Portālā «Mana balss» aicina parakstīties par medību ierobežošanu nacionālajos parkos

Jau vēstīts, ka noslēdzošajās posmā ir Ķemeru nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrāde (noris saskaņošana pašvaldībās, tostarp Tukuma novadā). Publiskās apspriešanas ietvaros visplašākās diskusijas raisīja daži aizsardzības plāna rosinājumi, jo īpaši tie, kas saistīti ar medību organizēšanas kārtību Nacionālā parka teritorijā. Medību biedrības – tās, kurām vēsturiski ir bijušas tiesības medīt parkā, aktīvi iebilda. Savukārt «Ķemeru nacionālais fonds», kas aicina līdzšinējo kārtību tomēr mainīt, platformā «Mana balss» uzsācis parakstu vākšanu, lai, pirmkārt, apzinātu, ko par šo jautājumu domā plašāka sabiedrība, ne tikai mednieki, otrkārt, lai rosinātu pārmaiņas valstiskā līmenī.

Pieteikumā, arī uzskaitīti argumenti: “Ķemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos. Nacionālā parka dzīvnieku valsts apsaimniekošana izmainījās, kad vadību no Nacionālā parka administrācijas pārņēma VARAM izveidotā Dabas aizsardzības pārvalde, un kā valsts zemes pārvaldītāja tā izveidoja medību iecirkņus gandrīz visā parka teritorijā. Tas bija pretrunā ar dabas aizsardzības plānā paredzēto ierobežoto medību kārtību.

Šobrīd jaunajā dabas aizsardzības plānā, Tukuma novada pašvaldībai atbalstot medniekus, arī turpmāko 15 gadu periodā nacionālajā parkā ir paredzēts turpināt izklaides medības un savvaļas dzīvnieku gaļas biznesu. Nacionālo parku apsaimniekošana ir valsts un visas sabiedrības līmeņa jautājums, tāpēc vēršos ar šo iniciatīvu Saeimā pēc aptveroša risinājuma. Proti, lai pārtrauktu regulāru un mērķtiecīgu dzīvnieku skaita samazināšanu Ķemeru Nacionālajā parkā un uzlabotu apmeklētājiem dzīvnieku vērošanas iespējas, ir jāmaina līdzšinējā medību kārtība. Šī nav vēršanās pret medībām kā tādām, tomēr īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās ir jānosaka medību pielietojums tikai vietās, kur dzīvnieki rada kādu postījumu un ja nav iespējams pielietot citu dzīvnieku atbiedēšanas metodi.

Līdz ar šo pārmaiņu Latvijas sabiedrība iegūs ilgtspējīgu un atbildīgu savu nacionālo parku apsaimniekošanu. Tas padarīs konsekventāku arī dabas aizsardzības politiku.”

 

Parakstīties par iniciatīvu iespējams ŠEIT============>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Mednieki ir dzīvnieku slepkavas! Viņi ir Dabas Mātes zaimotāji. Kauns un negods medniekiem un viņu dzimtām!!!
  Bez cieņas, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Slepkavot dzīvu radību prieka pēc ir dzīvības zaimošana! Tas ir zaimošanas akts pet Dabas Māti. Tas ir grēks. Grēka alga ir nāve.
  Ar Dabas Mātes atklāsmēm, Skolnieciņš

 3. Mednieki ir dzīvnieku slepkavas. Mednieki ir Dabas Mātes zaimotāji! Kauns un negods medniekiem un viņu dzimtām!!!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

 4. Very efficiently written information. It will be useful to everyone who usess it, including yours truly :). Keep doing what you are doing – looking forward to more posts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *