Smārdei vajag savu rokfestivālu!

Savā laikā ir bijuši pat vairāki mēģinājumi novadā iedzīvināt ko līdzīgu alternatīvās vai rokmūzikas festivālam. To vidū arī, iespējams, pats veiksmīgais gadījums – «Viesulis», kas vēl pirms visām dižkrīzēm pulcēja pārsvarā jau melnā tērptus jauniešus Džūkstes pagastā. Tomēr pēdējos gados piedāvājums šajā jomā ir bijis gauži neliels, vai pat varētu teikt – nekāds.

Vai «Roka nemieri«, kas jau šajā nedēļas nogalē, 19. augustā, norisināsies Smārdes «Mazpūcēs», šajā jautājumā ko mainīs – laiks radīs. Par to un pašu ideju sākt rīkot koncertus un uzņem viesus pašu sētā, ko uzticīgā publika labāk pazīst kā pasākumu vietu «Ir Open», brīdi pirms gaidāmā festivāla izvaicājām Raivi Čilipānu.

Rokmūzikas draudzīgā ģimene

Vasaras sezonā tieši augusts ticis plānots vispiepildītākais. Tā pirmajā svētdienā publiku priecēja ģitāristu duets –  Daniele Mammarella no Itālijas un Reinis Jaunais. Savukārt vēl pagājušās nedēļas nogalē bija plānos vērienīgs Fēliksa Ķiģeļa un viņa draugu, tostarp Igo koncerts, tādējādi atzīmējot mūziķa 30 gadus uz skatuves. Šis pasākums gan beigu galā neparedzētu apstākļu dēļ tika pārcelts. Taču «Roka nemieri» – būs! Un, kā izrādās, arī tā ir dzimšanas dienas ballīte jeb radio «SWH Rock» raidījuma ar tādu pašu nosaukumu – «Roka nemieri» piecu gadu jubileja. “Būs plaši un interesanti, jo viesosies divpadsmit latviešu roka grupas. Sāksim jau 14.00 dienā un tad jau līdz pat vakaram, kad uzstāsies divas lielās, nu jau Latvijas rokmūzikā leģendāras grupas – «Linga» un «Laime pilnīga». Pasākumu vadīs jeb konferansjē pienākumus pildīs raidījuma vadītāji – Jānis Bukums un Ēriks Saksons. Tas tapis sadarbībā ar Latvijas rokmūzikas asociāciju, un liels prieks, ka pasākumu atbalstījusi arī Tukuma novada dome.” Papildus «Mazpūču» dārzā darbosies tirdziņš, un, kas būtiski, uzver Raivis, tas būs pasākums, kurā klausītāji aicināti braukt kopā ar ģimenēm. “Roka saime jeb cilvēki, kuriem patīk rokmūzika, patiesībā jau ir draudzīgi, – kā viena liela ģimene! Un tie būs svētki.” Šobrīd pašiem šķiet, ka vietas visiem pietiks, un, ja viss izdosies, kā iecerēts, ļoti iespējams, «Roka nemieri» varētu tapt arī par Smārdes ikgadējo notikumu. “Viens kārtīgs roka pasākums mūspusē un visas dienas garumā! Protams, ceram uz labu laiku, ko arī jau esam saorganizējuši,” smejas Raivis.

Netiec uz koncertu? Koncerts notiek pie tevis!

Šis vienas dienas, bet ļoti piepildītais pasākums notiks uz āra skatuves, ko mūziķi novērtējuši jau pērn, kad pagalmā norisinājās arī Ukrainas atbalstam veltīti pasākumi. Savukārt ziemas sezonā tiekot izmantota mazā skatuvīte telpās, kur notiek koncerti, kas īpaši tieši ar to – nelielo distanci starp publiku un māksliniekiem. “Aizvadītā sezona bija īpaši saspringta jeb piepildīta. Tie ir mazi, pavisam intīmi koncerti, kur mūziķis ir vien kādu piecu metru atstatumā.”

Publika, kas apmeklē pasākumus, ģeogrāfiski pārstāv visu Latviju un tas, ļoti iespējams, tādēļ, ka Smārdes pagasts pats par sevi ir salīdzinoši no visām pusē ērti aizsniedzamā punktā, spriež Raivis. Viņš arī novērojis, ka ir izveidojusies teju vai komūna – ļaudis, kas apmeklē lielāko daļu «Ir Open» organizēto  pasākumu, ir iecienījuši konkrētas sēdvietas jeb galdiņus, kur tos baudīt un pat atveduši paši savas glāzes! “Jāpiebilst, ka tas ir arī personīgs pārdzīvojums pašiem mūziķiem, kas pie mums uzstājas ziemas sezonā. Kā daudzi izteikušies, ir satraukums, jo te vari teju katram ieskatīties acīs, kas tā nav, piemēram, uzstājoties uz lielās skatuves, kad redzi tikai pūli.”

Bet viss tas aizsākās, var teikt, ka…, pateicoties Covid-19 pandēmijai. “Esmu kultūras cilvēks, un koncerti man pašam personīgi ir vitāli nepieciešami. Taču covid-19 laikā, kā atceramies, nekas nenotika, viss bija ciet. Tā teikt – absolūts klusums. Kādā brīdī tomēr varēja tikties āra apstākļos, piemēram, dārzā, ievērojot distanci, un līdz 50 cilvēku lielā kompānijā. Tad teicu draugiem, ka es uzbūvēšu skatuvi, un, ja jau nekur nekas nenotiek, pats organizēšu pasākumus. Tā tas pirms diviem gadiem 6. augustā arī sākās – ar Mārtiņa Kantera koncertu,” priekšvēsturi atstāsta Raivis, piebilstot, ka, ja vien ne minētie ierobežojumi, diezin vai uz ko tādu jebkad būtu sadūšojies.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 15. augusta laikrakstā ŠEIT=====>>>>>

Komentāri

 1. Malači !! Tukumā kultūras ziņā virzība nav paredzama vēl gadus 10, tā kā pareizi ,nav ko gaidīt , vismaz novadā būs kaut kas labs,jo jebkuram izglītotam cilvēkam kultūra, un koncerti ir vitāli nepieciešami
  Pliķis Tukumam labs !!

 2. Bet vai kāds ir padomājis par šī tingeļtangeļa ietekmi uz mūsu mazakajiem brāļiem,putniņiem,kustonīšiem,meža gariņiem,vai mums vajag šo balagānu ar satrakojošos,apnarkojušos garmataino pūli?

  1. Skolnieciņš saka: 16.08.2023 14:52 Neraksti manā vārdā. Nezodz manu segvārdu.

  2. Pilnīgi un noteikti nav vajadzīgs garīgi sl…viszinis – sēdošs subjekts visos portālos

   1. Noteikti saka: 16.08.2023 15:42 Segvārdu var nozagt jebkurš. Portāla administrācija tāpat redz IP adreses un metadatus. Un marginalizēt var teju jebkuru cilvēku.

  3. Zini, rokmūzikas faniem vidēji ir ap 40-60 gadu, labs darbs un smuks auto. Viņi brauc baudīt mūziku ne apdolbīties. Atšķirībā no tevis, jo cilvēks jau parasti salīdzina citus ar sevi. Apkodušies metāla fani ir 80-90 gadu atbalss.toties lucav salas un vēl citu elektroniskās mūzikas balagāns pat menti ar suņiem šiverē. Izdari secinājumus pati. Metenīt

 3. segvārdu zaglim saka:
  16.08.2023 14:57
  Kā nav kauna,kur tāda neatlaidība savu fašistisko uzskatu pašanā?!

  1. Skolniecinš saka: 16.08.2023 15:14 Nezodz manu segvārdu.

 4. segvārdu zaglim saka:
  16.08.2023 15:20
  Pievaldi muti,pats zaglis,citus saukā. Atmaksa sekos.

 5. Lūdzu netraucējiet Skolnieciņu!
  Tagad viņš izmisīgi cenšas atrast Tukuma novadā kapsētu, kurai ir 700metrus garš mūrēts valnis, kuru pēc viņa leģendas esot mūrējis viņa tēvs.
  Šo leģendu par tēva waroņdarbiem viņš kladzina katru dienu.
  Ja viņš neatradīs tādu kapsētu, tad izrādīsies, ka viņš ir MELIS….

  1. 2023 saka: 16.08.2023 16:17 Es nedzīvoju Tukuma novadā. Man tev nav neko japierāda. Jo tu simtlatniekus un simtlatnieku ģimenes izsmej. Ja tu mani saukā par slimu, tad tev ir slikti nodomi. Savus personas datus es tev nedošu.

  2. 2023 saka: 16.08.2023 16:17 Tev jau patīk smieties. Bet kad tav pašam notiksies insults un tu būsi nevarīgs, tad atcerēties manus vārdus būs par vēlu. Mans tēvs krīzes laikā pat ar sliktu veselību, pirmspensijas vecumā izdarīja labu darbu. Bet ko tu izdarīji?

 6. saka:
  16.08.2023 16:10
  Skolnieciņš saka: 16.08.2023 15:36 Neraksti manā vārdā-viltvārdim/provokatoram aprltrūkās vārdi,tik vien kā baurot-zaglis un neraksti manā vārdā.

 7. Nav precīza informācija rakstā, ka novadā bija tik festivāls Viesulis. 90.to gadu beigās un divtūkstošo sākumā bija vērienīgs 3 dienu festivāls Lestenes pag.Trincu mājās. Saucās TRINCSTOKA. Festivāls notika četras reizes. Uz divām skatuvēm. Katrā festivālā 3 dienu laikā uzstājās ap 40 grupām. Vecā kūts bija pārtaisīta par DJ rezidenci.

 8. Ja nedzīvo Tukuma novadā, tad ko te mūsu novadā smirdinies?
  He he, rausties savā novadā smirdināties, ātri tevi atradīs un aizvedīs uz tvaiķeni pie tev līdzīgiem Profesoriņiem numuriņos bez durvju rokturiem.

  1. 2023 saka: 16.08.2023 22:05 Ne visur var atstāt savu viedokli. Otrkārt, par “Simtlatnieku” programmu esmu sūdzējies no sava augstskolas studenta e-pasta, kas ir piesaistīts manam e-studiju profilam un satur augstskolas domēnu. Bet tev man nekas nav jāpierāda. Jo tu tikai smiesies. Kad man būs nauda, es iesūdzēšu valsti tiesā par “Simtlatnieku” programmu. Darba likums ir svēta lieta. Ja manam tēvam pēc diviem insultiem un astmas kā invalīdam no celtniecības darba arodkaitēm nedeva invaliditātes grupu, bet teica pimspensijas vecuma invalīdam: “Ej un stradā.”. Tad būs tiesa pret valsti. Maksās kā firmai par darbu un pēc tagadējā tarifa, jo tas mūris bez remontiem stāvēs vel gadus 50, ja ne vairāk.

  2. 2023 saka: 16.08.2023 22:05 Varbūt tu esi cilvēks, kurš manu segvārdu zog. Marginalizēt var jebkuru.

 9. Visa tava nožēlojamā mērgļa būtība slēpjas tevis paša rakstītajā frāzē ”kad man būs nauda”, jo tev viss ir vēlēšanās formā, kad pabeigšu studijas, kad man būs brīpusdienas, kad man būs fiziskā forma, kad man būs auto tiesībās, kad man būs zobi, kad piedzīšu naudu no valsts utt.
  Tev naudas nebūs NEKAD, jo tu neesi tendēts uz lietderīgu darbu, tev vienīgais veids kā iegūt naudu ir šantāža ar savu nabadzību,kuru tu uzskati par savu vislielāko kapitālu, ar kuru bez darba var iegūt 10kg makaronu paku, brīvpusdienas, stipendiju utt.

  P.S. pa to laiku, kamēr tu šeit raksti bezsakarīgos palagus, varēji salasīt kādas meža ogas un ābolus, un izvārīt ievārījumu ziemai.
  Bet nē, mērglis atradīs 101 iemeslu kāpēc nevar vārīt ievārījumu, toties viņam būs 101 iemesls kāpēc ir 24/7 jāmonitorē visas vietas, kur šamais piesmirdinājis ar savām diarejām.

  1. Mans lauku īpašums ir sakopts. Vari to pat pārbaudīt.
   Bet ja tu pārmet nestrādāšanu vasarā, tad ej pats strādā. Pastāstīsi savu pieredzi, kad izstrādāsi diplomdarbu silikātķīmijā. Un taisi tā, lai recenzentam patiktu. Studentiem pa vasaru ir jāatpūšās. Jo tie ir tikai divi mēneši brīvības gadā.

 10. Vai vai, nabadziņš tā pārstrādājies, ka divi mēneši atpūtas vasarā ir par maz.
  Tagad es saprotu kāpēc negatavo krājumus ziemai- vasarā ir jāatpūšas.
  Rudenī piemetas depresija, tāpēc nevar strādāt, ziemā ir auksti, jo malka nav sastrādāta, arī nevar strādāt, bet pavasarī tādi dubļi, ka atkal nevar strādāt.
  Kā redzu tev viss gads saplānots pa stundiņai, ka atliek tikai dirnēt pie sociālā dienesta durvīm un pieprasīt laimīgo 10kg makaronu paku īpaši talantīgajam nabadziņam.

  Bet nekas, drīz iestāsies laimes stunda, kad Valdis Dombrovskis tev izmaksās 10K euro, tad gan vienu mēnesi padzīvosi kā ķeizars, ilgākam laikam tādiem kā tev tie 10K euro neturās….

  1. Valdis Dombrovskis sēdēs cietumā tos 10 gadus ar visu mantas konfiskāciju par labu valstīj. Man, kas iegūta naziedzīgā veidā, nav svētīga.

 11. Jau līdz brošai pieriebušies visi tie miestu svētku koncerti ar dežūrdalībniekiem un vismaz pusi ar Raimonda Vaļdemaroviča padomju estrādi.
  Tāpēc jo apsveicamāka ir ideja par roka un alternatīvas, cik nu tāda Latvijā vispār iespējama, festivālu.
  Cerams būs malks svaiga gaisa pēc visa tā sasmakušā miestu svētku repertuāra.

 12. Les Claypool saka:
  17.08.2023 14:00
  Un šitādu festu apmeklējušā publika-apnarkojušies,satrakojušiēs,novārtījušies garmataini dīvaiņi,kas nostājušies pie barjeras kā zirgi pie steliņģa un griež galvas uz riņķi,lai mati plīvo,vai tie ir normāli?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *