Ceļ minimālo algu

Saeima ceturtdien, 27.oktobrī, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Darba likumā, ar kuriem minimālā mēnešalga no nākamā gada noteikta 620 eiro apmērā, bet no 2024.gada – 700 eiro apmērā.

“Strauji pieaugot patēriņa cenām, būtiski sniegt papildu atbalstu mazāk aizsargātajai sabiedrības daļai, tostarp strādājošajiem, kas saņem minimālo darba algu. Minimālās mēnešalgas pakāpeniska celšana var kalpot par atspaidu pieaugošās inflācijas ietekmes mazināšanai, kā arī mazināt nabadzības riskus,” iepriekš paudis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

 

Kā likumprojekta anotācijā atzīmē tā autori, minimālā darba alga nedrīkst būt mazāka par valsts noteikto minimumu, kas darba devējiem obligāti jānodrošina saviem darbiniekiem par darbu normāla darba laika ietvaros. Minimālās algas paaugstināšana veicina mājsaimniecību ienākumu pieaugumu un vienlaikus var motivēt lielāku iesaisti darba tirgū, kā arī minimālās algas paaugstināšana ir viens no instrumentiem strādājošo nabadzības mazināšanai, teikts likumprojekta anotācijā.

 

No 2021.gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga ir 500 eiro.

Komentāri

  1. Minimālās algas palielināšana ir koks ar diviem galiem. No vienas puses, daļa iedzīvotāju dzīvos mazliet labāk. No otras puses, uzņēmējiem būs lielāki izdevumi – tātad, jāceļ cenas un visi atkal sāks dzīvot mazliet sliktāk. Un spējam izkonkurēt citas valstis tikai ar savu algu vai ar savu stulbumu, ka ļaujam pie sevis būvēt to, ko citi atsakās. Tā ir tāda naiva domāšana, ka kaut kas uzlabosies, palielinot minimālo algu, jo viss ir saistīts. Ir jāattīsta eksports un jāatbalsta uzņēmēji, lai tie spēj ražot normālas cenas preces, nevis raut krējumu uz mūsu patriotisma rēķina. Tagad naudas ir mazāk kā jebkad un cilvēki sāks pirkt citu valstu preces, jo nespēs vairs būt patrioti, kuri pērk vietējo, dārgo. Kas novedīs pie uzņēmumu vietējo reorganizācijas vai bankrota. Minimālo algu var noteikt lielāku, aplokšņalgas var izskaust, bet tas neko nemainīs. Interesanti kā citi domā, ka aplokšņalgu izskaušana uzlabos citu dzīvi. Nu nekādi – kur pieraduši raut, tur raus. Saņems vairāk nodokļos un vairāk izsaimniekos. Ja mēs uz visiem 100% sāktu maksāt vairāk nodokļus, tiešām domājat, ka sāktu valdība dzīvot saimnieciskāk? Diez vai.. Projekti būtu vēl izšķērdīgāki un kredīta apjoms tik augtu.
    Ar cieņu, Skolnieciņš

  2. Un atkal ieguvēji būs deputāti, jo viņu algas ir pakļautas minimālai algai..! Koeficiens no minimālās algas. Tāpēc jau neprotestē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *