Vieni svētki tikko beidzas, nākamie jau sākties steidzas

Arī šajā nedēļas nogalē gaidāma plaša pasākumu programma Tukuma novadā. Gan balle Kandavā, gan izrāde – piejūrā, Smārdes svētki un svinības Pūrē. Atliek vien izvēlēties!

Pludmalē un uz pils kāpnēm   

Jau šovakar, 28. jūlijā 20.00, pasitis padusē sēžamo, tiek gaidīts Zentenē, kur uz pils kāpnēm būs iespēja noskatīties teātra «Āža dziesma» jaunāko izrādi. Vēl pirms tam, 28. jūlijā 19.00, Engures Auniņparka estrādē būs skatām muzikāla komēdija divos cēlienos – «Preilenīte», ko pēc Jukuma Palēviča motīviem veidojis Voldemārs Šoriņš. Savukārt Slampes pusē šovakar 19.00 – radošajā kvartālā «KultūrElpa Liepās» muzicēs Riharda Saules.

Arī sestdienu var turpināt baudīt tieši ar teātra mākslu, jo 29. jūlijā 20.00 Kandavas brīvdabas estrādē būs izrāde «Precies, māsiņ!», bet 19.00 un Ragaciemā – ciemnieku kārtējais, nu jau desmitais veikum – humoristiski teatrāls skatījums uz dzīvi piejūrā. Pēc abām izrādēm – zaļumballes.

Lieliem un maziem

Ballēties tāpat sestdiena aicina arī Jaunpilī – 29. jūlijā 22.00 to estrādē spēlē grupa «Brīvdiena». Ja sirds pieprasa kaut ko no mūsdienu mūzikas, var doties uz Smārdes pagastu, kur svētku ietvaros vakarā, 21.00, uzstāsies «Bermudu divstūris». Visas dienas garumā pagastā – sports, dārza svētki un dažādas atrakcijas bērniem. Kā arī pie sevis svētkus aicinās atzīmēt «Apgrieztā māja», uz kuru tiks organizēts arī bezmaksas transports. Īpaši pasākumi bērniem nedēļas nogalē paredzēti arī Pūrē. Ja sestdien, 29. jūlijā, suminās jaunos pūreniekus, tad svētdien, 30. jūlijā jau no 10.00 sporta laukumā būs sporta svētki tieši bērniem. To noslēgumā – putu ballīte.

Jēkabi un Anna

Tautiski tradicionālie svētki 29. jūlijā 13.00 norisināsies arī Pastariņa muzejā, kur atzīmēs Saimnieka un Saimnieces jeb Jēkaba un Annas dienu. Šī diena Pastariņa muzejā jau kļuvusi par tradicionāliem svētkiem, kur apmeklētājus sagaida amatnieku un mājražotāju tirdziņš, brīvdabas teātra izrāde, radošās darbnīcas un saimnieka un saimnieces meistarklases.

Komentāri

    1. Skolnieciņš saka: 28.07.2023 13:24 ”Pasteļi” ir kristiešu lietots žargonvārds. Ja tev kaut kas manī nepatīk, tas tev nedod it nekādas tiesības kaut ko rakstīt manā vārdā uz zagt manu segvārdu. Tev nav tādu tiesību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *