Trešo reizi notiks Demokrātijas festivāls

Demokrātijas festivāls Kuldīgā šogad notiks  28. un 29. jūlijā, Kuldīgas pilsētas dārzā.

Festivāls, kurā piedzīvot demokrātiskas kopābūšanas prieku

Ir tik patīkami atrasties starp savējiem, būt īstiem, autentiskiem, runāt atklāti, drosmīgi un zināt – mani pieņem. Parasti šīs sajūtas saistās ar atrašanos tuvu draugu lokā. Bet kā būtu, ja šādas labvēlīgas un atbalstošas attiecības pārnestu uz plašāku sabiedrību? Demokrātijas festivāls Kuldīgā ir mēģinājums radīt iespēju dažas dienas būt pasaulē, kurā arī starp svešiniekiem un pretēju viedokļu pārstāvjiem var notikt satuvinošas sarunas, klausīšanās, sadzirdēšana un priecāšanās par to, cik dažādi esam. Demokrātiskā sabiedrībā mēs esam dažādi, taču par spīti atšķirībām mums jāspēj sadarboties, bet tas vislabāk izdodas tad, kad cilvēki cits citam uzticas, novērtē otru un jūtas līdzvērtīgi.

Kas notiks festivālā?

Festivāls ir paštaisīti demokrātijas svētki, kas nozīmē, ka jebkuram interesentam tiek dota iespēja eksperimentēt ar dažādiem pasākumu formātiem, kuru mērķis ir palīdzēt attīstīt prasmes, kas noderīgas, dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā, pievērst uzmanību sabiedrībā aktuālām tēmām un svinēt svētkus par godu demokrātijai.

Tāpat kā iepriekšējos gados festivālu atklās sarunu vakars “Demokrātijas kafejnīca”, kurā apmeklētāji pēc nejaušības principa tiks sēdināti pie galdiņiem, lai kāda slepenā viesa vadībā risinātu sabiedrībā aktuālas tēmas. Būs izrāde “Deķis”, kas radīta pēc Latvijas Satversmes motīviem, foruma teātris, kas ļaus pašiem apmeklētājiem uzvest nelielas etīdes, lai meklētu risinājumus dažādām ikdienas situācijām. Būs demokrātijas spēles, diskusijas, pikniks, dzīvā bibliotēka, un darbosies mantu maiņas punkts. Neiztrūks arī kritiskās nots – festivālā tiks izspēlēta tiesas prāva, kur uz apsūdzēto sola tiks sēdināta demokrātija. Būs dažādas darbnīcas un aktivitātes bērniem. Noslēgumā paredzēta kopīga izkustēšanās Demokrātijas  diskotēkā.

Organizējot festivālu, tiek piedomāts, lai tas būtu ne tikai apmeklētājiem, bet arī videi draudzīgs pasākums.

Pilna festivāla programma tiks publicēta vēlāk, taču jau tagad var sekot jaunumiem Facebook lapā “Demokrātijas festivāls Kuldīgā” un interneta vietnē www.demokratijasfestivals.lv.

 

Komentāri

  1. Jau pats pasākuma pieteikums atstāj iespaidu, ka to sacerējis cilvēciņš, kam katra acs skatās savā virzienā.

    1. Ir jārunā par dažādām tēmām. Arī par tām, par kurām sabiedrība izvairās runāt. Runā un topi sadzirdzēts. Nelikumības mīl klusumu. Tāpēc ir jārunā, ir jākliedz. Un to jādara ir skaļi un ar protestu. Māksliniecisku, ekspresīvu un dzīvīgu.
      Dieviete Temīda cilvēkam reiz teica:«Tev nebūs patiesību zaimot!». Un es pie šī principa arī turos. Patiesība var būt pretīga un neglīta. Tā var būt riebīga un atbaidoša. Bet tā ir realitāte un īstenība.

  2. Nu žēl, ka tāds viedoklis. tas vien liecina ka Adriatico nekad tur nav bijis un pateisībā nav informēts kas tas ir.

    1. Kā jau minēju, aprakstītā pasākumu “programma” liek izdarīt secinājumus par pašiem pasākumiem, to ideoloğiju, noderību sabiedrībai kā tādai. (ja esiet “Lampas” formāta tukšmuldēšanas atbalstītāji, neko darīt).

      1. Diemžēl uz šiem pasākumiem neaicina dievturus, kas var popularizēt senos Baltu tautu Dievus un senās Baltu tautu Dievietes. Vietā, kur vienlaikus pulcējas daudz cilvēku, var dalīt bukletus un taisīt seminārus, t.i., komunicēt ar potenciālajiem ticīgajiem.
        Vel var taisīt zibakciju, lai e-pastiski tracinātu karu un kremli atbalstošos krievus ar pretkara aģitāciju, atbalstu Ukrainai un Latvju Dieviem. Es internetā ar to nodarbojos no sava studējošā e-pasta. Tas ir labs hobijs. Nav īsti normāli. Bet. Tā vismaz es izsaku savu pilsonisko pozīciju.

    2. tapportals.mk.gov.lv Šeit var publiski izteikties. Viedokli te neviens nedzēš un tevi šeit neviens neizsmies.

  3. Skolnieciņ, pasarg Dievs no tev līdzīgiem dalībniekiem, tu taču neko citu, kā apliet ar samazgām Kristiešus, neproti un negribi.
    Tev diskusija un viedokļu uzklausīšana ir svešs jēdziens.
    Skolnieciņ, ko pīksti, negaidi, ka tev visu gatavu uz paplātes pasniegs, bet pats organizē savu mežoņu rituālu festivālu, goda vietā liekot indīgās sēnes, mērcētas āža ….

    1. 2023 saka: 27.06.2023 14:22 Vispār es kristiešus e-pastiski nekad nekritizēju. Pret kristietību es izturos kā pret sezonālu dabas parādību bez jebkādām emocijām. Piemēram, es sūtu pagāniskus e-pastos, kuros es atbalstu Ukrainu. Protams, rakstu es angļu valodā. E-pastus es arī atbilstoši noformēju ar pagānisko rituālu bildēm. Mans studējošā e-pasts ļauj man sūtīt līdz 35MB lielus pielikumus. Parastie bezmaksas e-pasti ļauj sūtīt vien 25MB lielus pielikumus. Atšķirība ir jūtama.

    2. 2023 saka: 27.06.2023 14:22 No publiska pagānu festivāla organizēšanas es atturēšos, jo tad mani neņems darbā nevienā zinātniskajā institūtā vai arī uzņēmumā atbilstoši manai specialitātei. Un, jā. Valsts policiju un kratīšanu savā īpašumā es negribu. Tik stulbs es neesmu, lai sapostītu sev dzīvi. Taču es kā pagāns atbilstoši Eiropas Savienības Pamattiesību hartai drīkstu brīvi paust savu viedokli. Un es to arī daru likuma ietvaros.
      Piemēram, man nepatīk, ka zinātniskā enciklopēdija ”Britannica” dievturus apraksta kā Velna pielūdzējus. Un es kā Latvijā dzīvojošs pagāns uzrakstu uz enciklopēdijas ”Britannica” kontakt e-pastiem, ka es nepiekrītu viņu paustajam viedoklim. Latviešiem nevajag būt gļēviem. Ja kāds raksta par latviešiem ko sliktu, tad ir pieklājīgi publikāciju autoram uz to ir jānorāda un jāpauž sava neapmierinātība. Klusēt nevajag.

      1. He he, izrādās dižais pagāns izrādās nožēlojams liekulis un pašlabuma meklētājs, kuram pirmajā vietā ir piķis nevis pagānu rituāli.
        Ja jau baidies, ka policija kratīs tevi, tad sanāk , ka, tik tiešām, pagāni savos rituālos veic pretlikumīgas un kriminālas darbības.

        He he, te tev nu bija, sirdsšķīstie pagāni veic krimināli sodāmus rituālus, jo likumpaklausīgam cilvēkam no policijas nav jābaidās.

        1. 2023 saka: 27.06.2023 15:17 Te nu sākās arī pagānu apmelošana. Citēju tevi:«Pagāni savos rituālos veic pretlikumīgas un kriminālas darbības.». Ja tu mani te tagad apmelo, tad kas gan notiktu reālajā dzīvē? Notiktu apmelošana. Un policija ticētu ļaužu pūlim, kas melotu, nevis man.
          «He he, te tev nu bija, sirdsšķīstie pagāni veic krimināli sodāmus rituālus, jo likumpaklausīgam cilvēkam no policijas nav jābaidās.» lai policija varētu interesēties par cilvēku, pietiek pat ar izdomātu iemeslu. Lai izkratītu tavu un tavu radinieku māju, izjautātu kaimiņus un skolas biedrus, pietiek tikai ar aizdomām. Iesēdināt tāpat neiesēdinās, jo nav noziedzīga nodarījuma. Tomēr šie policijas apstrādāti ļautiņi mēļos un klīdīs baumas, tas negatīvi ietekmēs sociālo dzīvi. Cilvēks ir sociāla būtne. Un savstarpējās attiecības nosaka arī tavus ienākumus.

        2. 2023 saka: 27.06.2023 15:17 Bez naudas cilvēks nevar sevi sociāli realizēt. Piemēram, mani pamatskolā 7., 8.,9. klasē fiziski un emocionāli pazemoja. Lai gan mācījos es labi, jo vidējā atzīme bija virs 7 ballēm un bija godalgodas vietas novada mācību olimpiādēs un arī vienā valsts olimpiādē, bet stipendijas man neviens nedeva. Ģimenei tolaik bija trūcīgā statuss un brīvpusdienas sociālais dienests atteica dot. Varbūt ja es nebūtu nabags es būtu sportiskāks, nebūtu tik tizls un varbūt es nebūtu par apsmiekla un vardarbības objektu. Bet nu pāgātni nevar pārspēlēt un izlabot. Tieši pasaules netaisnība man atvēra acis uz pasauli un es sāku interesēties par senajiem Dieviem. Naudai ir nozīme, bet dvēselei arī.
          Saviem pāridarītājiem es esmu piedevis, bet sveicināties es ar viņiem nekad nesveicinātos. Un ja man darbā ar viņiem nāktos komunicēt, tad es to darītu tāpat kā ar jebkuru svešu cilvēku, bez diskriminācijas.
          Neraksti nekus. Tu visticamāk es karojošs kristietis. Es tevi nenosodu. Kristietība pati par sevi ir karojoša, to var pat izlasīt vēstures grāmatās. Bet tā ir jau vēsture.

    3. 2023 saka: 27.06.2023 15:17 Vienkārši es neesmu pašnāvnieks. Kāds labums senajiem Dieviem, ja mani cietumā vai psihenē iebāzīs? It nekāds. Mans viedoklis tādā gadījumā būs pilnībām noslāpēts un diskreditēts.

  4. Kārtējo reizi pārliecinos, ka esi apsēsts ar vajāšanas māniju un tā jau ir slimība.
    Ja nedari neko nelikumīgu, netraucē apkārtējos, pašvaldībā&policijā piesaki savu pasākumu, tad kāpēc lai policija aiztiktu tevi un kratītu tavu īpašumu.
    Cilvēki organizē visdīvainākos pasākumus un neviens viņus neaiztiek.

    1. 2023 saka: 27.06.2023 17:03 Vienkārši manu ledusskapi dažas reizes kratīja sociālo darbinieču trijotnes diez gan vulgārā veidā, kad biju skolēns. Tālāk vel kaut kāds kantoris, kurš it kā palīdz trūcīgām ģimenēm, ievāca par mani ļoti sensitīvus datus ar sociālā dienesta ziņu. Vel vidusskolas pēdējā klasē Valsts policijas trijotne kratīja manu māju, izskatīja visus manus e-pastus, telefonu, datoru. Izrakņāja manu māju. Un pratināja mani divas stundas. Vēlāk manas klases biedrenes kaut ko skolā jautāja par notikušo, lai gan viņām tas nebūtu bijis jāzina, jo par notikušo es nearvienu nerunāju. Klusos telefonus un baumas neviens neatceļ. Laikam tas bija tāpēc, ka es ielaminētas ex.klasesbieru bildes un ex.klasesbiedreņu bildes ieraku kapos. Nu, es no klusām izdarīju, tā lai mani neviens neredz. Un vienai ex.klasesbiedrenei māte bija vietējā policijas iecirkņa vietniece mazgadīgo jomā. Tāpēc tāda reakcija bija uz mani. Bet es bildes no izlaiduma ieraku ne tapat vien, bet tāpēc ka šie cilvēki man darīja pāri un skolotājiem tajā skolā viss bija vienalga. Tālākās darbības no policijas nesekoja, manas savāktās mantas policija man uzreiz atdeva pēc pratināšanas. Bet vidusskolā to visi zināja, lai gan es nevienam ne pušplēsta vārda neteicu. Kad es direktorei apjautājos par Simtsgades stipendiju vai citām stipendijām, man teica, ka man nepienākas un ka ar skolotājām tas ir pārrunāts. Direktore šo teikumu atkārtoja divas reizes kā tādu mantru. Jokaina atbilde. Bet es neko pretī neteicu. Pirmajā gadā universitātē un kad es pa vasaru strādāju pilsētā es jutu aizdomīgu policijas klātbutni. Piemēram, man visu laiku bieži pabrauca garām kāda VP vai pašvaldības policijas mašīna, kad es gāju uz maiņu un kad gāju no maiņas. Nezinu vai uz manu darba vietu kāds ciemos gāja vai ne. Jokaini tas bija.
      Bieži vien lielie un varenie ir valdonīgi, bet ja tu viņiem atbildi tik pat rupji kā viņi ir pret tevi, tā uzreiz seko sūdzēšanās un arī policija. Bet tā ir jau pagātne. Bet man patīk, ka policisti mani apsaukāja par sektantu un nenormālo. Viņi pat savus vārdus nenosauca, darbojās kā tipiski interneta troļļi. Anonīmi tevi nodirš.

    2. 2023 saka: 27.06.2023 17:03 Šaubos. Mana pieredze ar noēšanu rāda, ka piesieties var pie visa. Man pat nav skaidrs kāpēc sociālais dienests kratīja manas ģimenes ledusskapi dažas reizes, kad es biju nepilngadīgs. Bet sociālais dienests brīvpusdienas un likumā paredzēto NĪN atlaidi nepiešķīra, lai gan ģimenei bija trūcīgās ģimenes statuss. Un reizi trijos mēnešos bija jādeklarē savi ienākumi, tā to pareizi tagad sauc. Sākumā vecāki bankā maksāja naudu par izziņas saņemšanu ik pēc trīs mēnešiem. Bet vidusskolā es pieklājīgā veidā sūtīju savu vecāku bankas konta pārskatus uz sociālo dienestu elektroniski. Esmu redzējis pietiekoši daudz nejēdzību. Tāpēc par iespējamu apmelošanu es nebrīnītos. Un nonivilēt to universitātes diplomu, kuru izdzīvošanas režīmā es tagad iegūstu, negribu. Pie tam pēc kratīšanas un dumiem jautājumiem vidusskolā no nepiederošām personām, es neesmu diez ko ekstraverts. Sazin ko var no mūsu sabiedrības sagaidīt. Ja tu te sāc mani apmelot, bet daži idioti valkā manu segvārdu, tad ar sliktām sekām dzīvē es negribu saskarties. E-pastiski no sava universitātes e-pasta ir drošāk rakstīt un paust savu viedokli. Piemēram, simtlatnieku prorammas sakarā.

      1. ”Skolnieciņš un ledusskapja kratītājas” jaunais hīts pie latviešu literatūras debesīm.

        1. 2023 saka: 27.06.2023 18:39 Bet tas ir pazemojoši, kad trīs tantes tev uzdod kaudzi debilu jautājumu, pie reizes jautā kāpēc tu nestrādā (jautājums skolēnam). Lai gan pēc 11. klases es strādāju, pat būdams skolēns. Taču tagad es domāju, ka labāk es būtu rakstījis ZPD kādā zinātniskajā institūtā tāpat kā RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēni. Man tad vismaz MLĶF būtu vismaz izredzes uz stipendiju.
          Pats ironiskākais, ka brīvpusdienas piešķirt man konsekventi atteica. Pazemot, ielauzties manā mājā pašvaldības sociālā dienesta komisija 3 cilvēku sastāvā var, bet brīvpusdienas mazgadīgam skolēnam piešķirt nevar. Par ar trūcīgā statusu to nevar. Tas ir absurds. Teātris.

        2. 2023 saka: 27.06.2023 18:39 Bet par tām brīvpusdienām es ar valsti vel tiesāšos, kad pabeigšu mācības universitātē. Tur vel vainīgās amatpersonas atbildēs par nolaidību likuma priekšā.

    3. «2023 saka: 27.06.2023 17:03 Kārtējo reizi pārliecinos, ka esi apsēsts ar vajāšanas māniju un tā jau ir slimība.» Mediķis esi vai LU Zinātņu mājas medicīnas docētājs? Ja, nē. Tad klusē, jo diagnozes noteikšana nav tavā kompetencē.
      Man patīk, ka valsts var ievākt par tevi sensitīvus datus kratīšanas ceļā un tālāk to izpļāpāt citiem, pat ja noziedzīgs nodarījums nav bijis. Tobiš tu esi nabags, tev nepalīdz, tā vietā vel cenšas sačakarēt attiecības ar līdzcilvēkiem.

      1. 1. Bingo! par senstīviem datiem!
        Pats visu laiku visai pasaulei kladzina par savu nabadzību un tad izrādās, ka tie ir sensitīvi dati.
        2.Ko tā aizsvilies par vajāšanas mānijas(paranojas) slimību?
        Bez reāla pamatojuma tā neaizsviltos.

      2. 2023 saka: 27.06.2023 19:12 Mani tracina, kad par nabagiem smejas. Piemēram, Lauku atbalsta dienests par mani pasmējās, kad es pasūdzējos par nepamatoti augstu NĪN. Citēju Republikas laukuma 2 galvas slimnieku atbildi: ”lLauku atbalsta dienests (turpmāk – Dienests) _BLABLABLA sensitīvi dati_ saņēma Jūsu e-pastu, ar kuru atkārtoti informējat, ka nepiekrītat lauksaimniecības zemes (turpmāk – LIZ) izvērtējumam Jūsu tēva īpašumam, kur ietilpst zemes vienība ar kadastra apzīmējumu _BLABLABLA sensitīvi dati_. Lai gan Dienests izprot e-pastā norādītos apstākļus par zemes īpašnieka finansiālo stāvokli, tomēr vērš uzmanību, ka Dienesta pienākumos ietilpst tikai platības izvērtēšana. Normatīvie akti nosaka kritērijus, kad Dienestam platību ir tiesības atzīt par “Koptu”, ko Dienests arī norādīja _BLABLABLA sensitīvi dati_ e-pastā. Konstatējot, ka normatīvajos aktos noteiktie kritēriji nav ievēroti, Dienestam nav tiesību zemes vienībai piemērot statusu “Kopts”. Ņemot vērā gan šajā atbildē, gan jau _BLABLABLA sensitīvi dati_ e-pastā norādīto, Dienests informē, ja turpmāk no Jums saņems līdzīga satura e-pastus, tad atbilstoši Iesniegumu likuma 7.panta pirmās daļas 5.punktam Jūsu e-pasti vai iesniegumi tiks atstāti bez izskatīšanas.”. Un šādi LAD iesmej par trūcīgām ģimenēm ar bērniem. Likumā ir paredzēta 90% NĪN atlaide trūcīgajiem, bet pašvaldība un LAD tik saldi smej. LAD darbiniekiem ir oligofrēnija smagā formā kopā ar lielummāniju.

  5. Es mīlu demokrātiju, kad var brīvi izteikties. Man patīk izteikties par simtlatniekiem. Cik labi, ka man ir studējošā e-pasts, no kura es varu rakstīt sūdzības par šo nelikumību.
    Darba likums ir svēts. Bet ja valsts to neievēro un bērnus abižo, tad šie bērni drīkst arī nepieaugt, bet gan čīkstēt un īdēt Satversmes 99. un 100. panta noteiktā kārtībā.

  6. Tu pats sev neliecies pretīgs, visu laiku tēlojot apbižoto un nabago?
    Tava apbižotība un nabadzība slēpjas tavā galvā un tavā deklasēto vidē, no kuras tu nemaz negribi izrauties un nicināt to.

    P.S.Labāk, lai ar tevi diskutē tavi gara radinieki-dubultnieki ”zariņa” raustītāji, tādi paši slimie kā tu.

    1. 2023 saka: 27.06.2023 22:00 Es varēju studēt Ķīpsalas studentu pilsētiņā Materiālzinātnes un lietišķās kīmijas fakultātē ķīmijas tehnologos tikai tāpēc, ka mans tēvs pārdeva 4ha lauksaimniecības zemes par 3000 eiro. Tā bija nauda kojām, lai es varētu īrēt pusīti no mazās, neremontētās koju istabiņas Laimdotas ielā 2A blakām Teikas vidusskolai. Naudu kojās es padirsu. Nomācījos vien divus gadus. LU mani ķīmiķos mani nepaņēma. Kaut gan tur diplomu ķīmiķos dabū ap 40 līdz 50 absolventu. RTU man praksi atteica, lai gan visus parastos, algotos darbus iepriekš strādāju. Tagad esmu divus gadus nostudējis kā dabaszinātnieks un strādāt es netaisos, lai mani no universitātes neizmestu. Pagājušā gadā bija lauka kurss, nebija laika darbam. Kojām naudas nav. Nākas braukāt uz Rīgu no laukiem. Tas ir neērti, bija grūti ar kursadarbu, kur vajadzēja katedrā pavadīt papildus laiku. Tas ir grūti. Tā ir slodze. Vasarā vienkārši gribās atpūsties dārzā. Pieriebies, ka B daļas kursu dēļ nākas bieži braukās uz Rīgu. Kad bija A daļas kursi, grafiks bija ērtāks. Vel gadu jānomocās. Un izbeidz par mani ņirgt. Par nabadzību nesmejas.

    2. 2023 saka: 27.06.2023 22:00 Un tu būsi tas veselais, kas par nabagiem iesmies. Arī zelts šķīst karaļūdenī un pārvēršas rūdā, bet cilvēka pīšļi koncentrētā slāpekļskābē pārvēršās minerālmēslos. Nauda nav mūžīga. Par nabagu dzīves nedienām var smieties tikai izdzimteņi. Mans tēvs celtniecībā zaudēja veselību, kļuva par invalīdu. Grupu nolāpītie birokrāti iedeva novēloti. Mans tēvs to mūri mūrēja viens pats, kad viņam ar veselību bija čābīgi. Tagad man tēvs sēž uz pretsāpju recepšu zālēm, jo viņam muguras skriemeļi ir beigti. 700m gara kapu mūra renovācija problēmas pēc diviem kritieniem no stalažām, insultiem un astmas. Palīdzēt es nevaru. Tie 80lati maksāja mana tēva veselību. Labi. Tēvam ir pensija ap nedaudz virs 450€, jo pirms tās nolādētās būvfirmas viņam jau bija liels darba stāžs.

    3. «Tava apbižotība un nabadzība slēpjas tavā galvā un tavā deklasēto vidē, no kuras tu nemaz negribi izrauties un nicināt to.» Students nevar strādāt studiju laikā. Es kā ķīmiķis ar puspabeigtu bakalaura grādu inženierzinātnēs, kas pēc būtības ir stipra koledžas izglītība, darbu pa vasaru nedabūju nevienā valsts iestādē vai uzņēmumā. Visi grib ķīmīķi ar vismaz pabeigtu bakalauru. Bet esmu par stūbu, lai apgūtu ar fizikālķīmiju saistītos studiju kursus, kuri ir obligāti. Tagad es vel uztaisīju pārtraukumu un esmu iekalis zināšanas no citas dabaszinātņu jomas. Pabeigt ķīmijas bakalaurus man ir nereāli, jo RTU docē tos studiju kursus, ko LU nedocē. Tobiš mans otrais kurss pārvēršās par pirmo kursu ar lielu C daļas kursu īpatsvaru. Otrkārt LU mani kā ķīmiķi negrib redzēt. Ārzemēs ir akreditētas jauktu dabaszinātņu programmas. Ja manus KP nākošgad saliktu kopā, man būtu maģistra līmeņa diploms. Un tā ir labāk alga kā bakalauram.

  7. Bieži vien tādas augstskolas kā RTU saka: ‘Redziet cik viss iet labi..”. Un trūcīgi laucinieki ar labām sekmēm (vidējā atzīme virs 7,5 ballēm) pavelkas šīm pasakām par 6000 budžeta vietām. Bet beigās sanāk kā no 75 ķīmijas jomas studentiem bakalaurus absolvē ap 20 jauniešu.
    Par šīm lietām arī jārunā. Citādi pēc tam tu dabū bakalaura diploma citā augstskolā un dabū maksāt, lai tev ieskaita RTU apgūtos kredītpunktus kā C dabas kursus. Citādi papīros nekur nav nekādu pierādījumu par mācībām RTU.

  8. Par nabadzību ir jārunā. Par nabadzību nedrīkst klusēt. Piemēram, RTU klusē, ka ikgadu izmet lielāko dažu budžeta grupā uzņemto ķīmijas inženieru. Citās augstskolās tā nenotiek. Bet ja nabags padirš naudu vienā vietā, kur nabags raus naudu studijām citā vietā? Darbs nav risinājums. VID man pat teica, ka kojas nav izglītības tēriņi.
    VID ierēdņi labi pelna, bet empātijas viņiem nav. Arī par nepiešķirto NĪN atlaidi neko nemācēja izskaidrot. Tā teikt valsts pati savu likumu neievēroja, bet neviens nekā nezina. Tu skenē viņiem dokumentus kā lietišķos pierādījumus, bet visiem viss vienalga.

  9. Kā var valsts trūcīgai ģimenei nepiešķirt Nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi, ja ģimenei ir oficiāls trūcīgās ģimenes statuss? Likums pareidz 90% atlaidi. Tā vietā seko administratīvā procesa brīdinājums. Manai ģimenei tolaik bija grūti. Taču ledusskapi inspicēs trīs ierēdņtantuku komanda.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *