Būs jauns maksas stāvlaukums

Kur paliek mūsu nauda? MAF

Novada domes komiteju sēdēs

 

  1. septembrī notika novada domes Satiksmes organizācijas un kustības drošības komisijas sēde, kurā tika lemts gan par stāvvietām, gan iebraukšanu pagalmos ar caurlaidēm.

Pie «Mego» būs maksas stāvvieta

Komisija bija saņēmusi SIA «Cityparks Latvija» iesniegumu par satiksmes organizēšanu stāvlaukumā Kurzemes ielā 2a – pie veikala «Mego». Proti, pēc «Mego» ierosinājuma šajā laukumā pie veikala plānots izveidot maksas automašīnu stāvlaukumu. Kā sēdē skaidroja SIA «Cityparks Latvija» pārstāvis Armands Brusbārdis, ar veikala «Mego» īpašniekiem ir noslēgts līgums par satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu, informatīvo norāžu uzstādīšanu un tehnisko nodrošinājumu maksas autostāvvietas ierīkošanai. Veikala klientiem uz apmeklējuma laiku autostāvvietas izmantošana vienu stundu būs bezmaksas – ar nosacījumu, ka transportlīdzekļa vadītājs būs reģistrējis transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru veikala telpās uzstādītajā reģistrācijas automātā. Maksa par katru nākošo autostāvvietas izmantošanas stundu būs 2 eiro. Autostāvvietas paredzētais darba laiks – 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā. Vaicāts, kāpēc pie «Rimi« var stāvēt divas stundas bez maksas, bet šajā laukumā – tikai stundu, A. Brusbārdis skaidroja, ka to noteicis veikala īpašnieks, uzskatot, ka ar vienu stundu, lai iepirktos, pietiek.

Janeks Bahs interesējās, kādas iespējas būs reģistrēt transportlīdzekli ārpus veikala darbalaika. A. Brusbārdis skaidroja, ka ārpus veikala darba laika automāts nebūs pieejams, tāpēc tad par stāvvietu var samaksāt mobilajā lietotnē «Mobilly». Vaicāts, kāpēc nav paredzēts automāts, kurā var norēķināties ar skaidru naudu vai bankas karti, SIA «Cityparks Latvija» pārstāvis skaidroja, ka tas atkarīgs no veikala īpašniekam izvēles.

Domes Juridiskās nodaļas vadītāja Lelde Bičuša interesējas, cik ilgā laikā veicama transportlīdzekļa reģistrācija, jo turpat ir bankomāts, pakomāti – vai arī šādā gadījumā jāreģistrējas?! A. Brusbārdis skaidroja, ka piecu minūšu laikā automašīna būtu jāreģistrē; ja grib izņemt naudu vai sūtījumu, labāk veikalā piereģistrēties. Vēl l. Bičuša interesējās, vai, piemēram, ar podziņu tālruni varēs par stāvvietu samaksāt. Uzņēmuma pārstāvis skaidroja, ka stāvvietu var izmantot, nosūtot īsziņu uz norādīto tālruni – tiks izvietotas gan informatīvās zīmes, un stāvvietas lietošanas noteikumi.

Vairākums komisijas locekļu nobalsoja “par” maksas stāvvietas ierīkošanu, taču J. Bahs balsojumā atturējās. Komisija nolēma atļaut SIA «Cityparks Latvija» Kurzemes ielā 2A, Tukumā, par saviem vai zemes īpašnieka līdzekļiem uzstādīt atbilstošas ceļa zīmes un ceļa horizontālos apzīmējumus. Jāpiebilst, ka uzņēmums plāno mēneša laikā vai pat ātrāk maksas stāvvietu šajā laukumā ierīkot.

Pagalmos – ar caurlaidēm

Līdzīgi kā iepriekšējā sēdēs, arī šajā dzīvokļu īpašnieki bija vērsušies komisijā ar līgumu atļaut transportlīdzekļu novietošanai pagalmos izmantot īpašas apsaimniekotāja (pārvaldnieka) izsniegtas caurlaides.

Šāds iesniegums bija saņemts arī no mājas Smilšu ielā 44. Mājas iedzīvotāja, kas piedalījās sēdē, atzina, ka atšķirībā no citām daudzdzīvokļu mājām, kur lielākās sūdzības ir par to, ka transportlīdzekļus novieto kaimiņmāju iedzīvotāji, šajā vietā tā neesot, bet – tā kā ģimenēs ir divas, trīs un pat vairākas automašīnas, nereti gadās, ka kāds nevar nolikt arī savu vienīgo. Par laimi, ir ierīkots stāvlaukums, bet, ja tā nebūtu, tad nezinātu, kur likt mašīnu, tāpēc būtu pareizi, ja būtu caurlaides.

Komisijas pārstāvis Vladislavs Krūmiņš iebilda, ka ceļa zīmes uzstādīšana pie iebrauktuves pagalmā esošo situāciju nemainīs, jo automašīnu jau tāpēc mazāk nepaliks, savukārt komisijas loceklis J. Bahs iebilda, ka nav pamata atteikt ceļa zīmes saskaņošanu, ņemot vērā, ka jau vairākām dzīvojamām mājām Tukuma pilsētā šādas atļaujas tika izsniegtas. Domes komunālās nodaļas darbiniece Leonarda Koršunova vēl skaidroja, ka minētā piemājas zemes teritorija ir dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, līdz ar to viņiem ir tiesības lūgt ceļa zīmes saskaņošanu. Komisija nolēma atļaut uzlikt ceļa zīmi “Stāvvieta” ar papildzīmi “Tikai ar Smilšu iela 44 iedzīvotāju atļaujām” pie iebrauktuves pagalmā Smilšu ielā 44.

Vajadzīgs uzņēmuma «Sadales tīkls» viedoklis

Ar līdzīgu vēlmi noteikt iebraukšanu ar caurlaidēm vēlas arī Raudas ielas 32. nama iedzīvotāji. Komitejas vadītājs Juris Vitauskis informēja, ka Tukuma novada pašvaldībā saņemts SIA «Tukuma nami» iesniegums, kurā, balstoties uz Raudas ielas 32, Tukumā, iedzīvotāju iesniegumu, lūdz saskaņot ceļa zīmes “Stāvvieta” ar papildzīmi “Tikai ar Raudas iela 32 iedzīvotāju atļaujām” uzstādīšanu. Viņš arī skaidroja, ka jau pirms vairākiem gadiem šāds iesniegums tika skatīts un noraidīts, jo daļa teritorijas, kurā tiek liktas automašīnas, pieder a/s «Sadales tīkls». Iedzīvotājas stāstīja, ka gan pie iebrauktuves viņu mājas pagalmā, gan arī pie a/s «Sadales tīkls» būves automašīnas tiek saliktas tā, ka pie mājas klāt tikt nevar. Turklāt ļoti bieži tiek nolikti busiņi, kas arī tiem pašiem «Sadales tīklam» neļautu ne tikai piebraukt pie sava objekta, bet arī atvērt tā durvis, piemēram, elektrības atslēguma gadījumā. J. Bahs atzina, ka jau šobrīd pagalmā izvietotā ceļa zīme “Iebraukt aizliegts” ar papildzīmi “Izņemot Raudas ielas 32 iedzīvotājus” patiesībā liedz tur iebraukt transportlīdzekļiem, līdz ar to tā neatbilst normatīvajiem aktiem un būtu demontējama. Viņaprāt, pirms  jebkādas ceļa zīmes izvietošanu šajā vietā vajadzētu noskaidrot uzņēmuma «Sadales tīkls» viedokli. Tam piekrita arī citi komisijas locekļi, un līdz ar to lēmuma pieņemšana tika atlikta līdz brīdim, kamēr tiks saņemts uzņēmuma viedoklis par radušos situāciju.

«Pasaciņas» stāvvietu varēs izmantot arī citi

  1. Koršunova informēja, ka Tukuma novada pašvaldībā saņemts Kurzemes ielas 3 un Meža ielas 20 daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju kolektīvais iesniegums ar lūgumu pie tirdzniecības vietas «Narvesen» un stāvlaukumā Kurzemes ielā 5 pie bērnudārza «Pasaciņa» mainīt transportlīdzekļu stāvēšanas nosacījumus, lai darba dienās no 7.00 līdz 19.00 iedzīvotāji tur varētu novietot savas automašīnas. Pamatojums – abas mājas ir ļoti lielas un stāvvietu pie mājām nelielā pagalma dēļ ir maz.
  2. Koršunova skaidroja, ka pirms bērnudārza rekonstrukcijas šāda iespēja bijusi, bet tagad vairs nav. Komisija lēma piekrist ierosinājumam, bet gan tikai pie bērnudārza, līdz ar to līdz 31. oktobrim stāvlaukumā pie «Pasaciņas», Kurzemes ielā 5, esošai ceļa zīmei “Stāvvieta” ar papildzīmi Nr. 840 “Stāvēšanas laiks 30 min.”, izvietot vēl vienu papildzīmi Nr. 828 “Darbības laiks darbdienās no plkst. 7.00 līdz 19.00”.

Sakārtos stāvlaukumu Aleksandra ielā 2a

Vēl komisijai bija Aleksandra ielas 2a īpašnieks bija lūdzis atļauju par saviem līdzekļiem sakārtot stāvlaukumu šajā īpašumā, jo šobrīd automašīnas tur tiekot novietotas haotiski, nereti liedzot citiem izbraukt no īpašuma. Vēl ir bijis, ka kāds, kas aizvedis savu dzīvnieku uz veterināro klīniku, vienkārši noliek automašīnu laukuma vidū… Komisija ļāva uzņēmējam uzlikt stāvvietai atbilstošas ceļa zīmes: Nr. 537 “Stāvvieta” ar papildzīmi Nr. 806

“Darbības zona 14 m” un papildzīmi Nr. 849 “Tikai Aleksandra 2A apmeklētājiem”, savukārt no tirdzniecības angāra kreisās puses līdz Aleksandra ielai novilkt “Ceļa horizontālo apzīmējumu” Nr. 920.

Agita Puķīte

 

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju  “Kur paliek mūsu nauda?” saturu atbild SIA “Novadu Ziņas”. #SIF_MAF2023

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *