Tukuma Mākslas muzejā būs skatāma klusās dabas izstāde ar nozīmīgu Latvijas mākslinieku gleznām

No 2023. gada 2. decembra Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7) būs skatāma izstāde “KLUSĀK. Klusā daba Tukuma muzeja mākslas kolekcijā”. Skatāmi Tukuma muzeja mākslas kolekcijas skaistākie klusās dabas žanra darbi, iedvesmojot apmeklētājus apstāties, un atklāt skaistumu, kas mūs ikdienā ieskauj, bet varbūt bieži pazūd tā ierastumā.

“Cilvēki nebūt neiet izstādē skatīties ne upes līcīti, ne saulespuķes, ne kāda cilvēka seju. Mākslā grib skatīt lietas un pasauli tādu, kādu to var parādīt tikai mākslinieks – kāpinātas izjūtas, izprastas parādības, atklājumus”, tā rakstījis Tukuma muzeja dibinātājs, gleznotājs Leonīds Āriņš savā dienasgrāmatā.

Tukuma Mākslas muzeja vadītāja Inese Klestrova: “Izstāde, kurā skatāmi Tukuma muzeja mākslas kolekcijas skaistākie klusās dabas žanra darbi, sniegs skatītājam atelpu no straujā dzīves tempa un trokšņainās ikdienas, tā mudina uzkavēties klusuma un miera pasaulē, nododoties sava veida meditācijai par priekšmetiskās pasaules attēlojumu dažādību, daudzslāņainību un brīžiem pat noslēpumainību.

Izstādē skatāmas Borisa Bērziņa, Induļa Zariņa, Ojāra Ābola, Līvijas Endzelīnas, Leonīda Āriņa, Imanta Vecozola un citu nozīmīgu Latvijas mākslinieku interpretācijas par klusās dabas žanru.

 

Izstāde Tukuma Mākslas muzejā apskatāma no 2023. gada 2. decembra līdz 2024. gada 3. martam.

 

Komentāri

  1. nezinu , tās drīzāk ir nesaprotamas uztriepes, – tā, it kā bērns būtu mīdījies uz audekla ar kājām…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *