staciju – jau ir noasfaltēts.” Vaicāts, kuras ielas asfaltēs Tukumā, E. Dude skaidroja, ka tā noteikti būs Tirgus iela.

Meža ielā ierīkos ūdensvadu

No nākamās nedēļas, kā informēja SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklis Ainārs Feldmanis, uzņēmums plāno ierīkot ūdensvadu Meža ielas posmā no Melnezera ielas līdz Rīgas ielas aplim: “Tā kā pašvaldībai ir plāns atjaunot šīs ielas asfalta segumu, mēs izmantosim iespēju un ierīkosim ūdensvadu, jo kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas tīkli šajā vietā jau ir.” Vaicāts, vai plānots slēgt satiksmi, A. Feldmanis skaidroja, ka ūdensvadu iespējams ierīkot ar caurdures metodi, tāpēc transporta kustību šajā ielā apturēt nevajadzēs.

Bijis kanalizācijas aizdambējums

Trešdienas rīta pusē no iedzīvotājiem saņēmām ziņu, ka pie gaisa tilta stipri smird pēc kanalizācijas un vietām esot arī tā kā kaut kas pamatīgi iztecējis… A. Feldmanis skaidroja, ka pie mājas Pils ielā 1a konstatēts kanalizācijas aizdambējums un no akas tiešām kanalizācijas ūdens plūdis pāri, taču, tiklīdz šī informācija saņemta, problēmas novērstas.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju  “Kur paliek mūsu nauda?” saturu atbild SIA “Novadu Ziņas”. #SIF_MAF2023

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *