Attēlam ir ilustratīva nozīme

Trešās Adventes pasākumi Tukuma pusē

Pa sniegpārslai māju logos, pa kādai īpašai uguntiņai, pa kādai izrotātai eglītei, un sirdī ieplūst kluss siltums. Tik kluss, kāds ir šis gada baltāko svētku gaidīšanas laiks.
Šajā nedēļas nogalē degsim jau trešo svecīti Adventes vainagā – mīlestības svecīti.

Trešā advente Tukuma pilsētā
16.decembrī
16.decembrī pulksten 17:00 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā tevi sagaida Ziemassvētku koncerts “GAISMĀ” kopā ar ģitāras virtuozu – komponistu Kasparu Zemīti un Tumes jaukto kori, diriģentes Martas Ozolas vadībā. Biļešu iegāde “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv. Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums.
Arī Tukuma pilsētas Kultūras namā 16. decembrī būs koncerts. Svētku sajūtu uzburs Tukuma pilsētas Kultūras nama amatiermākslas kolektīvi koncertā “Brīnumu gaidot” pulksten 19:00. Ieeja 2 EUR. Biļetes pieejamas Tukuma pilsētas Kultūras nama kasē. Vairāk informācijas www.tukumakn.lv. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.
17.decembrī
Brīnumaina svētku gaisotne trešajā Adventē atkal tiks uzburta Brīvības laukumā! Par noskaņu rūpēsies Geidānu ģimene un draugi, kā arī Tukuma pilsētas Kultūras nama amatiermākslas kolektīvi. Atgādinām, – katru Adventes svētdienu Tukuma Pilsētas parkā laikā no 17:00 līdz 19:00 ir iespēja sastapt Ziemassvētku vecīti, bet pēdējā Adventē, 24. decembrī, vecītis parkā būs jau no 11:00 līdz 13:00.​ Ziemassvētku vecīti varēs satikt adresē: Lielā iela 36A, Tukums.
Svētku koncerts “Un atkal klusa nakts” 17.decembrī pulksten 16:00 priecēs Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Piedalīsies: Tukuma pilsētas Kultūras nama Raiņa skolas absolventu jauktais koris “Savējie” (diriģente Dace Perševica), Tukuma pilsētas Kultūras nama Raiņa skolas absolventu sieviešu koris “Savējās” (diriģente Andra Vilkauša), kā arī Talsu Tautas nama Ziemeļkurzemes kamerorķestris (vadītāja Dace Šplīte-Lisova), Dace Pētersone (flauta) un Emīls Lisovs (sitaminstrumenti). Adrese: Brīvības laukums 1, Tukums.
Nāc uz koncertu “Lustes Ziemassvētki” 17. decembrī pulksten 17.00, Tukuma pilsētas Kultūras namā! Dejos Tukuma Mākslas skolas deju kolektīvs “Luste” un Plunģes Kultūras centra bērnu un jauniešu deju ansamblis “Zirgineliai”. Ieeja bez maksas. Vairāk informācijas www.tukumakn.lv. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Ieskandini svētkus Džūkstes Pasaku muzejā!

Džūkstes Pasaku muzejs gaida ciemos 17.decembrī, pulksten 13.00, lai ieskandinātu Ziemassvētkus kopā ar ziemas saulgriežu rūķi! Informācija un pieteikšanās līdz 16. decembrim: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv. Adrese: Džūkstes Pasaku muzejs, Lanciņu skola, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Koncerti Ziemassvētku gaidās

Gints Grāvelis un Ērika Eglija – Grāvele aicina uz brīnišķīgu “Satikšanos mūzikā Ziemassvētku gaidās” Zemītes tautas namā 14.decembrī pulksten 19:00. Adrese: Zemītes tautas nams, “Cerības”, Zemīte, Zemītes pagasts, Tukuma novads.
Ja meklē vietu, kur vienlaikus baudīt maltīti un arī muzikālu atmosfēru, 15.decembrī dodies uz Šlokenbekas muižas krodziņu, tur no pulksten 18:00 spēlēs dzīvā mūzika. Adrese: Šlokenbekas muižas ansamblis, Milzkalne, Tukuma novads.

Brīnišķajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā arī Jaunmoku pils aicina uz svētku noskaņu koncertiem un ģimenisku kopā būšanu. 16. decembrī būs klausāmas ziemas sajūtu dziesmas koncertā “Esi man tā – Baltā ziemas pasakā”. Pirms koncerta, plkst. 16:00, būs iespēja piedalīties atvērtajā ekskursijā pils dāmas pavadībā.  Vairāk informācijas www.jaunmokupils.lv. Adrese: Jaunmoku pils, Rīgas – Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Savukārt dzejkoncertā “Ziemassvētku dziesma” 16.decembrī Zantes kultūras namā pulksten 17:00 muzikāli priecēs Liepājas teātra aktrise Sigita Pļaviņa un Māris Kupčs. Ieeja 5 EUR. Adrese: Zantes kultūras nams un bibliotēka, Skolas iela 6, Zantes pagasts, Tukums.

Bet citādi – muzikālie Ziemassvētki ar karaoki, loteriju, komandas spēli, dāvanām, piparkūkām un našķiem būs Tukumā, Raudas ielā 12A. Šos svētkus rīko kristīgā grupa. Pieteikšanās pa tālruni 26999502. Adrese: Raudas ielā 12A, Tukums.

Koncertu “Ziemassvētkus gaidot” piedāvā Fēlikss Ķiģelis 16.decembrī koncertvietā “IR OPEN” Smārdes pagastā pulksten 19:00. Vietu skaits ierobežots, vietu rezervēšana pa tālruni 26701015 vai www.iropen.lv. Adrese: “Mazpūces”, Smārde, Smārdes pagasts, Tukuma novads.

Pirmās svētku balles

Vai esi gatavs Ziemassvētku ballei? Meklē tērpu, sarūpē cienastu un dodies baudīt svētku atmosfēru! Sēmes tautas namā Ziemassvētku balle būs 16.decembrī pulksten 21:00. Muzikāli priecēs Jānis Kalniņš no grupas “Roja”. . Adrese: Sēmes tautas nams, “Vālodzes”, Sēmes pagasts, Tukuma novads.

Ziemassvētku ballē Zantes kultūras namā dancot un priecāties par mūziku varēs kopā ar grupu “Lustīgais Blūmīzers” 16.decembrī pulksten 22:00.  Galdiņu rezervācija pa tālruni 29753797. Adrese: Zantes kultūras nams un bibliotēka, Skolas iela 6, Zantes pagasts, Tukums.

Teātra izrādes

Vai piekrīti atziņai, ka gājiens uz teātra izrādi vienmēr ir svētki? Valmieras Drāmas teātra režisors Varis Brasla mums dāvina lielisku iespēju – uzdāvināt sev svētkus Slampes Kultūras pilī 15.decembrī pulksten 19:00 noskatoties brīnišķīgu izrādi “Es neesmu klaviernieks”.  Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs vai www.bilesuparadize.lv.  Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads.

Bet Kandavas kultūras nams aicina uz lielizrādi “Ziemassvētku dziesma”, kas tapusi pēc Čārlza Dikensa stāsta motīviem. Lielizrādes režisors Voldemārs Šoriņš, galvenās lomas atveidos Kandavas amatierteātra aktieru sastāvs. Pirmizrāde būs 17.decembrī pulksten 15:00, pēc tam būs iespēja izrādi baudīt arī 26.decembrī pulksten 13:00 un 16:00. Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs, Kandavas kultūras nama kasē vai www.bilesuparadize.lv. Adrese: Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads.

Ģimenēm ar bērniem

Trešajā Adventē tev ir iespēja uzdāvināt prieku visai ģimenei muzikālā uzvedumā “Saulīte un sniega cilvēciņi”. To piedzīvot būs iespējams Šlokenbekas muižā 17.decembrī pulksten 16:00 un 18:00. Piedalīsies vokālais ansamblis “Dūkurīši” ar draugiem “Ritmikas un rotaļdeju grupa” no Mini skoliņas un Samanta Lokmane. Ieeja 3 EUR. Adrese: Šlokenbekas muižas ansamblis, Milzkalne, Tukuma novads.
Ziemassvētku eglītes pasākums Sēmes un Zentenes pagastu bērniem būs 16.decembrī pulksten 14:00 Zentenes kultūras namā. Adrese: Zentenes Kultūras nams, “Gobas”, Zentenes pagasts, Tukuma novads.

 

Ziemassvētku tirdziņi
Kas vēl dāvanas saviem mīļajiem nav paguvis sarūpēt, tam šajā nedēļas nogalē būs iespēja to izdarīt pat vairākos svētku tirdziņos! 16.decembrī no pulksten 16:00 līdz 20:00 Kandavas promenādē būs Ziemassvētku dāvanu tirdziņš “Ziemassvētki rūķu ciemā”. Būs gan Rūķu parāde, gan loterija, gan muzikāli pārsteigumi, gan arī Ziemassvētku vecīša fotostudija. Vairāk informācijas www.kandava.lv. Adrese: Kandavas promenāde, Ūdens iela, Kandava, Tukuma novads.

Arī pie Džūkstes Biedrību nama 16.decembrī būs Ziemassvētku tirdziņš no pulksten 14:00 līdz 18:00. Būs gan mājražotāju, gan amatnieku tirdziņš, rotaļas ar Ziemassvētku pasaku tēliem, dejas un dziesmas, kā arī Ziemassvētku tradīcijas kopā ar folkloras kopu “Pūrs”. Būs aktivitātes arī Kopienas centrā un Biedrību namā. Adrese: Džūkstes Biedrību nams, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Bet Ziemassvētku tirdziņš Jaunpilī būs tieši Trešajā adventē – 17.decembrī pulksten 10:00. Piedāvājumā būs mājražotāju gardumi, amatnieku darinājumi un dāvanas. Muzicēs folkloras kopa “Virši”. Adrese: Jaunpils pils, Baznīcas iela, Jaunpils, Tukuma novads.

Arī Vānes pagastā Ziemassvētku tirdziņš būs 17.decembrī no pulksten 11:00 līdz 15:00. Tirdziņš būs Vānes pagastā pie kultūras nama. Nāc ciemos, iespējams, atradīsi kāroto! Adrese: Vānes kultūras nams. Gaismiņas, Vāne, Vānes pagasts, Tukuma novads.

Engurē tirdziņš būs 17. decembra pēcpusdienā, no pulksten 14:00. Tirgošanās pilnā sparā ritēs Engures “Piejūras tirdziņā”, kur satiksi tirgotājus no Engures un tuvākiem, tālākiem ciemiem. Adrese: Engures tirdziņš, Labiešu iela 2, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads.

Citi pasākumi nedēļas nogalē
Jaudīgas mūzikas cienītājus ciemos aicina Tukuma klubs “Lemon Club” piektdien, 15.decembrī “Jack’s friday”, kad visiem Jack Daniels dzērieniem atlaide 50% līdz pulksten 23:59. Savukārt, sestdien, 16.decembrī klubā gaidāmi īpašie viesi – RASSEL & Sabīne Berezina.  Vairāk informācijas www.lemonclub.lv. Adrese: Lemon Club, Brīvības laukums 4, Tukums.
Disco Mojito aicina uz “Music Party” ar DJ DASTRO 15.decembrī no pulksten 22:00, kad pārsvarā skanēs jaunāko laiku mūzika, bet 16.decembrī par senāku laiku mūziku rūpēsies Dj ChernOFF. Adrese: Šēseles iela 1, Tukums.

Mīlestību, mieru katrā mājā Ziemassvētku gaidīšanas laikā!

Komentāri

 1. Reliģiskais fanātiķis Skolniekzellis atkal uzbāžas ar savas sektas reklāmu.
  Beidzot nomierinies, kas gribēs atrast tavus mežoņu rituālus, tas atradīs.
  Bet, lūdzu, pārējiem netraucē svinēt Helovīnu, Ziemassvētkus, Valentīndienu, Lieldienas un esi drošs, ka Coca-Cola šodienas Latviešiem iet vairāk pie dūšas nekā skābputra, lielākā daļa vispār nezina par tādas esamību.

 2. Helovīns ir kristiešu smiešanās par Samainu. Un Helovīns nav latviešu svētki. Tu tāpat nepazīsti Ķeltu Dievu un Dieviešu panteonu (eng: Celtic Gods and Godesses).
  Bet Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Ar rabīnu Jēzu Kristu tur nav nekāda sakara. Lai ebreji Izraēlā paši svin savus Kristus kulta svētkus! Bet Baltijā lai cilvēki praktizē baltu natīvo pagānismu! Katram savs.

 3. Tagad skaidrs, kurš NTZ piesārņo ar spamiem.
  Tas ir Skolniekzellis.

  Skolniekzelli, tu neesi tukumnieks, tu esi no otras Latvijas malas, ej ķēzies savā Naukšēnu pāraudzināšanas iestādē. Jeb tur tev bail ķēzīties, ka atpazīs pajoli.

  1. Vispār Naukšēni tika aiztaisīti, jo tur likumi tika pārkāpti (no vadības puses).

  2. 2023 saka: 14.12.2023 21:18 ”Jeb tur tev bail ķēzīties, ka atpazīs pajoli.” kā tev nav kauna mani apmelot?

 4. Skolnieciņ-pidargalva ir Tukuma slaveniba, ipaši LA.lV ziņas, tur viņa komentarus uzreiz var atpazit :)))) bet nu varas sava sula un pats ar sevim sarakstas :)))))

  1. Ansis saka: 15.12.2023 13:42 La.lv es visu dienu nesēžu. Tur manu segvārdu bieži zog dažādi kremlini: visu raudžu un paaudžu prokremliskie aktīvisti jeb ļoti pretīgi ļautiņi.

    1. tu vienreiz saka: 16.12.2023 16:20 Kremļa fanātiķus būtu jāliek psihenēs, bet viņi vienalga ir uz brīvām kājām.

  2. Ansis saka: 15.12.2023 13:42 Es esmu pilna laika klātienes LU 3. kursa students. Tu vari noziedot naudiņu LU DAC “Biedrība TEV” ziedojumu kastītē. Es jau noziedoju naudiņu, jo mīlu Ukrainu un neieredzu rašistus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *