Avots: https://www.globsec.org/

Šodien Ukrainas Neatkarības dienā – zibakcija arī Tukumā

Šodien, 24. augustā, atzīmējot Ukrainas neatkarības dienu, daudzviet pasaulē, arī Latvijā un Tukumā, tiek rīkotas vairākas zibakcijas. Biedrība «Tavi draugi» jau otro gadu rīko akciju «Saules puķu ceļš». Bet Ukrainas valdība aicina savus pilsoņus, kas kara laikā guvuši patvērumu dažādās pasaules valstīs, vienoties «Brīvās pasaules ļaužu vienotības ķēdē».

Pirmkārt, lai pateiktos par atbalstu, kas joprojām tiek sniegts cīņā par brīvību un neatkarību karā ierautajai Ukrainai un tās bēgļiem. Un, protams, arī atgādinot, ka karš joprojām notiek un ukraiņu tauta par to maksā visaugstāko – savu asiņu un dzīvības – cenu.

Arī Tukuma novadā patvērumu guvušie Ukrainas iedzīvotāji gatavojas akcijai un aicina tai pievienoties arī mūs – vietējos ļaudis. Akcijas laikā Tukuma Brīvības laukumā šodien, 24. augustā, 19.00 tiekam aicināti uz brīdi sadoties rokās apņēmībā un cerībā, ka taisnīgums, Ukraina, tās brīvību alkstošā tauta – uzvarēs!

Slava Ukrainai! Varoņiem slava!

 

Komentāri

 1. Ukraiņu “bēgļi”?! Vai tomēr precīzāk nebūtu teikt – organizētie pabalstu tūristi?

  1. Adriatco, kā tev pietiek bezkaunības rakstīt ko tādu? Vai tavā sirdī vispār ir vieta žēlumam un līdzjūtībai? Vai tev ir empātija?
   Ja fašistiskā krievija/putina krievija neiebruktu Ukrainas republikā, tad kara, posta un bēgļu nebūtu. Ukrainas iedzīvotāji šādā gadījumā dzīvotu priekā un laimē savu senču zemē. Bet 2014. gada pavasarī krievija iebruka Ukrainā. Savukārt, 2022. gada 24. gadā krievija uzsāka genocīdisku karu pret Ukrainu.

   1. Pirms rakstīt par kāda empātijas trūkumu, atver karti, aplūko “kara darbības zonu” un atbildi uz, piemēram “šādu jautājumu :kas varētu likt cilvēkiem pamest dzimteni un doties” bēgļu gaitās “pāri visai valstij ~500 km līdz tuvākajai EU robežai, ja šajos 500 km nekas neliecina par izmaiņām sadzīvē?

    1. Adriatico, tavi jēlie vārdi izklausās pēc fašistiskās krievijas/putina krievijas attaisnošanas un krievijas veikto kara noziegumu reabilitēšanas. Padomā, ko raksti!

      1. Kāpēc tu aizstāvi, Adriatico? Manuprāt, tas nav ētiski, kad par kara bēgļiem no Ukrainas kāds smejās.

       1. Man tā liekas, ka vēl neētiskāk ir dzīvot LV, un nezināt ukraiņu valodu! Taisni ārprāts!

        1. 100% saka: 24.08.2023 12:25 Nu, tu tagad mēģini komiskā un bērnišķīgā veida karikaturizēt un hiperbolizēt kara izraisītās problēmas, it īpaši kara bēgļu problēmu. Tu ar savu komentāru mēģini nopietnu problēmu pataisīt par kaut kādu jociņu.
         Karu izraisīja fašistiskā krievija/putina krievija. Rokas nost no ukraiņiem! Varbūt pietiks tavai jēlajai mutei te mēļot???

        2. 100% saka: 24.08.2023 12:25 No pirksta izzīsta, izdomāta problēma. Vai ukraiņi kādam Latvijā ir uzspieduši savu valodu? Nē! Toties krievi neatkarīgās Latvijas laikā rīkoja referendumu par krievu valodu kā valsts valodu. Kas, ko, kam uzspiež???

    2. Ko lai saka, diezgan tups esat. Kara sākumā ir iznīcinātas pilsētas, ciemi, lauki…kur lai tie cilvēki paliek. Turpina gaidīt, kā tie, kuri sākotnēji muka no Donbasas un apmetās Mariopolē, utt. Un vai raķetes nekrīt kur pagadās?Nevajadzētu lepoties ar savu tukšumu Adraticio.

    3. Nu pareizi, viņi DRĪKSTĒJA bēgt tikai uz Krieviju. Vai vēl labāk – vienkārši tupēt uz robežām un gaidīt labākus laikus. Galvenais, lai Andrico, nabags, nejustos kā apdraudēts…

   2. Dara,uzvedas kā savās mājās,pabalsti par bērniem 5kārtīgi,mums11e,izīŕētās mājas atstāj nekoptas,tehnika sabojāta,kāpēc tu skolnjeciņ par to neuztraucies,uztraucies par mūsējiem labāk….

 2. Ko pats te bārsti frāzes- esi, vai neēsi patriots, un aizstāvis?! Brauc uz ukrainu! Esi brīvprātīgais! Ej, nomirsti par ukrainu! Kas? Nevari? Negribi? Nu tad se būdā, un nevauķšķi!

  1. Nu ar tevi viss skaidrs – neesi patriots. Tas, protams, nekas, bet reizēm tomēr der mutīti pieturēt, ja pašam pierīte tāda šaura pagadījusies 🙂

 3. Ironiski. Krievu tauta ir spējīga pašorganizēties un sarosīties kara noziedznieka jevgēnija prigožina piemiņai un godināšanai. Taču krievi nespēj kooperēties, lai iestātos pret genocīdisko krievijas uzsākto karu Ukrainā. Jocīgi, vai nē? Te ir redzamas krievu tautas prioritātes.

   1. Tas bija apsveikums Ukrainai, par kuru vate uzreiz tā sacepās.

    Komunikācija ar Ukraiņiem ir vienkārša, vispirms latviski, tad angliski, ja saņemu atbildi, ka runāju ar Ukraini, tad pāris lojalitātes frāzes- slava Ukraiņe, Gerojam slava, putin h.ilo un varam runāt krieviski, ja Ukrainim ir grūtības ar angļu valodu.

   2. Skolnieciņš saka: 24.08.2023 16:20 No pirksta izzīsta, izdomāta problēma. Ukraiņi neko tādu nav prasījuši. Ukraiņi atšķirībā no krieviem, it īpaši Latvijas krievu savienības jeb fašistisko krievu savienības, saskaņas un stabilitātes biedriem, ciena latviešu valodu un Latvijas valstiskumu. Savukārt, prokremliski noskaņotie krievi te rīkoja referendumu, lai mēģinātu Latvijā ieviest krievu valodu kā valsts valodu.

 4. Es ticu, ka Ukraina uzvarēs un ka Ukraina padzīs okupantus no savas zemes. Dievi man liecinieki! Slava Ukrainai! Putin kaput! Krievu kara kuģi ej uz sēkļa!!!

 5. segvārdu zaglim saka:
  24.08.2023 23:10
  Nu cik var- zaglis bļauj ķeriet zagli! Provokators un naida kurinātājs,labākajās fašistu tradīcijās.skolnieciņš īstais dievturis!

  1. Skolnieciņš saka: 24.08.2023 23:38 Okupanti – no padomju krievijas iebraukušie sovjetizētie krievi un krievijas armijnieki – tik tiešām dievturus apsaukāja par fašistiem, buržujiem, slimajiem un ne tikai. Visādi okupanti te gānījās. Un dievturību okupanti te aizliedza kopš 1940. gada 17. jūnija. Tā līdz padomju okupācijas beigām.

  1. Kāda klaunāde? Ja tu Ukrainas atbalstīšanu sauc par klaunādi, tad tu esi krievu pasaules izdzimums. Un savu ”āmen” paturi pie sevis. Es neesmu kristietis, segvārdu zagli.

 6. Un, ko parvisu šito domā džakaļu bari, kāds var pateikt, jūs jenotu atraugas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *