Ziemassvētki Džūkstes Pasaku muzejā

17. decembrī 13.00 Džūkstes Pasaku muzejs aicina ieskandināt Ziemassvētkus kopā ar Saulgriežu Rūķi no Sēmes. Vilksim bļuķi, izzināsim latviskās saulgriežu tradīcijas, gatavosim cepumus, liesim laimi, izveidosim Ziemassvētku eglīšu rotājumu. Mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja satikt Ziemassvētku vecīti (līdzi var ņemt gardumu paciņu).

 

Dalība: 3.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Informācija un pieteikšanās līdz 16. decembrim: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv. Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. www.tukumamuzejs.lv.

 

Vairāk par Tukuma muzeja pasākumiem lasāms: www.tukumamuzejs.lv

 

Komentāri

 1. Jap. Liekas ka it visi mūsu vietējie folkloristi ir pagūlušies zem kristietības tupeles. Skumji.
  Baltu pagānisms nevienam nerūp. Šķiet kā šādu steriotipu kultivē speciāli. Mūsu kristīgie folkloristi padara baltu pagānismu sekulāru un iemanās pat šīs sekulārās izdarības piesārņot ar kristietības sārņiem pēc jaunākajām vēsmām. Ar globalizācijas piesitienu.

 2. Rūķi un Santa Klauss jeb katoļu svētais niks ir KokaKolas reklāmas kampaņa, kas radās 20. gadsimta sākumā ASV un iegājusies pasaulē. Kamdēļ Ziemas saulgriežu svētkus maldīgi asociēt ar kaut ko tādu? Tas tiek speciāli darīts? “Saulgriežu rūķis” skan reāli krinžīgi un nedabiski.

 3. Tā vietā lai taisītu savus ”pareizos” Ziemassvētkus, Skolniekzellis māk tikai zākāt tos, kas organizē Ziemassvētkus.
  Vienīgais, kas skan krinžīgi un nedabiski ir komunists-atejists(no vārda ateja) Skolniekzellis.

  1. Asatru – ticība Skandināvu Dieviem. Druidrisms/Vikka – ticība Ķeltu Dieviem. Ridnovirstvo – ticība Slāvu Dieviem. Hellēnisms – ticība Olimpa kalna Dieviem. Kemetisms – ticība Nīlas Dieviem.

  2. 2023 saka: 11.12.2023 18:59 Es neesmu komunists. Un es neesmu atteists. Tas kā asiņainajai ebreju folklorai es neticu vel nenozīmē, ka es būtu ateists (bezdievis).

 4. Cilvēki svin Ziemassvētkus kā viņiem tīk, vāra zirņus, liek galdā cūkas šņukurus, mielojas ar piparkūkām, dzer Coca-Colu un vēl 101 jaukas lietas.
  Lūdzu netraucē viņiem svinēt svētkus!
  Ja tev viss tas nepatīk, lien savā alā, grauz sasalušās sēnes un pielūdz savus mežoņus.
  Esi komunists un kā vēl esi, jo tev piemīt komunistu pati galvenā īpašība- skaudība, kā arī gribi, lai visi dzīvo tik slikti kā tu savā bomžu pasaulē.

  1. 2023 saka: 11.12.2023 21:09 Kāpēc Jūles svētkus (eng: Yule) te nesvin? Skandināvija ģeogrāfiski mums ir tuvāka par Izraēlu. Vienīgi skandināvi savas ticības vārdā negalināja veselas tautas un neiznīcināja veselas kultūras. Bet ebreju folkloras vārdā ir nogalinātas veselas tautas un iznīcinātas veselas kultūras. Un man nepatīk kā Ziemas saulgriežu svētkus ir apsēdis un monopolizējis Kristus kults. Ļoti nepatīk.

  2. 2023 saka: 11.12.2023 21:09 Es esmu par seno Baltu tautu Dievu un Dieviešu godāšanu Baltijā. Jo tā ir baltu tautu natīvā, politeiskā ticība, kuras saknes un dzimtene ir te. To ko kristīgie varmākas izdarīja ar Baltu zemi 12. gadsimtā, es centīšos mainīt 21. gadsimtā. Vēsturiskajai taisnībai ir jāuzvar. Lai godāti senie Baltu tautu Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *