Astoto reizi nosvinēti Lamiņu svētki

Iebraucot Lamiņu ciematā 4. augusta pievakarē baznīcā jau skanēja «Aleluja», ko izpildīja Sēmes un Zentenes vokālais ansamblis «Domino». Jau astoto reizi uz ciematiņa svētkiem tika aicināti vietējie iedzīvotāji, ciemiņi, gan arī tie, kas Lamiņus kādreiz saukuši par savām mājām. Ciematiņš mazs, bet cilvēku izstarotā viesmīlība un kopības sajūta liela.

Kā katru gadu, arī šogad pasākuma organizatore bija Pūres pagasta bibliotēkas vadītāja Valda Dzelzkalēja. Svētku izkrāšņošanai tika piesaistītas divas biedrības – Viesatu «Kamenes» un Zentenes «Varavīksnes zieds». Vieni piedāvāja dažādas domāšanu attīstošās spēles, bet otra radošās darbnīcas, kur ikviens varēja ar labām domām uztaisīt kaut ko tieši sev paredzētu.

Mazliet pagājuši maliņā, uzrunājām svētku organizatori. Viņa pastāstīja, ka Lamiņi ir vecais Dzirciema pagasts, tagad tas sadalīts uz pusēm – puse Zentenei, puse Pūrei:

– Tagad cilvēki kaut kā vairāk ir paši par sevi un katrs vēlas pasākumus apmeklēt vairāk savā pusē. Ir dzirdēts, ka saka: “Nu kam vajadzīgi pagasta svētki?” Bet cilvēkiem patīk svinēt savās mājās, ir jau skaisti tie lielie svētki, bet tur pazūd tā īpašā māju sajūta.

 

Vairāk lasies 10. augusta laikrakstā ŠEIT

Komentāri

  1. Ļoti pārdomāti, skaisti un interesanti svētki. Paldies Valdai un visiem pārējiem, bet vēl lielāks PALDIES – ZINTAI, jo tieši viņa ir tā, kas uzrunā ļaudis un sagatavo visu līdz visniecīgākajam sīkumiņam, lai svētki būtu tik baudāmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *