«Stiga RM» saplākšņa ražošanā investēs ap 22 miljonus eiro, teju ceturtdaļa – valsts līdzfinansējums

Viens no Latvijas vadošajiem kokapstrādes uzņēmumiem “Stiga RM” un Attīstības finanšu institūcija ALTUM parakstīja līgumu par aizdevumu ar kapitāla atlaidi 5,145 miljonu eiro apmērā vērienīgam investīciju projektam bērza saplākšņa rūpnīcā Kuldīgā. Kopumā ražošanas procesu modernizācijā un jauno iekārtu iegādē “Stiga RM” plāno ieguldīt 22,4 miljonus eiro, ievērojami palielinot ražošanas efektivitāti un apjomu, veicinot produktu kvalitāti un ilgtspējas principu ieviešanu. Ieceres īstenošana radīs vismaz 38 jaunas darba vietas augsti kvalificētiem inženierzinātņu speciālistiem.

Kopējās plānotās modernizācijas projekta izmaksas veido vairāk nekā 22,4 milj. eiro. No tiem gandrīz puse jeb teju 10,8 milj. eiro “Stiga RM” nodrošinās no pašu līdzekļiem. Vēl 6,5 milj. eiro piešķirs OP Corporate Bank plc filiāle Latvijā aizdevuma veidā. Savukārt gandrīz ceturtdaļu (5,145 milj. eiro) veidos ALTUM finansējums “Lielo investīciju aizdevuma ar kapitāla atlaidi” programmas ietvaros. Tas nozīmē, ka pēc projekta realizācijas un līgumā noteikto kritēriju izpildes valsts aizdevuma pamatsumma tiks pilnīgi vai daļēji dzēsta.

 

“Stiga RM darbības pamatā ir augsti kvalitatīvu produktu ražošana un vērtības piešķiršana Latvijas mežu sniegtajai bagātībai, tāpēc mērķtiecīgi ieguldām savas ražošanas attīstībā un modernizācijā, nepārtraukti uzlabojot un automatizējot ražošanas procesus un nodrošinot labākus darba apstākļus mūsu darbiniekiem. Esam gandarīti par iespēju pieteikties un saņemt valsts atbalstu nākamajam uzņēmuma attīstības posmam – tas ir nozīmīgs uzticības apliecinājums un motivācija turpināt augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu, veicinot Latvijas kokapstrādes nozares attīstību, eksporta apjomu pieaugumu un vēl lielāku pienesumu mūsu valsts ekonomikai,” uzsver Andris Ramoliņš, Stiga RM īpašnieks.

 

Valsts aizdevuma programmu īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), kas izvērtē projekta  atbilstību atbalsta saņemšanas kritērijiem, un ALTUM, kas vērtē projektu no finanšu un dzīvotspējas puses.

 

“Lielo investīciju projektu atbalsta programmas mērķis ir stimulēt Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgu projektu īstenošanu, tāpēc esam gandarīti finansēt Stiga RM izaugsmes tālāko soli, kas ļaus uzņēmumam lielākos apjomos ražot augstas pievienotās vērtības un kvalitātes produktu modernā un ilgtspējīgā ražotnē. Programmā iesniegto un LIAA uz finansējuma saņemšanu virzīto projektu vērtēšana pie mums šobrīd ir ļoti aktīvā fāzē – lēmumi ir jau pieņemti vai ir tuvu pieņemšanai projektiem ar kopējo aizdevumu apjomu aptuveni 60 miljoni eiro. Aizdevumus ar kapitāla atlaidi, kas ir uzņēmējiem pievilcīgs finansējuma risinājums, ALTUM nodrošina arī četrās Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda programmās, kas mērķētas uz energoefektivitāti, digitalizāciju un cenas ziņā pieejamu īres mājokļu būvniecību,” saka Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs.

 

“Atbalsta programma uzņēmējiem sniedz iespējas ieguldīt nozaru stiprināšanā un līdzšinējās darbības efektivitātes paaugstinašanā. Tiek paredzēts, ka programma sekmēs kopējo preču eksporta pieaugumu, kurš 2022. gadā sasniedza 30%. Tā ir iespēja modernizēt līdzšinējo darbu un veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstībai nozīmīgus projektus. Atbalsts tiek sniegts uzņēmumiem, kas specializējas tādās nozarēs kā bioekonomika, biomedicīna, fotonika, viedā enerģētika un IKT, kā rezultātā notiek uzņēmumu sadarbība ar zinātniskajām institūcijām, radot jaunus un inovatīvus risinājumus,” saka Kaspars Rožkalns, LIAA direktors.

 

“Stiga RM” attīstības projekts ir uzsākts šī gada sākumā un norisināsies līdz  2024. gada beigām. Pateicoties jaunu tehnoloģisko procesu ieviešanai, plānots būtiski palielināt bērza saplākšņa rūpnīcas darba ražīgumu un veicināt produkcijas kvalitāti. Stiprinot uzņēmuma konkurētspēju un palielinot ražošanas un eksporta apjomus, uzņēmums rūpēsies arī par energoefektīvāku un resursu taupīgāku ražošanas procesu ieviešanu, ieguldot ilgtspējas principu veicināšanā.

 

Par Stiga RM:

Stiga RM ir ģimenes uzņēmums no Tukuma, kas dibināts 1994. gadā ar mērķi rūpēties par Latvijas labklājību, atbildīgi apsaimniekojot meža platības. Savos īpašumos vairāk nekā 10100 hektāru platībā, no kuriem lielākā daļa ir meža zemes, uzņēmums veic pilnu meža apsaimniekošanas ciklu, balstoties uz ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas principiem. Stiga RM ražotnē Kuldīgā no augstvērtīgas Latvijas bērza koksnes tiek ražots bērza saplāksnis. Uzņēmums piedāvā arī apaļkoku pārvadājumu pakalpojumus, nodrošinot lielāko kokvedēju autoparku Baltijas un Skandināvijas valstīs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *