FOTO: Agita Puķīte

Novadnieki saņems augstākos valsts apbalvojumus

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2023. gada 4. aprīļa lēmumu 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Un tā, par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo un ieceļ par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku kļūs vēstures pētniece, muzeju speciāliste, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktore Inta Dišlere, savukārt ar Triju Zvaigžņu ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi apbalvo – Tukuma dzīvnieku patversmes vadītājus Simonu Grunduli un Vilni Grunduli.

Pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā, 4. maijā, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremoniju tiešraidē būs iespējams skatīties Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Latvijas valsts augstākie apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Valsts augstāko atzinību saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas, kuru darbs valsts labā ir īpaši nozīmīgs. Tie ir mediķi, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par sabiedrības veselību, kultūras darbinieki, Nacionālo bruņoto spēku karavīri, Robežsardzes un Valsts policijas amatpersonas, kuras sargā mūsu valsts drošību un apsargā tās robežu. Tāpat arī tiesu sistēmas pārstāvji, zinātnieki, skolotāji, informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvji, uzņēmēji, lauksaimnieki, pašvaldību darbinieki, nacionālās pretošanās kustības dalībniece, vēsturiskās atmiņas un kultūras mantojuma kopēji, sabiedriskie darbinieki, tostarp cilvēki, kuri rūpējas par dzīvnieku aizsardzību un labturību.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *