Attēlam ir ilustratīva nozīme

Saeima atbalsta mangāna rūdas iekļaušanu sankcionēto preču sarakstā

Saeima trešdien, 27.martā, atbalstīja lēmuma projektu par pasākumiem Latvijas valsts ekonomiskās sadarbības pārtraukšanai ar agresorvalstīm – Krieviju un Baltkrieviju. Deputāti tajā aicina Eiropas Savienību (ES) nekavējoties izstrādāt 14.sankciju kārtu pret Krieviju un iekļaut sankcionēto preču sarakstā arī mangāna rūdu, lai novērstu tās nonākšanu Krievijā un izmantošanu militārajā rūpniecībā.

Deputāti norāda, ka ir jāuztur ES sankciju spiediens pret Krieviju, tai skaitā, piemērojot jaunus ierobežojošus pasākumus, un ir jāsalāgo ES noteiktās sankcijas pret Baltkrieviju un Krieviju. Dokumentā arī pausts pilnīgs atbalsts Baltijas valstu muitas dienestu šā gada 26.janvāra paziņojumam par reģionālo pieeju, lai nodrošinātu vienotu muitas kontroli un informācijas apmaiņu ES ierobežojošo pasākumu pret Krieviju un Baltkrieviju īstenošanai.

 

Deputāti lēmuma projektā vērš uzmanību: lai operatīvi ierobežotu mangāna rūdas nokļūšanu Krievijā, tai nosakāms divējādas lietojamības preces statuss, kā to paredz attiecīgā ES regula. Deputāti aicina visu ES dalībvalstu valdības pieņemt atbilstošus nacionālā līmeņa lēmumus.

 

Deputāti aicina Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Somijas valdības pieņemt savstarpēji koordinētu lēmumu par tranzīta liegšanu divējādās lietojamības precēm atbilstoši regulai, tādējādi novēršot preču nonākšanu militāriem gala lietojumiem vai iestrādāšanai militārās precēs, vai izmantošanai to ražošanā. Tāpat deputāti aicina minētās valstu valdības un atbildīgās institūcijas piemērot ES regulu dotās tiesības ierobežot preču tranzītu un eksportu gadījumos, kad neraksturīgi apjomi vai maršruti indicē risku, ka tiek īstenota sankciju režīma apiešana.

 

Šobrīd gan nacionālā līmeņa datu analīze, gan starptautisko ekspertu vērtējums nepārprotami norāda uz būtiskiem riskiem saistībā ar ievērojumu divējādās lietojamības preču un sankciju sarakstos iekļauto preču eksporta apjoma kāpumu uz vairākām Centrālāzijas un Dienvidkaukāza valstīm, teikts dokumentā.

 

Dokumentā arī atzīmēts, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera ir aicinājusi īstenot pēc iespējas plašus savstarpējas tirdzniecības (importa un eksporta) un tranzīta aizliegumus un ierobežojumus ar Krieviju un Baltkrieviju.

 

Deputāti atgādina, ka ES regula nosaka pienākumu ikvienam eksportētājam, kurš zina, ka ekportētās preces ir pilnībā vai daļēji paredzētas militāriem mērķiem, kā tas ir mangāna rūdas gadījumā, informēt kompetento iestādi. Šī kompetentā iestāde pieņem lēmumu par to, vai attiecīgajam eksportam ir jāsaņem atļauja. Deputāti mudina visus uzņēmējus rūpīgi izvērtēt un izpildīt tiem noteikto pienākumu informēt kompetento iestādi un izprasīt eksporta atļauju precēm, kas varētu tikt izmantotas militāriem gala lietojumiem vai iestrādāšanai militārās precēs, vai izmantošanai to ražošanā.

 

Tāpat visi Latvijas un ES uzņēmēji aicināti atteikties no tādu pakalpojumu sniegšanas, kā rezultātā noteikta veida preces vai pakalpojumi var nonākt Krievijas militāras industrijas rīcībā un tikt izmantoti agresijas turpināšanai pret Ukrainu.

 

Deputāti arī atkārtoti kategoriski nosoda agresorvalstu rīcību un pieprasa nekavējoties pārtraukt uzsākto karadarbību un izvest visus savus militāros spēkus no starptautiski atzītās Ukrainas teritorijas. Tāpat deputāti novērtē līdz šim Ukrainai sniegto ekonomisko, finansiālo, militāro un politisko atbalstu un ES līmenī panākto sankciju piemērošanu pret agresorvalsti Krieviju un tās sabiedroto Baltkrieviju.

Komentāri

 1. Ar krieviju tirgoties nedrīkst. To vajadzēja darīt vel tālajā 2022. gada 24. februārī. Labāk ir tagad, nevis nekad.

 2. Skolnieciņš saka: 28.03.2024 18:16 Toties tu, segvārdu zagli, esi kremļa fašistu atbalstītājs, kuram ir tīkama krievijas asiņainā nauda. Ko slēpies aiz mana vārda? Vai tad tev sava vārda nav?

 3. Skolnieciņ tu esi pe.da.ras.ts,cietīs mūsu ekonomika,cietīs parastā tauta,ej nokaunies stūrī

 4. Šis radījums (un viņam līdzīgie)to saprast nav spējīgs. Kviekt saukļus, un vicināt karodziņus-viss, ko var.

 5. Skolnieciņš saka: 28.03.2024 19:11
  Skolnieciņš saka: 28.03.2024 23:51
  Skolnieciņš saka: 29.03.2024 06:58
  Šķēle un Šlesers ir kolaboranti, kas sadarbojas ar maskavas kremli jeb maskavas huntu. Viņi pēc būtības ir Kangari, kas no krievijas saņem labu naudas žūksni par savu nodevību. Latvijas ekonomikai nevajag krievijas asiņaino naudu! Vai neesi domājis, viltvārdi, cik cilvēku tagad mirst Ukrainā krievijas dēļ? Un kolaboranti ir reti riebīgi radījumi, kas palielina līķu skaitu. Kremļa trollīši murgo par korupciju Ukrainā. Bet arhi-nodevējam Medvječukam Eiropā konfiscēja jahtu vairāku desmitu miljonu eiro vērtībā. Šķēlem un Šleseram pa diviem kopā arī tādas ir?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *