Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: www.nea.org

Saeimas Ārlietu komisija paziņojumā atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

Saeimas Ārlietu komisija otrdien, 2.augustā, pieņēma paziņojumu par Krievijas mērķtiecīgiem militārajiem uzbrukumiem Ukrainas civiliedzīvotājiem un sabiedriskajai telpai, kurā Krievijas īstenotā vardarbība pret civiliedzīvotājiem atzīta par terorismu un Krievija – par terorismu atbalstošu valsti. Komisijas deputāti paziņojumā aicina Eiropas Savienības valstis nekavējoties apturēt tūrisma un ieceļošanas vīzu izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

“Krievija jau ilgus gadus ir dažādos veidos – tieši un netieši – sniegusi atbalstu un finansējusi teroristiskus režīmus un organizācijas – kā lielākā ieroču piegādātāja Asada režīmam Sīrijā un kā īstenotāja, piemēram, Skripaļu ģimenes indēšanas vai MH-17 lidmašīnas notriekšanas gadījumos. Šobrīd Krievija Ukrainā ir izvēlējusies līdzīgu – nežēlīgu, amorālu un prettiesisku taktiku, pielietojot neprecīzus un starptautiski aizliegtus ieročus un munīciju, apzināti vēršoties pret civiliedzīvotājiem un sabiedriskām vietām, tā nodarot ne tikai milzīgus fiziskus postījumus, bet arī tiecoties demoralizēt un iebiedēt Ukrainas sabiedrību,” norādīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

 

Ārlietu komisija paziņojumā atzīmē, ka kopš Krievijas neprovocētā militārā uzbrukuma Ukrainai 2022.gada 24.februārī divpadsmit miljoni ukraiņu ir bijuši spiesti pamest savas mājas un vairāk nekā pieciem miljoniem nācies pamest savu valsti. Šajā laikā virknē cilvēktiesību aizsardzības grupu un starptautisko novērošanas misiju ziņojumos vēstīts par Krievijas bruņoto spēku pastrādātajām zvērībām pret Ukrainas civiliedzīvotājiem, tostarp spīdzināšanu, izvarošanu, slepkavībām un civiliedzīvotāju masveida aizturēšanām tā dēvētajos filtrācijas centros, kā arī masveida deportācijām, pausts paziņojumā.

 

Mazāk nekā 24 stundas pēc Ukrainas un Krievijas ar Turcijas un Apvienoto Nāciju Organizācijas starpniecību parakstītās vienošanās par Ukrainā bloķētās labības eksporta atsākšanu pāri Melnajai jūrai Krievijas spēku veiktais raķešu uzbrukums Odesas ostai 23.jūlijā demonstrēja tās nicinājumu pret savām saistībām, starptautisko kārtību un tās institūcijām, kā arī apzināti turpināja padziļināt globālo pārtikas krīzi, kas izraisīs badu un ciešanas visā pasaulē, norāda komisijas deputāti.

 

Saeimas Ārlietu komisija paziņojumā uzsver, ka Krievija izmanto ciešanas un iebiedēšanu kā instrumentu savos mēģinājumos demoralizēt Ukrainas tautu un bruņotos spēkus, paralizēt valsts rīcībspēju, lai okupētu Ukrainu. Deputāti atzīst Krievijas vardarbību pret civiliedzīvotājiem, kas tiek īstenota politisku mērķu sasniegšanai, par terorismu un Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti, un aicina citas līdzīgi domājošās valstis paust šādu atzinumu.

 

Parlamentārieši kategoriski nosoda Krievijas Federācijas militāro agresiju un plaša mēroga iebrukumu Ukrainā, kas īstenots ar Baltkrievijas režīma atbalstu un iesaisti, aicina eiroatlantisko kopienu un tās partnerus steidzami pastiprināt un ieviest visaptverošas sankcijas pret Krieviju, tostarp Eiropas Savienības dalībvalstis nekavējoties apturēt tūrisma un ierobežot ieceļošanas vīzu izsniegšanu Krievijas Federācijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

 

Paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu, Saeimas Ārlietu komisija vienojās virzīt paziņojumu izskatīšanai tuvākajā Saeimas sēdē.

 

Komentāri

  1. О, Боги! Бессмысленная и бесславная война в Украине длиться 168 дней. Прошло уже 168 дня, как Российская Федерация начала полномасштабную войну против Украинской Республики. Диктатор Владимир Путин (Владимир Владимирович Путин) и партия «Единая Россия» развязала эту позорною войну. Эта война позорна и нечестива. Я всем своим сердцем, духом и душой осуждаю эту войну! Нет войне! Нет Путину! Нет «Единой России» — партии жуликов и воров! #24.02.2022. #NoWar #StopPutin #StandWithUkraine #PrayForUkraine #SlavicGods ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 ☮️ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘

  2. Украинская Республика это вторая самая большая страна в Европе. Её площадь 603 549 квадратных километра. Украина великая страна со своей историей, культурой и языком. Украинский язык прекрасен, а древние языческие традиции украшают мировую культуру. В Украине живёт множество язычников, которые любят Украину. Не дадим пропасть языческим традициям из Украины! Не дадим России уничтожить Украинскую государственность и самобытность! Нет войне! Нет Путину! Нет русскому тоталитаризму! #24.02.2022. #StopWar #StopPutin #StandWithUkraine #PrayForUkraine #SlavicGods ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 ☮️ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘

  3. Российско — Украинская война длиться 168. день! Аппетиты антидемократического режима Московского Кремля только растут. Диктатору Владимиру Путину плевать на людей, его волнуют только собственные, больные интересы. Владимир Путин (Владимир Владимирович Путин) возомнил из себя Бога, но он всего лишь человек. В глазах Славянских Богов Владимир Путин всего лишь падший человек. Он не заслуживает сострадания и спасения, его ждёт суд в Гаагском трибунале. Это его судьба. #24.02.2022. #NoWar #StopPutin #StandWithUkraine #PrayForUkraine #SlavicGods ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 ☮️ 卍卍卍ϟ▲卐卐卐⋙|||⋘

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.