Attēlam ir ilustratīva nozīme

Nomedītās mežacūkas būs jāreģistrē digitāli

No 2023. gada 1. aprīļa stājas spēkā Valsts meža dienesta rīkojums, kas nosaka jaunu kārtību mežacūku medībām. Nomedītās mežacūkas medniekiem būs jāreģistrē mobilajā lietotnē “Mednis”, izmantojot digitālus marķieru numurus.

Medību noteikumi nosaka, ka mežacūka ir nelimitētais medījamais dzīvnieks. Taču saistībā ar nepieciešamību ierobežot Āfrikas cūku mēra izplatību, mežacūku medībām jānorisinās tā, lai būtu iespējams identificēt katru nomedīto mežacūku. Līdz šim identifikācija notika, izmantojot Valsts meža dienesta izsniegtus mežacūku marķierus, taču no 1. aprīļa fizisku marķieru vairs nebūs un katra nomedītā mežacūka būs jāreģistrē digitāli.

Saskaņā ar Valsts meža dienesta 27.03.2023. rīkojumu 2023./2024. gada medību sezonā no 1. aprīļa informācija par nomedītajām mežacūkām medniekiem būs jāreģistrē un jāiesniedz Valsts meža dienestā, izmantojot mobilo lietotni “Mednis”. Tā ir Meža valsts reģistra funkcionalitātei atbilstoša lietotne, kas nodrošinās medniekiem noteikto mežacūku medību norises dokumentēšanas un informācijas aprites prasību izpildi. Būtiski, ka medniekiem vairs nevajadzēs aizpildīt un iesniegt informāciju par izlietotajām mežacūku medību atļaujām jeb tautā dēvēto “trešo pielikumu”.

“Turpmāk medniekiem pirms mežacūku medībām būs jāpārliecinās par to, ka viedtālrunis ir uzlādēts, ir aktivizēti mobilie dati, un lietotnē “Mednis” pieejama medību sadaļa. Pēc mežacūkas nomedīšanas vai ievainošanas fakts nekavējoties būs jāreģistrē lietotnē “Mednis”, kas nosūtīs informāciju Valsts meža dienestam,” ar jauno kārtību iepazīstina Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, norādot, ka tehniski medību sadaļu lietotnei pieslēgs 31. martā.

Lietotne “Mednis” bez maksas pieejama gan “Android”, gan “Apple iOS” ierīcēm un lejupielādējama tieši tāpat kā jebkura cita mobilā aplikācija. Gadījumā, ja rodas sarežģījumi vai jautājumi par lietotni “Mednis”, mednieki var izmantot iespēju sazināties ar dienestu, izmantojot e-pastu atbalsts@vmd.gov.lv.

Vairāk informācijas ar to, kā rīkoties pēc mežacūkas nomedīšanas vai ievainošanas, Valsts meža dienesta māja lapā.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Komentāri

  1. Esmu pret jebkādu slepkavošanu.©Skolnieciņš 1999-bezgalība
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    Latvju Dievi mūžam viedi.
    Dievturība vienmēr dzīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *