Pastariņa muzejs aicina svinēt saulgriežus

23. martā 13.00 Pastariņa muzejs (“Bisnieki”, Zentenes pagastā, Tukuma novadā) aicina kopīgi atzīmēt Pavasara saulgriežus latviskās tradīcijās. Apmeklētājiem, gan maziem, gan lieliem, būs iespēja izzināt saulgriežu tradīcijas, piedaloties dažādās aktivitātēs. Pavasari modinās, klausoties putnu balsīs un šūpojoties lielajās šūpolēs. Ar dabas materiāliem tiks krāsotas olas, tādēļ līdzi jāņem nevārīta ola krāsošanai un skaista ola konkursam. Atjautīgākie aicināti piedalīties mīklu minēšanas konkursā. Kopīgi tiks gatavoti arī latviski gardumi – saules rauši un kults sviests.

Interesentiem iespēja atjaunotajā dzīvojamā ēkā iepazīt Birznieku dzimtu un viņu sadzīvi, rakstnieka Ernesta Birznieka–Upīša dzīvi un daiļradi. Muzejā eksponēti oriģināli, savulaik rakstniekam piederējuši priekšmeti. Savukārt atjaunotajās ēkās – klētī, seklā kūtī, pirts-dārē, dziļajā kūtī un vāgūzī izveidotas ekspozīcijas, kas caurvij rakstnieka stāstu motīvi.

Aicinām aizdoties arī uz dārzu, kur atrodas vecās „Bisnieku” saimniecības samazināts sētas makets, kas atspoguļo situāciju Ernesta Birznieka–Upīša bērnībā. Gan mazākajiem, gan lielākajiem muzeja apmeklētājiem, būs interesanti apskatīt mājiņas, kas ir tik lielas, lai tajās varētu dzīvot knēvelīši.

Dalība: 3.00 EUR, informācija un pieteikšanās līdz 22. martam: 28651091, pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv.

Komentāri

  1. Paldies muzejam..cik labi ka ir tadi muzeji..jo daudziem pilsetniekiem daudzdzivokla maajas ta iisti nav kur svinet .sos pavasara saulgriezu svetkus tos jasvin pie dabas lai pilnibaa izjustu dabas atmodas burvigumu kopaa ar gimeni.es lieldienas svinu tikai savaa vienseetaa..iepriekss jau aprakstiju to gaidisanas prieku.lieldienu riitaa noteikti izejot laukaa nonmazgaju seju ar rita rasu vai tekosu uudeni..skatos kaa saulite rotajas.noperu majiniekus ar pupoliem velot vexelibu…no arzemem atbrauc meita ar mazmeitu…kas vinai par priekiem..mazmeita meklee pasleptas olinas….izsupojamies..darzaa uzrikojam pikniku..svetku galdu..ripinan olas..pats galvenais visiem sanakt kopaa..tapat ka ziemassvetkos..jo tadas lieldienas kaa dzimtenee nav nekur pasaulee..lai visiem jums saulainas priecigas lielduenas kopaa ar gimenem..vai nu muzejaa vai majas galvenais priecigas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *