Uz kādām izstādēm doties janvārī Tukuma pusē?

Gūsti iedvesmu izstādēs Tukuma pusē!

Jauns gads, jauna iedvesma! Kas zina, varbūt arī tu sevī atradīsi šogad kādus īpašus, vēl neapjaustus talantus. Iedvesmu lieliski gūt var, nākot uz izstādēm. Ieskaties janvāra mēneša izstāšu apkopojumā un apmeklē kādu no Tukuma puses kultūras iestādēm!

Izstāde “Trauslums” – Tukuma pilsētas Kultūras namā

Studijas “Krāsmute” apvienības “Bohēmistes” darbu izstādē “Trauslums” skatāmi ļoti dažādi darbi. Katrs no tiem ir unikāls un īpašā veidā atklāj tā autoru. Izstāde liecina par stipriem raksturiem un mērķtiecību, kas netraucē sižetiski atklāt trauslas un sievišķīgas tēmas. Ekspozīciju vieno pozitīvs spēks, optimisms un, nenoliedzami – Ziemassvētku gaidas.​ Izstādē skatāmi Ingemāras Treijas, Ilzes Cērpiņas, Ivonnas Bredovskas, Mārītes Saulītes, Lienes Ratnieces, Guntas Pelītes, Violas Zaltānes, Zanes Siliņas un Maritas Andruses darbi.​Ieeja izstādē bez maksas. Izstādi iespējams skatīt Tr.15:00-19:00; C.10:00-14:00 kā arī TPKN pasākumu laikā. Vairāk informācijas www.tukumakn.lvAdrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

 

Tukuma Pils tornī apskatāma izstāde “Mainīgais Tukums”

Eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu.

Šogad apritēja 770 gadi kopš pirmo reizi minēts Tukuma nosaukums. 1253. gada 4. aprīlī Kurzemes bīskaps Heinrihs fon Licelburgs (Lützelburg) un Vācu ordeņa pārstāvji daudzu liecinieku klātbūtnē noslēdza Kursas sadalīšanas līgumu, kurā starp 150 vietvārdiem parādās arī pirmais dokumentāli apstiprinātais Tukuma vārds – Tuckemen. Turpmākos gadsimtos postošo karu,  ģeopolitiskā stāvokļa un etniskās apdzīvotības izmaiņu rezultātā nepārtraukti mainījās Tukuma veidols. Šo izmaiņu izpausme saistīta arī ar Tukuma nosaukuma pārvērtībām. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Tukuma Pils tornis, Brīvības laukums 19a, Tukums.

Tukuma Mākslas muzejā baudāma klusā daba

Mākslas izstādē “Klusāk” skatāmi Tukuma muzeja mākslas kolekcijas skaistākie klusās dabas žanra darbi. Eksponēti Borisa Bērziņa, Induļa Zariņa, Ojāra Ābola, Līvijas Endzelīnas, Leonīda Āriņa, Imanta Vecozola mākslas darbi un citu nozīmīgu Latvijas mākslinieku interpretācijas par klusās dabas žanru, iedvesmojot apmeklētājus apstāties un atklāt skaistumu, kas mūs ikdienā ieskauj, bet varbūt bieži pazūd tā ierastumā. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Tukuma Mākslas muzejs, Harmonijas iela 7, Tukums.

Tukuma Audēju darbnīcā – “Raibi”

Jūrmalas kultūras centra aušanas studijas “Bulduru audējas” izstādē “Raibi” apskatāmi koši un krāsaini lakati un segas, un vēl kāds svētku pārsteigums tikai Bulduru audējām raksturīgā izpildījumā. Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā – bezmaksas. Izstāde atvērta līdz 2024. gada 13. janvārim. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Tukuma Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums.

Durbes pilī izstādes “ARTEFACTUM”, “Sibīrijas vēstules” un “Zili baltās pasaules valdzinājums”

Vēstules uz bērza tāss ir īpaši nozīmīga dokumentārā mantojuma kolekcija, kas iekļauta UNESCO Pasaules atmiņas programmas Latvijas nacionālajā reģistrā. Izstādē līdz pat 2024.gada novembrim Durbes pilī skatāms bagātīgs informatīvais materiāls, kā arī vēstuļu autoriem piederējušie priekšmeti, ko deponējuši 11 Latvijas muzeji. Deportēto cilvēku personiskās lietas – pieraksti, trauki, apģērba elementi, rokdarbi un citi priekšmeti – palīdzēs iepazīt traģiskos likteņstāstus. Savukārt, “ARTEFACTUM” izstāde tevi ievedīs arheoloģijas, tautas daiļrades un mākslas artefaktu pasaulē, kas pētāma, aplūkojama līdz pat 2024.gada 3.novembrim.

Vēl Durbes pilī līdz pat 2024.gada 31.martam apskatāmi 18.-20. gadsimta angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi. Tā ir pirmā izstāde Latvijā, kurā apkopoti Latvijas muzejos un privātkolekcijās esošie angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi. Nāc uz izstādi un piedzīvo estētisku baudījumu, kā arī atklāj neparasto dekoru un krāsu daudzveidību! Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums.

Džūkstes Pasaku muzejā – “Par tēviem un meitām”

Džūkstes Pasaku muzejā līdz 2024.gada 12.maijam apskatāma Ievas Krūmiņas lielformāta foto izstāde “Par tēviem un meitām”. Izstādē – gan fotogrāfijas, gan arī Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lvAdrese: “Lanciņu skola”, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Tukuma mākslas studijas “Bohēmistes” darbi apskatāmi Šlokenbekas muižā

Mākslas studijas dalībnieces Ingemāra Treija, Ilze Cērpiņa, Ivonna Bredovska, Mārīte Saulīte, Viola Zaltāne, Liene Ratniece, Marita Andruse un Zane Siliņa aicina apskatīt izstādi muižā darba dienās no 10:00 līdz 16:00. Vairāk informācijas pa tālruni 28301020. Adrese: Šlokenbekas muižas ansamblis, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads.

Kandavas kultūras nama galerijā “Vējspārns”  – Dainas Dubras darbu izstāde

Ciemos uz Kandavu atceļojušas Dainas Dubras gleznas. Nāc apskati, sajūti to maģiju. Izstādes nosaukums “Viļņošanās”. Vairāk informācijas www.kandava.lvAdrese: Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads.

Kandavas novadpētniecības muzejā – divas izstādes

No 1.decembra līdz 2024.gada 1.februārim apskatāma izstāde “Zīles un rukši”, bet līdz 31.janvārim apskatāma Kitijas Švīgeres dzimšanas dienas gleznu izstāde “… bet tu atnāc!”. Adrese: Talsu iela 11, Kandava, Tukuma novads.

Slampes Kultūras pilī – “Ziedi ziemas noskaņās”

Slampes Kultūras pilī līdz 25.februārim apskatāma Zentas Puriņas gleznu izstāde “Ziedi ziemas noskaņās”. Vairāk informācijas pa tālruni 20005704. Adrese: “Kultūras pils” Zemgales iela, Slampe, Tukuma novads.

Jaunmoku pilī skatāma mākslinieces Ilvas Ievānes gleznu izstāde “Atmiņas par jūru”

Jaunmoku pils Torņu zālē apskatāma mākslinieces, dizaineres un pedagoģes Ilvas Ievānes gleznu izstāde “Atmiņas par jūru”, kurās atspoguļotas mākslinieces atmiņas par laiku, kurš pavadīts Zviedrijas salā Grunsundē.

Izstādē apskatāmie mākslas darbi tapuši, māksliniecei vairākus mēnešus dzīvojot pāri jūrai uz vienu no skaistākajām un tūristu apmeklētākajām salām Zviedrijā – Grunsundē. Ikdienā tā ir sala ar vienkāršiem zviedru iedzīvotājiem, bet vasarā – paradīze tūristiem un atpūtniekiem – miljonāriem. Izstādē Ilva Ievāne caur gleznām dalās ar saviem iespaidiem, sajūtām un vērojumiem par dzīvi uz salas – ainava ar pelēkiem miglainiem rītiem un biedējoša ar zibeņainām vētrām, krāšņa ar dzelteno narcišu puduriem un nomierinoša ar sapņaini zilo lavandu smaržu. Vairāk informācijas www.jaunmokupils.lvAdrese: Jaunmoku pils, Rīgas – Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Jura Ģērmaņa gleznu izstāde “Latvijas ainavas” Lapmežciema tautas namā

Lapmežciema tautas nama mazajā zālē no 1.novembra līdz pat 2024.gada 17.janvārim būs skatāma Jura Ģērmaņa gleznu izstāde “Latvijas ainavas”. Adrese: Lapmežciema tautas nams, Liepu iela 2, Lapmežciems, Tukuma novads.

Ejam uz muzejiem, pilīm, kultūras iestādēm un izstādēm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *