Saskaitīti 97% balsu – 5% barjeru pārvar 8 politiskie spēki

Latvijā noslēgušās 14. Saeimas vēlēšanas. Balsu skaitīšana sākās sestdienas vakarā un aizvien turpinās svētdien, lai uzzinātu, kas guvis lielāko atbalstu šajās vēlēšanās. Kopumā nobalsojuši – 59,34%.

Svētdienas rītā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saskaitījusi jau 96,59% balsu (1019 no 1055 iecirkņiem) un pārliecinošā vadībā atrodas “Jaunā vienotībā” (JV), kas līdz šim saņēmusi 18,93% vēlētāju atbalstu. Otrajā vietā atrodas Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kam savu balsi atdevuši 12,65% vēlētāju, bet trešajā vietā ierindojas Apvienotais saraksts ar 10,97% vēlētāju atbalstu, liecina CVK publiskotā informācija.

Ceturtajā vietā atrodama Nacionālā apvienība, par kuru balsojuši 9,30%, piektā vietā ir “Stabilitātei!” ar 6,76% lielu atbalstu, septītajā vietā ir “Latvija pirmajā vietā”, par kuru savu balsi atdevuši 6,19% vēlētāju. Vēl 5% barjeru pārvarējuši un Saeimā iekļūst arī “Progresīvie” ar 6,12% lielu atbalstu un “Attīstībai/Par!” ar 5,02% lielu atbalstu.

Dati rāda, ka parlamentā neiekļūst “Saskaņa”, kurai līdz šim saskaitītas 4,77% vēlētāju atbalsts. Savukārt “Katram un Katrai” vēlēšanās saņēmusi 3,66% balsu.

Provizoriskais sastāvs

Atbilstoši pašlaik apkopotajai situācijai no JV Saeimā varētu būt iekļuvuši Krišjānis Kariņš, Edgars Rinkēvičs, Andrejs Judins, Inese Lībiņa-Egnere, Irma Kalniņa, Zane Skujiņa, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Uģis Rotbergs, Ainars Latkovskis, Evika Siliņa, Hosams Abu Meri, Andrejs Ceļapīters, Jānis Skrastiņš, Raimonds Čudars, Arvils Ašeradens, Inga Bērziņa, Anda Čakša un citi, liecina aģentūras LETA aprēķini. ZZS nākamajā Saeimā varētu pārstāvēt Gunārs Kūtris, Augusts Brigmanis, Armands Krauze, Juris Jakovins, Didzis Zemmers, Kaspars Melnis, Līga Kozlovska, Valdis Maslovskis, Uldis Augulis, Gundars Daudze, Jānis Vucāns, Viktors Valainis, Andris Bērziņš un citi. AS pārstāvji nākamajā parlamenta sasaukumā varētu būt Igors Rajevs, Didzis Šmits, Andris Kulbergs, Raimonds Bergmanis, Edvards Smiltēns, Māris Sprindžuks, Māris Kučinskis, Ingmārs Līdaka, Edgars Tavars un citi, savukārt no NA parlamentā varētu būt iekļuvuši Ināra Mūrniece, Rihards Kols, Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Uģis Mitrevics, Jānis Dombrava, Edmunds Teirumnieks, Ilze Indriksone, Jānis Vitenbergs, Edvīns Šnore un citi. No “Stabilitātei” saraksta Saeimā varētu būt iekļuvuši Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Nataļja Marčenko-Jodko, Glorija Grevcova, Viktorija Pleškāne, Viktors Pučka un citi, no “Progresīvo” saraksta – Andris Sprūds, Andris Šuvajevs, Antoņina Ņenaševa, Skaidrīte Ābrama, Kaspars Briškens, Leila Rasima, Edgars Zelderis un citi, no LPV – Ainārs un Ričards Šleseri, Mārcis Jencītis, Oļegs Burovs, Vilis Krištopans, Ramona Petraviča un citi, bet no AP – Marija Golubeva, Artis Pabriks, Ieva Ilvesa un citi, ziņo aģentūra LETA.

Komentāri

 1. Pastaldauņi nekad nav iztikuši bez kaklakungiem. 300000 činavnieku un apukušie pensionāri, kam ” PIELIKA tak kariņš pie pensijas! ” ir iegrūduši šo valsteli atkal bedrē.. Tas nu ir atkal redzams. Mazohisti atkal varēs četrus gadus valkāt uzpurņus, tiks atlaisti no darba, un grims šajā sūdubedrē arvien dziļāk..

   1. Cik labi, ka tomēr normāli un izglītoti cilvēki saprot, ka skaļi baurojot un nodarbojoties ar demagoģiju, valsti nevar pārvaldīt. Kad paklausās kā un ko runā daži izkritušie deputāti, tad bail iedomāties kas notiktu, ja tādi tiek pie varas. Rakstīt godīgi nemāk, savu domu izteikt neprot un tādu klaunu diezgan…

 2. Paldies ka ievelejat…ka pateicibaa miljoniem vakcinu prieks jums esam sagadajusi.

 3. Skatos un brinos cik dumji gan tie cilveki atkal uzpurnos sagribejas staigat…man suna dzive skiet jaukaka mana saimniece nekad uzpurni man nav uzlikusi…

 4. Kur tu sorosoid redzi ka kaads lamajas..es smejos…bet seeras ir tikai prieksaa..un diemzel ari tev taviem tuviniekiem un tautai….velu veiksmi..tikai atceries ka uz mironu kauliem neviens vel savu laimi nav uzcelis

 5. Vai zini ka dievs pasauli ir iekartojis loti gudri..jo tas ko tu dari citiem patiesibaa dari sev…nu katrs pats izvelas pie ka muzibaa palikt vai dieva darzaa vai satana elles katlaa muzam degt.te tu esi tikai paris gadu desmitus..ka ciemins..istas majas ir muzibaa..kur nebus tev ne mantas ne varas kur neko tev nepanemt lidz..vien kailaa dveselite dosies dieva prieksaa staties par siszemes grekiem…un sanemt sodu.

  1. Es nebaidos cilveku bet gan dieva soda…es varu atteikties no cilveka bet nekad es neateiksos no dieva..no patiesibas sirdsapzinas un cilvecibas.

   1. Nu, ticēt Dievam Jahvem jeb Dievam Jehovam nav obligāti. Ticēt ebreju tautas izdomātajai pasaules koncepcijai nav obligāti. Baltu tautām ir savi Dievi. Latviešiem ir Latvju Dievi. Un Latvju Dievi nenodarbojas ar cilvēku iebaidīšanu un reliģiozo reketu (reiderismu). Mūsu vietējie Dievi nav tik zemiski un sapuvuši kā ebreju cilts Dievs Jahve — Dievs Jehova. Palasi Veco derību un Tev negribēsies viņu pielūgt. Pie reizes palasi vēstures grāmatas, kad iepazīsies ar Dieva kalpu (Dieva Jahves/Jehovas kalpu) noziegumiem pret cilvēci un planētu Zemi, tad Tu mani sapratīsi. Ar cieņu, Skolnieciņš

  2. Dievu ir daudz, Dieviešu ir daudz. Katrs Dievs vai Dieviete spēj radīt dvēseli atšķeļot mikroskopisku gabaliņu no savas apziņas, savas dievišķās dabas. Gaišie Dievi (labie Dievi) mūs uzskata par saviem bērniem, bet tumšie Dievi (ļaunie Dievi) mūs uzskata par savām rotaļlietām. Kristiešu Dievs jeb ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) pieder pie tumšajiem Dieviem. Musulmaņiem viņš ir pazīstams kā Allāhs. Es viņu dēvēju par veco Velnu. Jahve ir vecais Velns, bet Sātans Jahves (Jehovas) dēls ir jaunais Velns. Un es netaisos viņu pielūgt. Un celt priekš viņa tempļus (baznīcas) Latvijā nav īpaši laba ideja. Lai ebreji paši pielūdz savu Dievu! Latviešiem ir Latvju Dievi, kas tuvināti atbilst sentēvu pagāniskās ticības Dievu un Dieviešu panteonam. Man kristīgie klēriķi nepatīk. Un uz viņu darbību Latvijā es raugos visai skeptiski.
   Ar cieņu pret ticības brīvību, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
   P.S. Ticības izvēle ir katra cilvēka personīgā lieta. Uzspiest kristietību ir noziegums pret cilvēka personību.
   #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara’sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima’sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism

   1. Uzspiest paganismu ari ir noziegums pret cilveka izveli..ja ticiba ir briva izvele un es savu izveli nemainisu.esmu un paliksuu kristiete un ludzu vairs man ar saviem dievturiem neuzbazies.man tas arii izraisa riebumu.

    1. Tu jebkurā brīdī vari mainīt savas domas. Ticēt Sentēvu Dieviem — Latvju Dieviem ir viegli. Lai Dievi ir ar mums!!!
     Ar mīlestību, Skolnieciņš

 6. Ko lai saka.katram savs laiks..var apmanit cilvekus bet nevar apmanit dievu…cavinas.dzivojiet mierigi..ja variet.

 7. Gobzems jau uzreiz pēc izgāšanās notinās…Tik ļoti viņam jūs arī bijāt vajadzīgi muļķīši…

  1. Gobzema kungam vienkārši rubļi beidzās. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 8. Saskaņa, precīzāk, Saskaņa — Vienotā Krievija, ir 9. maija partija. Ar to viss ir pateikts.
  Bez cieņas, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 9. Partijas ”Stabilitāte” un ”Latvija Pirmā” ir prokremliskas partijas, kas ir kaitnieciskas Latvijai. Vārdu sakot, Kremļa 5. kolonna. Man ar 9. maija partijām nav pa ceļam! Es esmu latvietis. Man krievu imperiālisms ir svešs…
  Ar rūpēm par Latviju, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 10. Artis Pabriks ir atskaitīts no Saeimas deputātiem sakarā ar nesekmību Tagad viņu gaida obligātais militārais dienests par 300 eiro mēnesī. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-

 11. Viens no visvairāk svītrotajiem ir latvietis abu mēris,bet tik un tā tiek saimā.Smieties vai raudāt?

 12. Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *