Zvaigznes dienas pasākumi Tukumā un apkārtnē

Kā pavadīt Zvaigznes dienu, Triju kungu dienu vai Triju ķēniņu dienu Tukuma pusē? Baudot koncertus un pasākumus!

Sieviešu kora “Noktirne” koncerts “KAD MĪLESTĪBA DZIMST…” – Tukuma Sv.Trīsvienības ev.lut.baznīcā

Kristietībā uzskata, ka Zvaigznes dienā Trīs Austrumu gudrie, sekojot zvaigznei, devās uz Bētlemi aplūkot jaundzimušo ķēniņu Jēzu Kristu. Koncerts “Kad mīlestība dzimst…” vedinās klausītāju piedzīvot Zvaigznes dienas brīnumu 6.janvārī pulksten 17:00.​ Evaņģēliste Ilze Rupenheite aicinās palūkoties uz šo maģisko notikumu stāstījumā pēc Selmas Lāgerlēvas leģendas “Ķeizara vīzija” motīviem, savukārt koncerta repertuārs klausītājus aizvedīs diriģentes Sanitas Apines muzikālajā redzējumā par Kristus dzimšanu. Koncertā skanēs ne tikai kora skaņdarbi, bet arī soprāna un baritona solo un duets. ​Koncerta programmā pārsvarā 21. gadsimta komponistu skaņdarbi gan latīņu, gan latviešu valodā. Koncerta viesi: Paula Mihailova (soprāns) 2023. gadā ieguvusi otro vietu jauno mūziķu konkursā “Ineses Galantes talanti” kategorijā “Vokālā māksla”. Artūrs Švarcbahs (baritons) saņēmis JVLMA (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas) 2023 Gada balva jaunajam mūziķim.

Grandiozais Jaungada karnevāls Jaunpils pilī

6.janvārī jau 50.gadu Jaunpils pilī notiks Jaungada karnevāls! Karnevāla īpašie viesi būs grupa “ASRO’N’OUT”! Nakts dejas būs kopā ar grupu “TRANZĪTS”! Karnevāla tēma “ARMAGEDONS” ir plaša, jo tā saistīta ar ierasto lietu bojā eju un kādu jaunu, nezināmu sākumu – pasaules, vietas, attiecību, planētas, ciklu, ieradumu sākumu. Pasākuma viesus sagaidīs make up meistars, frizieris, būs iespēja tikt pie īsta tetovējuma, izliet laimes un ieskatīties nākotnē kopā ar numerologu! Par atmiņām no karnevāla parūpēsies 360 grādu video spineris un lieliskais fotogrāfs UpeArtist! Darbosies 3 bāri un pils krogs līdz pat rīta gaismai!

“Ziemassvētku dziesmotie stāsti cauri gadsimtiem” Slampes Kultūras pilī

Koncertuzvedums “Ziemassvētku dziesmotie stāsti cauri gadsimtiem” Slampes Kultūras pilī būs baudāms 6.janvārī pulksten 18:00. Piedalīsies Zane Jančevska, Sandra Volšteine, vokālās akadēmijas studenti un jauktais koris “Mūza”.

Zvaigznes balle Džūkstes kultūras namā

  1. janvārī plkst. 20.00 Džūkstes Kultūras namā lustēt gribētāji aicināti uz Zvaigznes balli. Par muzikālo noformējumu gādās Juris Pavlovs. Ieeja bez maksas. Adrese: Džūkstes Biedrību nams, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Gaismas un skaņu spēles – PASTAIGA “Mani sapņi dejo”

Vēl līdz 6.janvārim baudi vakara izgaismotās, skaņu spēlēm bagātās pastaigas Šlokenbekas muižā!  Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Tukuma novads.

Zvaigznes dienu apvij daudz ticējumu – par laikapstākļiem vasarā, ražu, veselību un arī nāvi. Ko mums nesīs Zvaigznes diena nākotnē? Viens no ticējumiem vēsta – ja Zvaigznes dienas nakts ir ļoti gaiša un ir redzamas trīs spožas zvaigznes, nākamā vasara būs laba un auglīga. Tad nu vērosim, kāda atnāks Zvaigznes dienas nakts!

Komentāri

      1. Bez kristietības var mierīgi iztikt. Vienīgi mācītājiem būs jāmeklē cits darbs. Piemēram, celtniecība vai gaterī. Nu, nevarēs vairs mēļot un par mēļošanu naudu saņemt.

      1. Mācītāji tiek aicināti Rīgas ZOO tīrīt kamieļa mēslus. Vakance vel ir silta.

  1. Šizofrēnijas simptoni: Murgu idejas: cilvēki tic lietām, kuras patiesībā neeksistē. Piemēram, viņi tic, ka ir apdraudēti vai ka cilvēki apkārt aprunā viņus, lai arī tā nav patiesība-es arī ticu,ka visi mani uzklausa un tic i man i manis izdomātiem pesteļiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *