Atklāta devītā “Young Media Sharks” Starptautiskā mediju nometne kinopilsētā “Cinevilla”

24. oktobrī tika atklāta devītā “Young Media Sharks” Starptautiskā mediju nometne vidusskolēniem, kas kinopilsētā “Cinevilla” pulcē 32 jauniešus no 16 dažādām Latvijas pilsētām. Jaunieši nedēļas garumā iepazīs dažādas mediju jomas, gūstot pieredzi no labākajiem Latvijas un ārvalstu jomas ekspertiem, kā arī praktiski darbosies ar dažādiem mediju rīkiem.

Nometni “Young Media Sharks” atklāja nometnes idejas autore un producente Ilona Bičevska un nometnes satura kurators Kārlis Dagilis. Nometnes dalībniekus ar savu klātbūtni pagodināja arī Vācijas Federatīvās Republikas Vēstniecības Rīgā Kultūras un preses nodaļas vadītājs Kristofers Gronavs (Christopher Gronau).

Pirmajā vakarā dalībnieki pildīja saliedēšanās uzdevumus multimākslinieka Henri Särekanno (Igaunija) vadībā. Pēc kura sekoja “Šarku” nometnei raksturīgās gardās vakariņas. Vakara pirmais viesis bija ētera personība Gustavs Terzens, kurš iedvesmoja jauniešus ar savu dzīvesgājumu, atklājot mediju pasaules aizkulises. Vakars noslēdzās ar režisores Kersti Uibo dokumentālo filmu “Mana īpašā vieta”, kur viņa dalībniekus aizveda uz savu vietu, par kuru radījusi dokumentālo filmu.

Nometnes otrā diena – zinību diena, kurā jauniešu guva ieskatu nākotnes komunikācijas, mediju un nākotnes žurnālistikas pasaulē, kurā ieskatu deva Filips Lastovskis portāla “Delfi” galvenais redaktors. Ar ārvalstu mediju pieredzi iepazīstināja Antti Hirvonen no organizācijas “YLE”. Savukārt par sociālo mediju trendiem Latvijā un to lomu mūsdienās pastāstīja Katrīna Malacanova (“Credo Dizains”).

Dienas otrajā daļā lielu interesi dalībnieku vidū izraisīja Arta Krilova (“Wrong”) vadītā meistarklase par mākslīgo intelektu un mediju nākotni, kur viņš demonstrēja, ka pašreiz nav mākslīgā intelekta dzimšana, bet gan renesanse, kuru piedzīvojam šodien. Roboti nav atnākuši, lai mums atņemtu darbu, bet palīdzētu mums “kļūt labākiem”.

Režisore Kati Laukkanen ieveda jauniešus dokumentālo filmu pasaulē un stāstīja par dokumentālo filmu spēku. Ņemot par piemēru savu personīgo dokumentālo filmu “Tatty”, kas ir par jaunietēm, kuras ikdienā saskarās ar mentālās veselības grūtībām. Jaunajiem interesentiem Kati Laukkanen (“YLE”) iesaka: “Pirms sākt filmēt jebkādu dokumentālo filmu, Jums ir jāizzina temats, vieta un cilvēks. Jāpavada laiks, lai iegūtu uzticību, tas var aizņemt ilgu laiku, bet no sākuma vajag uzticību un zināšanas, un tikai tad Jūs varat ķerties pie kameras. Jo galu galā dokumentālā filma ir par varoni nevis par producenta redzējumu.”

Dienu noslēdza multimākslinieks Henri Särekano no Igaunijas, kurš Cinevilla kinozālē iepazīstināja ar 5 kino darbiem/darbu fragmentiem, lai jauniešiem parādītu citas perspektīvas, atklājot, ka mākslinieciskās izteiksmes veidi var būt tik dažādi.

Nedēļas laikā jaunieši iedvesmojošās lekcijās un praktiskās nodarbībās varēs apgūt video un digitālās stāstniecības metodes, prezentēšanas prasmes, iepazīsies ar jaunākajām sociālo mediju tendencēm, mākslīgā intelekta iespējām un riskiem, kā arī citām mediju pasaules iespējām un izaicinājumiem. Katra diena būs piepildīta ar lekcijām, praktiskām darbnīcām, patstāvīgiem un grupu uzdevumiem – to laikā būs iespēja iegūt zināšanas un prasmes, kas noderēs jauniešu tālākai radošajai attīstībai.

Paldies Vācijas Federatīvās Republikas Vēstniecības Rīgā un Kuldīgas novada domei, ka šī nometne – izaugsmes piedzīvojums ir pieejams ikvienam jaunietim Latvijā neatkarīgi no viņa ģimenes iespējām, jo mācības, dzīvošana un ēdināšana “Cinevillā”  6 dienu intensīvajā mediju nometnē ir bez maksas. Nometne notiek no 24. līdz 29. oktobrim kinopilsētā “Cinevilla”.

Komentāri

 1. Thanks for finally writing about > Atklāta devītā “Young Media Sharks” Starptautiskā mediju nometne kinopilsētā
  “Cinevilla” | NTZ < Liked it!

 2. Thanks to my father who told me regarding this blog, this webpage
  is really amazing.

 3. What a information of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge concerning unpredicted emotions.

 4. It’s very effortless to find out any matter on net as compared to books,
  as I found this paragraph at this web page.

 5. We’re a bunch of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your web site provided us with helpful info
  to work on. You have done an impressive activity and our
  whole community can be thankful to you.

 6. Hello there, You’ve done a great job. I will definitely
  digg it and personally suggest to my friends.
  I’m sure they will be benefited from this web site.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *