Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par līdzdalību vēlēšanās

Godātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji!

Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.

Krievijas ievainotais, bet ne sakautais imperiālisms joprojām apdraudēs Latviju un Eiropu. Turpināsies Krievijas energošantāža, cenas kāps, cietīs dzīves līmenis. Mēs visi to skaudri izjutīsim. Covid-19 globālā pandēmija ir pieklususi, bet ne beigusies.

Šīs krīzes nevarēja paredzēt, pirms četriem gadiem balsojot par 13. Saeimu. Šodien mēs nevaram paredzēt, kad šīs krīzes beigsies un kādi pārbaudījumi mūs gaida nākotnē. Tie būs jārisina jaunajai – 14. Saeimai.

Tādēļ Latvijai ir nepieciešama tāda nākamā Saeima un valdība, kurai ir pieredze un tālredzība, jauda un pragmatisms.

Pirmkārt, mums ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kuras prioritāte ir Latvijas drošība, tātad mūsu bruņoto spēku attīstība, valsts aizsardzības dienesta izveide un cieša sadarbība NATO ietvaros.

Tāpēc es neticu, ka partijas vai to pārstāvji, kuri pašā Krievijas kara sākumā pret Ukrainu vēl nespēja pateikt, kurš ir agresors un kurš ir upuris, spēs garantēt Latvijas drošību.

Otrkārt, Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj jaudīgi attīstīt ekonomiku. Saeima un valdība, kas spēj nostiprināt Latvijas energodrošību un mērķēti palīdzēt mūsu cilvēkiem pārdzīvot grūto krīzes laiku. Saeima un valdība, kurai patiesa prioritāte ir izglītība un zinātne. Šiem uzdevumiem ir jābūt ietvertiem skaidrā, soli pa solim īstenojamā programmā. Ir nepieciešami politiķi, kuri spēs to īstenot.

Tāpēc es neticu partijām un politiķiem, kuri sola tūlīt un tagad aizburt sarežģīto realitāti. Neticu tiem, kuri sarežģītām problēmām piedāvā vienkāršotus un līdz ar to nederīgus risinājumus, kuri sola tūlīt un tagad samazināt visus izdevumus un palielināt visus ienākumus. Grūtos laikos vismazāk palīdz tukši solījumi.

Treškārt, Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kurai dārga ir mūsu valsts nacionālā, latviskā identitāte. Saeima un valdība, kas neatgriezeniski nostiprina valsts valodu publiskajā vidē un skolā, kas izmēž no publiskās vides vēl palikušos okupācijas nospiedumus.

Tāpēc es neticu partijām un politiķiem, kuri gadu desmitiem nespēja atzīt un nosodīt Latvijas okupāciju, kuriem bija vai joprojām ir grūtības pieņemt to, ka latviešu valoda ir mūsu vienīgā valsts valoda. Partijām un politiķiem, kuri joprojām Krieviju saredz kā tirdzniecības partneri vai sapņo par uzturēšanās atļaujām Krievijas pilsoņiem.

Godātie Latvijas pilsoņi!

Neticiet tiem, kuri saka, ka jūsu balsij nav nozīmes. Reizēm pārdesmit balsis izšķir, kuras partijas veidos valdības koalīciju un kuras paliks opozīcijā. Reizēm pārdesmit balsis izšķir, kuras partijas pārstāvis kļūs par Ministru prezidentu.

Negaidiet, lai citi pieņem lēmumu jūsu vietā! Neļaujiet citiem lemt par jums!

Jūsu balss var izrādīties izšķiroša.

Demokrātijā atbildība par valsti gulstas uz pilsoņu pleciem. 1. oktobrī mums tas jāapliecina balsojot!

Komentāri

 1. Latvijai ir vajadziga tada saeima kuru izvelesies tauta nevis prezidents vai valdosaa koalicija..

  1. Prezidents un koalīcija ir neliela daļa no tautas. Viņi arī drīkst balsot 14. Saeimas vēlešanās. Tās ir viņu cilvēktiesības, ko aizstāv Satversme. Tikai uz visas tautas fona viņu balsis neko neietekmēs, jo tās ir mazskaitlīgas.
   Uz vēlēšanām ir jāiet, lai visādas Maskavas Kremļa lakstīgalas un Kangari netiktu pie varas. Ir jābalso par latviskajām partijām. Krievi nav minoritāte. Krievi ir kolonizātori un kolonisti. Minotitātes ir čigāni (romi), žīdi (ebreji), baltkrievi, poļi, lietuvieši, igauņi. Izmirstoša minoritāte bez nākotnes ir līvi. Viņus kā etnosu nevar glābt, viņus ir jau sagaidījis prūšu liktenis.
   Izvēle ir jāizdara gudri. Jo ar šo karmu nāksies dzīvot visus 4 gadus, a varbūt pat ilgāk.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   1. Tatajana Ždanoka un Miroslavs Mitrofanovs gaida pastaro tiesu? Būs jautri viņus redzēt uz apsūdzēto sola.
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Šodien vairs nevar nodot balsi glabāšanā. Rīt to var darīt. Bet parīt var jau balsot.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 3. Ir tikai trīs četras partijas, nu maksimums sešas, par kurām var balsot.
  Visas pārējās ir vates partijas, ieskaitot brīnumpartijas un šloserlembja rašbiznesa projektus.

  1. Bez šaubām, ka jāvēl par minëtajām dažām “partijām”, lai varētu turpināt pārvērst valsti gruvešos.

 4. Muļķis ne prezidents,bail pat ar tautu iziet aprunāties,diez tas Vācijas mantojums nav pateicība par 40mlj.atdošanu savai līkdeguņu brālībai

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *