Tukuma jaunie pianisti piedalās starptautiskā festivālā

Pagājušajā nedēļā, 8. martā Tukuma mūzikas skolas klavieru klases audzēkņiem bija iespēja piedalīties IX Starptautiskajā mūzikas un mākslas skolu klavieru ansambļu festivālā – konkursā “Muzika sujungia mus 2024”, kas norisinājās Lietuvas gleznainajā pilsētā Pluņģe.

Tā kā Pluņģe ir viena no Tukuma sadraudzības pilsētām, un mūsu komunikācija ilgst jau daudzus gadus, starptautiskā pasākuma žūrijā tika pieaicināta mūsu skolas izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle. Klavierspēle” vadītāja Mārīte Folkberga.

Konkursa-festivāla noteikumi paredzēja brīvu divu dažāda rakstura skaņdarbu izvēli, kas padarīja pasākuma programmu patiesi vispusīgu: tika atskaņoti visdažādāko laikmetu un stilu skaņdarbi, šeit skanēja gan “zelta klasikas” repertuārs, gan džeza tēmas, lielu daļu repertuāra sastādīja lietuviešu mūsdienu komponistu jaundarbi. Kopumā, četrās vecuma grupās, konkursā piedalījās 34 klavieru dueti un trio.

Mūsu skolu pārstāvēja trīs dueti dažādās vecuma grupas. Mazākais, bet brašais 2.klases audzēkņu duets Elīza Rudzīte un Evelīna Miķelsone (sk. N.Mežgale) A grupas 14 ansambļu konkurencē izcīnīja 1.vietu un saņēma arī papildus diplomu par ansambļa saskaņotību. 5.klases audzēknes Elīna Lenora Medne un Laila Ieva Ķiņķere (sk. N.Mežgale) B grupā starp 10 ansambļiem ieguva 3.vietu, bet 7.klases klavieru duets Made Guļāne un Emīlija Šmita (sk. M.Folkberga) C grupas 7 kolektīvu konkurencē ieguva 2.vietu un saņēma arī papildus diplomu par labāko mūsdienu skaņdarba izpildījumu.

Audzēkņi ir pelnījuši uzslavas ne tikai par skaņdarbu tehnisko un māksliniecisko izpildījuma līmeni, bet arī par uzņēmību un mērķtiecību, jo spēle duetā, jeb ansamblī, prasa īpašu prasmju apguvi, kas, savukārt, prasa papildus nodarbības un patstāvīgo darbu. Vēlamies teikt milzīgu paldies mūsu audzēkņu vecākiem, kuriem mūsu jauno mākslinieku gatavošanās festivālam prasīja ne tikai to lielo līdzdalību un pacietību, kas parasti pavada bērnu mācību procesu mūzikas skolā, bet arī papildus braucienus un mēģinājumus, jo daudzi bērni dzīvo ārpus pilsētas. Turklāt, šoreiz vecākiem bija jārūpējas arī par ansambļu saskaņoto tēlu izveidošanu.

Lielu paldies vēlamies teikt Tukuma novada pašvaldībai  par transporta nodrošināšanu, un personīgi šoferītim Mārtiņam par mūsu nelielā kolektīviņa ātro un komfortablo nogādāšanu uz Pluņģi un atpakaļ.

Komentāri

  1. Nu malaci .ta tik turpinat.audzekniem paldies par centibu un panakumiem bet pedagogien par sagatavosanu….muzika ir ne tikai instrumenta spele..bet ari dzivesveids.ja izvelas muzikanta nakotni..lai muzicesanas prieks nekad nezud..kaut ari savu nakamo profesiju neizvelesiet muziku…uzspelesiet draugiem..klavieres ir loti skanigs taustininstruments.man ari no bernibas patika spelet klavieres un dziedat ko apguvu pasmacibas celaa.velak pieversos sintizatoram…profesionala pianiste neeesmu..bet pusaudzu gados speleju vietejaa vokali instrumentalahjaa ansamblii un biju soliste..uhhh tie tik bija laiki…turaties berni un lai daudz panakumu muzicejot…jo muzika ir viena no skaistakajam makslam kas cilvekiem vairo prieku rada pizitivas emocijas izklaidee nomierina…dazadas dzives situacijas. Cik tuksa gan butu musu dzive bez muzikas vai ne..dvesele nemil tuksumu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *