Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: //iauto.lv/sports/rallijs

Valdība piešķir finansējumu rallijam, kas nākamgad notiks arī Tukumā

Šodien, 2023. gada 13. jūlijā, valdība lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 520 000 eiro pārskaitīšanai biedrībai “Latvijas Automobiļu federācija” (LAF) un biedrībai “Latvijas Basketbola savienība” (LBS), lai 2023. gadā segtu izdevumus, kas saistīti ar nacionālas nozīmes starptautisku sporta sacensību organizēšanu Latvijā.

Lai nodrošinātu Pasaules rallija čempionāta WRC posma organizēšanu Latvijā 2024. gadā un FIBA EuroBasket 2025 grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā, apstiprināta finansējuma piešķiršana no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” attiecīgi 250 000 eiro un 270 000 eiro apmērā.

“Apzinoties, ka šiem sporta pasākumiem tiek piešķirts finansējums no valsts budžeta līdzekļiem, valdībai ir svarīgi novērtēt to atdevi Latvijas ekonomikā. Šodien tika sperts nozīmīgs solis, lai turpmāk izvērtētu valdības atbalstu lieliem sporta notikumiem. Turpmāk ieviesīsim jaunu sistēmu, kur nozīmīga loma būs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, vērtējot sporta pasākumu nodokļu ieņēmumus kā investīcijas mūsu valsts ekonomikā,” skaidro A.Čakša

Finansējuma piešķiršana, lai līdzfinansētu attiecīgo nacionālas nozīmes sporta sacensību organizēšanu, sekmē Latvijas ekonomikas attīstību (ēdināšanas, pārtikas un degvielas mazumtirdzniecības, kā arī viesnīcu un restorānu servisa u.c. jomas), tādējādi daļēji vai pilnībā kompensējot ar sacensību organizēšanu saistītos valsts izdevumus, ko apliecina arī vairāki pētījumi par šāda veida sporta sacensību organizēšanas ekonomiskajiem ieguvumiem un ietekmi uz valsts budžeta ieņēmumiem.

Pamatojoties uz lielo sporta pasākumu rīkotāju līdzšinējo pieredzi un sniegto informāciju, kas balstīta uz iepriekšējo pasākumu aptaujām, tiek pieņemts, ka viena sporta pasākuma apmeklētāja izdevumi diennaktī sasniedz aptuveni 200 EUR, dalībnieks – 250 EUR. Izdevumu pozīcijas, kam pasākumu apmeklētāji tērē naudu, ir nakšņošana, ēdināšana, transports, pasākuma biļetes, izklaides un atpūtas pakalpojumi, ekskursijas, suvenīri, iepirkšanās, dažādi citi pakalpojumi, ko nepieciešams izmantot uzturēšanās laikā.

Plānots, ka Pasaules rallija čempionāta klātienes apmeklētāju skaits sasniegs 45 000, no kuriem ap 25 000 – ārzemju viesi. Saskaitot gan biļešu tirdzniecības ieņēmumus, gan 8 diennakšu uzturēšanos Latvijā, plānotie kopējie prognozējamie ieņēmumi varētu būt vismaz 31,8 miljoni eiro.

Jāatgādina, ka Pasaules rallija posms, kā plānots, caurvīsies arī Tukuma novadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *