attēlam ir ilustratīva nozīme

Dārzeņu sēklu ievešanai Latvijā no valstīm ārpus ES turpmāk būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

Valdība otrdien, 9. augustā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus dārzeņu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos, nosakot, ka visām dārzeņu sēklām, kuras ieved no valstīm, kuras nav ES dalībvalstis, turpmāk jābūt fitosanitārajam sertifikātam, lai apliecinātu augu sēklu atbilstību Eiropas Savienībā noteiktajām fitosanitārajām prasībām.

Prasība par fitosertifikātu dārzeņu sēklām attiecas arī uz privātpersonām, kuras ieved dārzeņu sēklas Latvijā kā ES dalībvalstī personiskajām vajadzībām. Šķērsojot Latvijas robežu, fitosanitārais sertifikāts ir jāuzrāda Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoram.

Grozījumi noteic nosacījumus kolekcionāra dārzeņu šķirņu sēklu izplatīšanai sīpolu (Allium cepa L.), puravu (Allium porrum L.), paprikas (Capsicum annuum L.), tomātu (Solanum lycopersicum L.), daudzziedu pupiņu (Phaseolus coccineus L.), krūmu un kāršu pupiņu (Phaseolus vulgaris L.), lobāmo apaļo zirņu, šķautņaino zirņu, cukura zirņu (Pisum sativum L.), dārza pupu (Vicia faba L.) un galda biešu (Beta vulgaris L.) sēklām, jo tajās var būt ES reglamentētie nekarantīnas organismi. Kolekcionārs, kurš izplata šīs sēklas, turpmāk automātiski tiek iekļauts Profesionālo operatoru oficiālajā reģistrā saskaņā ar augu karantīnas normatīvajiem aktiem, lai Valsts augu aizsardzības dienestam (VAAD) būtu iespēja uzraudzīt sēklas materiāla kvalitāti.

 

Noteikumi papildināti ar iespēju izmantot bioķīmiskus un molekulārus paņēmienus dārzeņu šķirņu identificēšanā kā papildu rīku lauku apskašu un pēcpārbaužu veikšanai.

 

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 29. jūnija noteikumos Nr. 592 “Dārzeņu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”” stājas spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 

 

 

Komentāri

  1. What’s up, I wish for to subscribe for this website to get newest updates, so where can i do it please help.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *