Pastariņa muzejā notiks ceturtā rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša gardumu meistarklase

21. decembrī 13.00 Pastariņa muzejā (“Bisnieki”, Zentenes pagastā, Tukuma novadā) Ziemas saulgriežu noskaņās notiks meistarklase “Kulinārās tradīcijas lauku sētā IV. Rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša gardumi”. Uz pasākumu aicināti rakstnieka daiļrades cienītāji un gurmāni, kā arī latvisko tradīciju piekritēji.

Šis ir pasākumu cikla “Viena diena Pastariņa sētā” ceturtais un noslēdzošais šī gada notikums. Tā ietvaros muzeja apmeklētājiem ir iespēja interesantā veidā, iepazīt tradicionālo kultūras mantojumu un sadzīvi Pastariņa sētā, praktiski pašiem darbojoties. Šajā tikšanās reizē interesentiem būs iespēja piedalīties rakstnieka mīļākā Ziemas saulgriežu ēdiena gatavošanā, kur taps tā sauktā Dzeltenmaize.

Atzīmējot ziemas iestāšanos, ļausimies latviskām tradīcijām un arī mīklu minēšanai. Kopīgi ar apmeklētājiem veidosim rudzu maizes kukulīšus un cepsim tos maizes krāsnī, kā arī gatavosim vienus no iecienītākajiem Ziemassvētku gardumiem – piparkūkas. Ikvienam būs iespēja pašam iesaistīties un izgatavot sveces, ko varēs iedegt gada tumšākajos mēnešos savās mājās vai uzdāvināt to kādam tuviniekam vai draugam kā sirsnīgu Ziemassvētku dāvanu. Pasākumā sagaidīsim arī folkloras kopu “Avots”, kas ieskandinās Pastariņa sētu Ziemas saulgriežu noskaņās. Izjādes ar ponijiem (3.00 EUR).

Esot Pastariņa sētā, aicinām apskatīt arī atjaunotās ēkas un iepazīt Birznieku dzimtu un viņu sadzīvi, rakstnieka dzīvi un daiļradi. Muzejā eksponēti oriģināli, rakstniekam savulaik piederējuši priekšmeti, bet atjaunotajās ēkās – klētī (1894), seklā kūtī (1896), pirts-dārē (ap 1910), dziļajā kūtī un vāgūzī (1830) izveidotas ekspozīcijas, kas caurvij rakstnieka stāstu motīvi. Dārzā aicinām skatīt vecās „Bisnieku” saimniecības samazināto sētas maketu, kas atspoguļo situāciju rakstnieka bērnībā.

Dalība meistarklasē 3.00 EUR. Informācija un pieteikšanās līdz 20. decembrim: 28651091, pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *