Izlozes tiešraides ekrānšāviņš

Pavēstes gaida arī novadnieki

Vakar, 23. janvārī, pirmo reizi notika jaunieši atlase trešajam iesaukumam valsts aizsardzības dienestā – tika izlozēti 300 jaunieši, kuri pēc trim dienām sāks saņemt pavēstes un varēs dotos uz veselības pārbaudi. Savukārt pēc veselības pārbaudes tiks atlasīti 150 jaunieši, kuriem būs jāuzsāk dienests.

Kā skaidro Nacionālie bruņotie spēki, Valsts aizsardzības dienesta likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsoņi – vīrieši un sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu uzsāka 2023. gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata. Savukārt 2024. gada 23. janvārī pirmo reizi norisinājās valsts aizsardzības dienesta kandidātu atlase pēc nejaušības principa.

Izloze tika veikta tiešraidē un pēc tās rezultātiem zināms, ka tuvākajā laikā pavēstes saņems arī 9 Tukuma novada jaunieši vecumā no 18 līdz 19 gadiem. Visvairāk uzaicinājumus – 107 – gan saņems Rīgā deklarētie.

Komentāri

 1. Ceru,ka esmu to laimīgo vidū,kas par velti varēs beidzot paēsties,jo nabaga studentiņam maz kas atliek pārtikai,nekas nav mainījies kopš tiem laikiem,kad tika rakstīts romans par nabaga cibiņu

  1. Skolnieciņš saka: 24.01.2024 17:05 Neraksti manā vārdā, segvārdu zagli!

 2. Taisniba acis kož Skolnieciņ? :))))
  Tev tak krievi jau sen vitni pakaļa aprava, tapec jau tads naidigs esi :))))))

  1. Ansis saka: 24.01.2024 22:12 Tu esi garīgs slims, ļauns cilvēks. Ej galvu ārstēt!

 3. Ansis saka:
  24.01.2024 22:12
  Un?- daudzās progresīvo valstu armijās dienē transpersonas un citi frīki,laiks ar mūsu armijāatbrīvoties no padomijas aizspriedumiem un ļaut frīkiem izpausties arī aizsardzības jomā,kā nekā esam pirmā valsts pasaulē ar “no skapjiem iznākušajiem” valsts galvenajos amatos-ģenprokurora un prezidenta pāris

  1. Skolnieciņš saka: 24.01.2024 23:10 Un nezodz manu digitālo identitāti. Nezidz manu segvārdu un neparodē mani. 24.01.2024. 23:10 – nav skolnieciņš, bet riebīgs segvārdu zaglis.

  1. Skolnieciņš saka: 25.01.2024 08:13 Kāds sakars te ar Ukrainas armiju, segvārdu zagli?

 4. Kā vatenieks, tā skandē savu atpakaļagaitu.
  Par to nav jābrīnās, jo viņu fīrers puilo ir netradicionālis un mazu puisīšu bučotājs, gosduras priekšsēdētājs volodins netradicionālis, kremļa pareģis žiriks puisīšmīlis, kremļa popstāri fiļa kirkors un baskovs ļoti iecienījuši šampāniešu pudeles savos netradicionālajos tusiņos…

 5. Tu vari drukat kaut no 10 segvardiem, teksti tevi nodod pajoliņ, tapat citos saitos kur tavus komentarus vienkarši bloķe :))))
  Tu esi dabas kļuda, atpalikušais gailis, sedi buda pajoliņ :)))))

  1. Ansis saka: 25.01.2024 11:56 Un to man saka prokremlisks aktīvists ar pogaņalu Ansis.

 6. Un kas,ja esmu savadāks kā citi, i nevaru dažbrīd pats saprast,kā man nokārtot “mazās vajadzības” -tupus vai stāvus,tāpēc progresīvās valstīs jau ieviesuši papildus vīriešu/sieviešu vēl trešās dzimtas tualetes,ar nepacietību gaidu ar tās pue mums

  1. Skolnieciņš saka: 25.01.2024 16:13 Tu esi prokremlisks segvārdu zaglis, nevis Skolnieciņš. Lūdzu, izbeidz izlikties par mani un mani diskreditēt.

   1. Pidargalva skolnieciņš ludzas :))))
    Bet reali viņš čura sežot, jo bail ka Krievs no aizmugures ATKAL vitni apraus :))))

    1. Ansis saka: 29.01.2024 21:55 Krievija dažādām Eiropas valstīm draud ikdienas savā Valsts televīzijā. Un krievi neiziet ielās, lai iebilstu krievijas propagandistiem un teiktu, ka kremļa propagandisti ir jukuši meļi. Klusēšana ir atbalsts un piekrišana.

     1. Cik daudz Latvijā protestē pret netaisnībām,pirms met akmeni cita dārziņā parbaudi savu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *