FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Noslēgušās 11. Jauniešu Saeimas vēlēšanas. Iebalsoti vairāki novadnieki

Noslēgušās 11. Jauniešu Saeimas vēlēšanas, un ir noskaidroti projekta dalībnieki, kuri kļūs par deputātiem. Ievēlētie 100 jaunieši 26.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai no parlamenta tribīnes runātu par sev svarīgām tēmām un iepazītos ar likumdevēja darbu. Jauniešu Saeimas deputātus ievēlēja publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni. Šogad Jauniešu Saeimā iekļuvuši 39 jaunieši no Rīgas vēlēšanu apgabala, 20 – no Vidzemes, 14 – no Latgales, 15 – no Zemgales un 12 – no Kurzemes vēlēšanu apgabala. Ievēlēti arī divi diasporas jaunieši.

Vēlēšanu rezultāti ir pieejami www.jauniesusaeima.lv.

Un tā, no Zemgales vēlēšanu apgabalu balsis saņēmuši un Jauniešu Saiemā iekļuvuši: Marko Markuss Gustans (Tukuma 2. vidusskolas);Eduards Kalns (Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola); Līva Strautiņa (Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija); Artuss Salenieks (Tumes pamatskola); Ilze Muceniece (Tukuma 2. vidusskola).

Jaunieši piedāvājuši iztirzāt dažādas problēmas vai ierosinājumus, tostarp par pārbaudes darbiem skolās un patriotiskā gara celšanu jauniešu vidū.

Lai iekļūtu 11.Jauniešu Saeimā, jaunieši no 15 līdz 20 gadiem bija aicināti piedalīties virtuālajās vēlēšanās un iesniegt savu ideju vienā no četrām tēmām – par izmaiņām izglītībā, jauniešu veselību un rūpēm par to, Latvijas drošību un Eiropas Savienības sniegtajām iespējām jauniešiem. Šogad tēmas rosināja gan skolēni, piedaloties parlamenta skolu programmā “Iepazīsti Saeimu”, gan arī līdzšinējie Jauniešu Saeimas dalībnieki – projekta vēstneši.

Atzīmējot 20 gadus, kopš Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, 11.Jauniešu Saeimas vadmotīvs ir nākotnē vērsts – “Latvija pēc 20 gadiem”. Pēc 20 gadiem šodienas jaunieši būs mūsu valsts vadībā. Jaunieši aicināti domāt par to, kā šodien pieņemtie lēmumi, izglītības sistēma, ieguldījums valsts drošībā un citi apstākļi ietekmēs to, kādā Latvijā mēs dzīvosim 2044.gadā.

Jauniešu Saeima ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. 26.aprīlī jaunieši klātienē iepazīs deputātu darbu un no parlamenta tribīnes uzrunās vienaudžus, un aizstāvēs savas idejas. Šogad Jauniešu Saeima veidota, samazinot parlamenta darba procedūru izspēli, bet atvēlot vairāk laika debatēm komisijās un sēdē.

Jauniešiem šogad būs iespēja strādāt četrās komisijās: Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu, Eiropas lietu, kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijās. Plānots, ka Jauniešu Saeimas sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, bet darbu komisijās – projektā iesaistīto komisiju priekšsēdētāji: Raimonds Bergmanis, Edmunds Cepurītis, Leila Rasima un Agita Zariņa-Stūre.

Komentāri

 1. Nu un ja jauniesi saks kritizet valdibu…tad skaitisies valsts apdraudetaji un tiks salikti cietumaa..tak izmainas kriminallikumaa…ja jau opoziciju un tautu neviens nenem veraa kas nens vera jauniesus.

  1. Tagad ir karš. krievijas izraisīts karš/iebrukums Ukrainā, kas skar arī Latviju. krievija ir kaimiņos. Un tā nekur nepazudīs. Kara laikā var arī nekritizēt savu valsti: Latviju.

   1. Ai ai..cik viegli valdibas visatlautibu korupciju zagsanu neizdaribu var atlauties norakstit uz kara rekina..kars ir ukrainaa ne latvijaa.

    1. Adel saka: 05.04.2024 18:46 Nebūtu NATO, karš būtu Latvijā. Ar Ukrainu krievija neapstāsies. Tāpēc Ukrainu ir jāatbalsta.
     Otrajā pasaules karā nacionālsociālisti iznīcināja ebrejus, romus, gejus un reliģiskas minoritātes. Tikpat labi var teikt, kāpēc nacionālsociālistus būtu kādam jāapstādina? Es taču nepiederu pie šīm cilvēku grupām! Tikai tādā gadījumā nacionālsociālisms te būtu arī tagad. Varbūt tā būtu antiutopija. Bet pieļauju, ka pie komunistiem tāpat bija sliktāk.

 2. Vispar jau sitas vecas partijas ir taa gadiem iesedejusas un izslaukusas valsti kaa govi.un tautu iedzinusas nabadzibaa.ka vajadzetu visiem atkapties un dot jauniesiem vietu..jo tie ir musu nakotne un lai veido valsti tadu ka to velas…tie vel nav sabojati nav alkatibas varas nodevibas un launuma pret tautu apsesti

  1. Kad krievija samaksās reparācijas Latvijai par 50 okupācijas gadiem? Pašreizējās krievijas satelītvalstis no Āzijas valstu vidus dzīvo krietni sliktāk nekā cilvēki te. Viņu iedzīvotāji vel brauc uz krieviju pēc lielā rubļa. Latvija dara, ko var. Ir, protams, Kangari. Bet Kangarus ir jāņem pie dziesmas. Turklāt laicīgi. Nevis gaidīt, ka šie satrādā, ko neatgriezinisku.

 3. Domāju, ka no Jauniešu Saeimas nav it nekādas jēgas. Tā ir vieta, kur jauniešiem socializēties un komunicēt jeb jauki pavadīt laiku. Dzīvē no šīs darbošanās jēgas nebūs. Tāpat Laimdotas ielā 2A, Rīgā kojas neremontēs. Bet jaunuzceltas RTU kojas būs ar anormālu īres maksu. Un Cēsīs Rīgā docētās programmas vienkārši nedocēs. Un izglītības pieejamība nepieaugs. Nav arī jauniešu, kas spēj publiski kaunināt pie varas esošos. Piemēram, uzdod retorisku jautājumu:” Kāpēc kojās nav remonts?”. Nu, šāda pašdarbība priekš jaunieša var beigties slikti.

  1. Protams ka jauniesiem ir daudz kas jaapgust un jamacas…bet 30 gadus vienotibai izzagt valsti un turpibat to darit ari ir noziegums par kuru neviens vel nav sodits un valstij nkjada labuma.

   1. Kur palikusi covidmiljardi un pavlika 60 miljoni zelta gultam…ne ciku ne grapu

    1. Jauniesi nekad nenostasies ne pret saviem vecakiem ne draugiem ne tautu..mysu jaubatne ir ar tiram domam tiram rokam un tiru sirdsapzinu..luk taa skolniecin.

 4. Saubos vai musu sirdstirie jauniesi uz kaut ko tadu parakstitos….ka ar cilvektiesibam latvijaa..kad brivopratigi piespiedu kartaa uzspieda vakcinaciju stradajosajiem..parkapjot ne tijai cilvektiesibas bet pat darba likuma kodeksu..interesanti ka notijs vakcinacija x pandemijaa kuru plano un lemj vakcinas ieliet 4 devas..vai postes pret pasu gribu. Ar armiju..atbildi skolniecin.

  1. No vīrusoloģijas viedokļa vakcinācija ir pamatota. Palasi par krievu gripu 19.gs. nogalē un par spāņu gripu 20.gs. sākumā. LU BF Muižnieka kungs šo studiju kursu docēja. Iespējams viņš būs drīz pensijā. Kurš pēc viņa docēs šo studiju kursu, es patiesi nezinu.

   1. Skolniecin ej vakcineties un liec citus mieraa. Nu nav visi galvas pisti…kad redz ka pazinas vexeli cilveki pedalus atstiepj.Tik daudz sakroploti smagam blaknem un pat mirusi..ne velti musu valdiba pat kompensacijas maksaja..tadu vakcinblaknu nav nevienai klasisjai vakcinai..un tik hyisteriski brutali uzspuestai..bet pieradit gruti..par to vakcinas izgudrutajiem slepkavam opremijas izmaksaja
    vakcinetie pazinas pat tagad slikti jutas un otreiz vairs neies.visadas problemas sakusas.mulku vairs nav..francijaa vesela siena ar jaunuesu foto nolimeta kuri murusi tiesi pec vajcinesanas..atvaino skolniecin bet galvaa pista es neesmu..man ir kritiskaa donasaba un galu gakaa vez TV miskastes ir daudz info.kyri pierada vakcinax patiesos motivus.. fui.

    1. Adel saka: 05.04.2024 21:02 Cilvēk mīļais, es tev pat pateicu vietu, ku tu vari normālas, akadēmiskas zināšanas iegūt. Bet tu tik un tā nonstopā dungo antivakcera meldiņu un vel apvainojies.
     Vakcīnas glābj dzīvības un uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti. Vakcīnas pat lieto veterinālmedicinā. Pat vetārsti tās dod dzīvniekiem. Cīņa ar pandemijām ir zinātniski pamatota. Bet tu zinātni apstrīdi ar kaut kādiem subjektīviem spriedelējumiem.

     1. Nevar apstride to kas acimredzans..katram pazinas mirusas peksnaa naavee..ja melosi tev mele mnops bez vakcinas

      1. Adel saka: 07.04.2024 15:12 Tu nepareizi korelē cēloņus savā galvā. Vakcīnas novērsa smagu slimības gaitu daudziem cilvēkiem. Bet nāve dabā ir ik uz soļa, tāpat kā dzīvība.

       1. Ak uz mirona kauliem taisi propogandu…satana izdzimtenii..cik tev samaksaja…nu neparluecinat tev vairs nevienu galvaa pistais mesleedaj

        1. Adel saka: 07.04.2024 16:18 Tā tu runā par zinātni un medicīnu. Tumsone.

 5. Mani latvijaa notiekosais loti nomac un rada stresu..tapec es rakstus par sadam temam vairs nekomntesu…kada gan jega.nakotni es neredzu….katru dienu runaa par karu latvijaa aicina kravat 72 stundu somu x pandemijai.vakcinesanu…nolemtiba laikam te bus….iekomentesu tijai par dabu un dziveszinu…kas mani rekaksee mo ikdienas noguruma

   1. Es domaju ka dosos prom….es neesmu dons kihots kurs cinisies ar vejdzirnavam..ja saprotu ka nespesu tas uzvaret..un kada mozime ir brivibai bez cilvekiem..tikai tetitorijas iekarotajiem.

    1. Adel saka: 05.04.2024 21:11 Esmu nodarbojies ar pretkara aģitāciju internetā un nosodījis krievijas iebrukumu Ukrainā. No krieviem (arī botiem) skan tāda pati naratīva kā tev. Tik saproti vienu. Ukraiņiem nav vajadzīga tā krievu pasaule. Ukraiņi grib dzīvot kā brīvi cilvēki, kā eiropieši. Un ukraiņi cīnīsies par savu zemi pret okupantiem. Saproti to. Un neviens tāds krievu trollis kā tu ukraiņus neiebiedēs.

     1. Tu esi sorositu noziedznieku agitators…katram pasam sava galva lai spriestu..es neesmu kremla trolls un hevienu neagiteju.un karu nosodu.bet tu gan algota miskastee..ej pue saviem draugiem uz la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *