Teterevu fonds aicina NVO pieteikties atbalstam un palīdzēt grūtībās nonākušajiem veikt dārzkopības darbus

Borisa un Ināras Teterevu fonds aicina visu Latvijas reģionu bezpeļņas organizācijas iesniegt projektu idejas, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai sev un līdzcilvēkiem. NVO savas idejas var iesniegt līdz 31. martam fonda programmas «Pats savam SAIMES GALDAM» ietvaros (www.saimesgaldam.lv).

Atbalstu ieguvušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Vasarā organizēs konsultācijas ģimenēm par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

Šogad atbalstītās organizācijas gaida jauninājums – tās izglītojošā pasākumā varēs smelties zināšanas par dārzeņkopību un augļu koku audzēšanu. Seminārs sadarbībā ar Dārzkopības institūtu tiks organizēts jūlijā Dobelē.

Lai pieteiktos programmas atbalstam, organizācijai vispirms līdz 31. martam fondam jānosūta īss projekta ieceres apraksts brīvā formā uz e-pastu: office@teterevufonds.lv. Ja organizācija saņem pozitīvu fonda atbildi un nolemj turpināt projekta pieteikšanas procesu, tā tiks aicināta sagatavot un iesniegt jau pilnu projekta pieteikumu un budžetu.

Pretendentus finansējuma saņemšanai aicinām rūpīgi iepazīties ar programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” nolikumu programmas lapā: www.saimesgaldam.lv. Vienam projektam ieteicamais budžets ir līdz 1`750 eiro. Iecerēts piešķirt grantus vismaz 10 bezpeļņas organizācijām.

 1. gada projektu konkursā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieguva 23 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja 814 mājsaimniecības 22 novados un 4 valstspilsētās. Programmā atbalstu ieguva 7 organizācijas Kurzemē, 7 – Vidzemē, 3 – Zemgalē, 5 – Latgalē. To projektos piedalījās attiecīgo organizāciju reģionu ļaudis. Savukārt Ziedot.lv projekts aptvēra visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīra grantus 42’900 eiro apmērā.

Komentāri

 1. Skolnieciņam paredzēta tēma, bet šis klusē, jo priekšroku dod sociālo dienestu 10kg makaronu pakai nevis dārza kopšanai.

  1. Un? 10kg makaronu pakas Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām nekad nav bijušas, tā kā tu šajā jautājumā melo un izplati klaju dezinformāciju. Citas pārtikas pakas nabagiem nedod. Un ja es nekļūdos, tad viens pārtikas pakas komplekts ir uz diviem/trijiem mēnešiem. Un ja cilvēks nav 1. vai 2. grupas invalīds, tad šīs trucīgās pakas pašvaldībā nākās atstrādāt. Arī par GMI pabalstu ir analoģiski. Un tu saki, ka trucīgājiem un maznodrošinātajiem laukos visu dod bezmaksas, bet tā nav. Dzīvē ir savādāk. Lūdzu, neizplati dezinformāciju par trūcīgajiem un maznodrošinātājiem! Izbeidz ņirgāties par trūcīgājiem un maznodrošinātājiem! Tas nav smieklīgi.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

   1. Sorry, tā 10kg makaronu paka bija minēta kā piemērs.
    Esmu novērojis, ka tādas milzu makaroneļu izstrādājumu pakas pērk žēlīga paskata ļauteļi, no kuriem nāk drausmīgas smakas cigu-alko smārds.
    Izrādās, ka tai sugai cigām un alko nauda vienmēr atrodas un grūti pateikt, kurš vairāk nopīpējies-nodzēries vīriešveidīgais vai sieviešveidīgais.

    1. Lielākā daļa nabagu nelieto alkaholu vai narkotiskas vielas. Lielākā daļa nabagu arī nepīpē. Nabadzība ir latviešu tautas sāpe, kuru pamazām ir jārisina. Tagad ir Krievijas izraisīts karš Ukrainā un nabadzība nav prioritāta, tas ir saprotams. Bet pēc Krievijas sakāves un sagrāves ir jādomā par iespējām palīdzēt mūsu vietējiem nabagiem, nevis gaidīt šo cilvēku nāvi no nabadzības.
     Ar cieņu, Skolnieciņš

     1. Nesmīdini un nemēģini idealizēt nabagus!
      Pastaigā gar lielveikaliem un īpaši gar tirgu, tādu nabagu eliti redzēsi, kurus interesē tikai alko-cigas un to dēļ viens otru tā izdekorējuši, ka riebumā uzreiz ir jānovēršas.

      1. 2023 saka: 14.02.2023 15:03 Tukšdirsējs tu esi. Es pats esmu nabags. Un mani vecāki ir nabagi. Bet tevis pieminētās lietas ir trūcīgo un maznodrošināto personu zākāšana, apmelošana un marginalizēšanā. Vai tu no sava sacītā izjūti gandarījumu? Vai tu jūti pārākuma sajūtu? Tu vienkārši lej virsū samazgas cilvēkiem, kuriem dzīvē ir mazāk paveicies kā tev.
       Ar cieņu, Skolnieciņš

  2. Ko dos paka dārza kopšanai? Piemēram, zālespļāvēju, asmeņu asināšanas ripu, benzīnu tā paka neaizvietos, vai ne? Un ne visiem lauciniekiem ir zeme. Un ne visi ir spējīgi uzrakt nepieciešamo platību. Kolhoza tehnika (padomju okupācijas laika tehnika vai pirmsokupācijas laika tehnika) ir savu laiku nokalpojusi, tagad vairs nav cilvēku, kas piehaltūrē ar zemes aršanu. Senāk pirms Krievijas izraisītā kara Ukrainā aršanas pakalpojums maksāja virs 25 eiro par vienu reizi. Kultivēšana un vagošana lidzīgi. Tie opji, kas ara zemi, manos laukos ir jau viņsaulē. Lielie lauksaimnieki negrib sadarboties, viņi savu glauno tehniku nebojās svešā laukā. Un par 25 eiro neviens neko nears. Zirgu un lemesi arī nevar dabūt. Zemes frēze pirms kara inflācijas laikā maksāja virs 750 eiro + benzīns + apkope. Var, protams, mēģināt nolaupīt domes ierēdņus un/vai ierēdnes un ietērpt šos ļautiņus zirgu BDSM kostīmos, un likt viņiem ar lemesi art zemi. Tas ir variants, lai gan krimināls, neētisks, grūti izpildāms un dārgs (daži gadi cietumā un probācijas dienesta uzskaitē tikai par plānošanu). Ja latvieši kaimiņu starpā nav spējīgi vienoties un sarakstīt duci iesniegumu par pašvaldības ceļa renovāciju (grants uzbēršanu), tad pagrīdes terorisms – ierēdņu nolaupīšana un strādināšana – ir nereāls. Vel jāatzīst, ka tas ir krimināli sodāmi pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem. Un to digiālajā laikmetā, kad policistu valstī ir daudz, ir grūti/neiespējami realizēt. Ne visi var laukos kaut ko audzēt, citiem to rocība neļauj un nav valsts atbalsta.
   Ar ironiju, Skolnieciņš

 2. Esmu šeit! Sēklas un stādi-tas ir labi! No tiem izaug svētie zariņi! Es 100% mēnesgaismā veikšu svēto zariņa raustīšanas rītuālu!
  Ar cieņu skolnieciņš
  Zariņa glabātājs TM
  Gaismasnesējs tas kas īstais skolnieciņš.

  1. Skolnieciņš saka: 14.02.2023 12:30 Lūdzu, atšujies no manis! Izbeidz zagt svešu digitālo identitāti! Tu neesi skolnieciņš. Tu esi tizls segvārdu zaglis.

 3. Man augšā viena ģimene ar trīs bērniem, kuri neiet ne skolā, ne bērnudārzā, pabalsti priekšā pakaļā, māte sēž visu dienu pie loga, slinka, pagājušā gadā piespieda dārzu ņemt kopt, skuju, visu aizaudzēja ar nezālēm. Šāda tipa cilvēkus ar koku vajadzētu dzīt, lai beidz slinkot

   1. a es visu laiku domāju,ko es tāda slinka? Izrādās – mentālas problēmas! Interesanti gan,kādas zāles pret slinkumu Grīnfelde man izrakstītu? :))))

    1. 100% saka: 15.02.2023 13:16 Tev kā krievmīlim ir problēmas ar nacionālo pašnoteikšanos. Es šaubos, ka tevi drīkst saukt par latvieti, drīzāk tu esi daudznacionāls krievs.

 4. 100% saka: 15.02.2023 13:16 Tu apsaukājies gluži kā kremļa propagandists Vladimirs Solovjovs. Es pieļauju, ka dzīvē tu esi Solovjovam līdzīgs tipāžs. Saproti kā gribi.

   1. 100% saka: 15.02.2023 16:28 Bet krievi ir vainīgi. Un tie Krievijas krievi, kam to būtu bijis jādara, nav atzinuši savus un savu senču veiktos noziegumus, atvainojušies par tiem un izmaksājuši latviešiem kaut cik pieņemamas reparācijas. Tā vietā Krievijā sātanisms pareizticīgo baznīcas veidolā un Pobjedobjesije (9. maija svinēšana) iet tikai plašumā.
    Tavs apsaukāšanās stils saskan ar kremlinu pamatnostādnēm, es pieļauju, ka tu esi kremļa trollis. Man pret tevi cieņas nav.

     1. 100% saka: 15.02.2023 17:12
      Latviešus par pastalām vai pastaldauņiem ir spējīgi apsaukāt vien krievi kā jau īsti okupanti.

 5. Nejauc pim.. i ar pirkstu! Pastaldaunis-tā ir diagnoze nevis tautība! tas ir tev līdzīgs nozombēts radījums ar pāris rievām smadzenēs kas māk skaļi bļaut tikai saukļus..bez argumentiem. Nu tā kā to dari tu.

  1. Kremlini apsaukājas tāpat kā tu. Tev vienāda leksika ar kremļa troļļiem.

  2. 100% saka: 15.02.2023 17:52 Un tu vel taisnojies. Krievus (es viņus dēvēju par cilvēkēdājiem) šajā laikā ir spējīgi aizstāvēt vien infantili, pašnāvnieciski noskaņoti kretīni. Ja Padomju Krievija neokupētu Latvijas Republiku 1940. gada 17. jūnijā ar sekojošu tās aneksiju 1940. gada 5. augustā, tad Latvija mūsdienās būtu plaukstoša, pārtikusi Ziemeļeiropas valsts. Ģeogrāfiski Latvija atrodas Ziemeļeiropā, nevis Austrumeiropā.

 6. Howdy would you mind letting me know which web host you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different browsers and I must
  say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price?

  Thank you, I appreciate it!

 7. At this time it looks like WordPress is the best blogging
  platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 8. Definitely imagine that that you stated. Your favorite reason seemed to be on the web the
  easiest thing to take note of. I say to you, I definitely get annoyed
  at the same time as other people think about concerns that they
  just do not recognize about. You controlled to hit the nail upon the top as neatly as defined out the entire thing without having side-effects , other people can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 9. I feel this is one of the most significant info for me.
  And i’m happy reading your article. However want to statement on few common things, The
  website taste is perfect, the articles is in point of fact great :
  D. Just right process, cheers

 10. Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog stand out. Please let me know where you got
  your theme. Cheers

 11. I would like to voice my gratitude for your generosity giving support to people that have the need for help with in this issue. Your personal dedication to passing the solution across appeared to be definitely significant and have always empowered some individuals much like me to realize their objectives. Your own valuable report entails so much a person like me and even further to my office workers. Regards; from all of us.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *