Attēlam ir ilustratīva nozīme

Plāno ierobežot alkohola tirdzniecību

Lai mazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā, plānots ierobežot laiku, kurā mazumtirdzniecībā varēs iegādāties alkoholiskos dzērienus. Plānots, ka no pirmdienas līdz sestdienai alkoholu varēs iegādāties no pulksten 10.00 līdz 20.00, bet svētdienās – no pulksten 10.00 līdz 18.00. To otrdien, 9.aprīlī, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, lēma Saeimas Sociālo un darba lietu komisija.

Pašlaik alkoholiskos dzērienus iespējams iegādāties no pulksten 8.00 līdz 22.00.

 

Paredzēts, ka grozījumi neattieksies uz tādām mazumtirdzniecības vietām, kurās alkoholiskie dzērieni tiek realizēti tikai izlejamā veidā un tiek nodrošināta to patērēšana uz vietas, kā arī uz beznodokļu tirdzniecības veikaliem.

 

Komisija jau iepriekš lēma līdz 20 gadiem palielināt vecumu, no kura iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus. Šobrīd tos var iegādāties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

 

Vienlaikus grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā paredz ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu un mārketingu, alkohola pieejamību un sniegt papildu informāciju patērētājiem par tā sastāvu un kaitīgumu.

 

Pārmērīga alkohola lietošana ir viens no galvenajiem riska faktoriem, kas negatīvi ietekmē iedzīvotāju veselību un apdraud arī apkārtējās sabiedrības veselību un drošību. Mūsu valstī 51 procents visu nāves gadījumu ir izskaidrojami ar riska faktoriem, kas saistīti ar uzvedību, tostarp alkohola lietošanu. Latvijā patērētais alkohola daudzums ir liels un joprojām pārsniedz Eiropas valstu vidējo rādītāju, pauž likumprojekta autori.

 

Sociālo un darba lietu komisija otrajā lasījumā turpinās lemt par likuma grozījumiem rīt, 10.aprīlī.

 

 

 

Komentāri

  1. Ka tik kāds deputāts nav izdomājis atvērt alkohola vairumtirdzniecības bāzi ar visām izrietošajām sekām dddd

  2. Hmm.. doma jau laba.. alkohols, tā visdrīzākā inde! Tas, kurš dzer pats no sava iniciatīva, patiesi, atvainojos par tādu izteicienu, aptaurēts! Ir labs iemesls, kādēl tik daudzas reliģijas, pat tās neīstās, kā Islāms, to ir aizliegušas. Cilvēks, kurš vēlas sevi apdullināt, droši var to darīt ar skābekļa ierobežošanu! Gan apdullināsies, gan sāks rādīties halucinācijas, tā sauktie “Velna aģenti”… Varbūt pat aizies par tālu ar to skābekļa atņemšanu un padarīs pasauli labāku.. tādus kremļus, dzērājus un narkomānus pasaulē vairs nevajag! Tādu ir pārāk daudz! Aizej uz talsu ielu.. redzēs sekas pārmērīgai lietošanai.. fuj.. patiesi, vajadzētu vēl vienu Ādolfa kungu šādā problēmā, lai gan man nepatika tā ideja par ēbrejiem, lai nu kā, ar naidu sirdī nekur netiksi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *