Vēsturisko parku un dārzu dienās Jaunmoku pilī  stāstīs Aleju stāstus

Latvijas Piļu un muižu  asociācijas vēsturisko parku un dārzu dienu ietvaros 16.jūlijā Jaunmoku pils aicina izzināt parkā esošo liepu aleju stāstus un baudīt mūziķa Denija Griezes koncertu.  

Vēsturisko parku un dārzu dienas  Latvijas pilīs un muižās šogad notiek no 14. līdz 16.jūlijam. Šī gada svētku tēma ir izraudzīta – Dārzs un ūdens. Tēma sevī ietver gan piļu un muižu parkos esošos dīķus, upes un ezerus, gan parka augu, ziedu bagātības.

Jaunmoku pils stāsts 16. jūlijā būs par liepziedu smaržas un bišu sanoņas piepildītajām simtgadīgajām liepu alejām. Parasto liepu aleja veidota gar pils dīķi, otra – Holandes liepu aleja gar rododendru dārzu.

Pl. 13:00 un 15:00 apmeklētāji kopā ar pils dāmu varēs doties vasaras smaržu pilnā pastaigā pa pils parku un iepazīt abu aleju stāstus. Vērīgākie klausītāji uzzinās, kas tad īsti ir Tilia cordata, Tilia vulgaris, Pleurosticta un citas dabas vērtības parkā.

Apmeklētājiem būs iespēja individuālo izstaigāt “Puķu ceļu”, kas tika atklāts 2018. gadā. Šo taku, kuras garums ir ~90 metri rotā trīskrāsu ziemciešu dobes un graudzāles 787 kvadrātmetru platībā.

Pl. 14:00 pils lapeni un dīķa apkārtni pieskandinās tukumnieka,  mūziķa un dziesmu autora Denija Griezes muzikālā uzstāšanās. Pār pils dīķi izskanēs viņa zināmākie skaņdarbi – “Tā kā tu” un “Pēc saules rieta”, kā arī tiks atskaņota jaunākā dziesma – “Mammai rūp”, kas radīta pēc viesošanās Latvijas skolās kopā ar skatuves kolēģi Nikolaju Puzikovu.

Apmeklētājiem atvērts būs muzejs, kurā iespējams apskatīt pils salonus, Meža muzeja ekspozīcijas un Tukuma tēlotājmākslas studijas izstādi “Krāsu lidojums”. Savukārt, vasaras kafejnīcā atpūtnieki varēs sevi palutināt ar gardu kafiju, kūkām un citiem labumiem.

Dalība pasākumā bezmaksas, ieeja muzejā pēc cenrāža.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *