Otrā Ģimeņu diena Jaunmoku pilī – “Dabas pēdas mežā”

Jaunmoku pilī 24. martā norisināsies šogad jau otrā “Ģimeņu diena Jaunmoku pilī”. Tās tēma būs “Dabas pēdas mežā”- dažādas aktivitātes, uzdevumi par un ap pēdām Meža muzejā, teātra izrāde mazajiem “Slavenais pīlēns Tims”, kā arī tikšanās ar AS “Latvijas valsts meži” kampaņas “Nemēslo mežā!” galveno varoni Cūkmenu.  

Atpūšoties pie dabas vai mežā, saasinās arī piesārņojuma problēma, kuru cilvēki mēdz aiz sevis atstāt. Aktualizējot tēmu par vides aizsardzību, šī Ģimeņu diena būs veltīta, lai atgādinātu, cik svarīgi rūpēties par tīru un sakoptu vidi sev apkārt un neatstāt aiz sevis pēdas – atkritumus. Tāpat pavasarī, kad mostas daba un nokusis sniegs, atgriežas gājputni un manīt var dzīvnieku atstātās pēdas. Apvienojot šīs abas tēmas, ikviens tiek aicināts uz kopīgu “Ģimeņu dienu Jaunmoku pilī”.

Plkst. 12.00 norisināsies Tukuma pilsētas Kultūras nama bērnu un jauniešu amatierteātra “Knifiņš” izrāde “Slavenais pīlēns Tims”, kura pamatā ir stāsts par mazu, nebēdnīgu pīlēnu, kurš izmanto katru izdevību, lai sastrādātu nedarbus, bet varbūt tieši pretēji – ir īstens varonis, kurš uzdrīkstas būt drosmīgs, taisnīgs un patiess, nebaidoties tādēļ iekulties nepatikšanās? Izrāde paredzēta bērnudārza un sākumskolas vecuma bērniem. Izrādes režisori: Mārtiņš Počs un Rudīte Poča.

Plkst. 14.00 ikviens aicināts uz tikšanos ar AS “Latvijas valsts meži” kampaņas “Nemēslo mežā!” galveno varoni Cūkmenu, kurš bērniem iemācīs tīru mežu himnu, spēlēs tīru mežu stafetes un liks nodot tīru mežu zvērestu. Kampaņa “Nemēslo mežā!” tiek īstenota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu.

No plkst. 12.00 – 16.00 Jaunmoku pils Meža muzejā ikviens varēs piedalīties aktivitātēs “Pēdo pavasarī Meža muzejā”, pildot dažādus interesantus uzdevumus. Precīzākajiem un čaklākajiem uzdevumu veicējiem būs iespēja saņemt balvas – ielūgumus uz spēli “Pēddzinis”, ieejas biļetes muzejā, orientēšanās spēli pilī vai parkā, zāļu tējas degustāciju Meža muzejā un citas jaukas balvas.

Ģimeņu dienā darbosies kafejnīca, kurā varēs baudīt gardus ēdienus un dzērienus.

Ieeja muzejā pēc cenrāža, biļetes uz izrādi iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Jaunmoku pils mājas lapā.

Šogad kopā norisināsies pieci pasākumi viena cikla ietvaros “Ģimeņu diena Jaunmoku pilī”, katram pasākumam veltot savu tēmu, kura būs interesanta un aizraujoša ikvienam ģimenes loceklim. Pirmā Ģimeņu diena notika 28. janvārī.

 

 

 

Komentāri

 1. Skolniecins ir apvainojies…nu nenem tik loti pie sirds un nedusmojies bernin..tu esi tak tikai skolniecins un daudz ko no dzives nesaproti…gan izaugsi gan sapratisi….

 2. Ja nemeslo mezu..cukmenu starp mums diemzel ir daudz…atkritumu maisi gul celmalas meznalas autobusu pieturas.vai jums pasiem patik tads skats..

 3. Nu ko lai saka..Kopš es veicot svēto zariņa rituālu mežā uzsēdos uz sarūsējušas atsperes-es tagad cenšos rituālus izvest slēgtās telpās. Mans alter ego gan tūdaļ oponēs, bet mēs viņu šodien neņemsim vērā.

  1. Liksim skolniecinu mieraa..lai dzivo kaa grib.saki man luudzu kas tu tads esi ko..ka komentee zem cita nika..un abi stridaties nepartraukti…vai tad tu hevari xev niku izdomat..varu palidzet.

   1. Vispar esmu loti nogurusi no jums..vieni skolniecini te…bet man patik iisti dzeki..ar kuriem paplapat pa dziivi….attaa..

 4. Ja tiecamies uz progresīvo eiropu,tad kāpēc uzsvars uz gimenēm, ko darīt bezgimenu pedo,lezbo un tiem,kas nevar vēl saprast vai tupus vai stāvus,galu galā i prezidebts tur nav gaidīts

  1. Vispar ta pasaule ir galigi degradejusies.ar visam stambulas konvencijam…dieva nav greka nav.dieva raditas pasaules kartibas.dabas likumi tiek piesmieti..nozelojams perverss laikmets ir sacies.. pasaules beigu sakums….es saprotu ka homoseksualisms ir slimiba.ar kuru jasadzivo un nevajadzetu lepoties.bet tak slimibu nedrikst uzspiest par normu parejiem un degradet bernus un jauniesus.

 5. Spļauj pa labi un kreisi, visur atstāj savas sēmočkas, nākamais solis, salauž soliņus,piemēslo savu apkārtni un mežus, to mums atnesa dižā kultūrtauta krievi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *