Noslēdzies pirmais uzsaukums dabisko pļavu apsaimniekotājiem – saņemti vairāk nekā 100 pieteikumi

Šī gada sākumā Latvijas Dabas fonds aicināja atsaukties dabisko pļavu apsaimniekotājus, kuriem ir interese piedalīties Pļavas produktu zīmola izveidē, tādā veidā gan radot jaunas biznesa iespējas, gan sekmējot dabisko pļavu saglabāšanu. Pieteikšanās ir noslēgusies – saņemti 146 pieteikumi – gan no pļavu apsaimniekotājiem, kas jau ražo produktus, gan tādiem, kuri to plāno darīt.

“Esam gandarīti par pļavu apsaimniekotāju atsaucību un lielo interesi, kas parāda, ka pļavas produktu zīmolam ir vieta Latvijā un pienācis īstais laiks to veidot. Kopā ar saimniekiem un ekspertiem turpināsim Pļavas produktu zīmola kritēriju izstrādi, tā tuvojoties jaunai pieejai dabas aizsardzībai Latvijā – saglabāt dabas vērtības, vienlaikus attīstot biznesu,” saka Inga Muižniece, projekta vadītāja Latvijas Dabas fondā.

 

Pļavu apsaimniekotāji, kas pieteikušies Pļavas produktu zīmola izveidei, ražo vai plāno ražot plašu produkcijas sortimentu – liellopu, aitu, kazu gaļu un gaļas produktus, ārstniecības augus, medu un medus produktus, piena produktus, tāpat liela interese ir par tūrisma un rekreācijas piedāvājumu attīstīšanu. Ir arī saimniecības, kas vēlas darboties pļavas augu sēklu ievākšanā, kas ir pavisam jauna niša Latvijā – pēc pļavas augu sēklām ir liels pieprasījums, taču iegādāties tā nevar. Daļa saimniecību pauda interesi vairāk uzzināt par dabisko pļavu atjaunošanu un iegūt sava zālāja vērtējumu eksperta skatījumā.

 

Dabisko pļavu produktu zīmola izstrāde ir viens no vērienīgā integrētā projekta LIFE-IP LatViaNature darbības virzieniem. Pļavas produktu zīmola izstrādē nākamais posms būs semināru cikls par dabisko zālāju apsaimniekošanu un atjaunošanu, saimnieku izglītošana par dažāda veida produkcijas ražošanas un kvalitātes jautājumiem, tāpat tiks piedāvātas mārketinga apmācības. Paralēli jau sākts darbs pie zīmola stratēģijas, kā arī zīmola kritēriju izstrādes. Šī gada rudenī tiks izsludināts mazo grantu konkurss inovatīvu pļavas produktu radīšanai, kā arī tiks veidota sadarbība ar pavāriem gaļas produktu testēšanā.

 

Lai arī pirmais uzsaukums pļavas produktu ražotājiem ir noslēdzies, tomēr interesentiem joprojām ir iespēja pieteikties. To var izdarīt, aizpildot anketu (https://ldf.lv/lv/article/latvijas-dabas-fonds-aicina-plavu-ipasniekus-pieteikties-jaunam-dabisko-plavu-produktu) un iesūtot to e-pastā: plavasprodukts@ldf.lv

 

Komentāri

    1. Tavai sugai darbs ir svešs jēdziens, tevi interesē tikai pabalsti, ko saliet rīklē kopā ar sev līdzīgajiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *